Epidurálka a nekľudné detičky

tutitu
21. mar 2012

Ahojte, čítala som článok, že mamičky, ktoré mali pri pôrode epidurálku, majú nekľudné a plačlivé detičky? Je to naozaj tak? Budem rada, ak tu napíšu maminky, ktoré mali pri pôrode epidurálku. Aké boli Vaše bábätká? Ďakujem

katy1979
21. mar 2012

ja mam jedno dieta porodene s epiduralkou a druhe bez. Placlivy a nekludny je prave syn bez epi.

tutitu
autor
21. mar 2012

@katy1979 ďakujem za príspevok. 🙂 Ja som prvé rodila bez epi, ale teraz ju vážne zvažujem.

katren
21. mar 2012

@tutitu ja som obidvoch rodila s epiduralom a su to totalni pohodaci, vsetko maju na haku a teda placu len vtedy, ked je to fakt ze treba.....podla mna je to blbost

rubinka
21. mar 2012

Je to hlúposť, ja som rodila epidurálkou a mám strašne pokojné dieťa ak si odmyslím obdobie vzdoru do ktorého sa práve dostala, ale nikdy nebola plačlivá alebo nejaká nekľudná, skôr naopak.

mandragora22
21. mar 2012

@tutitu no asi blbost, ja som rodila bez epi, a decko mi prerevalo prvy rok doslova a pismena, a premrncalo dalsi polrok, potom, v cca 18.mesiacoch sa trosku skludnilo, ale dnes ma vyse 2 rokov, stale je hyperaktivne, vyciciava nas oboch a to poriadne, dost casto je hnevlive, netrpezlive, podrazdene, este stale to pripisujem zubov, ocakavame posledne tri patky, tak dufam, ze potom sa trosku ukludni, lebo ja nevladzem uz 😀 😀 takze moj nazor, nie je to pravda, co si citala 😉

monlu
21. mar 2012

tiez som mala EPI a potom este aj spinal, nakolko mi museli nakoniec robit sekciu a dcerka je od narodenia pokojne a spokojne dietatko.. 🙂 od 2 mesiacov dodnes - to ma 22 mesiacov spinka celu noc a skutocne na nej nebadam, ze by mala EPI negativny ucinok na babo 🙂

mandragora22
21. mar 2012

ked vas tak citam, tak mam pocit, ze ta epiduralka preniesla nejake tie ukludnujuce latky do vasich deti 😀 😀 😀 😀 😀 jaaaaaj, az lutujem, ze som sa na to pri porode "nedala" 😀 😀

tutitu
autor
21. mar 2012

@katren
@rubinka ani neviete ako ste ma potešili.... 🙂

katren
21. mar 2012

@tutitu no ak ti to pomoze, ja som rozhodnuta do epiduralky ist aj teraz pri tretom..... 😉

tutitu
autor
21. mar 2012

@mandragora22 ďakujem za názor, som rada.. 🙂

medyna
21. mar 2012

ja som rodila s EPI, a nemam pocit, ze by moja mala bola nejaka extremne placliva alebo nervozna ... taky normal.... 😎 Je sice pravda, ze od pol roka do cca 14 mesiacov mi nechcela ani za svet cez den spavat, ale neviem, ci to ma na svedomi prave EPI ... 🙂

bubelko
21. mar 2012

@tutitu epi som mala pri oboch. starsi bol a je stale kludne dieta, ma svoje obdobia, ale nikdy nebol ako babo placlivy. teraz uz trocha byva - ale ja som bola taka ista. dodnes si pamatam, ako mi dedko spieval, neplac j... neplac, kupime ti klepkac... 😀 mladsi plakal prvych 6 tyzdnov v kuse, ale potom utalo a je taktiez kludne, spokojne dieta, ktore si sem tam povzdoruje. obaja sa vedeli a vedia sami pekne prebavit. takze podla mna to nie je pravda 😉 a kebyze mam rodit tretie, tak opat s epi 😉

katka1981
21. mar 2012

No ked vas tak citam, mne asi zabudli pichnut EPI, lebo u nas sa tooooolko plakalo. Ale nezabudli, mala som epi a nelutujem. Podla mna chovanie dietatka nezavisi od EPI, urcite nie dlhodobe place a podobne.

tutitu
autor
21. mar 2012

@katren pomohlo.. 😉 obidve si mala s epidurálkou?

tutitu
autor
21. mar 2012

@katren teraz som si všimla, že áno... 🙂

tutitu
autor
21. mar 2012

Mňa od tej epidurálky odrádzal hlavne ten článok.. 😀 Malého som rodila bez epi a je to neskutočne kľudné dieťa...

sisaha
21. mar 2012

@tutitu na dieta skôr vplyva psychicky stav zeny pocas tehotenstva ako samotna epi. Ja som mala pri obidvoch dcerach. Obe su pohodacky a dobre spavali... 😉

eaka
21. mar 2012

tiež som mala epi a aj kľudné dieťatko... a zase kamoška mala bez epi a takého uvrešťanca, že amen tma.. 😒 a treaz má druhé bez epi a kľudnučké...

tutitu
autor
21. mar 2012

vidíte a hneď mi je ľahšie na duši... 😀 😀 😀 Netreba veriť všetkým prieskumom a článkom... 😀 Tu na MK sa nájdu pravé skúsenosti.... 🙂

lucia2905
21. mar 2012

Prvá dcéra dcéra bola rodená pred 13 - timi rokmi s epi - bola neskutočne dobré a kľudné dieťa, druhá dcéra po desiatich rokoch bez epidurálu - má teraz 3 roky a do dnešného dňa sa neviem spamätať, od 3 mesiacov zle spí a je nekľudná. Obrovský rozdiel medzi obomi, ale nikdy by som to nepripisovala pôrodu s epidurálom. Dokonca ten druhý bez epi bol úplne bezproblémový.

dai
21. mar 2012

@tutitu moje obe deti boli rodene prirodzene bez epi - su totalne odlisne - malinka velmi divoka, placliva, malinky pokojne dietatko - cize moja skusenost - epi, neepi na temmperament dietata to vplyv nema🙂

bombicka19
21. mar 2012

ja som rodila s EPI, a je to super vecička 😀, moja malá je od narodenia suprove babatko, je velmi dobrucka v noci spinkala ze som sa stale chodila na nu divat ci dycha 🙂 o mesiac bude mat rok a stale je rovnaka....samozrejme ze je ako vrtula ale nikdy mi neplace, iba ked je hladna alebo unavena 😉 myslim ze niektore clanky su riadne bludy, preto to vobec necitam, vzdy sa rozhodujem podla seba a podla vlastnych pocitov! 😝

slniecko2
21. mar 2012

no baby- ja som bola rozhodnuta ze do tretice nedam epi,lebo pri druhom bol porod tak rychlo, ze mi ani nestihol naplno zabrat a nechcelo sa mi vyhadzovat sto euro ale asi budem sebecka a dam si ho aj na tu pol hodku 😎 Lebo pri prvom som sa strasne vytrapila bez epi lebo som sa bala zeby som mohla ochrnut a tak a pri druhom som uz nebola hrdinka...ale furt mam taky zly pocit ked si predstavim to napichovanie (ja som to videla life na druhej kolegyni).

mirkahan
21. mar 2012

ahojte aj ja som rodila s epi a mozem len doporucit. A drobcek je to najlepsie dietatko prespi celu noc je dobrucky a tiez zaplace len ked je hladny alebo velmi unaveny. Myslim ze to ake je dieta nesuvisi s epi 😀

granado
21. mar 2012

no to je podla man taka blbosť že až ,obe deti rodene s epi a decka kludne a spokojne a mala od roka spava sama v izbe celu noc tak asi tak 🙂 to ti povedia skor ženy ktore si to nadaju a potom takto mudruju podla mna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😠

zuzana581
21. mar 2012

Ja som dcéru rodila bez epi a bola hrozne plačlivá a nespavá a malého s epi a spal vkuse a nikdy neplakával. On spáva ešte aj teraz ako mimino 🙂

eaka
21. mar 2012

podľa odpovedí v tejto téme by som povedala, že je to presne naopak, ako písali v tom článku 🙂

anjelicek26
21. mar 2012

Epi nema vplyv na charakter dietata 😉 To by za tych par minut, kedy - ak vobec - na neho tato bude mat vplyv muselo mat take fatalne nasledky, ze vymaze tych 9 mesiacov v brusku, kde sa vyvijalo a zabudne na cely geneticky fond rodicov...

sisaha
21. mar 2012

@slniecko2 tak tentoraz to vidiet nebudes, kedze ti budu stat za chrbtom 😉 neboli to, len je to trochu neprijemne

mamasama
12. júl 2013

Rodila som pod Epi. Moj syncek ma 4 mesiace a stale ma problemy so spanim. V noci sa budi kazde dve hodiny. Ale skor to suvisi s mojim mliekom a nie s Epi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre