Holili ste sa pred pôrodom?

31. aug 2022

Ahojte, idem rodiť tretí krát, a teda všade na mňa vyskakuju info ze pri pôrode je žena oholena... Pri ani jednom som nebola oholena. Pri druhom som mala dokonca šitie a nijak to neprekážalo. Holim sa len pod bruškom, tam ďalej už nie. Nikdy som sa tam neholila. A teraz ešte keď mám veľké brucho tak je to veľmi ťažké a nie manžela o to prosiť nebudem. Ani pri pôrode ma sestričky neholili a ani mi nič na to nepovedali. Tak ako to vlastne je??

veronika3110
31. aug 2022

Ja som holila pred termínom stále, aby som bola pripravená... keďže som nič nevidela, tak len tak po pamäti :D a sestrička ma ešte holila raz, kde nebolo, lebo som mala akútnu sekciu a muselo byť všetko preč...
možno pri prirodzenom to nevadí, neviem... mala som len sekciu

jabuducanevesta
31. aug 2022

ja som sa holila a neviem preco aj sestricka s tupou ziletkou sa o to snazila 🙂 ja tiez sekciou som rodila

autor
31. aug 2022

@veronika3110 tak sekciou je to iné lebo aj pri normálnej operácii musíš byť oholeny tam kde ťa operuju

sissy27
31. aug 2022

keďže sa depilujem celý život, tak ani tehotenstvo a pôrod nebol výnimkou,v pohode som si tam dočiahla aj videla, ak by som mala problém, tak poprosím partnera alebo zájdem do kozmetického salónu, kde to bežne robia.
Určite to nie je pred pôrodom povinnosť, ak sa lekárovi lepšie pracuje v oholenom prostredí, tak to zariadi sestrička alebo sanitárka.

3petka
31. aug 2022

Ja som bola oholená, možno taká trojdňová a sestrička tesne pred pôrodom že ešte má mohla predsa oholiť… ale už nestihla … čo ja viem tak u nás to robievaju…

zojanka
31. aug 2022

Ja som bola oholená (aj keď to trvalo vždy hodinu). Prišlo mi to lepšie aj čo sa pôrodu týka aj následnej popôrodnej "údržby".

chiaraaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
31. aug 2022

ja som sa holila este pred odchodom do porodnice 🙂 nechcela som testovat, ci to robia oni alebo nie, tak som to radsej udrziavala 😂

zazrak1991
31. aug 2022

Ja áno , bývam aj bežne a pred pôrodom som sa bála aby ma neholili v pôrodnici tak som si robila veľmi často údržbu tam dole 😁 vždy pripravená 😁 dokonca v deň pôrodu kým sme odišli z domu do pôrodnice pomedzi kontrakcie som sa stihla ešte prebehnúť žiletkou 😁 a teraz som v 8 mesiaci a tak isto ,holim sa stále ,je to náročnejšie ale zvládam to

parvinka0001
31. aug 2022

Pod bruškom sa holis a dole nie ??? Čakala s dvojky vždy som sa oholila aby ma nič nezaškocilo by som sa od hanby prepadla keby tam idem s chlpatou .....ale to je môj názor. Nepochopim keby sa neholis vôbec ale trošku pod bruchom a ďalej nie.no

zuzubb007
31. aug 2022

Nechapem ako sa zena nemoze vediet oholit, chytim a idem, chlpateho bobra teda nemusia vidiet vsetci neverim, ze v dnesnej dobe este niekto chodi ako opiciak ako sorry hygiena

bublinka1426
31. aug 2022

sa neoholis,oholia ta................

domka222
31. aug 2022

Áno, pred každým pôrodom som sa oholila

melanta
31. aug 2022

Ale ona píše, že sa nikdy neholila, tak je logické, že sa neoholí ani do pôrodnice.

martaturi
31. aug 2022

Neholila som sa a ani nikto k tomu nemal poznámky ani ma neholil ani pri jednom z oboch mojich prirodzených pôrodov. Otázka hygieny to podľa mňa nie je, aj vlasy si predsa umývam 😂😂😂

janka_266
31. aug 2022

Snaha bola, ale keďže som týždeň pred pôrodom skončila v nemocnici, tak má údajne museli znovu 🤦‍♀️Mala som pocit, že behá žiletku až po pupok 😅z toho som mala väčšiu traumu, že už nikdy si nebudem môcť dať dvojdielne plavky, lebo mi to tam všetko začne po tom holení vyrastať 🤣takze v prípade druhého pôrodu, radšej sama každých 12 hodín preventívne 🤣

srferreira
31. aug 2022

Ano, bola som cerstvo okupana, vydepilovana a vyholena. Ale blba nahoda vecer som sa okupala a v noci som uz sla do porodnice 😉

ivangeline
31. aug 2022

V Novej nemocnici KE holia.. A to som bola pri poslednom porode skutocne pripravena a aj tak este raz presla ziletkou. :D

basska_b
31. aug 2022

Ono to pri prirodzenom porode nie je ziadna nutna podmienka. Ja som.mala take obrovske brucho, ze sa mi to tiez nedalo, tak reku, ked budu v porodnici chciet, nech mi s tym helfnu. By som sa musela kazdy den holit v strese, ze kedy sa mi to spusti. Pri prvom porode holili, pri druhom nestihli a nic hrozne sa nedialo. Ja som stratila posledne zvysky hanby prave v porodnici, kde mi medzi nohy pozeralo milion cudzich ludi, uz mi to bolo uplne fuk, co tam vidia. Doktori aj horsie uz videli

ankare
31. aug 2022

Ak sa nechceš holiť,nehol sa. Ak bude treba,oholia Ta pred pôrodom.

aaadkaaa
31. aug 2022

Niekde holia, lebo v pripade zasivania sa to vraj lepsie holi...a co som citala, nie vsade si na to beru vzdy novu ziletku🤢 ja sa holim pravidelne a aj pred porodom som sa, pri prvej pomedzi kontrakcie, pri druhej som mala planovanu hospit.tak pred tym. Ale ak ides do tej istej nemocnice a 2x ta tam neholili, tak ta asi nebudu ani teraz.

nina004
31. aug 2022

Rodila som sekciou a oholila som sa pred odchodom do pôrodnice. Inak mne pomáhalo v sprche zrkadlo 🙂 aby som všetko videla.

patus_2
31. aug 2022

Ak niesi zvyknutá, tak sa nehoľ. Ak budú potrebovať v nemocnici oholenu kožu, tak ti sestrička pomôže oholiť sa. Ak nie, tak sa holiť nemusíš. Chlpy sú prirodzene, niesu nehygienické, ani hnusne, ani špinavé, ani nesmrdia. Normálna prirodzená vec, ak bude potrebné tak ťa v nemocnici oholia 🤷

autor
31. aug 2022

Ďakujem za normálne odpovede, a tej co mi napísala ze ako vyzerá potom moja hygiena... Akože myslím si ze je to ľudské a normálne aj to ze si niektorí chlapi nechávajú fúzy dlhé na tvári znamená ze nemajú hygienu? Je rozdiel umývať sa pravidelne a neumyvat sa...

autor
31. aug 2022

@zuzubb007 mimochodom, môj manžel napríklad nemá rád keď sa oholim.. On sa tiež neholi a nieje to pre mňa nič hnusne. Skôr normálne prirodzene ako sa cítiť trápne ze ci náhodou mi niekde niečo netrci ci som sa oholila dokonalo...

autor
31. aug 2022

A teda ešte, prvý pôrod mi začal rýchlo v 7mom mesiaci, a druhý som taktiež ledva dobehla do nemocnice. Ale ten už bol v 38tt. Samozrejme keď som cítila ze mam už kontrakcie šla som rýchlo do sprchy ale tak oholila som sa len úplne zbežne. Keby sa mam úplne dokonale tak je to pre mňa hrôza. Nehovorím ze som sa nikdy neholila, par krát ale hneď na druhý deň strašne pálenie koze a vyrážky.. A áno používala som aj prostriedky na to určené. Ale tak načo zbytočne takto trpieť

jazula
31. aug 2022

Ja som skončila týždeň pred pôrodom v nemocnici, takze žiadna domáca príprava ani nebola mozna, nechala som sestričku, aby ma oholila a bolo to v pohode. Majú prax, tak to bolo rýchle. Ale ja som aj predtým rozmýšľala, že to skôr nechám na sestričku ako na partnera. Ja sama som sa ku koncu skoro ani obuť nevedela.

lucikim
31. aug 2022

Nebola som pred porodom tip top oholena kedze som si uz nedociahla a v porodnici kde bolo treba mi oholili. Ale “krik” som nedostala

jaskolka
31. aug 2022

Autorka úplne ta chápem, nevidím význam byť uplne dohladka vyholena.
Nezvykla som sa nikdy holiť "úplne" len okolie bikin a vnútro stehien, maximálne pristihla. Nikdy v živote s tým nebol problém, neholili ma ani pri jednom pôrode, a zasivana som bola.
Raz v živote som to skúsila,vadilo mi to, prekážal mi pocit tej holej pokožky na nohavičkách
Odvtedy nikdy viac. A ani partneri sa nesťažovali. Nie každá žena musí byť tam nutne hladká ako bábika

aknamorka22
31. aug 2022

Pri prvom pôrode ma sestrička oholila ale to trvalo asi 3 sekundy. Ledva som si to všimla 🤣 iba mi povedala aby som si ľahla, oholila ma a hneď potom mi dala klystír. A to všetko bez jediného slova 🤦🤦🤦 pri druhom nestihli lebo som prišla, prezliekla sa a utekala na pôrodnú sálu, ľahla si, dva krát zatlačila a bolo 🤷

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre