Holili ste sa pred pôrodom?

31. aug 2022

Ahojte, idem rodiť tretí krát, a teda všade na mňa vyskakuju info ze pri pôrode je žena oholena... Pri ani jednom som nebola oholena. Pri druhom som mala dokonca šitie a nijak to neprekážalo. Holim sa len pod bruškom, tam ďalej už nie. Nikdy som sa tam neholila. A teraz ešte keď mám veľké brucho tak je to veľmi ťažké a nie manžela o to prosiť nebudem. Ani pri pôrode ma sestričky neholili a ani mi nič na to nepovedali. Tak ako to vlastne je??

autor
31. aug 2022

@jaskolka môj človek 😂❤️

lydiasabolova
31. aug 2022

ahoj, ja sa neholim, velmi mi vadi nasledne svrbenie.. ja si to tam dole zastrihavam noznickami.. budem rodit 4krat.. v prvych 2 tehu som si tam dole videla cca do 8 mesiaca, vtedy som sa zastrihla poslednykrat a nechala to tak.. pri prvom porode sa ma por.asistentka normalne spytala, ci ma moze trosinku ohoiit najblizsie kritickemu miestu, uz neviem preco, ale bola to taka starsia pani, mozno sa chcela citit istejsie, neviem.. druhy porod trval dlho, ale neriesili.. pred tretim porodom som sa dala zastrihnut manzelovi, ked uz som si dole nevidela, ale bola som z neho nervozna 😅 tak pri tomto 4tom som sa zastrihla tiez cca v 7-8 mesiaci a nechavam tak.. oni ak budu potrebovat isto ti to normalne povedia

autor
31. aug 2022

@lydiasabolova tiež si myslím ze to bude ok, len som myslela ze som jediná taka 😅

henka123123
31. aug 2022

Jasne v ten den pomedxi kontrakcie

nevenka
31. aug 2022

@aaadkaaa mne sa to priserne zapaluje, ja sa dole napriklad holim vynimocne a ked som sa pred prvym porodom oholila, tak potom to hojenie a sitie do toho tiez nic moc, zapalene este aj to od holenia, no otras. A mozem aj certa diabla robit, stale ma to boli, ked sa tam oholim a vyrazky sa mi robia.
Celkovo, ja si holim cele nohy, zadok a brucho, tak mam toho aj bez toho dost.
Kazda to ma inak, ako vidim...

trinneo
31. aug 2022

V MT nemocnici na predporodnej príprave upozornovali, ze sa treba oholiť doma,ale ak by sme to nestihli, ze budu holit oni pred pôrodom, takze ako nam je prijemnejsie...

renab
31. aug 2022

@trinneo a mna neoholili ani raz. Ale to bolo viac rokov dozadu.

1mata
31. aug 2022

Priebezne som sa holila, ak by to nahodou prislo... a dobre som urobila, akutna sekcia pri druhom. Radsej sa oholit sama, ako ta maju holit tam 😉
Tretie planovanou sekciou a sestricka len prisla skontrolovat, ci netreba preholit kvoli sitiu

lusyyy36
31. aug 2022

Ako som dostala kontrakcie tak som sla do sprchy sa ešte oholit 😂

mikadooo
31. aug 2022

Áno, nie, áno. A just ten druhý bol akútna sekcia 😂. Takže ma šup šup sestrička oholitkovala, kým mi druhá viazala nohy a bolo. Nemám z toho nejakú traumu, proste chlpy museli dole, aby dr vedel dobre zarezať a zašiť (asi🤷).

ysseba
31. aug 2022

Zaujímavé čo ťa ako treťorodičku "trápi" 😀 Ale tak fajn - áno, ja som sa pri oboch tehotenstvách holila až " do konca". Hoci je pravda, že posledné mesiace tehotenstva bolo holenie sa skôr také po pamäti, lebo som nič nevidela 😀

majca1995
31. aug 2022

Holila som sa stále tak ako aj pred tehotenstvom aj keď som si tam nevidela od 6 mesiaca. Neviem si predstaviť že by ma niekto v nemocnici holil
Horšie bolo po pôrode po šití keď som sa nie 5 týždňov 🤦

annamalaga
1. sep 2022

Baby, počúvajte, aké žiletky sú dobre na holenie, už som rozmýšľala, že si kúpim tu Philips žiletku, stojí 25€, na nabíjanie: je pánska síce, ale chcela by som niečo kvalitnejšie. Čo odporúčate? Tie jednorazovky nič moc.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre