Je cisársky rez taký strašný ako čítam?

ivula20
17. nov 2012

Ahojte..chcem sa spyytat som v 39 tyzdni a mam naplanovanyy cisarsky rez... :/ a mam z toho stres ... je to velmi take hrozneee ako pocuvam a citam z kazdej strany?

adri2211
17. nov 2012

vobec nie ! aspon podla mna, mala som akutnu sekciu s celkovou anestezou, dovolim si tvrdit,ze som bola o 3dni uplne fit,na 6ty den od sekcie sa ma pediatricka pytala,ci som ozaj rodila 😀

katy2
17. nov 2012

Ja mam za sebou dve SC a nelutujem.... Druhy bol horsi v tom, ze som mala vela zrastov po prvom, tak ma dlho cistili a davali to dokopy, takze ma sili skoro hodinu.... Ale po 24 hod. som sa postavila na nohy a tyzden po cisarskom som na kolenach umyvala dlazku v kupelke (bolo vidiet, ze som nebola dlho doma).... Drzim palce... A ten spinal je dobra vec, babo hned pocujes a vidis 😉

veriiii
17. nov 2012

Je to individualne, kamaratka mala cisarsky koncom oktobra, z nemocnice ju prepustili po 6 dnoch a hned jej aj vybrali stehy,bolesti uz ani nemala.Zevraj prve 2-3 dni su bolesti, ale inac sa to da vydrzat.ale kazdy sme ini...a niekomu sa aj zapalia tie vnutorne stehy, tak vtedy sa musia brat antibiotika..sama to vsetko ohodnotila ako "v pohode"🙂

momop1
17. nov 2012

no ahoj Tak ja som mala Jeden v spinálke čo je zážitok lebo už po 10 minutkach vidíš bábetko - čo je super zážitok ale viac to bolí lebo nespíš tak to viac cítiš a druhý v celkovej anestéze a to som sa prebrala až večer a už to najhoršie precitlivenie prešlo Tak že tažko povedať každý to znáša ináč ale je to operácia a dlhšie trvá kým sa to zahojí No ale žena sa musí postaviť a robiť takže neurobíš nič len aby neboli koplikácie a bude to v pohode

vladikaw
17. nov 2012

Ahoj, ja som mala cisarsky rez, a naozaj aspon pre mna to nebolo nic hrozne, vecer ma operovali a na druhy den asi o 10ej mi pomohli vstat, osprchovat sa apod., a v ten den kratko po obede som sa uz starala aj o maleho, ako chodilo sa mi trosku tazsie, ale to, ze som bola s malym bola silna motivacia 😉 podla mna sa netrap zbytocne dopredu, tym si nepomozes, a ani babatku. Vela stastia prajem!

romi55
17. nov 2012

ja som mala neplánovanú akútnu sekciu takže v tom švungu na sále som si ani nestihla uvedomiť či mám strach, sekcia zachránila život mne a môjmu synčekovi, všetka bolesť stojí za to, zažila som minutové kontrakcie hneď po odtečení plodovej vody (dva dni mi dávali vyvolávačky) a vtedy som povedala že horšej bolesti nie je, ale keď ma sestrička prišla postaviť na nohy tak som zistila veru že je, ale čím viacej chodíš tým je to lepšie, ako píšu baby najhoršie je postaviť sa z postele, to som závidela na izbe babám po normálnom pôrode ale je to individuálne, doviezli nám na izbu mamičku po 2 sekcii a tá behala hneď ako srnka. z pôrodnice som po 7 dňoch odchádzala bez bolestí, akurát ešte prvý mesiac občas bolo cítiť šitie.

katulienka.
17. nov 2012

Ja som si po cisarskom povedala, ze nikdy viac ziadne dieta. Nikdy som necapala, ako sa matka moze vyjadrit pri porode, ze na co jej to vsetko bolo, a ja som si ozaj prvu noc hovorila, ze som nemala mat ziadne dieta :(
Ale hned, ako mi malu doniesli, som si to rozmyslela a nenavidela som sa za to, co som si myslela.
Este po roku som tvrdila, ze v mojom brusku uz ziadne dieta nechcem, max. si adoptujem...
Ale teraz preslo 2,5 roka a ja si hovorim, ze az take hrozne to nebolo, a rada by som mala dalsie.

Ked som pocula o znamej, ktora rodila prirodzene ( 12h), potom dve plastiky, sediet nemohla pol roka...
tak si hovorim, ze niekedy moze byt aj prirodzeny horsi :(

zzzz128
17. nov 2012

Nie,nieje.záleží od toho z ktorej strany sa na to pozeráš.Ten jeden-dva dni po SC sú zlé,potom je to lepsšie a lepšie. ALE-ak máš prvý SC-zrejme budeš mať aj druhý.A po druhom je tam veľké riziko pre teba a mi inko. Ja som už nemohla riskovať 3tie tehotenstvo po 2 sekciách,pretože už pri druhom som mala problémy s jazvou a ledva som malého donosila. Preto už ďaľšie det mať nemôžem.

magdusiak83
17. nov 2012

mam za sebou 2 a ver, ze kazdy bol iny....boli to, ale da sa to vydrzat, treba zatnut zuby a ver, ze i ked to boli, treba to rozchodit, kazdy dalsi den je uz lepsi....hlavne krasne zdrave babenko prajem...drzkaj sa 🙂))

ginger_fox
17. nov 2012

No hold, je to operacia... Velka rana, niekolko vrstiev sitia... Moj SC bol akutny, takze som si zazila aj 12 hodin kontrakcii po vyvolavacke. Po SC moj krvny tlak zo sialenych vysin(hroziaca preeklampsia) klesol do nemeratelnych hlbok, takze zaciatok rekonvalescencie bol stazeny. Ale po tyzdni to uz bolo fajn a po dvoch tyzdnoch som uz bola ako srnka 😀 A po dvoch mesiacoch som bola fyzicky aj kondicne uplne ako pred tehu. No a ked to porovnam s kamaratkami roztrhanymi, pozasivanymi, neschopnymi mat sex este rok po porode... SC ako taky pre mna nebol vobec strasny, pre mna bolo strasnych tych 12 hodin, ktore mu predchadzali. Apropo, rodila som v celkovej anesteze, spinal by som asi psychicky nezvladla 😖

zazalienka
17. nov 2012

Nečítala som odpovede, ale pokiaľ Ti môžem poradiť ( tiež som mala plánovanú sekciu a dopadla nadmieru výborne a nad moje očakávania), nečítaj.. nečítaj milióny odpovedí, darmo sa schaosíš, budeš hysterická a to Ti nepomôže už vôbec.. povedz si že je to len jediná hodina v dlhom živote a máš pred sebou kopec úžasného.. ja som urobila chybu že som furt čítala čítala a čítala a pred nástupom do nemocky som mala hysterický záchvat.. toto by som viac neurobila, proste pokiaľ máš dôveru v lekára, daj sa navigovať, poslúchni čo hovoria, a bude to fain.. na konci je drobček a ten stojí za každú bolesť.. držím palčeky..
ja tri roky po sekcii ani neviem že som bola rezaná, spomienky mám super, jazva nikde, na stehy som sa odviezla týždeň po sekcii sama, potom som šla hneď na nákupy.. 🙂 a teda mala som po 35-ke.. a prvé dieťa.. bude to fain..
jo , moja 44 ročná kamoška má 3 sekcie za sebou , poslednú keď mala 41.. pohoda..

alex2201
17. nov 2012

ja mám za sebou dva prvý neplánovaný strašne som sa bála a druhý pohoda jahoda 🙂 neboj zvládneš to, len sa viac zaujímaj o dojčenie, uvidíš bude to O.k.

alenka600
17. nov 2012

@ivula20 Mala som cisarsky, dceru som hned dostala k sebe, v pohode sa prisala este na "prebudzacej miestnosti", narodila sa v noci a hned prvu noc prespala so mnou v posteli, nejakych 6-8hod po operacii som sa uz postavila na nohy. Nemala som nejake specialne bolesti,

sisulka7
17. nov 2012

Ja som rodila cisarskym 2 x, bolo to bez komplikaci, dobrovolne by som asi do toho nesla, ale niekedy si nepomozes. Pre mna bolo najhorsich tych 24 hodin po operacii, ked som sa nemohla pohnut. To som povedala, ze uz nikdy viac, mna ani tak nebolela rana ako chrbat. To bola katastrofa, hlavne po tom druhom. Ale ked som sa postavila, uz na treti den som behala bez problemov a malu som mala okrem noci stale pri sebe (na moje vyziadane) Dokonca oproti Kristinke, pri Lucinke islo aj kojenie bez problemov. Z porodnice som isla akoby som ani na operacii nebola. Teraz 5 tyzdnov po porode uz ma neboli absolutne nic a robim vsetko bez problemov. Hlavne sa netreba bat.

bbarboraa
17. nov 2012

uplne v pohode, ja som na 4.den na 100% fungovala ako pre sekciou

sosovica
17. nov 2012

Ja som rodila sekciou tiež prve dva dni boli troška horšie ale vschopila som sa hlavne kvoli malinkej. 🙂

katulka74
17. nov 2012

Ja mam 3 cisarske za sebou a urcite to nie je ziadna hroza,je pravda ze kazdy som znasala inak,ale kym sme isli domov som bola fit,az na klasicku bolest jazvy.

marianka0101
17. nov 2012

Mám za sebou 2 cisárske, obidva akútne, ukončené v celkovej narkóze. Pre mňa bolo hrozné to, čo sa dialo pred tým ako ma uspali, nebudem písať podrobnosti, je to vlastne jedno. Mám to šťastie, že po oboch cisárskych som sa veľmi rýchlo dala dokopy, aj jazva sa mi rýchlo hojí, dá sa povedať, že bez komplikácií. Pri druhom pôrode sa rozhodlo po 12 hodinách, že sa to znovu musí ukončiť sekciou a keďže som mala epidurál, tak ho chceli použiť aj na samotný cisársky, no nastali komplikácie,tak ma tesne pred vytiahnutím malej museli uspať. Takže aj viem, aké je to keď ťa režú a si pri vedomí, musím povedať, že to bolo v pohode, bála som sa toho, že aké to bude vedieť že ma režú.... je to zvláštny pocit, ale neodpadla som ako som si myslela, cítila som, že sa niečo v bruchu deje, ale to očakávanie a radosť že konečne uvidím malú všetko "prebila"
No na druhú stranu, je to brušná operácia, pri operácii sa môže stať hocičo, ale ak ho máš plánovaný, určite je toto riziko, že sa niečo prihodí menšie, ako by bolo v tvojom prípade ohrozenie pri klasickom pôrode.
Takže hlavu hore, zvládneš to, nieje to nič strašné, pre mňa boli obidva cisárske veľkým vyslobodením a úľavou. Jedine čo mi je hrozne ľúto, že napriek mojej diagnóze, doktori v žiadnom prípade nechceli naplánovať sekciu, ale trvali na tom, že zvládneme klasický pôrod a nakoniec to skončilo znovu sekciou. Zbytočne som sa znovu vytrápila pri klasickom pôrode a potom to zase ukončili rezaním. Úprimne ti závidím, že máš tu sekciu naplánovanú, určite lepšie ako si odžiť rozbiehanie klasického pôrod a nakoniec skončiť pod nožom 😖

mircalla
17. nov 2012

Neni, ono mna to potom dost bolelo, lebo som mala maternicu prirastenu k crevu, tak mi odstranovali zrasty a mala som dlhsie vyvod,ale ostatne baby po sekcii boli na tom ovela lepsie.
Uz som na to davno zabudla. Neboj

atreyu
17. nov 2012

ak spominam na sekciu len od momentu ked som uz lezala v izbe tak maximalne pohoda, druhy den na nohach, treti som mala uz maleho cely den a na piaty som sla domov...ale co sa dialo od momentu na porodnom stole az po moment ked ma po sekcii preberalo to ti popisovat radaej nebudem...ak tak to to potom uz bude jedno a bude ta zaujimat ako to prebehlo a ci je malicke zdrave a v poriadku

majka508
17. nov 2012

Veru tak,nie je to až také hrozné,ako sa o tom píše.Ja osobne som bola v nemocnici šesť týždňov pred pôrodom,kvôli vysokému tlaku a veku,takže som si tam pár príbehov vypočula a tak som bola šťastná,že o druhej mi pichli injekciu a za 5 minút pol tretej som už videla moju slečnu,v celej svojej kráse a o trištvrte na tri som už posielala fotku ocinovi a všetkým okolo.A nebolo to niečo,čo sa nedalo vydržať -stále lepšie ako strápiť v tom lepšom prípade desať hodín.Ja keby som bola ešte raz tehotná,čo žiaľ už nie je možné,bola by som rada,že mám istotu,že budem rodiť cisárskym rezom,určite by som bola spokojnejšia,ako dlhým dlho čakať a sa trápiť,ale to možno len za to,že taký klasický pôrod som nezažila.Rana sa zahojila super,takže v pohode.

marissenka
17. nov 2012

ahoj. ja to mam 2x za sebou...boliet to boli,ale da sa to zvladnut.hlavne neostavaj stale lezat.pri vstavani z postele sa otoc na bok,opri rukou a tak sa daj do sedu.skratka aby si nenamahala brusne svaly.chodievaj casto na wc,lebo ked mas plny mechur dost to boli potom ked ides. a pi vela tekutin,a zober si aj colu...telo sa lepsie vschopi.pri prvom ma to dost bolelo,druhy skoro vobec,az na 3 den ukrutne hlava. a miminko si hned vypytaj prisat ak budes mat epi, a casto prikladaj,raz jeden potom druhy na par minutiek.mliecko nabehne tak isto ako pri normalnom,len zalezi od toho ako casto prikladas mimi.tak nech ti to dobre dopadne.vela zdravicka obom. 😉

rybka13
17. nov 2012

Je to neprijemne ked si na sale .... pichaju Ti spinal, ale ide to velmi rychlo cele a o 15-20 minut pocujes ako place mimi 🙂 Predstav si kolko by si sa mozno musela trapit pri prirodzenom porode... potom tych 24 hodin lezat, mna tiez bolel hrozne chrbat a pichalo ma pod rebrami, lebo sa mi dovnutra dostal vzduch, ked ma rozrezali 😔 ... a ked ti bude hrozne,ked budes po 24 hodinach vstavat, hovor si, ze po dalsich 24 hodinach to bude uz ovela lepsie a po par dnoch budes behat ako srnka.. 😉 takze si hovor, ze nestoji zato, si tak velmi tie bolesti pripustat, ja ked som sa uz po 3 dnoch citila lepsie, tak som si dokonca pomyslela, zeby som to este aj do tretice prezila 🙂 ked vidis ako sa na Teba ten pokladik maly pozera 😉
Skratka bude to bolest, obcas si aj poreves, ale da sa to vydrzat, neboj 😉

viktoria12
17. nov 2012

ahoj ja osobne mam za sebou dve sekcie ,. prvu som zvladala tazko lebo tiez som si zistovala ako to je kazdy ma strasil .tak som sa hrozne bala 🙂 a pri druhej sekcii to slo v pohode, neboj sa 🙂 🙂 všetko bude dobre . a všetka bolest prejde ked uviidiš svoje mimino 🙂 tak si povies že to stalo za to . 🙂

kikuska606
17. nov 2012

Ja mam tiez za sebou sekciu a nieje to nic hrozne.nemas sa coho bat 😉

usiko
17. nov 2012

je to fajnove....vravi sa tomu aj pansky porod a tak som to aj brala..prvych 24 h na Jis, to prezijes bez pohnutia takmer...najhorsie bolo, ked mi davali nejaky ten kateter domocovej trubice a potpom ked sa trebalo po 24 h postavit, to som myslela, ze mi prasknu vsetky stehy.....ale to neprasknu, to mas len taky pocit...mna uz na druhu noc po sekcii nic nebolelo, ale sestry mi z nejakeho dovodu stale chceli pichat injekcie proti bolesti.....furt....a ked som odchadzala domov tak uz to bolo uplne super...nedam dopustit....podla mna by si sa mala tesit.....neohrozis dieta tak ako by si ho mozno ohrozilaporodom.....je to super..ja pevne dufam ze aj druhe bude sekciou.....

lienka1076
17. nov 2012

Ja som extrémne citlivá na bolesť vo všetkom :(. Mne museli urobiť cisársky v 36tt kvôli preeklampsii, ako som sa bála, tak to super dopadlo 🙂. Keď už mňa to bolelo len trošku. Cisársky mi robili v noci o 23 a už na druhý deň ráno 7 som pomaly chodila a ten tretí, to už bolo ok 🙂. Na cisársky nedám nikdy dopustiť, pre mňa to bolo to najlepšie, ako som mohla rodiť. Je to naozaj individuálne, samozrejme, že to bolí, ale je to bolesť, ktorá sa dá v pohode vydržať, a každý deň je menšia a menšia. Hlavne, že maličké je vonku a je pri tebe 🙂. Naozaj sa ničoho neboj, všetko bude ok a je to lepšie ako sa trápiť niekoľko hodín pri klasickom pôrode.
Držím palce a veľa síl a tiež radosti s malinkým drobčekom 🙂. V dobrom trošku závidím 🙂.

lea641981
17. nov 2012

tak prva sekcia akoze ok aj druha ok a som zvedava ci aj tretia ak sa podari otehotniet bude taka fajna ako tie dve 😀 😀 😀 😀
deti ti to vynahradia hlavne aby boli zdrave 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

strihalka
17. nov 2012

U me v pohode. Jasne ze prvy den bola hruza, ale tal lekari to umi tlumit leky a ja teda na paty den uz bola s malou venku na prochazce. Aj prirozeny porod ma svoje mouchy tak i sekcie

zeleny_cajik
17. nov 2012

Po spackanom prvom prirodzenom porode som mala druhy planovany cisarsky a samotny porod bol uuuuplne v pohode v porovnani s prirodzenym. Rychlovka, bezbolestne, bez strachu... dalsie dva dni boli fakt zle, ale ked sa velmi nevrtis na posteli, vela spis a mas nieco proti bolesti, da sa. A ked ma po 5 dnoch pustili, doma som uz (velmi opatrne) dvihala mojho dvojrocneho 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre