Je cisársky rez taký strašný ako čítam?

ivula20
17. nov 2012

Ahojte..chcem sa spyytat som v 39 tyzdni a mam naplanovanyy cisarsky rez... :/ a mam z toho stres ... je to velmi take hrozneee ako pocuvam a citam z kazdej strany?

tetapetra
17. nov 2012

nie je to hrozne 😉 Budes trosku mimo dlhsiu dobu, ale inak pohoda

lejlla
17. nov 2012

pozri nestresuj sa dopredu...kazda to moze prezivat inak!!!neporovnavaj a mysli hlavne na svoje babatko...segra mala sekciu 2X a v pohode prezila 🙂 vela zdaru...

monyccka
17. nov 2012

Prijemne to nie je, ale ak nie je na vyber, kasli na strach..ked ti donesu drobceka, zabudnes, ze ta nieco boli ;)

reni1512
17. nov 2012

..bola som operovana pred rokom a mam rez od pupka smerom dole na 15 stehov 🙂 o dva dni som uz chodila, nic sa neboj, vsetko sa da prezit, bude ta boliet pri smiechu brusko tak ho nenamahaj aby sa ti neutvorili zrasty a budes trosku tazsie chodit prvy den ked uz sa postavis ale je to v pohode 🙂 a este k tomu ta ovladne euforia z babatka 🙂 Drzim prsty

wewe22
17. nov 2012

ako ta upokojit je to take zle ako si to pripustis su zeny ktore sa boja spontaneho porodu tak ze radsej chcu cisarsky ja som mala aj aj a na cisarsky som isla s uplnym desom a pritom to nebolo nic strasne ak mas cisara zo zdravotnych dovodov skus sa s tym nejak vnutorne zmierit a bude to lepsie drzim palce

nunusimi
17. nov 2012

ja mam za sebou dva a nie je to az take strasne. prvy uplne v pohode, pri druhom som trosku viac stresovala, uz som sa bala asi aj o starsie dieta, ale neviem coho konkretne sa bojis? kludne sa pytaj, odpoviem

leanax
17. nov 2012

je to individuálne... je to predsa len operácia a samozrejme strach je na mieste, moja skúsenosť je taká, že po cisárskom som povedala, že nikdy viac... tá strašná bolesť trvala dlho ☹ ale prežila som... teraz čakám druhé bábo, strašne sa na neho teším a pravdepodobne to bude zase cisárskym, keď musíš tak musíš... dobrovolne by som sa nato nedala.... ale stále dúfam, že pôrod bude normálny 😒

gabkostanka
17. nov 2012

nie je to nic strasne, aj ja som stresovala a to az 2 x, mysli na babatko, tes sa na nho, ja som sa zotavila celkom rychlo, najhorsie su prve 2 dni,potom uz je to dobre, drzim place 🙂

kveta
17. nov 2012

Je to velmi individualne. Ja som mala den po cisaraku jediny problem, ze som sa nemohla prilis smiat, lebo vtedy to bolelo. Normalne som chodila a fungovala, dokonca som mala uz druhy den chut na sex.

Neprijemna bola len druha polka operacie a hodina po, ked som sa cela klepala zimou.

V den cisaraku som sa 12 hodin ani nepohla a myslim, ze tak som to cele hojenie urychlila.

Cakala som, ze to bude tazke. Slubila som si kupit darcek ako bolestne. Nekupila som ho, lebo to nestalo za rec.

blumka
17. nov 2012

@ivula20 ja mam za sebou 2 a treti ma caka o cca 4 mesiace 😉 a nebolo to take hrozne ako som pocuvala a citala z kazdej strany 😉 Co vlastne pocuvas a citas z kazdej strany? ja som po oboch bola schopna sa postavit a chodit cca na 2 den, ked som dosla domov uz som normalne fungovala...cize cca na 7 den. Problemy po som nemala ziadne, trosku ma jazva este pobolievala ale nic extremne 😉
Hlavne klud, ak to uz mas naplanovane, nezmenis na tom nic, jedine svoje myslenie 😉 bude tak ako ma byt 😉

zuzanka7834
17. nov 2012

Ja som ratala so vsetkym len nie s cisarom, presvedcena, ze chcem a budem rodit prirodzene, samozrejme bez epiduralky a podobnych blbosti a ked to cele zacalo, tak som slova doktora oznamujuceho, ze ideme na sekciu, brala ako vykupenie. Vobec sa neboj, ozaj. Bude Ta to trochu boliet, ale porod budes mat bezbolestny. Ked pojdes na salu a budes mat strach, tak si predstav take zeny, ktore rodia v bolestiach aj 15-16 hodin a tie bolesti su fakt silne, ake si este nezazila, ta bolest po operacii sa s tym neda porovnat. Drz sa 😵

svjana
17. nov 2012

Nie je to také hrozné, neboj. 😉 Ja mám za sebou dva a v pohode. Ber to tak že malé musí ísť von a hotovo, a či budeš mať rozpárané brucho alebo šušku..🙂 ( samozrejme že viem že prirodzený pôrod.........len takto sme sa utešovali my s kamošku keď sme mali 2.sekciu istú a tiež sme sa báli)

katka9102
17. nov 2012

Ahoj, ja som mala obidva tehu ukončené sekciou, a nemala som to plánované. Podla mna kazda zena to vnima inak, ale asi ten strach a stres su vačšie.......nehovorim ze to nebolelo ked som bola uz po.....ale vsak ked som uz nerodila normalnou cestou....co uz.....prve dni su najhorsie.....ale uz ked budes vediet ako si chytit podbrusko, tak to zvladnes a ak ti ma potom kto pomoct doma-do toho mesiaca je to take bolestivejsie pri prudkych pohyboch a vstavani, kychani...............vsade tam kde namahas brusne svaly.......ale neboj babatko ti doda sily! A viac sa tes na prichod babatka......je to nadherny pocit ked ho uvidis po 1x..........Drzte sa obidvaja!

carmella
17. nov 2012

ahoj aj mne doktor povedal ze budem rodit cisarskym a vobec som sa nebala . len na poslednu chvilu moj doktor isiel na dovolenku a rodila som v inej nemocnici a zacala som rodit normalne ale vobec som nebola na to pripravena a ked my po 6 tich hodinach povedali z e budu musiet spravit cisarsky bola som taka natesena ze az ... vsetko prebehlo ok ale na dalsi den to bolo hrozne ,nemohla som sa ani postavit a trvalo rok pokial som sa dala komplet do kopy (brala som aj tabletky na vysoky tlak)ale keby som mala rodit este raz urcite by som chcela rodit cisarskym rezom

mariannan
17. nov 2012

Ja som rodila až moc prirodzene a ešte na "koze" som si nadávala, že som si mala vybaviť sekciu ;o) ..známa mala 2x sekciu a tá tvrdí, že radšej rodiť normálne..každá to znáša inak ale každá mamka, bez ohľadu na spôsob pôrodu na všetko zabudne a teší sa len bábatku..ja som bola pozašívaná, že som ledva ležala a som si nevedela ani len predstaviť ako sa posadím ale keď začala malá plačkať som v sekunde sedela na postely a mala ju na rukách..keď budeš mať bábo v náručí bude ti jedno ako prišlo na svet, hlavne, že je zdravé a tvoje (vaše)...nerieš spôsob pôrodu, teš sa z toho čo ťa čaká potom...držím palce !

barokova
17. nov 2012

ahoj, ja mám za sebou jeden spontánny pôrod a jeden cisársky a môžem povedať, že nieje nad spontánny pôrod je to niečo úžasné... A cisársky?Jediné hrozné bolo to postavenie z postele, ale to je zlé aj po spontánnom. Ono je to teoreticky jedno... Ja som hlavne zle znášala, že som po cisárskom nemohla mať drobčeka pri sebe. ☹ A keď ti môžem poradiť, musíš sa zamerať hlavne na to úžastné stvorenie čo ti prinesú ukázať a hneď zabudneš na všetku bolesť... A v konečnom dôsledku tie dni tak rýchlo ubehnú, že ani nebudeš vedieť ako, sa všetko zahojilo a ty si to čo si prežila, nebudeš poriadne ani pamätať. Tak ti prajem veľa síl a nech všetko dobre dopadne... 🙂

luciferkax
17. nov 2012

Ja ti môžem povedať, že u mna bol cisársky ooooooooooooooooooooomnoho lepší, lahší, ako prirodzený pôrod 🙂 a to som si skúsila aj to , aj to... aj zotavovanie po cisárskom bola ovela lepšia pohoda 🙂 ALe zas, každá žena je iná, ja ti držím palce, aby ti bolo fajn :D

magdalenocka
17. nov 2012

vobec sa nemusis bat. cely zakrok trval 30 minut od prichodu na salu, napichnutie spinalu az po zasitie. Bola som pri vedomi takze hned ako maleho vztiahli som ho videla a pocula. Akurat potom mi bola hrozna zima a bola som malatna ale viem ze som hned telefonovala vsetkym babkam a prababkam. a 9 hodin po cisarskom som uz stala na nohach.sice vstavanie z lahu do sedu mi trvalo presne 45 minut a bolelo to strasne ale kazde dalsie vstavanie bolo uz lepsie. Na druhz den 24 hodin po zakroku som mala maleho uz na tri hodiny pri sebe a dokazala som s nim manipulovat. z porodnice som isla uz len s malymi bolestami a po tyzdni som sa citila uz dobre. urcite to nie je nic prijemne ale ani nic strasne. neboj sa, tes sa na babo 🙂

nina88
17. nov 2012

Tak uz nezmenis to,takze sa nezamyslaj nad tym ani...

ladytt
17. nov 2012

Neboj, je to lepšie než akútny cisársky, keď by si musela prežiť aj kontrakcie aj nakoniec cisársky. Trošku dlhšie sa to hojí, ale nie je to také strašne. A hlavne pri plánovanom nemusia použiť celkovú anestéziu.

titulka
17. nov 2012

Ahoj tiež som rodila sekciou a dalo sa. Po desiatich hodinách bolesti (celú noc) som nevládala malého vytlačiť napriek tomu,že mi na brucho tlačila sestrička a lekár. Pre mňa bola sekcia vyslobodením. Týždeň som chodila ohnutá ako starenka a mala som problém s mliekom- nechcelo sa mi spustiť, ale nie je to nič čo sa nedá zvládnuť.

bibuska11
17. nov 2012

Moja sestra ho mala a prežila ho v pohode, chcem Vám len poradiť nečítajte žiadne články ani diskusie pretože Vám to určite nerobí dobre pred pôrodom, nebojte sa oni sa tam o Vás dobre postarajú, držím Vám palčeky nech Vám to dobre dopadne. 🙂

moon1979
17. nov 2012

je to operácia, takže bezbolestné to nie je, ale dá sa to prežiť, neboj 🙂 každá to prežíva inak, každá máme iný prah bolestivosti a aj rôzne sa nám hoja rany a jazvy, takže neber vyjadrenia iných mamičiek ako niečo, čo sa určite bude týkať aj teba ... možno to budeš zvládať horšie a možno si povieš, že však to nebolo ani také hrozné 🙂 porodiť proste musíš a najlepšou náplasťou pre teba bude ten malý uzlík, ktorý potom za to všetko dostaneš 🙂 veľa šťastia

sofia2008
17. nov 2012

Vobec nie, ja som sa zotavila ovela rychlejsie ako mamicky vo vedlajsej izbe po normal porodoch..tie boli pozasivane az po konecnik, rany im mokvali, ja som bola stastna, ze mam iba malicku jazvu na brusku 🙂 a nijake bolesti 🙂

ivka_666
17. nov 2012

Ahoj ja som mala cisársky neplánovaný.... Po 18-tich hodinách kontrakcií som bola rada, že to budem mať za sebou ;) ja som to po tie prvé dni znášala trošku horšie, lebo ma rez veľmi bolel, ale každým dňom sa to zlepšovalo a do 2 týždňov som bola úplne fit ;) Po porode som povedala, že nikdy viac a teraz po štyroch mesiacoch to beriem zase, že kľudne i keď by som asi viac stresovala ;) Ale zvládnuť sa to dá ;);)

salma22
17. nov 2012

tak kazda zena to ma ine...ja som mala tiez z toho stresy no je to zazitok ak ti daju len lokanu anestezu.. aj ja som mala planovane neboj ked to zvladli ine tak aj ty to zvladnes 🙂 😉 ...a doktori sa o teba postaraju ....ked uvidis babatko vsetko uz bude dobre 😵 prajem ti vela stastia a hlavne zdravia pre oboch ...

poisonblu
17. nov 2012

Ja som mala prirodzeny porod, ale mala som na izbe 2 kocky po sekcii a teda nic moc...na nohy az po 24 hodinach, bolesti v oblasti jazvy, kkateter, tekuta strava, dieta oddelene od matky na 2 dni, nosene iba na kojenie....a obe mi zavideli, ze ja som mohla behat hned

marcovka1
17. nov 2012

Ahoj,zvladnes to mi zeny sme silneee... 😀 ako pisu dievcata kazda tu bolest inac zvlada...pre mna bolo asi najhorsie postavit sa,ale dalo sa 🙂 sestricka nam vravela,ze ked to rozchodime tak stale to menej bude boliet a mala pravdu 🙂 ked som prisla domov tak som zabudla ze bol nejaky cisarsky 😉 do dvoch tyznov som sa pozberala aj tebe drzim palce nebojsa vsetko dobre dopadne a budes krasna vysmiata mamicka a hlavne stastna,ze uz mas po tom 🙂 vela stastia 🙂 🙂

kkatuska
17. nov 2012

Ahoj.ja si myslím že asi zalezi aky máš či spinal alebo celkovo si uspata.somnou na izbe sa ženy skôr mohli postaviť a fungovať ako ja a to som bola v celkovej narkoze.1.moment bol stravný a bolestivy.ked ma sestry nutili po 24hod vstat,tak som myslela že ked som si hodila nohy z postele,že padnem za nimi na zem.kazdy den mi bolo lepšie,a po týždni som bola schopná všetkého.povedala som vtedy že uz nechcem byt tehotná a teraz to beriem inak.budeme chciet aj 2babatenko.strach je normálny.kszdy ho ma.a ja som velkyyyy rojko čo sa doktorov týka a neznesiem ani bolesť hlavy,bezlieku(mám nízky prach bolesti)a vidíš som tu.zvladnes to!!!kvoly bábätku.opatruj sa a drž sa.pa

jaruska8
17. nov 2012

Pozri, akoby som to povedala, keby to bol taký horor, tak 99% hollywoodskych hviezd tak nerodí, nie????? 😉 😀 Dá sa to, akože každá sme iná, ja osobne som bola v poho. Bolesť som ani nevnímala, mala som iné starosti, uvidíš, že to bude dobré a hlavne nestresuj dopredu!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre