Je lepší normálny pôrod či cisársky rez s epidurálkou?

micurka
3. jún 2011

Ahojte! Dnes idem navštíviť očnú lekárku, ktorá mi má povedať, či môžem rodiť s mojimi -6 dioptriami prirodzeným spôsobom, či odporúča cisársky rez. Chcela by som sa s Vami poradiť, ktorý pôrod odporúčate. Obe majú svoje pro a kontra stránky. Preto neviem čo mám robiť. Je to prvé tehotenstvo, boky mám dosť široké 🙂 ani som moc nepribrala počas tehotenstva, tak neviem čo mám robiť... Vraj dioptrie nie sú také podstatné ako zrenica. Prosím píšte svoje názory. Dakujem.

martinkatinka
3. jún 2011

Ja mám dioptrie -5 a doktora ani len nenapadlo kvoli tomuto ma posielať na cisársky rez, ale na druhej strane som mala hraničné rozmery panvy a aj napriek tomu mi dali vyvolávačku s skúšalo sa prirodzene... Bola som prvorodička, vobec som sa nebála, ale nastali komplikácie a muselo sa ísť na cisársky... Ak však mám hovoriť o bolestiach, tak musím povedať, že by som radšej porodila prirodzene, škoda, že sa nedalo... nebojte sa pirodzeného porodu, ak sú dobrí lekári

kiwinka
3. jún 2011

moj nazor je, ze toto je otazka pre doktora a nie pre nas baby tu na koniku. to je vazna vec a o tom ako budes rodit nerozhodujes ty, ale Tvoja diagnoza a prax lekarov.

zoska
3. jún 2011

Poznám ženu ktorá s dioptriami vyssimi ako 6 porodila prirodzene a bez komplikacii. Toto je vsak uloha pre doktora aby vyhodnotil situaciu, co je lepsie a co nie. Hypoteticky keby neboli ziadne komplikacie, co sa tyka panvy, zdrav. stavu a polohy dietatka tak urcite je lepsie rodit prirodzene. Cisarsky rez je operacia a to uz samo o sebe je komplikacia, aspon tak mi bolo raz povedane pri vysetreni.
a este jeden postreh siroke boky neznameju vzdy ze aj panvy ma tie spravne rozmery co sa porodu tyka.
tak drzim palce nech ti to vyjde bez komplikacii 😉

evickapooh
3. jún 2011

no ja si myslimze lekari su za normalny porod-sice statistiky ukazuju ze je ovela viac cisarskych na SK ako inde... -spytaj sa gynekologa ci ocneho..treba zvazit situaciu ci ozaj nemozu nastat nejake komplikacie pri normalnom porode,respektive pri tlaceni.....ja som rodila aj normalne aj CR,a poviem ti upremne co som povedala mojmu doktorovi[porodnikovi] ked - 1 krat prisiel za mnou po prebrati-5 deti normalne ako 1 CR!!.p.s. ale nedalo sa nic robit nastali komplikacie takze CR bol nutny...

sirinka
3. jún 2011

ahoj, da sa rodit prirodzene, pokial mas dost hrubu zrenicu a to ti veru nepovie nikto iny, ako ocny lekar... 😉

zuzanockamt
3. jún 2011

ja mam dioptrie -8 a pol a -6 a pol vykorigovane laserom, takze okuliare nepotrebujem, po laserovej operacii som 6 rokov a mam aj spevnovanu sietnicu na jednom oku a ocna lekarka nevidela problem, aby som nemohla rodit normalne ... rodila som prirodzene minuly rok v septembri takmer 4 kg dieta a prezila som to a aj moje oci 🙂

katy1979
3. jún 2011

ja nosim kontaktne sosovky a ani som neriesila ci mozem rodit normalne ci nie. jednoducho som obe deti rodila normalne. a to mam skoro -6.
zatial som sa v okoli nestretla s tým ze by niekoho poslali kvoli ocnej vade na cisarsky.

ivett1
3. jún 2011

tak toto je len moj nazor...nech posudi ocna lekarka🙂...i ked poznam osobne mamicku, ktora rodila normalne po operacii oka (resp. odstranili ho kvoli nadoru pred cca5 timi rokmi)...ma 4 a 2 rocne dcery 😉

winona24
5. jún 2011

hrubú zrenicu??? rozmýšľam čo s tým má zrenica.... 😀 😀 😀 treba asi zopakovať biologiu zo ZŠ 😉

pokiaľ viem pri vysokých dpt sa neodporúča prirodzený pôrod...ale nie je vylúčený....a vyššie uvedené príspevky sú toho dôkazom 😉

vplyvom tlaku pri pôrode by mohlo dôjsť k poškodeniu sietnice...takže určite sa treba poradiť so svojím očným lekárom....ktorý následne vyšetrí stav SIETNICE 😉 😉 😉

jana776
5. jún 2011

ja mam dioptrie -5 a ocna mi pred porodom zmerala akurat tak vnutroocny tlak, ten bol ok, takze som rodila prirodzene.
Pokial viem tak pri vyssich dioptriach sa meria iba vnutroocny tlak, ak by bol vyssi tak je pri tlaku pri porode mozne riziko poskodenia sietnice. Ale myslim ze ak by si mala vysoky vnutroocny tlak tak by si o tom vedela.

bibistec
12. okt 2012

chod k lekarke po radu. ja mam ale kamosku co jej ocna tiez koli dioptriam odporucala cisarak, tak sa v porodnici dohodla, lenze dietatko sa prihlasilo skor a kym dosli do nemocnice, urobili potrebne vysetrenia atak aasi 3 hodiny mala kontrakcie potom spravili cisarak, no a namiesto 5tiek ma teraz 8smicky. no takze asi tak.

miriem
12. okt 2012

Takychto otazok je tu uz asi 100, pomaly kazdy tyzden sa niekto pyta, co je lepsie. Treba pohladat aj v archive trosku. 😉

tetapetra
12. okt 2012

mala som 6 dioptrie. Som po dvoch laserovych opreciach. Ocna povedala, ze nie je dovod mat cisarsky. Takze som zacala rodit normalne, ale kvoli komplikaciam som nakoniec rodila cisarskym. Osobne poznam baby, ktore maju 5 a rodili normalne, su v pohode. Tiez som mala strach aj o oci 😉

michaela80
12. okt 2012

Prvy porod 17 hodin bolesti neotvorena ani na prst ale kedze bolo to v 31 tt tak aj tak musel byt cisarak..teraz planovany cisarak bez bolesti pred a na 6 den som behala v pohode po nemocnicnych chodbach...a tesne pred porodom bola so mnou vo vzdycharni ciganocka asi16 rocna v strasnych bolestiach po prepichnuti vody a tak mi vravi ze ja vam tak zavidim ze nemate tie bolesti... ale zase ona este v ten den po chodila a ja som sa normalne postavila a vedela postarat o malu az na treti den....

silvia.t
12. okt 2012

ta otazka je z roku 2011, dotycna uz urcite nejako porodila 😀

lujza123
25. okt 2012

Poznam jednu pani co este za komousov rodila so silnymi dioptriami a odvtedy je slepa

zigzag
25. okt 2012

....kazda zena samoze rozhodnut akochce rodit, a sekcia sa da vybavit 😉
Uvidis, co ti povie ocna, konzultuj aj s inym ocnym a rozhodni sa,,,, ono o boky ani neide, ale tie tlaky su dost silne, fakt, ja mavam od porodu nevolnosti v aute, a to mi pred porodom nikdy zle nebolo,,, drzim palce 😉

astonka
25. okt 2012

ja som mala 2x cisara a raz normalny....
ak by sa to dalo( v oboch pripadoch sa to nedalo) tak určite volim normalny porod...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre