Je lepšia veľká taška do pôrodnice alebo dve menšie?

poppy1
4. nov 2010

prosim poradite mi? je lepsie si vziat jednu mensiu tasku do porodnice, s vecami urcenymi priamo k porodu a potom si zbalit jednu vacsiu, s vecami, ktore potrebujete na izbu (tu Vam partner prinesie na sestonedelie) alebo je lepsie si zbalit do jednej velkej tasky vsetko?? Este by ma zaujimalo, aku velku tasku ste si nabalili vy, lebo ja si pripadam,akoby som sla na dovolenku niekde a nie do porodnice ☹ len tolko veci co treba brat! otrasne... dakujem!

lenulice
4. nov 2010

Ahojky, víš co, ono je to úplně jedno. Tam ti s věcma pomůžou, ty se tam s tím nebudeš vláčet. Já měla jednu velkou cestovní tašku, pak mi manžel nosil další věci - pro malýho na oblečení a jednorázový podložky pode mě (rodila jsem v BA na Kramároch, a tam tím hodně šetřili :(). Takže se to pak dořešilo igelitkama, ale fakt to je naprosto jedno, to mi pak odnosil zase manžel. Až půjdu zase rodit (doufám, že ještě jednou ano 🙂), určitě si ale vezmu zase jen jednu velkou tašku a hotovo.

ani3012
4. nov 2010

mala som dve menšie tašky,lepšie som sa v nich orientovala a napokon som jednu aj so špinavými a nepotrebnými vecami poslala domov

benne
4. nov 2010

áno, aj mne pripadala taška obrovská, ale čo už 😉 mala som jednú veľkú cestovnú a doma nachystanú tašku s vecami na odchod z pôrodnice

winona24
4. nov 2010

ja som mala tašky dve....v jednej veci potrebné priamo k pôrodu a druhú s ostatnými vecami...ale vzhľadom ako to majú doriešená v pôrodniciach je to podľa mňa úplne jedno.... 😒

kibuk
4. nov 2010

tiež som mala jednu velikansku tašku 🙂 ale chodili pravidelne na navštevy a stale(špinave) brali domov takže podička a to som si pri každom jednom tyzden a pol poležala pred a pri dcerke ešte aj po,lebo mala silnu žltačku... a dalšia mensia taska cakala doma,ktoru mm doniesol ked sme sli domov 🙂

bianca
4. nov 2010

budes rada ak ostanes pri dvoch taskach.Mna balil manzel a dotrepal sa s lodnym kufrom.Cele porodka sa rehotala.Nakoniec sa ale vsetko hodilo.Veci pre malu na odchod doniesol dodatocne

zajo79
4. nov 2010

jedna mala na porod.. a druha vacsia, ja som mala veeelky kufor, lebo som tam mala este aj mineralky.

seagull2404
4. nov 2010

ja som tiez mala dve tasky, ruksak ku porodu (osuska, nocna kosela, voda, mobil, doklady a vlozky) a potom maly kufrik, kde som mala vsetko ostatne pre seba. Osvedcilo sa mi to, lebo porod sile rychlo a nestihala by som sa asi hrabat v taske. Obe som mala nachystane uz vopred, co sa tiez hodilo 😉 Veci pre drobceka mi potom doniesol manzel v dalsej taske 😀

bona
4. nov 2010

Ja som sa zbalila do jednej klasickej cestovnej tasky, nebola nejak enormne velka a voslo sa do nej vsetko, co som potrebovala k porodu a potom v nemocnici, bez problemov. Oblecenie pre Terezku a vlastne aj pre mna na odchod z nemocnice mi potom doniesol manzel..takze v pohode.. 🙂

masinka
4. nov 2010

ahoj
tak ja som isla do porodnice s 2 taskami - jednou mensou s vecami k porodu uz na prijem a v aute som mala nachystanu tasku s vecami co mi doniesol manzel potom hore po porode.
Domov som isla s piatimi taskami - kazda navsteva mi doniesla Vineu, dzus, jogurty, detske vyzivy, darcek pre malu.... 😀

slavicita
5. nov 2010

Ja som išla do pôrodnice len s jednou veľkou taškou. Na spodok som zabalila veci pre malého a moje veci, o ktorých som vedela, že použijem až na izbe a na vrch som zabalila veci potrebné k pôrodu. Ako vložky, uterák, papuče, staršie tričko v ktorom som aj rodila a doklady. Keď mi odtiekla plodová voda, tak som si zabalila posledné hygienické potreby a manžel ma odviezol do pôrodnice. Tam som sa hneď prezliekla do toho trička a veci v ktorých som prišla som dala manželovi nech ich zoberie domov a potom nech mi ich donesie, keď budem odchádzať domov. Urob si tak by to bolo tebe najpohodlnejšie a aby si nemala stresy čo kde máš... 😉

zuzka1008
5. nov 2010

ja som mala dve mensie, je to praktickejšie, jedna pre bábo a druha pre teba 🙂

evickapooh
5. nov 2010

odporucam ti-1 velku tasku len aby si mala prehlad co kde mas hladat

divoska
5. nov 2010

ja som si brala 2 a naraz. povodne som planovala mat 1 pre maleho a 1 pre seba, ale aj tak som nakoniec mala veci pomiesane. a hlavne jednu /s najdolezitejsimi vecami/ som mala uz posledne dni v aute keby to na mna doslo niekde na cestach, aby sme sa nemuseli trepat domov a zase naspat. brala som si obidve rovno na porod. 2 odporucam preto, pretoze ked sa budes premiestnovat,napr zo vzdycharne na porodnu salu, potom na izbu, pripadne z jednej izby na druhu, vsade si budes musiet veci brat pravdepodobne sama alebo s partnerom, /aspon ja som si musela/ nikto ti ich nosit nebude, ak hej tak stastie. a ja som sa premiestnovala 3x. lepsie je mat dve, kde ti niekto moze tu druhu zobrat, alebo pojdes dva krat s lahsou, ako vlacit sa sama s jednou tazkou, ked nevies ako sa este budes citit po porode. a aj keby si sa citila dobre /ja som sa hej/ posledne co sa mi chcelo bolo trepat sa s kabelou 😀 aj s planovanym partnerom pocas celej doby, by som stale brala obidve. lebo sa ti moze stat ze nebude po porode volna izba a poslu ho domov a zas to budes mat na krku sama. to sa stalo nam. radsej byt pripravena. ale ano, aj alternativa jednu pre seba a druhu na sestonedelie je moznost, ale na porod toho az tak vela zas nepotrebujes, prioritne len papuce, koselu, vlozky a seba 😀 takze v prvej by si nemala skoro nic a vsetko by si musela cakat kym ti donesu druhu

shira_
8. nov 2010

Ja bohužiaľ musím mať vždy len jeden kus batožiny. každá navyše je pre mňa problém, vždy balíme všetko do jedného a tak to musí byť aj teraz, inak by boli stresy. takže u mňa jedna veľká taška, o ktorej viem že tam je všetko a nemusím sa báť, kde som čo zabudla, a v ktorej taške sa čo nachádza. navyše som zvyknutá na zmes vecí, ktoré sú v taške krížom krážom 😀 normálny človek by odpadol ale ja sa v tom vyznám a presne viem kde čo vylovím.

zahrika
8. nov 2010

ja som uz prebalovala 3x.. z najmensej po najvacsu..a tiez som si povedala ze hanba ale potom si hovorim co ma pokom, hlavne ze mam vsetko po ruke v jednej..
az na maleho veci, ktore prinesu nasi 🙂

daska58
8. nov 2010

ja som si kupila cervený kufor do porodnice, nabalila som všetko tam .do predného vrecka som dal košelu, papuce, t.j. veci na príjem a 7 bonboniér. mal kolieska, sestričky nenadávali, že to vlečú, pohodlne sa premiestnoval so mnou a bonbonier ubúdalo, ale to som mala v pláne. pre personál...kde som prisla, tam som dala, akože nech majú so mnou strpenie....otvárali sa mi možnosti, okolie sa snažilo 😉 nepotrebovala som platiť žiadneho lekára 🙂. štci sa smiali, že idem na dovolenku, aj sa pobavili,,, a vlasne som aj išla na MATERSKU DOOLENKU

maznacik007
8. nov 2010

zariadila by som sa podla porodnice.. ja som rodila v ruzinove a tam prosto nebolo miesta na nejaku velku tasku si ju uskladnit.. prosto zavadzala... nakoniec mi ju muz vzal do auta a doniesol az ked ma previezli na izbu.. takze ja osobne odporucam mensi kufrik aj na kolieskach kde si das veci len k porodu a aj tie bonboniery a kavy.. / u mna tiez pomohli/ a potom dalsi kufrik s vecami co uz budes potrebovat na izbu tu si nechat v aute u muza a potom ti ju moze doviest /
a ja osobne doporucuje pobalit dalsiu tasku a nechat ju doma na autosedacke pre babo... a tam daj veci na odchod pre babo a aj pre seba na cestu domov...

zana7
5. sep 2014

Ahojte :D Poradíte mi nejaký KOŠICKÝ veľkoobchod so zdravotníckymi potrebami...? Kde nakúpim najlacnejšie? ĎAKUJEM :D Pekný dník prajem!

milota164
11. nov 2015

presne v porodniciach nie je miesto takmer na ziadne veci a co uz potrebujes na 3-4 dni? aj tak budes vacsinou v posteli 🙂 nejake hygienicke potreby pre seba a ked bude nieco chybat donesu ti navstevy.ja som mala pre malu rukavicky kvoli nechtikom a dudel aj ked som ho nechcela pouzit ale nakoniec sme skusali lebo strasne plakala , par plienok a masticku na zadocek , pre novorodencov a deti do roka je od Bepanthenu Extra mast, ktora chrani ich nedozretu pokozku.Obsahuje olivovy olej na hydrataciu,vitamin B3 ,podporuje regeneraciu pokozky a vytvara vodeodolnu vrstvu takze je pokozka lepsie chranena.

sendy1981
17. feb 2016

Ja mam iba 1tasku pobalenu..

mamanikka
17. feb 2016
Používateľ mamanikka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamanikka.

ja som mala tiez vzdy iba jednu

alezbet
17. feb 2016
Používateľ alezbet je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alezbet.

som zvedava do kolkych sa ja pobalim 🙂

ajkuska333
5. apr 2016

Ja sa už pomaličky pripravujem do pôrodnice. Ja si asi vezmem tri tašky :D ako tak rozmyslam: vecicky pre malinkú + nejaká ta hygiena. Veci pre mna oblečenie, uteráky, hygiena, papuče, notebook a podobne... Môj priateľ asi pôjde do auta pre tašky na viac krát :D

katarina_luknarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre