Je pôrod s vyvolávačkou taký hrozný ako každá opisuje?

damiana
11. jan 2011

Chcem sa spytat, ci je naozaj vyvolavany porod horsi ako prirodzený ? 😖

ela2710
11. jan 2011

@damiana...ja som vyvolavacku nemala, ale ked som rodila, bola tam jedna baba vo ,,vzdycharni" co ju dostala, sice sa netvarila stastne ale to ani ja 😉 nemyslim, ze je to az take hrozne, chvilku vydrzis, zato babo ti to stoji 🙂

martinka17
11. jan 2011

mne len podali na urýchlenie vyššiu dávku oxytocínu, stačilo....takže vydržať vydržíš, ale ak sa dá prirodzene, tak si to radšej ušetri. 😀

babulina
11. jan 2011

oba porody som mala vyvolavane, a pri prvom som nevedela ze rodim a pri druhom sa mi oci krizili ako mi bolo zle (prvy som dala bez EPI a druhy s EPI- doslova som si ju vyzobronila), myslim ze je to indivindi

murinka
11. jan 2011

ja tu tiez vela citam toho ze tehotne zeny sa boja vyvolavania...a nechapem preco 😕 mne porod 3x vyvolavali injekciou a to nebolo nic strasne a 1x tableta odspodu...potom sa spustil porod.vsetko sa dalo prezit a vobec na tom nic hrozostrasne nevidim 😉

oriel
11. jan 2011

ahojky.... ja som rodila na vyvolavacku..... -infuzia......
tiekla pomaly,vraj,aby to nebolo uplne take rychle...tie bolesti a tak.... 😀
rano o 8.00 mi napojili infuziu..... prisli kontrakcie... noboli take,ze uplne v pohode...a intervaly cca 10min...tak sa to opakovalo... bolo to v pohodke...chvilu bolelo a cakala som,kedy prestane.... potom som oddychla.... potom ten interval mozno trocha kratsi.... cca okolo 10.45 mi infuziu dali naplno,konrakcie prisli silne.... no,fakt dve silne kontrakcie,potom som dvakrat zatlacila a malinka bola na svete....
pre mna perfektny porod....... 😀 😀 😀 neda sa porovnat s prvym,ktory bol sice celkovo od zaciatku bolesti kratsi,no bolesti boli omnoho horsie ...a dlhsie 😢
pre mna super a myslim,ze aj preto,lebo psychicky som bola pripravena....
drzim palce..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luly13
11. jan 2011

mne vyvolavali porod na dvakrat a zvladala som v pohode. prvykrat vyvolavacka nezabrala. mala som len slabunke kontrakcie, ktore ustali. dali nam den pauzu a na druhykrat to poistili prepichnutim vody. az potom mi zacali normalne kontracie. dovtedy ziadne bolesti. cize o siedmej vyvolacka, o deviatej prepich plodovky na to som sa hned zacala otvarat, potom epi a maly bol o dvanastej na svete. nejake desne bolesti oproti ostatnym babam som podla mna nemala. a bolo rychlejsie po, nez u ostatnych. nicoho sa neboj. a drzim palce 😉 😉

fifinka80
11. jan 2011

Ja som mala prvy bez vyvolavacky a to ani neviem ze som rodila ani kontrakcie neboli hrozne,no a druhy mi vyvolavali a to teda boli ine bolesti 😖 😖 ale nechcem strasit,kazda ma iny priebeh ked rodi ci uz s vyvolavackou alebo bez a ja prajem aby bol ten tvoj porod co najmenej bolestivy 😉

ludka140281
11. jan 2011

ja som rodila vyvolavackou druhu dcerku a vobec to nebolo hrozne 😉 tyzden mi vyvolavali porod:infuzie,cipky,kvapky tablety.....po tyzdni sa podarilo..bolesti v podbrusku zosilneli a tak klistyr dokoncil vyvolavanie...podla mna je prave klistyr najucinnejsia vyvolavacka 😀 ...mala som kratsie bolesti a rychlejsi porod ako ten ktory zacal sam 🙂 neboj sa len ti t 🙂 o uryc 🙂 hlia a budes mat babulko skor v naruci...vela stastia

monica25
11. jan 2011

u kazdeho je to individualne podla mna (pri mne s jednou kockou to vobec nic nerobilo)....ja som mala pri obi2 porodoch vyvolavacku,prveho syna som rodila 22 hodin s bolestami kt. boli od prvej chvile "neznesitelne " zvracal som bolo mi zle....no neotvarala som sa narodil sa nakoniec "prirodzenou cestou"...druheho tiez vyvolavackou bolesti prichadzali pomalsie a boli cim dalej tym intenzivnejsie.... nakoniec skoncil porod po 10 hodinach cisarskym pre slabnuce ozvy plodu ....toto moja skusenost

bianca
11. jan 2011

3 dni vyvolavanie v ukrutnej bolesti bez zaciatku a konca.Nevyspata,vystavena a zufala som nakoniec aj tak skoncila sekciou

katinka86
11. jan 2011

no ja som mala prvy porod vyvolany tabletkou zo spodu a bolesti to boli fakt riadne a pri druhom spontannom to bolo omnoho znesitelnejsie.

olivova
11. jan 2011

2x vyvolavany porod - prvy - o 10tej vyvolavacka - o 17.05 narodenie starsej dcery......druhy - o 9.30 vyvolavacka, o 20.15 narodenie mladsej dcery....
neviem aky je prirodzeny porod a myslim si, ze mam hranicu bolesti dost daleko, ale ako sa hovori - bolo to o dusu....ale nemala som epi...keby idem 3-ti krat, rozhodne s epi....to druhe som znasala trosku tazsie, ako prve....
aha - aj tak som sa aj pri prvom velmi pomaly otvarala - pomahali mi "rucne" sestricky, co by som uz nikdy nedovolila...ale zasa - bolo to rychlejsie, to je fakt...
zaver: aj tak by som sla na vyvolavanie znova - ja som bola z toho prenasania uz zufala (az 1 den pri druhom a 8 dni pri prvom), bolet to bolelo , ale ratala som s tym...

katkaaalex
11. jan 2011

Moja svagrina prave rodi "vyvolavackou", vcera rano jej dali prvu, vecer druhu a dnes mala tretiu, konecne je na 10 cm a o chvilu to bude mat snad za sebou... Dufam lebo 2 dni rodit... 😒

evickapooh
11. jan 2011

suhlasim! mala som vyvolavany aj normalny porodobrovsky rozdiel....ovela menej boli bez vyvolavacov....

traktor
11. jan 2011

vsetky deti som mala na vyvolavacku...a myslim, ze to islo celkom rychlo 😉 ...pokial tam nie su ine komplikacie, kde sa pôrod musi koncit sekciou..vtedy je to o inom..ale to neovplyvníš...neboj sa vyvolavacky..nie je to strasiak..kazda prezivame bolest inak...ale za ten malicky vonavy zazrak to stoji 🙂

titkovamiriam
11. jan 2011

ja som mala prve dva prirodzene a posledny vyvolavany-bolo to podobne len kontrakcie pri poslednom boli silnejsie no mozno je to len dojem 🙂 porodila som 5 h po vyvolavacke

amadora
11. jan 2011

mne oba pôrody začali prirodzene ale pomaly som sa otvárala tak mi pomohli. pri prvom stačil oxitocín a napichnutie vody, to bola pohoda. pri druhom som dostala 3 čípky, 2 infúzie a jednu injekciu a to bol horor, nikdy viac 😝

martaniana
11. jan 2011

Ja som mala tiež tabletu odspodu a boli to strašné bolesti, veľmi intenzívne, nedá sa to popísať...už teraz sa modlím, aby druhý pôrod prebehol prirodzenou cestou..

tintiniacik
11. jan 2011

mne dali vyvolavacku rano o osmej a syncek sa narodil o 22:40 a to mi bolesti zacali hodinu po podani vyvolavacky a boli brutalne silne ☹ ☹ takze pre mna trauma strasna ale ked som videla to malinke stvorenie hned som na to vsetko zabudla

desmodka
11. jan 2011

podla mna to je u kazdej ine... ale s vyvolavackou su silnejsie bolesti... ja som rodila s vyvolavackou, rano o 9 mi pustili infuziu este o 13 nic, tak mi pustili vodu a dali dalsie infuziu a vtedy to zacalo... kazde dve minuty kontrakcie.. bolo to nieco hrozne... o 19 som sla rodit, bez epi - totalne vysilena, zlomena jak vzduchovka, maly sa nakoniec zasekol tak sme museli ist cisarskym.. o 20:05 sa nakoniec narodil...

katka1981
11. jan 2011

@damiana, ja som mala vyvolavacku, a epiduralku, taky porod by som dopriala kazdemu, akupunktura bol pre mna stokrat horsi zazitok. Samozrejme, ze porod je to najkrajsie co som zazila a epiduralka uzasne pomohla. Taky porod by som zvladla kazdy den. U mna asi epiduralka robila zazraky. Prisla som do nemocnice, ziadne bolesti, ziadne kontrakcie. Pustili mi vodu, nic, tak pol hodinu nato mi dali vyvolavacku, netusim ake boli intervaly kontrakcii ale trvali 4 hodiny a mala bola na svete.

katren
11. jan 2011

ja som dosatala injekciu o 10, hned som dostala aj epidural a mala bola vonku o 15:25 😉 ja som do 15-tej ani nevedela ze rodim 😀 a potom sa to dalo zvladnut.....hned na druhy den som vravela, ze idem do toho zas 😀

dajna11
11. jan 2011

ahoj....prvý porod som mala s vyvolávačkou....lekár povedal ked vám ju dám,do hodiny porodíte...že či ju chcem...jasnééééééééééééééé!!!!presne o hodinku bola dcera na sveete....,kontrakcie som mala silné iba po vyvolávačke....druhý som porodila bez vyvolávačky za pol hodinu....ani som nevedela že rodím ked som šla na kontrolu lekárovi 🙂 🙂 🙂...ale nejako sa mi zdal ten porod bez vyvolávačky horší...teda bolesti boli silnejšie.

benne
11. jan 2011

druhý pôrod vyvolávaný... išlo to rýchlejšie, než pri prvom - prirodzenom... ale ja som mala v podstate oba ľahké pôrody (podla ostatných, jasné, že podla mna to bola makačka)

bubelko
11. jan 2011

oba porody vyvolavane, oba zacali tabletou - prvy trval takmer 24 hodin, z toho sa 12 hodin nic nedialo, a ked to zacalo tak to bolo zo ziadnych kontrakcii na kontrakcie kazde 2min. druhy tiez vyvolavany, maly sa narodil 3 hodiny od zacatia kontrakcii. a tiez sa najskor 10hodin nic nedialo a potom kontrakcie kazde 2min. neviem porovnat, ale mne tie bolesti prisli priserne a velmi nahle. oba porody som mala s epi, s tym, ze pri druhom som o porode bez epi uz ani neuvazovala. pri prvom som prenasala 12dni, pri druhom som isla na vyvolavanie na vlastnu ziadost tyzden po termine.

andika10
11. jan 2011

večer okolo 8 hod som dostala injekciu a o 02.20 a 02.23 boli na svete, ale podla mňa je to u každého iné

zmurkaz
11. jan 2011

Ahoj... ja som mala jeden pôrod vyvolávaný a jeden spontánny .. prvý bol chlapec, druhý dievčatko ... porovnať sa nedá (prvý bol väčší, druhá maličká...) Ale podľa mňa najviac záleží na tom , do akej miery dôveruješ svojmu lekárovi /ten by ti mal vedieť povedať, či vyvolávať alebo nie...a poznať aj teba čo áno a čo nie ....) ... a druhé najdôležitejšie je to, ako k tomu pristupuješ... Keď si budeš hovoriť aké je to strašidelné a že to určite "neprežiješ" tak to také aj budeš mať... Ale keď si pôjdeš po svoje vytúžené dieťaťko do pôrodnice odhodlaná urobiť pre to max. (veď nič netrvá večne) ... tak pôrod pôjde ľahšie 😉
Psychika je veľmi mocná čarodejka a keď sa budeš viac báť ako tešiť na dieťaťko .... 😖 ...ale verím, že ti to prebehne rýchlo a v rámci možností "bezbolestne" 😉

dadka28
11. jan 2011

ja som dostala vyvolavacku o 22ej a maly bol na svete o 1.20hod,cize necele 4hodky a to som bola v 37mesiaci....

littledevil
11. jan 2011

Ja som mala vyvolávačku vždy - tabletku odspodu a myslím, že celkom v pohode. Do troch hodín som rodila. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre