Môžem ísť do pôrodnice cez diaľnicu, keď nemáme diaľničnú známku?

robo32
15. júl 2014

Zdravicko mam taku otazocku dajme tomu ze uz ideme do pordnice a chcem ist po dialnici nech sme tam rychlejsie ale nemam dialnicnu mozem ist ci nie?
Vdaka za ospovede.

sharlotta
15. júl 2014

Nie.

soniatko
15. júl 2014

mozes, ale riskujes, ze ked ta chytia, tak to bude drahy porod. 😉

sandrika1986
15. júl 2014

Nie

veronikax
15. júl 2014

da sa kupit 10 dnova dialnicna hocikde na pumpe ;) radsej si to kupte ;) nestoji vela ;)

sissy27
15. júl 2014

samozrejme, že môžeš, pri vjazde na diaľnicu nie je žiadna rampa, ktorá by ťa nepustila, ale ak ťa zastavia policajti, tak vás to zbytočne zdrží a nemusíš natrafiť na žiadneho ľudomila, ktorý vám poskytne bezplatnú eskortu až na pôrodnú sálu a popraje veľa zdravia... takže odporúčam šetriť na iných veciach ako je diaľničná známka...

filipal
15. júl 2014

chlape, setris na nespravnom mieste! och to zase bude pripad! ☹

elzu
15. júl 2014

Ne, dle zákona bys neměl...ale porodit tvou ženu v autě na dálnici nikdo nenechá, neboť na to ani ten nejdrsnější fízl nemá dost velké koule a bude se klidit stranou, jen aby ještě nemusel asistovat 😀 vsadím boty 😀

kaktusik007
15. júl 2014

ale jasne ze mozes. vsetko mozes. akurat musis byt pripraveny niest nasledky a niektore veci - typu skakat z vysokeho mosta bez lana - sa daju robit vacsinou iba raz v zivote.

pribinak
15. júl 2014

Nie, kamoš je policajt, pýtala som sa, ale risknúť to môžeš, pokuta je drahšia ako známka 🙂)

ukulela
15. júl 2014

je to na pokutu ... ak vezies zenu do porodnice,nemal by si ani rychlost prekracovat ... policajti ta mozu pokutovat s argumentom, ze ste mali volat sanitku ... (ak budu rozumni, nebudu ta zdrziavat a pokutu poslu postou, ale na smecku sa minule jeden chlap stazoval, ze viezol zenu do porodnice tiez a pokutovali ich za rychlost. vysvetlenie bolo, ze pravom, lebo v surnom pripade treba volat sanitku .. nemusi sa nam ten argumnet pacit, ale je to tak.)

havana_frost
15. júl 2014

Ak sa pýtaš na právny stav, tak nie, tak ako uviedli všetci vyššie. Zákon nemá takúto výnimku pre prevoz tehotnej/rodiacej ženy do pôrodnice.

mircalla
16. júl 2014

To vazne? Kup si 10-dnovu znamku
Trefne napisane, ze setris na nespravnom mieste

ferkos
16. júl 2014

Tak keby nemam a zacne mi priatelka rodit tak urcite sa nezastavujem na pumpe, na druhej strane vies kedy asi to pride a podla toho by bolo najrozmunejsie si zakupit dialnicnu (napr 30 dnova, nestoji majland a mas celkom slusnu pravdepodonost ze sa trafis do obdobia kedy ju budes potrebovat)

babatkoling
16. júl 2014

Keby si o tejto moznosti neuvazovala vopred - cize planovala obist zakon - tak by som bola mozno zhovievava. Myslim, ze aj ten najhorsi policajt by pochopil, najma ak by si uz bola v dobre rozbehnutom porode. Ja som napriklad isla bez bezpecnostnych pasov, lebo som bola od bolesti zlomena na polovicu a klacala na na styroch na zadnych sedadlach.
Kedze ale uvazujes / planujes tuto moznost 'vopred', z moralneho hladiska to nie je ok. 10 dnovka stoji 10E.

zebra41
16. júl 2014

tak vidis kolko dobrych napadov. zavolaj sanitku a usetris aj benzin a nie len dialnicnu znamku

horana
16. júl 2014

Prvorodicka malokedy rychlo rodi, skor je to naopak, uplne vacsinovy scenar ze ze od prych kontrakcii to byva viac nez 10-12 hod. ak nie az o den, ci dva...Chapem ze chlap chce asi zazit akcnak ako z filmu, realita vsak byva ina...a skor sa kontrakcie v aute zastavia (na cas) nez co ine...
Napr. ja som ako prvorodicka tiez sla rodit cez pol Slovenska autom a keby nas zastavil policajt asi by nam neveril ze rodim, vyzerala som uplne normalne a to som sa predtym doma zvijala a myslela ze uz to bude 😀 .

lulu369
16. júl 2014

Riskovať a ísť bez diaľničnej známky po diaľnici - určite nie, dá sa kúpiť diaľničná buď 10 -dňová alebo mesačná ako píšu vyššie. Radšej by som investovala a kúpila ju, lebo pokuta by vyšla určite oveľa viac ako stojí celoročná diaľničná...
A inak ako píše @horana, väčšina prvorodičiek rodí niekoľko hodín (dokonca to môže byť dlhšie ako 24 hod.), takže nie je sa kam ponáhľať. Sú aj prvorodičky, ktoré porodia do 2 - 3 hodín, ale tých je veľmi málinko (ja som dcérku porodila za 7 hodín)

danuella
16. júl 2014

myslim ze aj ano, ale iba cestou do porodnice ked budes ty pritomna v aute. naspat bude musite ist sofer normalne. zalezi vsak uz aj na policajtoch ak ta chytia

emma_932
16. júl 2014

odpoved na otazku: nie, nemozes, riesenie: 10 alebo 30 dnova znamka, ako pisali predo mnou

mala poznamka pre zebra41: len aby ta sanitka prisla 🙄

mala poznamka pre horana: nnno. ja ako prvorodicka som porodila za 3 hodiny 😀 5.00 budicek /po prespatej noci/ a 8.10 dietatko v naruci 😉 ale nie je to bezne, to je fakt, ja len, ze treba pocitat aj s tym

anuska74
16. júl 2014

Neokašlávaj, keď si kúpia iní kupuj aj ty, ak nemáš ani tú 10 dnovú, popros kamoša, alebo niekoho kto má nech ti ženu zavezie.
Ja byť tvoja žena, klepnem ťa panvicou 😀 , čo špekuluješ.

palinkovamaminka
16. júl 2014

toto je otazka roka 😀

betunka39
16. júl 2014

možeš, len ked ťa chytia policajti, tak si zaplatiš celoročnu, plus neviem presne ale bola nejaka pokuta. volakedy bola 5-nasobok dialničnej nalepky, ale to pred rokmi. A jednoduchšie je zapaltiť si tu 10dnovu, ak už.

anny1984
16. júl 2014

môžeš, ale môže ťa to výjsť draho, policajtov to nezaujíma prečo 🙂

namarie
16. júl 2014

10 dňová stojí 10€ a mesačná stojí 14€... nestojí ti to za to, ak sa ozaj bojíš, že budú komplikácie a potrebuješ sa ponáhľať tak rýchlejšie prejdeš so známkou ako keby ťa mali zastaviť a ty by si ešte vysvetľoval prečo nemáš známku...
A tú mesačnú sa dá v pohode kúpiť vopred, šak hádam len približný termín viete 🙂

lulu0902
16. júl 2014

toto mi príde ako zneužívanie situácie a vedieť už vopred,že ju nemáš a aj tak pojdeš-neviem.jasne ze ta nenechaju porodit,ked len o to ide.ved si kup 10 dnovu,to je taky problem? 🙂

macilaci
16. júl 2014

Tak ako píše danuelle,tam môžeš, v prípade ohrozenia života,môžeš ísť aj ked si vypil aj ked nemáš dialničnú,aj ked nemáš stk,a tak dalej, ale naspäť už nie ,to už nevysvetlíš😉

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dobromila1111
16. júl 2014

My sme si kúpili mesačnú diaľničnú a vydržala nám na kontroly v ten posl.mesiac a aj pôrod..

mimla
16. júl 2014

Podľa vlastnej skúsenosti môžem povedať, že chlapi chytia volant a so skleneným pohľadom sa snažia vykonať jazdu typu štart-cieľ v mikročase. My sme takto išli aj nás obci policajti chytili. Ale keď pozreli dnu a uvideli tie jeho oči, plus ja sa vzadu chúlim a slzy v očiach ako hrachy (nešli sme rodiť, ale mala som úraz vo vysokom štádiu tehotenstva, takže rýchlo do nemocnice). Tak mu len krátko vysvetlili, že v obci je 50tka a mohol by niekomu ublížiť, druhým aj nám. Potom už šiel ukážkovo. Pokutu sme nedostali. Navrhujem investovať do celoročnej diaľničnej známky. Deti chorľavejú, bude treba s nimi rýchlo ísť do nemocnice a zase budeš kupovať tú krátku. Ešte pol roka budete môcť veselo a bez nervov brázdiť diaľnice. Ja som si tiež až nedávno kúpila na tento rok. Zmena bydliska, nové podmienky. Či sa mi to na pol roka oplatí? Áno, s malým dieťaťom sa mi to oplatí. Už len pre ten kľud, že môžem ísť po diaľniici, keby niečo a nemusím stepovať na pumpe kvôli známke.

lencuskapancuska
19. júl 2014

Pôrod je krajná situácia - stav ohrozenia života, takže vtedy tieto pravidlá neplatia. Ak ťa policajti zastavia, povieš, že rodíš a môžeš ísť ďalej, vtedy pokutu neplatíš, dokonca, aj keby ťa viezol autom niekto, kto pil, môže (samozrejme, nie úplný stav opitosti, ale keď si len vypil), je to v poriadku. Tehotná žena dokonca nemusí byť v aute ani pripútaná, ale musí mať deaktivovaný airbag 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre