Muž pri pôrode - aké sú vaše názory?

timcyta
10. okt 2019

Ahojte aký máte názor na túto tému?

kate_cs
11. okt 2019

@timcyta môj bol, hoci sme boli obaja proti. Ale keď už prišli kontrakcie a on ma odviezol do pôrodnice, ani na sekundu sa odo mňa nepohol. Tak nejak automaticky, ani sme sa o tom v tom momente nerozprávali. A som za to vďačná. Neskutočne mi to pomohlo, lebo sestričky behali hore-dolu a často sme tam zostali len my dvaja. Podával mi vodu, keď som bola smädná, držal pri nose hadičku s kyslíkom a aj ďalšie veci, ktoré bolo treba. A keď sa drobec narodil, bol pri jeho meraní, vážení.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maybemom
11. okt 2019

Chodím na predpôrodnú prípravu, kde sa pôrodná asistentka vyjadrila, že asi 80% žien si berie muža k pôrodu, tak asi taký je väčšinový názor 🙂 nás to čaká v decembri a tiež sa môj muž chystá byť mi tam oporou 🙏

larisalarisa
11. okt 2019

Môj nebol, lebo nexcel. Ja by som bola rada , ak by bol.

kris_tin257
11. okt 2019

U nás sme ani jeden nechceli, cely čas bol pri mne pri kontrakciach a bolestiach kedy mi bol oporou a rozptyľoval ma ale akonáhle už išlo na samotný pôrod tak tých 10 minút počkal mimo pôrodnú sálu, keď videl ako mi bolo zle pri kontrakciach a nemohol mi nijak pomôcť sám povedal že pôrod by asi nezvládol 😊 a v tej chvíli som jedine čo chcela bolo dať von dieťa 😄 to že tam nebol mi vôbec nechýbalo, mala som tam 6 ľudí doktorov a sestričky čo mi pomáhali 😊

anulllka
11. okt 2019

Ahoj. Moj bol a nepomohlo mi to, ked nieco hovoril a mala som prave kontrakciu, len mi na nervy isiel. Pri dalsom porode radsej bez chlapa

kattky
11. okt 2019

Moj tiez bol somnou pri porode. Celych 11 hodin. A tiez mozem napisat, ze je to neuveritelne velka podpora. Nenutila som ho. Sam od zaciatku chcel ist. Ked uz som nevladala tlacit, tak mi pomahal hlavu tlacit ku hrudniku. A ked uz maly bol vonku, tak slzicky mu vysly. Teraz sam kazdemu vravy, ked sa ho niekto na to spyta, ze nelutuje ze tam bol somnou, ze je to neopisatelny zazitok.

majuska4401
11. okt 2019

Môj manžel bol tiež. Ak by som si mala druhýkrát vybrať tiež by šiel, je to neskutočná podpora ak máš super muža a tie emócie,ktoré sú tesne po pôrode sú neopísateľné a bola by škoda nepodeliť sa o ne s nikým 🙂

majuska4401
11. okt 2019

Ale ak by nechcel,nenútila by som ho. Predsalen ak sa mi to protiví netreba ho nútiť. Môjho som neodbila, on chcel byť veľmi a vidieť to aké to je aspoň raz v živote ale ovedal žeby šiel druhýkrát zasa

jablkovastrudla
11. okt 2019

Muz bol, lebo sam chcel.Tyzden pred porodom ma poprosil ci by mi to nevadilo.A som rada, bol mi oporou. Podal vodu, banan ked som bola hladna, dal mi pit a nemuseli som nikoho "otravovat"
Maleho videl prvy, Sam ho odniesol vozikom do izby ked mna odnasali, taky bol hrdy ❤️

korytnackaruzova
11. okt 2019

Jasne, ved je to aj jeho dieta. Ja som to tiez brala ako samozrejmost, ze tam bude. Siel so mnou aj na poradne k lekarovi. Samozrejme, ak sa nemohol uvolnit z prace, tak som sla sama. My sme to nikdy neprediskutovavali, povedala som mu den a cas a on sa zariadil. Bez toho, aby som sa ho pytala, alebo ho prosila. Aj on to bral ako samozrejme.

cukroska
11. okt 2019

@timcyta ak to chcú obaja prečo nie?

katinka71
11. okt 2019

moj dobehol ku porodu z prace mal prave prestavku,rodila som prirodzene a on ze preco nekricis vraj sa pri porode krici,ja mu hovorim je NATO nemam sil ani cas musimm sa koncentrovat na isiel vom skor von,lebo mi chystaju vakuovy porod uz napajali pristoj,ja mu vravim dako dam len nech nepouziju tem pristoj a veru sa podarilo,u mna druhy porod ovela tazsi ako prvy ,mm bol stastny ze prestihol pupocnu snuru,,hneed mi maleho prilozili na hrudnik,vazenie amerranie nebolo v ten Moment podstatne boli sme iba my a porodna asistentaka,dr ma prisla zasil az po hodine,vobec nebola pritomna na sale iba cakala na ten vakuovy porod napajala hadice ake ked nebolo potrebne vzdialila sa,ku koncu pobytu na sale pororna asistentka premerala za asistencie mm maleho ,potom mauz previezli na izbu a mm isiel dokoncit sluzbu

freeja
11. okt 2019

@timcyta ja som bola proti, nechcela som aby isiel a on sa k tomu staval rovnako. Tyzden pred porodom ale zmenil nazor a ja som suhlasila a vies co? Bolo to to najlepsie rozhodnutie co mohlo byt. A to je tiez ten typ co vidi injekciu a odpadava a dal to uplne v pohode za mojim chrbtom na pana. Spatne to hodnotim ako velku podporu pre mna 👍

sajbula
11. okt 2019

Urcite ho chcem mat pri sebe... V tom cudzom nemocnicnom prostredi aspon niekto, kto ma povzbudi, a kedze ma pozna, vie ako ma ma povzbudit... Odlahcit mozno situaciu... Ak bude treba nieco pomasirovat, dvihnut ma a podobne, nech sa netrapim sama, urcite mi jeho pritomnost pomoze... A vobec sa nebojim tych reci, ze sa nam narusi intimny zivot... Pretoze vie, ze toto je sucast zivota a on sam velmi chce dietatko a vie, ze to nieco obnasa... Takze tohto sa vobec nebojim...

jeliz59
11. okt 2019

Tak ja by som určite nikoho nechcela..ani som nemala...
Samozrejme každá sme iná...pekný deň Vám...🤗🤗🤗🤗

janussss
11. okt 2019

Mam dva porody za sebou, a ani raz manzel nebol. Vzdy som sa ho pytala ci si to nerozmyslel, ale on len zaciti nemocnicny pach a uz odpadava 😂😂 takze som ho nenutila, teraz cakam tretie, sem tam sa ho opytam ci nahodou nechce ist ale odmieta, nutit ho nebudem, viem ze mu krv a celkovo nemocnicne priestory nerobia dobre 🙂

sinjun
11. okt 2019

Ja som ho ani pri jednom nechcela. Mala som okolo seba super personál.

kassandra25
11. okt 2019

@timcyta moj muz zvladal vsetko lepsie nez ja, hotovy doktor! Ja som nedokazala vidiet hned dieta, on v momente, bol pri nom.

lenka1993
11. okt 2019

Ja som chcela aby bol muž pri pôrode. Pri prvej sa nedalo lebo sekcia a pri druhom som porodila strašne rýchlo. Celé to trvalo nejaké 2-3 hodiny. Keď sme išli do nemocnice opýtala som sa ho či ide k pôrodu a on že nie. Nenútila som ho, ale popravde som rada že tam nebol. Naozaj nič prijemne ani pre mna a nie to pre muža. Mala som pri sebe super personál a pôrodná asistentka čo mi bola pri pôrode je moja kamoska. Čiže za mna muž pri pôrode nie.

mami111
11. okt 2019

Primojich prvých 2 deťoch nebol so mnou nikto pri pôrode, pri treťom pôrode tam bol otecko tiež. Určite záleží od partnera, moje 3. dieťa je z nového manželstva, a s manželom sme sa dohodli ešte pred tehotenstvom že tam bude a neľutujem vôbec. V bolestiach nepomohol, naopak šteklil mi aj nohy (v tom momente som ho chcela zabiť)...
ALE prežili sme spoločne niečo nádherné, a to je neopísateľné.

alenky
11. okt 2019

V minulosti nase mami taketo vymozenosti nemali. Dnes uz je uz za poplatok takmer vsetko mozne. Pri prvom dietati som ho tam chcela, pri druhom uz nie je to nieco intimne, myslim si, ze postaci aj chlap za dverami a my zeny sme na to stvorene a dokazeme zvladnut porod aj bez ich pritomnosti. Podla mna o nic zena ani dietatko nepridu, ked tam chlap nebude pritomny.

lula313
11. okt 2019

Je super, že môj muž je flexibilný, povedal, že mu je to jedno, že keď chcem, aby tam bol, tak bude, keď nechcem, tak nebude. Furt som si myslela, že ho tam nechcem, ale v tehu som názor zmenila, veď sme ten zivot splodili spolu a mali by sme tam byt v dobrom(keď sa prvýkrát dieťa rozplace), aj v zlom(hodiny kontrakcii). Mne to veľmi pomohlo, doniesol mi pitie, hroznovy cukor, telefon, drzal má za ruku, mohla som sa postazovat, keď to bolo neznesiteľne(nezabrala mi epi) a keď som si myslela, že to nedokážem(dcéra bola velka, nevedela som ju vytlačiť). Muž je hrozny flegmos, takze ten klud, čo siel od neho bol skvelý a drzal má za ruku, takze nič nevidel a keďže som rodila v zahraničí v cudzom jazyku, tak ani nerozumel veci, ktoré nemal😂😂😂 pre mna bola najdojimavejsia časť celého porodu to, keď sa dcéra rozplakala prvýkrát a jeho to dojalo k slzam( prvýkrát za tých 15 rokov som ho videla plakat a to má dostalo). Na dalsi porod sa tesi a obaja to berieme tak, že tam nesmie chybat a plánujeme byt zase spolu aj na rodinnej izbe

zuzi0911
11. okt 2019

Inak si to ani neviem predstaviť. Som šťastná, že muž nemal s tým absolútne žiadny problém a sam tam chcel byť. Bol pri mne "od prvej kontrakcie" až kým ma neprevuzeli po 2h po pôrode na izbu.

oliviaolivova0
11. okt 2019

Mám pôrod za sebou i v prítomnosti manžela a za mňa určite áno 😉

sense
11. okt 2019

Moj bol.... ked som sa ho sice pytala povedal ze sa na to neciti...nakoniec sa rizhodol ze bude a stravil tam so mnou tri dni..
... a doteraz hrdo kazdemu vyprava,ze bol prvy kto videl a drzal dceru
Ak muz chce byt ok, ak sa na to neciti tak by nemal byt do toho nuteny

danusa63
11. okt 2019

Môj manžel zachránil malému život keď p.Doktorka začala chaosit . On ihneď začal kričať že čo so mnou robí...tak volali primára. Vtedy môj manžel zachránil mňa aj syna. Keby počúval pani Dr. a opustil sálu ako dostal príkazom... ja alebo môj syn ty už nie sme. Ešte že mám takého priebojneho chlapa 🙂

renikar
11. okt 2019

treba vedieť, že môj muž je totálna padavka, je schopný odpadnúť aj z kvapky krvi, je neskutočná citlivka...vysvetlila som mu, že má šancu vidieť a byť pri niečom, čo nezažije každý...ak túto šancu prepásne, neviem či bude ďalšia...čiže nerobila som to pre seba, pôrodu som sa nebála, tak že kôli nemu, jeho pocitom a on to hrdinsky prereval...bol neskutočne zlatý a precitlivený a...aj sa poďakoval, nie len za nášho syna, vlastne dvoch už, ale za pocit, ktorý by inak nikdy neprežil...tak že ja hovorím...otecko určite ANO...len mu to treba podať s faktami...čo získa a čo stratí...

kotulicek
11. okt 2019

@timcyta Mom nebol nechcela som ho tam on by to nedal .... Bola som sama zvládla som to úplne super .... Bez nikoho a čo mne to vyhovuje aj bežne 😁 prva dcera.mu robila pot na.tvari už len ked.ma.viezol do nemocky a to ani nesoferoval ...pri druhej ani nevedel že.rodim som mu zavolala až keď.bolo po všetkom a pri treťom ma chcel odprevadiť k autu ale som ho nepockala lebo ma tlačili kontrakcie

hisinfernalmajesty
11. okt 2019

Môj bol pri všetkých 3 pôrodoch

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre