Obavy z prenášania a vyvolávaného pôrodu

tereziatko11
19. jún 2019

Ahojte babuľkyyyy buduci týždeň mám termín pôrodu babo je podla doktorky stale dosť vysoko a krčok zatvorený😒 nikam sa to neposúva.... a ja mam straaaaach že budem prenašat a budú mi pôrod vyvolavať a bude sa to natahovať... ako ste to mali vy prenasali ste dlho 🙄

silvia610
19. jún 2019

@tereziatko11 oba porody mi vyvolávali podla lekárov v nemocnici som prenášala ( podla obvoďáka su obaja na termín) aspoň som bola kludná že to stihnem do nemocnice.. podla mňa to nie je nič strašné dá sa to zvládnuť ( oba som zvládla bez epi.) záleží aj aký máte prah bolesti

zlatica99
19. jún 2019

Prenášala som týždeň a úplne v pohode. Netreba hneď stresovať, všetko dobre dopadne neboj nič🙂

sapetka
19. jún 2019

@tereziatko11 a preco sa bojis prenasania??

misinka0611
19. jún 2019

Prenášala som 8 dni.

sapetka
19. jún 2019

Ja by som sa skor bala predcasneho porodu

sashka22
19. jún 2019

@tereziatko11 podľa dr som 'prenasala' 8 dní....akurát že podľa seba a jediného styku, kedy k tehu došlo to bolo presne na 9 mesiacov a 2 dni/uhniezďovanie/ 😀😀 takže ani teraz pri druhom sa kvôli tomu nestresujem, telo má tak presné hodinky o čom som sa presvedčila pri kontrakciach, že ma Dr. nevyvedú z miery. Presviedčam sa o tom pravidelne pri zvieratách, ktoré idú s pôrodmi presne podľa kalendára.

sashka22
19. jún 2019

btw. Cítila som sa dobre a nebála som sa odmietať vyvolávania, aj keď jedna dr. Mi bez upozornenia urobila Hamiltona, na to som podpísala rozculena reverz...pri druhom bábätku sa mi medzi nohy nepriblížila na pol metra pri príjme, mozu si jedine cez bruško kontrolovať čo ich zaujíma.

mitta1436
19. jún 2019

@tereziatko11 ešte to nič neznamená
Ja som bola na kontrole v 40 t. a tiež som bola zavretá a babo bolo hore. A o dva dni som rodila spontánne

surikatajunior
19. jún 2019

Zdravim zienky. Chcela som sa opytat na nejake veci. Buduci tyzden mam termin porodu. Maly je dost nizko no stale sa neotvaram. Myslite ze bude s tym nejaky problem? Myslim ze ak neporodim ci mi budu porod vyvolavat ci nastrihavat ma alebo cisarsky? Toto je moje druhe dieta a zacinam mat s toho trosku obavy. Dakujem

vilma7
19. jún 2019

Prvého 7 dní, zajtra mám termín pôrodu a tiež to vypadá na prenášanie. Dôvod na strach to určite nemusí byť.

malinajahoda
19. jún 2019

@tereziatko11 9 dní som prenášala. Pôrod mi vyvolávali. Nakoniec akútna sekcia.

malinajahoda
19. jún 2019

@surikatajunior mne dali vyvolávačku, aj tak som sa neotvárala. Takže cisársky nakoniec.

malicka_mysicka
19. jún 2019

Ja som prenasala tyzden a zrazu sa mi porod spustil prirodzene ale takym tempom, ze sme skoro nestihli prist do nemocnice. Babatko sa rozhode ked same bude pripravene.

tereziatko11
autor
19. jún 2019

@zlatica99 ďakujem 😉dufam ze to bude ok ja v to stále verím dufam ze bude všetko ok aj sa teším aj sa bojiiiim😆ale to je asi pri prvom normalne...

tereziatko11
autor
19. jún 2019

@mitta1436 tak hádam si to aj to moje samo rozmyslí este🙄🙂

tereziatko11
autor
19. jún 2019

@sashka22 som presne uvazovala ci mi termin porodu vypocitali dobre aj ked samozrejme ze viem ze je len orientačný a babo sa moze vypytat aj skor aj o niečo neskôr podľa poslednej menstruacie som mala mat termin na vcera t.j.18.6. podľa ultrazvukou 29.6.a 30.6. Tak uvidim nooo🤷‍♂️🤔

barboritta
19. jún 2019

@tereziatko11 ja som v den terminu bola zavreta na 10 zamkov a o tri dni sa sama mala vypytala von.do 3 hodin bola vonku,bez zasahov.babo bie,kedy je jeho cas

jarnajar
19. jún 2019

Pre prvorodičku je normálne, že sa ešte dva - tri dni pred pôrodom nič nemení.

shilla23
19. jún 2019

@tereziatko11 41tyzdnov presne ked som mala nastupit do porodnice v tu noc som zacala mat kontrakcie.. v nemocnici mi pichli vyvolavacku ale malicky mal zle ozvy tak hned sekcia.. drzim prsty ver ze ten tyzden dva to uz vydrzis

luliu
19. jún 2019

Prenášali dom obe deti cca 7 dní, prvý pôrod bol vyvolavany, druhý sa spustil sám

kej_trin
19. jún 2019

@tereziatko11
Ahoj ...
Ja som prenášala 12 dni, doktorka vravela že to je maximum do kedy sa môže čakať... Po týždni prenášania som chodila na sono ( tam kontrolovali množstvo plodovej vody) a na pásy každý den.
Na 12-ty deň som išla na vyvolávanie do nemocnice. Dali mi najskôr injekciu a potom pichol vodu...potom sa to už rozbehlo... ale tiež som skončila s akútnou sekciou lebo bábo málo zle ozvy srdiečka koli omotanej pup. šnúre.
Buď v klude , pokiaľ je podľa sona všetko v poriadku a ty cítiš pohyby tak nestresuj 😉
Želám ti bezproblémový a nádherný pôrod.

erikafer
19. jún 2019

@tereziatko11 Neboj, ja som bola v den termínu ráno o 8:00 na kontrole dieta je vysoko žiadne otváranie a ani som sa necítila ze teda rodiť idem najbližší cas, večer 19:00 praskla plodová voda. Moja mama to mala somnou takto isto 🤣

tereziatko11
autor
19. jún 2019

@barboritta to sa tak dobre číta ďakujem za povzbudenie 😉🙂

tereziatko11
autor
19. jún 2019

@kej_trin ďakujem babuľky zlaté ste asi som len potrebovala aspoň takto trošku ukludniť🙂😃

tereziatko11
autor
19. jún 2019

@shilla23 no veru nič iné mi nezostáva len to uz vydržať 😆 🤷‍♂️🙂 celé tehotenstvo mam absolútne bezproblémové klop-klop🙂 ale tento posledný mesiac je pre mna asi ozaj najnáročnejšie a to si myslím že som nejako ozrutne neprijala cca 10kg no nohy,rebra ,kríže 😆🙂

surikatajunior
20. jún 2019

@malinajahoda ja sa praveze cisarskeho bojim. Neviem preco no mam s toho strach

malinajahoda
20. jún 2019

@surikatajunior ja som nemala strach, lebo som nevedela do čoho vlastne idem. 🙂 Nerátala som s tým vtedy.

nika3136
20. jún 2019

🙄 Strach ti v ničom nepomôže, jedine uškodí.

tereziatko11
autor
20. jún 2019

@nika3136 presne tak 🙂 no len rozkaž si😁

barboritta
20. júl 2019

@tereziatko11 Ahoj,no ako to s vami potom dopadlo?bola ta vyvolavacka taka hrozna?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre