Partner odmieta byť pri pôrode

liza199
11. feb 2018

Ahojte, už som na nervy. Veľmi sa bojím pôrodu a všade len čítam a počujem o prítomnosti otca dieťaťa pri pôrode. Môj partner odmieta byť pri mne počas pôrodu a to mi nepridáva na dobrej nálade. V žiadnom prípade ho nebudem nútiť, stará sa o mňa naozaj ukážkovo a bude dobrým otcom, len v sále by to asi ani neustál na nohách. Ja by som sa však cítila lepšie, keby som sa mala o koho vtedy oprieť a okrem neho si tam neviem nikoho iného predstaviť. To si naozaj všetky ženy k pôrodu niekoho berú? 😔

adrika_77
11. feb 2018

@liza199 ja by som tam niekoho chcele,teda mnzela hlavne,ale ked vidim nanom ze moc nechce,tak ho nebudem nutit vobec, vies ono to moze potom aj mat nasledky.

librarian
11. feb 2018

nie, neberú. je veľa mužov, ktorí nechcú byť pri pôrode. namiesto toho, aby si do toho skúšala dotlačiť partnera, skús zapracovať sama na sebe. aby si sa pôrodu toľko nebála. pracuj na svojej psychike.

liza199
autor
11. feb 2018

@adrika_77 áno, práve preto nechcem, aby tam bol nasilu. Ale mne by to hrozne pomohlo ☹

katmi
11. feb 2018

@liza199 co znamena "bojim sa porodu"??

macik166
11. feb 2018

nenúť ho do toho.... môj manžel najprv chcel, potom nechcel, potom zasa chcel..tak som ho poslala do práce a odrodila som bez neho 🙂 Ku druhému som ho už ani nevolala

liza199
autor
11. feb 2018

@katmi že to nezvládnem

pehavcek
11. feb 2018

Ahoj. Neberu. Poznam veka takych co nechceli nikoho. My sme sa otvorene o tom rozoravali a povedal mi, ze ma velky strach a ze tam nechce ist. Spytala som sa co by povedal na to, ze by bol pri mne cely cas az kym nepride ku samotnemu porodu (ku tlaceniu). Ze pre mna su dolezite tie hodiny predtym. S tym bezproblemov suhlasil a tak aj bolo. Priznam sa, ze ja by som mala mozno viac starosti s tym ci neodpadne alebo nebude ma traumu. Je to o dohode. Tiez mi kamosky tlacili do hlavy ze ho tam potrebujem ale kazdy by mal ma slobodu v rozhodovani.

michaelkanr
11. feb 2018

A nikto iny sa nenajde? Napr. kamaratka, sestra, mamina? Ved to nemusi byt len otec dietata. Mna prekvapila kamaratka, ked sa mi ponukla, ze by sla (nakoniec nebudem mat asi nikoho, kedze v porodnici je karantena😕).
Strach je uplne normalny, nevycitaj si to. Mas zazmluvneneho doktora k porodu? Vybrat si niekoho, ku komu mas doveru, je velmi dolezite. Bola si na predporodnej priprave? Cvicis s aniballom? Pijes caj z maliny ostruzinovej atd? Je vela veci, ktore mozes pred porodom spravit, pripravit sa na to v ramci svojich moznosti a tym aj znizit strach na prijatelne minimum.

ankavanekova
11. feb 2018

Ahpj. Pozri ja som tiež tak bola na tom. Vraveli ze aj doktori sa inak správajú keď tam je aj muž ale poviem ti z mojej skúsenosti. Ak budeš na čakačke predýchavať kontrakcie potrebuješ sa na to sústrediť a tak. A počas pôrodu musíš počúvať dojtorov čo ti hovoria. Kedy tlačiť a tak. Môj tam nebol a popravde som rada. Ani by som ho tam už nechcela. Sú tam sestričky ktoré sa ti venujú. A popravde by som nechcela aby ma muž videl takú ubolenú. Ovšem nestraším ťa. No každý má iný pôrod. A či tam bude alebo nie je jedno. Odrodíš rovnako 😊. Vravím ako prvorodička som ho tiež tam chcela, ale nechcel ísť že sa na to necíti. Nenútila som ho a bola som rada 😊. Nakoniec si povieš ze aj dobre že tam nebol. Mojej kamoške ani jeden muž nebol a tu sú. Ja som už aj druhý krát rodila a už som ho ani nevolala. Je to podľa mňa zbytočné. Niekedy muži ani nesmeli ísť. Odjakživa ženy rodili bez mužov a teraz z toho robia trend. Veľa mužov tak išli a potom traumy mali a boli prípady kedy sa mužom tie ženy zhnusili. Samozrejme neodcudzujem keď nejakej muž ide. Vravím len svoju skúsenosť. Žena myslí na to aby to mala čím skôr za sebou a nie na to či tam je ten muž. Ver mi 😊

pehavcek
11. feb 2018

A ano aj ja som mala vela ponuk od kamosiek, ze pojdu so mnou ak budem chciet. Mozno by to bolo lepsie mat tam niekoho kto si veri, ze to zvladne. Otecko moze pockat vonku. Na tom nie je nic zle

taga
11. feb 2018

Moj tiez nechcel resp vahal a premyslal (on nemusi nemocky) ja som asi aj dost tlacila aj plakala (vsak hormony) ale potom som mu povedala ze ho teda nebudem nutit, ale ze ho tam chcem lebo jedine jeho si tam viem predstavit... a potom mu asi dvaja kamosi povedali nech ide ze je to naj zazitok... nakoniec chcel ist sam a bolo to super, vo finale povedal ze kukal radsej von oknom, ale ked mu dali prestrihnut pup snuru bol cely hotovy ❤ tak mozno aj tvoj si to rozmysli ale ak nechce fakt ho nenut

katmi
11. feb 2018

@liza199 prepac..ale stale nechapem..co sa da na porode nezvladnut? Ides do porodnice, nerodis doma , lekari a sestričky su tam nato, aby ti pomohli to zvladnut..chlap môže byt niekedy skor na pritaz ako na osoh a on tam aj tak velmi nepomoze..pretoze sa sústredis na celý ten priebeh..a nie na to ci tam muz je alebo nieje..

katmi
11. feb 2018

@ankavanekova predbehla si ma a uplne presne vystihla co som jej vlastne aj ja chcela povedat 🙂

noname26
11. feb 2018

Ja som si kvoli tomu volala dulu.nechcela som tlacit partnera ona je na porody zvyknuta.sestricky ma nechavali s nou, ze mam starostlivost, chodili len kontrolivat na vzdycharen.ona mi radila kedy skusit sprchu, zmenit polohu, dala masaz povzbudzovala pripominala ako potom dychat.stretli sme sa uz prv, ze ci si sadneme.siel z nej super pokoj a usmev.chodila som k nej na prednasky, tak sme sa spoznali.dohodli si svoje predstavy.nakoniec bol aj manzel aj ona, ale kvoli komplikaciam bola sekcia.aj manzel si pochvaloval, ze necitil tlak ze je tam jediny co ma ma podporovat. Onho som sa opierala, potrebovala som ho emocionalne, ona zas psychicky a odborne. Spokojnost.

dankariska
11. feb 2018

Mozes si zavolat dulu ako sprevadzajucu osobu. Jednak je v tychto veciach okolo porodu zbehla a bude ti oporou. Vie ako ulavit od bolesti atd... Skus si pozriet na stranke slovenskeduly.

victory7897
11. feb 2018

@liza199 podľa mňa je partner na príťaž,žena má čo robiť sama so sebou a ja by som len pozerala že či to on zvláda,kde je ako sa tvári ja neviem,..len by som z toho bola nervózna zbytočne.lepsie je sústrediť sa sama na seba..ja už muža nechcem ani pri vyšetrení,mne osobne to nepomáha..ja som mala sekciu,ale keby si mam vybrať nechcela by som ho tam,všetko malo rýchly priebeh a nebol by tam priestor riešiť ešte či tam je alebo nie

siska53
11. feb 2018

@liza199 kebyze rodim prirodzene,tak by som.tam radsej chcela sestru.. Chlapi tazko znasaju taketo veci a keby mali mat vacsiu starost s muzom..tak to radsej nejaku zenu alebo nikoho..

luc289
11. feb 2018

vidis ty sa bojis lebo partner nechce a ja zas neviem ako povedat partnerovy ze lepsie bude ak tam nebude ja som asi z tych co nechce aby ich partner videl kazdy detailma videl ma v tom stadiu kedy naozaj budem rada ze som rada.. nehovorim ze by to nezvladol ale skor ja si myslim ze by som bola nervozna z toho ze tam je 🙂 presne ako baby hovorili ak mas pocit ze tam potrebujes niekoho blizkeho da sa vybrat aj ina varianta ked muz nechce .

tami2014
11. feb 2018

@liza199 A nechcela by si tam niekoho ineho? Kamaratka mala sestru. Chapem, ze muz je muz, ale ako si pisala, ked nechce, tak nechce. Ja som tiez toho mojho velmi chcela, ale on odmietol, ze by to neustal. Tak mu treba, nevie o co prisiel 😉

sense
11. feb 2018

Moj muz tiez nechcel a ja som to akceptovala a nerizoberala, ked dosiel den D sam istal aj tam prenocoval.... nechcela by si tam mamu al sestru ak si myslis ze ti to psychicky pomoze?

A co sa muza tyka, netlac na neho nevycitaj mu., mozno sa v posl.chvili sam rozhodne

sense
11. feb 2018

A moj neolutoval doteraz sa vsade chvali ze bol prvy kto drzal a videl dceru

adrika_77
11. feb 2018

@katmi no ja idem 4 x rodit a tiez sa bojim, hlavne ked treti porod bol asi najhorsi, ked clovek vie,co ho caka, tak je to mozno este horsie

aylin689
11. feb 2018

Ahoj..jasne ze neberu..ja si naopak neviem predstavit ze by tam mm mal so mnou byt..nebol ani pri jednom porode a obe deti som porodila do hodiny..on by tam zbytocne stresoval..to som vobec nepotrebovala..stacili mi stresujuce rodičky z vedľajsich sal 😂 a on ani nechcel byt pri porode..ale mne to teda vobec nevadilo..😊

1mina
11. feb 2018

Ja si tiez neberiem 🙂 neciti sa nato a ja budem asi aj radsej sama asi by ma to aj znervoznovalo, ked tam niekoho mat tak jedine takeho kto bude kludny a nebudem mat este vacsi strach ked uvidim jeho zdeseny pohlad 😃

aylin689
11. feb 2018

A porodu sa bat vobec nemusis..je to uplne prirodzena vec..len sa ozaj neboj..cim menej budes pri porode stresovat,tym rychlejsie porodis..ver mi..ja som nepouzivala ziadny anibal..pila som akurat ten caj z ostruziny malinovej..doktora som zazmluvneneho nemala-nevidim v tom vyznam-kazdy jeden porodnik vykonava svoju pracu najlepsie ako vie 😉 vecer pred TP som si dala teply kupel,pohar vinka a nezny sex s mm..a rano som porodila..obe moje dievcata..bez problemov a rychlo..nemas sa naozaj coho bat..pri 1.dcerke mi odtiekla voda a porodila som naozaj velmi rychlo-na 3.kontrakciu..pri druhej som mala uz aj bolesti,lebo voda neodtelala..ale da sa to zvladnut..treba mysliet len na to,ze o chvilu budes drzat svoje babo v naruci a pojde to 😉 plodovu vodu mi nakoniec prepichovali a porodila som do 15 minut..porod je ten najkrajsi okamih aky moze zena zazit..fakt sa nemas coho bat..zeny su stvorene na to aby rodili..takze to zvladnes..neboj 😉

luslus
11. feb 2018

Moj tam bol asi 10 min. Kym mi neprepichli plodovu vodu. Potom mi len zakrical,ze odchadza...bolo mo to uz fakt jedno v tych bolestiach. A kebyze neodide tak by tam hned skolaboval.

deti95060810
11. feb 2018

mne nebol mm ani pri jednom pôrode, je veĺa maminiek ktoré sú samé na sále,.....aby si sa nebála pôrodu skús chodi´t na predpôrodnú prípravu - tam presne vysvetlia čo bude nasledova´t, ako to prebieha a ako by si mala reagovať....Veľmi ti to pomôže....

zarao
11. feb 2018

Som jedina, co by sa nahnevala, za to, ze by muz odmietol byt pri porode? 😂

lavieenrose
11. feb 2018

@zarao nie niesi aj ja by som sa na neho nahnevala keby bol z toho post*aty viac ako ja ..ved jeho to nebboli..a da sa aj nekukat tym smerom. moj stal blbo ked ma kontroloval dr..tak videl ako do mna strcil celu ruku...bol z toho chvilu paf a nezdalo sa mu to nechutne skorej sa cudaval ze naozaj sa to da

maminuska
11. feb 2018

@liza199 ja som bola sama a muža som tam nezniesla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre