Pocity z pôrodu - chcela by som to vrátiť a prežiť znova

zuzik198
7. máj 2019

Páčil sa vám váš pôrod a celé tehotenstvo? Keď sa zamyslíte spätne a odmyslite si negatíva mali ste dobrý pôrod aj obdobie deviatich mesiacov? Pýtam sa preto že mne sa môj páčil hoci bol vyvolávaný a aj keď som počas celého tehotenstva mala ťažkosti od začiatku som bola rizikový pacient ale užila som si všetko. Ešte 2 týždne po pôrode som doma plakala že chcem ísť späť do nemocnice nech sa malý vráti späť do brucha aj teraz by som si to všetko zopakovala. Neviem či som divná ale odkedy je malý vonku čo je asi mesiac a pól cítim sa odstrčená a sama. Vtedy bolo "ako sa máš? " teraz je len "ako sa ma malý? " ako keby všetci zabudli že som ho 9 mesiacov nosila v bruchu.

lobic
7. máj 2019

@zuzik198 tak toto nebude asi o tom, ze sa ti pacil porod a byt tehotnou, ale ta pozornost ktoru si dostavala je uz prec. Ja som mala tazky porod a aj tazke obdobie pocas tehotenstva a som rada ze uz je vonku.

zuzik198
autor
7. máj 2019

@lobic no ja som tiež mala celé tehotenstvo veľké problémy ale kvôli tomu pocitu aké to bolo keď kopal a keď mi ho po pôrode prilozili by som si to zopakovala.

nika3136
7. máj 2019

Ja som mala skvelé tehotenstvo, do pôrodu som netušila, že som tehotná. Malé bruško, žiadne komplikácie. Pôrod sa začal prirodzene, o 9tej som prišla do pôrodnice so slabými bolesťami na 2 prsty, od 12tej silné kontrakcie, 15:05 malá na svete. Jediné čo bolo nepríjemné tak že bola priečne, tým pádom ma roztrhala a mala som až 16 stehov, potom keď uz išla von, tak rúčkou. Tlačenie hodinu ...
Po pôrode najhoršie obdobie. Nič si nepamätám, silná anémia (62 hemogl), transfúzie, bolesť šitia, závrate, hučanie v ušiach.
Malá má rok a toto je to najkrajšie obdobie, už by som to opäť nechcela zažiť 😄

lobic
7. máj 2019

@zuzik198 neviem, mam kamosku a to sa tehotenstva desi, nechce, boji sa, netuzi mat dieta a ked ma videla este viac sa o tom presvedcila ...

maryetta
7. máj 2019

Ja som mala prvy porod dlhy. Komplikovany. Akutna sekcia. Z toho som mala dost dlho traumu. Ale nezanevrela som na dalsie.
Druhy porod vyvolavany. Cca 6hodin bolesti a na sale som bola 20minut. Nastrih. Vakuum. Kedze bola priecne. Ale tym ze som to cele prezila vnimala tak to bolo uzasne. A hned po porode som si povedala-toto chcem zazit este raz. 🙂
Samotne tehu plne nevolnosti. Palenie zahy. Posledne mesiace aj injekcie na krv. Ale bolo to krasne obdobie. A mam dve deticky no desi ma myslienka ze sa to uz nemusi zopakovat.

vierka_z
7. máj 2019

Teraz je to take tesne pred, ze clovek premysla nad tym co ho vlastne caka a mozno viac aj na to, aby to vsetko dobre dopadlo. Ako kolkokrat si vravim, ze by som s tym mala uz aj prestat no nejak sa mi to nedari

17juraj17
7. máj 2019

@zuzik198 Normalna poporodna ziarlivost 😉 To ta prejde. Pockaj az pride spankova deprivacia. Budes rada ked sa o malého bude niekto zaujimat a dokonca si ho vezme na dve hodky von a tebe daju vsetci svaty pokoj 😀💃

diewcatqoo
7. máj 2019

@zuzik198 ahoj, mna vsetci strasili, ze tehotenstvo je hrozne, ale pre mna bolo tehotenstvo najkrajsim obdobim v zivote. Vobec mi nebyvalo zle, mala som krasnu plet, vlasy... a ked maly v bruchu kopkal, tak to bola parada 🙂 co sa tyka porodu, tak bolo to hrozne, ale take vrtanie zubov u mna vyvolava vacsiu hrozu :D

pallacinka29
7. máj 2019

Mala som bezproblemove tehotenstvo, az do 38. tyzdna, kedy som dostala trombozu. Vela som pozabudla, v nemocnici mi vluse tiekl infuzia od bolesti. Sekcia po 10 dnoch bola vykupenim (v porovnani s bolestou pri tromboze bola nic), ale po nej sa mi vratili bolesti este horsie. Isla som domov so zaviazanou nohou od nohaviciek po prsty na nohach v papuciach, netusim, ako som prezila prvy mesiac.

anitka63
7. máj 2019

@zuzik198 my sa snažíme, už dlhšie a nedarí sa, určite to musí byť nádherný pocit baby 🙂

tehotna85
7. máj 2019

Aj ja mam bezproblemove tehotenstvo krasne nebolo mi vobec zle...tiez kazdy vravel ze som opeknela a citim sa super.....no na tyzden mam termin...tak uvidime aky porod....😊

zeytin
7. máj 2019

Aj mne sa moje tehotenstvo naramne pacilo. Milovala som pocit byt tehotna, dokonca aj na porody velmi rada spominam... A po prvom porode som presne ako ty rozmyslala, ze si to zopakujem. Po porode sme sa nechranili, chceli sme hned druhe babo a to prislo o 7 mesiacov ❤️ Medzi dievcatami mam rozdiel 16 mesiacov a je to rozhidnutie, ktore som nikdy neolutovala. Ale je to tak, ako pises, pozornost, ktorej sa dostav zene pocas tehotenstva sa zrazu vytrati, aj to krasne caro ocakavania v tehotenstve. Su to zvlastne pocity, som rada, ze nie som jedina, ktora to tak citi...

29simona29
7. máj 2019

@zuzik198 ja som mala krasne bezproblemove tehotenstvo a rovnaký bol aj porod- napriek tomu, že som prvorodicka, bez nastrihu, epi, vyvolávania..Bolesti síce veľké, ale už hodinu po som ani nevedela, že som rodila. Veľmi často na to s nostalgiou spomínam, je to presne tak, ako vravis- všetko sa točí už len okolo toho, ako sa ma maly. Inak tie emócie a atmosféru v den porodu by som si niekedy ešte veľmi chcela zopakovat ☺️

zuzik198
autor
8. máj 2019

@17juraj17 to je strašné že žiarlim na vlastné dieťa 🙂 no zatiaľ spí dosť dlho len dokedy bude v noci taký zlatúšik. 🙂 keďže nekojím tak je teraz pre mňa vykúpenie veta "ja mu urobím mlieko" keď to povie niekto iný okrem mňa 😃

zuzik198
autor
8. máj 2019

@lobic ja mám tiež kamarátku ktorá tvrdí že nechce mať deti ale keď videla malého tak jej bolo vidieť na očiach ako "zmäkla" ale tak nie u každého sa to zlomí možno tvoja kamarátka raz bude mať deti a možno jej biologické hodiny nikdy nezačnú tikať

zuzik198
autor
8. máj 2019

@maryetta mne muž pár min čo ma zošili povedal vetu "vlítnem na to urobíme si hneď druhé " vtedy keby som vládala tak by dostal facku ale povedala som mu že nikdy viac no odstupom času by som si to rada zopakovala. 🙂

zuzik198
autor
8. máj 2019

@vierka_z nájdi si niečo čo ta zaujme tak že na to prestaneš myslieť ja som si púšťala pesničky ktoré som počúvala s mužom keď sme ešte len začínali spolu chodiť a maľovala som si na brucho 🙂

zuzik198
autor
8. máj 2019

@diewcatqoo pre mna tiež 🙂 tak isto ranné nevoľnosti som nemala vôbec pekná pleť ani vlasy mi vôbec nevypadavali a aj žihľavka zmizla akurát pálenie záhy a krce v nohách a dost mi tiekla krv z nosa 🙂 u mna skôr trhanie zuba. :D

zuzik198
autor
8. máj 2019

@tehotna85 držím prsty všetko dobre dopadne. 🙂

zuzik198
autor
8. máj 2019

@zeytin aj ja som rada že niesom sama s takými pocitmi 🙂 áno to čakanie ako bude vyzerať aký bude veľký atd a ten šok ked 9 mesiacov ho nosíš bruchu a ked sa narodí tak zistíš ze je cely po ocovi ....po mne malý zdedil len krvnú skupinu zatiaľ. 😃

tehotna85
9. máj 2019

@zuzik198 dakujeeem...no dned som bola na zazname...vedla rodila nejaka baba...tak trosku obavy ..no hadam bude ok 😊

tabakmirka
9. máj 2019

Aj mne zo začiatku to bolo tak nejako akoby ľúto, ale poviem ti, že práveže teraz som rada, že nemám všetkú pozornosť. Ale užívam si to, že mám kľud že môžem byť v úzadí 🙂

zuzik198
autor
10. máj 2019

@tehotna85 neboj sa všetko bude v pohode 🙂 ja som tiež stresovala lebo som bola 8 mesiacov nastavená že idem na sekciu a tu zrazu doktor asi 2 týždne pred pôrodom že ideme prirodzene do pôrodu som stresovala jak nikdy a v deň pôrodu (vyvolavany) úplne taký klud som pociťovala pokoj ako keby sa nič nemalo diať 🙂 ale to som myslela len na to že konečne uvidím malého že bude pri mne môj muž a že ma odrodi najlepší doktor. 🙂 nemaj strach všetko dobre dopadne len chilluj a mysli pozitívne 🙂

zuzik198
autor
10. máj 2019

@tabakmirka a máš pravdu hlavne sme sa zbavili tých otravných otázok "ako sa obaja máte?" atd hocikde prídeš dokola to isté 🙂

diewcatqoo
10. máj 2019

@zuzik198 inak ja som mala este asi pol roka po porode fantomove pohyby v bruchu :D casto som sa pristihla pri tom, ze citim, ze mi tam maly kope.. este som aj pohladkala to miesto a vzapati mo doslo, ze bud mi uz uplne sibe alebo si moje creva vo vnutri robia, co chcu :D

tabakmirka
6. jún 2019

@zuzik198 Presne presne ako píšeš. Nikoho nič iné nezaujíma. Kým som nebola tehu, tak mnohokrát som sa s kadekým vedela na rôzne témy rozprávať a potom sa každý už len na drobca pýtal. Akože nie, že by mi to nejako vadilo, ale časom už ma tie konverzácie až unavovali.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre