Pomohol vám Hamiltonov hmat?

amadora
13. okt 2010

Robili vám tzv. Hamiltonov hmat? Pomohol vám rozbehnúť pôrod? Ak áno za ako dlho po hmate ste rodili? 🙂

barbarka
9. jún 2011

ano pomohol,
5dni som prenasala, uz som bola otvorena , dokonca pasy ukazovali aj kontrakcie, ale nic ine sa nedialo, od hamiltona som za 6 hodin porodila 😉

jankaslamka
9. jún 2011

nie nepomohol..bolo to neskutocne bolestive, doktor to spravil bez mojho vedomia..mam z toho traumu doteraz ...bolo to na vizite ..doteraz ked vidim toho doktora tak mam husaciu kozu.. spravil mi ho rano aj ked vedel, ze na druhy den som so svojim porodnikom dohodnuta na vyvolavacku...cely den a noc som bola v bolestiach, krvacala .. a aj tak som isla na dalsi den na vyvolavacku ... nikdy viac

miss_shy
9. jún 2011

mne ho robil doktor v termine, a pomohol a bolo mi to len neprijemne. O dvanastej mi ho urobil, v noci okolo jednej zacali kontrakcie, o stvrtej rano sme isli do nemocnice a o osmej som bola uz mamina 🙂

sweetsuzi
9. jún 2011

ano robili, ale hlienova zatka mi odisla uz 2 dni predtym, nebolelo to, bolo to trochu neprijemne. Kontrakcie - take silnejsie - zacali cca o 3 hodiny a o dalsich 6 bol maly na svete. Som svojej doktorke vdacna, lebo keby som nebola porodila prirodzene v sobotu, v pondelok by bol cisarsky, kvoli zlym prietokom a vyvolavat sa nedalo, lebo dieta zle reagovalo na oxytocin - klesali mu ozvy.

marusjacika
10. jún 2011

Vobec mi nepomohol. Doktor mi ho urobil, aby som sa zacala otvarat (mala som vyvolavany porod), ale vobec som sa neotvarala, tak po osmich hodinach nasledovala sekcia.

kallista
24. júl 2011

vcera mi ho lekar urobil, sice ma neupozornil..., bola to znesitelna, no celkom neprijemna bolest, este dnes spinim a bojim sa, kedy to pride..., cize nepomohol.este zostavaju babske recepty, no som v 39.tom, tak uvidim...

dari
26. júl 2011

7,15 rozbehol mi ho hned - slabsie kontrakcie 9,15 mi prepichol vodu - priserne kontrakcie a 9,45 sa darko narodil

soffi1
14. aug 2011

Mne pomohol, o tretej popoludní mi povedal, že mi ho spraví, bola som v termíne a za dve hodinky sa rozbehli kontrakcie a o siedmej sa malá narodila, takže super na prvorodičku. Nabralo to neskutočne rýchle tempo.Nejako to nebolelo, ale podotýkam, mám super pôrodníka, citlivého a bolo to asi ako klasické vyšetrenie, dalo sa to vydržať a to mám vysoký prah bolesti. Keď tak čítam, aké ste to mali niektoré bolestivé....asi vela záleží od citlivosti lekára.

ikke
14. aug 2011

asi pomohol, no nebolo to ako to tu mnohe popisujete- ze by zabral do par hodin, dobre ze nie minut... 😅
9 dni po termine mi ho po dohode spravila porodna asistentka, zacala som trochu spinit (to je normalne) tu noc po nom som mala ca. 3h kontrakcie zhruba kazdych 10 min., potom cely den nic, dalsiu noc to iste. poobede po 2. noci som bola ale uz dohodnuta na "pasy" v nemocnici, kde skonstatovali, ze je malo plodovej vody a dalsie rano nastup na vyvolavanie. nasledovala noc a rano s kontrakciami, stale tak po 10-15 min., no a rano som dosla na "vyvolavanie" na 5cm otvorena, takze vyvolavanie sa nekonalo 😵
inak samotny hamilton bol trochu neprijemny, no nic drasticke to u mna nebolo. a tiez mi bolo povedane,ze ak nezaberie, je mozne ho o dva-tri dni zopakovat.

kepassa
14. aug 2011

Jeeeminenky ani som nevedela ze nieco take existuje 😅 normalne mam strach na druhy porod 😀 pri prvom som sice neskutocne dlho rodila 1 den ale nikto mi nic take nerobil, jedine mi pichli plodovu vodu a to nebolelo ani ak si spominam 😉 musim si zapamatat ako sa vola ten hmat a ked pojdem rodit tak budem dookola opakovat, ze to nechcem pre istotu 😀

weiya
14. aug 2011

pomohol...bolelo to priserne,dr mi ho spravil bez akehokolvek upozornenia,spravil ho okolo 12 na obeda a rano o druhej uz bola mala na svete 🙂

maroli
14. aug 2011

Mne ho asi tiez doktor robil.Myslela som,ze ma ide iba vysetrit,zrovna som mala kontrakciu,tak som chcela aby pockal kym mi skonci,ale on nie,ze musi prave teraz.Zabolelo to,ale dalo sa to prezit.Ale aj tak nechapem,preco mi nepovedal co ide robit.A v tej dobe som vobec netusila,ze existuje nejaky hmat.Tak dnes uz viem..

zuzub
14. aug 2011

nie 🤐

kaia
14. aug 2011

Ano, akurat ma lekar neupozornil, ze mi ho robi a prijemne to teda nebolo 😝

weverka11
14. aug 2011

nie, museli mi aj tak vyvolavat a vyvolavat a vyvolavat....

lenuschkav
15. aug 2011

mne ho robil lekar 2x, prvykrat v sobotu popoludni, porod sa spustil asi do hodiny, ale po prichode do nemocnice sa mi zastavil po podani nejakej injekcie....o tyzden na to mi ten hmat znovu spravil, to bolo v sobotu popoludni a kontrakcie boli slabucke, nepravidelne, chvilu boli, potom par hodin nie...na porod sa mi to teda vobec nezdalo....no az v pondelok rano mi odisla voda a maly sa narodil do 3 hodin od odtecenia...

adelaida33
15. aug 2011

nie

mirka00
28. nov 2011

no že som vobec toto ja začala čítat!!!aká som....juj ale mám zlost na seba,tak mi treba ked som moc zvedavá 😠

romea
28. nov 2011

tak toto mi robili doktorky? brrr, už nikdy viac, stále som sa neotvárala, dali mi dve vyvolávačky, nakoniec ešte jednu oxytocínovú a každú pol hodku ma vyšetrovala doktorka a prevádzala podľa tejto diskusie hamil.hmat, bolelo to stráášne, krvácala som aj bez toho, keď mi ho robila posledný krát bol pri mne aj manžel a kričala som ostošesť nech už prestanú, nakoniec sme ukončili pôrod akútnou sekciou, chvalabohu zdravo narodený.

michelleuk
28. nov 2011

ahoj ano pomohol mola som 41+3 robili mi ho rano o 10 a na druhy den o 9:09 mala bola uz na svete 🙂 ale ked mi ho uz dr robila bola som na 1.5cm a isla som do mesta bola som do 4 .... 😅 som bola ciperna no co 😀 okolo 8 vecer pri telke som chytila bolesti a o pol 2 som isla do nemocky...vodu mi pichali tusim o 4 a ostatok uz nejdem opisovat 😅

eriii
7. dec 2011

ahojte, aj mne pomohol.Lekar mi ho urobil vo stvrtok doobedu, nebolelo to o nic viac ako ostatne vysetrenia (podla toho co citam vyssie, ze to niektore dievcata tak strasne bolelo, tak mi z toho vychadza, ze je to len o tom aky je lekar a ako to robi, ten moj bol nastastie skvely 🙂 ), kontrakcie zacali v piatok rano a mala sa narodila v piatok na obed. A po tom Hamiltonovom hmate som len trosku krvacala, ale cele poobede som v pohode fungovala, bola som na tehotenskom cviceni, zehlila zaclony, navstivila svokrovcov, dobalila posledne veci do porodnice a nafarbila si vlasy 🙂 - do vecera, resp. do rana to bola pohoda. Takze za mna celkom pozitivna skusenost...

kasperka1983
7. dec 2011

Ahojte, mne urobili HM o 14-15 a malá sa narodila o 19-40 takže pomohol, bolelo to,ale všetko sa dá zvládnuť 😉

lucyliu77
7. dec 2011

Mne to doktor spravil veľmi opatrne vôbec to nebolelo a maličká sa narodila do dvoch hodín.

etuska
7. dec 2011

obe deti som prenasala.V prvom tehotenstve mi 4dni po termine "prepichla lekarka vodu" a do 4och hodin som mala odrodene. Pri synovi mi navrhli Hamiltonov hmat,ale odmietla som nakolko som si uz o tomto slavnom hmate co-to precitala. Spravili mi teda Usg a na vlastne riziko ma nechali prenasat 10dni.Ked sa ani po tejto dobe porod sam nespustil,por. asistentka mi zaviedla Prostaglandin gel a kontrakcie sa rozbehli cca do 2-3 hodin.nakoniec mi vsak tak ci tak museli opat prepichnut plod. vodu co teda nebolo ani zdaleka take neprijemne ako aplikacia gelu 😝
Dufam ze do tretice sa porod spusti sam 😝

sabiatko
16. dec 2011

vobec nie a bolelo to nenormalne. tiez mi o tom lekarka nepovedala 😖

acikaa
17. dec 2011

nie nepomohol...nakoniec som sla na vyvolavacku

zubrienka1
17. dec 2011

pomohol pri druhom porode🙂 okolo dvanastej mi ho moja doktorka spravila (informovala ma - to som si velmi cenila), cca za hodimu mi zacali mierne porodne bolesti, ktore neprestavali (stale to bolo velmi mierne). pred osmou mi zacala odtekat voda, tak sup sup do porodnice 🙂 v porodnici mi odpustili zbytok vody, a dostala som klistir (najvacsi zazitok z celeho porodu 😀 ) a okolo pol jedenastej bola moja druha babulka na svete 😵 😵
pri prvom porode nepomohol, inac ten doktor mi ho spravil bez upozornenia a videla som vsetkych svatych 😢 pri druhom porode to skoro vobec nebolelo, iba to nebolo prijemne (a to mi ho robila zena).

tea333
17. dec 2011

mne nepomohol. vystriedalo sa s nim na mne niekolko lekarov, pretoze som mala kontrakcie, ale vobec som sa neotvarala, pricom uz bol najvyssi cas rodit (tlak, menej vody, atd..) tak ma "rucne strucne" otvorili na 3 cm a poslali z rizikoviek do porodnice, nech si tam so mnou poradia. Ja som sa vsak neotvarala ani po cipku, ani po oxytocine, ani po spusteni vody, a kedze mal maly slabe ozvy pri kontrakciach, skoncila som na cisarovi.Ale moja dr poznamenala, ze by som aj tak normalne neporodila, lebo som sa vobec neotvarala.
Takze u mna nepomohlo ani niekolko hamiltonov, a ta bolest je otrasna 😒

mikavo
17. dec 2011

mne ho robili tiez uz ked som mala kontrakcie a neotvarala som sa, asi pomohol, ale nie velmi, lebo mi ho robili 3 krat a myslela som, ze prefackam tu dr., velmi neprijemne a bolestive 😠 Taktiez to bolo necakane a nic mi vopred nevravela, no neviem, ci by som to niesla lepsie, keby mi to oznamila

katusik84
20. dec 2011

Ahojte babenky, no mne moja doktorka povedala, že mi "trochu pomôže", takže usudzujem, že to bol ten hmat...bolo to trošku nepríjemné, ale v pohodičke, no porodila som až o 48 hodín. Samotný pôrod trval od prvých kontrakcií cca 7 hodín, takže na prvorodičku celkom fajn...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre