Pôrod bez partnera. Zvládnem to aj sama?

adulik16
6. okt 2008

Omylom som tuto temu dala do tehotenstva, ale kedze to skor patri sem, davam to este raz.

Ahojte, prosim Vas, bola ste niektora pocas porodu sama, bez partnera? Povacsine tu citam, ze ste vsetky mali pri porode svoju polovicku.
Moj priatel sa bohuzial na to neciti ist somnou, takze nutit ho nechcem, mama sa mi ponukla, ze pojde somnou, ale ona je tak citovo labilna, ze neviem, ci to zvladne, chcela by som ju od toho usetrit, ale premyslam nad nou.
Je fakt pravda, ze sa personal k zene sprava inac - lepsie, ked tam niekoho ma pri sebe ako ked nema nikoho?Viem si predstavit, ze je to velka pomoc pre rodicku, ked ma pri sebe niekoho, kto ju utesi, pohladi, pomasiruje, prinesie vodu a tak, ale da sa toto vsetko zvladnut aj ked by som tam bola sama?Dakujem za odpovede.

prasiatko30
15. okt 2008

ono pokial si ta neceni tvoj partner aj v normalnom zivote tak mu k tomu tazko ten porod pomoze 😉

kalo
15. okt 2008

Předpokládám, že mě komentář od Konja - ("paní velice chytré") měl urazit, leč omlouvám se, ale naopak jsem se tu velmi pobavila. Mno....pokračujte děvčata, pokračujte 😉 Adios 😉 😎

konja
16. okt 2008

kalo: já nikoho urazit nechtěla, já se velice pobavila zase tím co si napsala ty o tom zubaři.Ženeš to někam kam tahle diskuze vůbec směřovat nemá,ty se tu směješ holkám co tu napsali názor na to, co jim dal porod s partnerem. Pokud má žena pocit, že jí partner u porodu pomohl a posílilo to jejich vztah,tak nevím proč se jim směješ. To spíš ty tady ostatní urážíš. Ale omlouvám se zda jsem se tě dotkla, prostě mě to nedalo na to nezareagovat 😉

konja
16. okt 2008

kalo: a už vůbec nevím proč mě nazýváš paní velice chytrou, nějak jsem to nepochopila...

kopcik
16. okt 2008

já bych určitě porod - docela nepříjemný porod - bez manžela nezvládla. požádala jsem ho o to, aby tam byl a myslím, že příště se ho zeptám, jestli si přeje tam být. pokud nebude chtít, budu to respektovat, protože vím, že dost při porodu trpěl tím, že jsem byla ve velkých a dlouhých bolestech a on mi moc nemohl pomoci. a souhlasím s názorem, že si chlap, pokud není u porodu, nedokáže tu bolest ani představit. a taky soulasím s tím, že si té ženy asi bude více vážit. i když jsou individua, kterými nic nepohne... 😒

nika70
16. okt 2008

Já se hlásím mezi skupinu těch, které u porodu partnera nepotřebují....... Rodila jsem dvě děti, první bez manžela, druhé s ním. Při prvním porodu jsem netušila jak co bude probíhat, ale neměla jsem možnost tam manžela mít. Říkala jsem si, že bude super, až bude moc být u druhého porodu, ale dnes mám ten názor, že rodit samotná mi vyhovovalo lépe. Soustředila jsem se jen na sebe, tatínek mého syna byl sice velice obětavý a ochotný pomoct, ale bohužel jediný výsledek byl ten, že jsem na něj byla děsně vytočená a lezl mi na nervy... 😀 Takže je to opravdu případ od případu, každá jsme jiná, ale já tvrdím, že rodit samotná není žádný problém. Ještě bych tak uvítala přítomnost někoho při začátku porodu, ale když už slo do tuhého, spíš mi tam překážel....

Jako bonus uvádím, že pak všem na potkání vyprávěl, že rodit je brnkačka, protože jsme přijeli do porodnice ve 14 hodin a syn se narodil v 16.25..... No, takže vůbec o nic nešlo.... 😀 😀 😀

oolala
20. okt 2008

Ahojte, sice este o babatku nerozmyslame, ale nie som si ista, ci by som partnera pri porode chcela - som si ista, ze by nepovedal nie, keby som ho poziadala.
Nedavno som pocula v jednej relacii v telke, ze je mnoho pripadov, ked po tom, co muz je pri porode, zacne zenu odvtedy vnimat prevazne ako matku, a ovela menej ako sexualnu partnerku, niekedy ju dokonca zacne 'odmietat', pretoze vraj ten zazitok je prilis silny. Naozaj nepoznam nikoho, kto by to potvrdil ci vyvratil- co vy na to? Moze pritomnost partnera pri porode 'pokazit' buduci intimny zivot?

oolala
20. okt 2008

A este, ze mozno kamaratka- hlavne taka, co uz rodila- by pomohla v tej chvili viac, ako chlap, co tomu 'nerozumie' 😀 ale to su zatial len domnienky... 😉

kopcik
20. okt 2008

oolala: nám přítomnost manžela u porodu neměla vliv na sexuální život, ale partner mé kámošky řekl - a to doslova a před ní - já se tam dolů nemohl podívat tak rok po porodu 😨

oolala
20. okt 2008

kopcik: tak to asi bude ciastocne pravda, ale tak ako kazde tvrdenie, bude velmi individualne- v tej relacii bol chlap, ktory asi 6 rokov po porode sa este nespaamatal- jednoducho ho zena nevzrusila (aj ked tvrdil, ze ju miluje a nepodviedol nikdy) ...ktovie 😕

michru
20. okt 2008

... ja som tiež rodila sama, môj aj chcel byť pri pôrode, ale nakoniec som bola aj rada, že som tam bola sama. Rodila som prvý krát, cisárskym rezom a fakt som bola rada, že tam nebol, lebo ja sama som bola zo všetého nového a neočakávaného, strašne vystresovaná 😀 . Mne to viacej vyhovovala, ked dosiel za nami, az po pôrode 🙂 .

kopcik
20. okt 2008

michru: a může být vůbec partner u porodu císařským řezem? já mám dojem, že nemůže.... možná jak kde

michru
20. okt 2008

kopcik, áno môže byť partner pri cisárskom reze, pokiaľ viem, tak vo všetkých nemocniciach. Ja som rodila v Bratislave v Ružinovskej nemocnici. A pri cisárskom reze je tiež poplatok ako pri normálnom pôrode: 5OO,- Sk.

konja
21. okt 2008

kopcik: Možná na Slovensku to hde všude,ale v ČR to většinou nejde skoro nikde.V Hradci Králové maji ale třeba celoprosklené dveře na sál , takže tatínek může stát tam a na vše koukat,mimíse vidí hned a když ho sestřička odnáší na ošetření tak už s foťákem jde s ní a malé si pak může chovat atd.Většina porodnic to tak má, že partner nemůže přímo na sál,ale mají prosklenou stěnu nebo dveře a přes ně to může doprovod sledovat. 😉

janickabez
23. okt 2008

mě příspěvek Kalo pobavil 😀 😀 😀 , zrovna loni jsme si s manželem zašli k zubaři...společně... a obě nám trhali 8, doktorka se nám smála, že normální lidi chodí do kina a ne na rande k zubaři 😀

já jsem se ujistila že ho tam nechci ve chvíli, kdy byl ještě za mnou na návštěvě (od 15 do 17h) měla jsem jít na vyvolání druhý den a mě se to rozjelo samo a malá se v noci narodila... a on se mě za ty 2 hodiny asi 1000X zeptal jak mi je a zda něco nepotřebuju.... to mě ujistilo, že tam raději budu sama.... 😉

dula_renka
24. okt 2008

janickabez ...je dobre ked si sposob komunikacie s partnerom dohodnes pred nastupom do porodnice 🙂 .....na muza sa nehnevaj, muzi su akcnejsi 😉 a porod je hlavne o cakani, to je pre neho nova situacia 🙂

kocka5
24. okt 2008

Hojte, já jsem rozhodnutá jít do toho bez manžela...... klidně, ať tam v porodnici se mnou chvilku je, ale pak ke konci bych už raději byla sama....lépe se soustředím na sebe...... a když bude moc chtít, tak mu bránit nebudu...... uvidíme, jak to vyplyne ze situace 😉

deina2005
24. okt 2008

vsetko sa da zvladnut.ten moj nechcel ist ani k jednemu lebo by museli skor pomahat jemu ako mne.on len vidi doktora a uz je mimo 😅

laaala
24. okt 2008

Ahoj holky, my jsme byli s manželem dohodnutý, že tam půjde se mnou, ale při příjmu, jsme slyšeli dvě rodící ženský ... a byli jsme oba vyplašený. Řekla jsem mu, že tam nejdu 🙂 a manžel mi řekl, že taky ne. Byl to strašnej křik. Takže mě přijmuli ve 21,00 hod. a druhej den ráno při vizitě mi řekli, že budu tak za dvě hodinky rodit, ať zavolám manžela ( jestli chci ) a já volala. Přijel, já byla ve sprše, normálně jsme spolu kecali akorát já jsem si při každý kontrakci zatáhla závěs, aby neviděl, jak trpím 😉 . No a při porodu mi stál u hlavy, takže nic "krvavýho" neviděl, držel mi mokrej hadr na hlavě, dával napít atd. No prostě jsem strašně ráda, že tam byl i když jsem ho vůbec nevnímala. Potom mě strašně chválil ( bylo to příjemný slyšet 😎 ) a manžel má taky zážitek a jsem ráda, že poznal, že porodit miminko není brnkačka.

janickabez
24. okt 2008

renko ten muj moc akční teda není 😎 🤐 , myslím že kdybych v tu chvíli by mi nervama nepodal ani vodu, ale v poho, já se na něj nezlobím, já si dokonce myslím, že to doma prožíval snad ještě huř, než já tam.
Ale já zase měla jinej porod, já jsem vlastně byla sama až poslední 4hodiny,když už šlo do tuhýho, protože mě si začali v nemocnici připravovat na vyvolání a mě se ten porod rozjel sám, ale malá byla koncem pánevním, takže jsem byla na pokoji na neustálým monitoru ještě s 2 rizikovejma holkama (abych nezabírala sál) a to až defakto do 21h a pak už PA naznala že jdem na sál a malá se jednu hodinu narodila, takže jsem tam celej den hekala na dvě holčiny, který měli tak nějak porod na nečisto se mnou 😀 😀 😀 😀

dula_renka
25. okt 2008

janickabez no muzi pri pôrode vodu varia a nie podávajú 😉 ...a píšem to zo skúsenosti, jedna mamička mi písala mail ako jej muž odpadáva aj pri odbere krvi a neznáša nemocnicu. Nakoniec sa tam ocitol, trochu si myslím, že aj na môj popud 😉 a krásne nám *varil* vodu, neodpadol a bol nadšený. Potom mi napísal. Že bol rád, že tam bol a bol aj rád, že som tam bola ja a že som ho *postrčila* 😉 . trebas to zobrať za ten správny koniec 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre