Pôrod KP Nitra

brna1989
30. jan 2019

Ahojte maminy,chcem sa spýtať konkrétne na NR pôrodnicu.Mam prvorodeného syna 4roky a teraz na začiatku marca čakáme dievčatko.je otočená priečne alebo teda KP..viem,že sú prípady,že sa môže ešte otočiť.Syna som rodila prirodzene.
Otázka ale znie,počula som,vraj ak je plod do 3500g,nechajú vás rodiť prirodzene.chcem teda vedieť,či má s tým niektorá priamo skúsenosť v NR pôrodnici,ako tu k tomu pristupujú.pytam sa preto,lebo by som nerada rodila prirodzene nožičkami alebo zadočkom,nakoľko prvý pôrod som mala ťažký.jednoducho,či sa má vôbec aj niekto opýta,ako by som chcela rodiť,či prihliadajú na to,čo povie vás gynekológ alebo teda ako sa so svojím gynekológ im dohodnem alebo to môžu v nemocnici zmeniť..bojím sa teda,aby ma nenechali rodiť prirodzene,ak s tým predsa nesuhlasim..počula som všeličo,že doktori povedali,načo by sa išlo cisárskom,keď môžme to zvládnuť ..atď,ale teda to nechcem.dakujem za pomoc

maria1678
30. jan 2019

o tom čo píšeš konkrétne nič neviem, ale určite sa ťa nikto nebude pýtať ako chceš rodiť a myslím, že ani nebudú prihliadať na to, čo ti napíše gynekológ, o spôsobe pôrodu rozhoduje primár. Ale skús sa s ním dohodnúť, možno pochodíš. O mojom pôrode rozhodoval on, prenášala som 5 dní bez akýchkoľvek náznakov blížiaceho sa pôrodu, vyšetril ma a nariadil cisársky.

zuzipolo
30. jan 2019

@brna1989 ahoj,ja som rodila v máji a bola tam jedna žena tá mala automaticky cisársky a mala KP a rovnako známa minulý rok rodila cisárskym v NR,lenže ona mala aj prvý cisársky takže to neriskovali..osobne si myslim,podľa toho čo som tam bola ja minulý rok,nikto ťa tam do prirodzeného s KP tlačiť nebude,ak sa teda nič nezmenilo 🙂

maria1678
30. jan 2019

@brna1989 ak tvoj gynekolog robí aj pôrodníka v nemocnici tak sa dohodni s ním, prípadne nech ti odporučí iného kolegu, ktorý robí pôrody a dohodni sa priamo s ním, s tým, že ťa odrodí

brna1989
autor
30. jan 2019

@maria1678 no tak tohoto som sa ozaj bála,že sa má nebudú pýtat.pri synovi mi robili ten hmat na otočenie a myslela som,že umrem.celkovo mám nízky prah bolesti a som bojko.keby je malá otočená hlavičkou,chcem ísť určite prirodzene,nie je vahovo zatiaľ veľká,ale keby si mám vybrať pri pôrode KP,určite by som pristala na cisársky.och,to ste ma teda nepotešili.
Keď sa človek na to pozrie z ľudskej stránky,je to otrasné,veď keď mám z toho taký strach,prečo mi chcú nariadiť rodiť presne tak,ako nechcem ..to je prístup.nerozumiem.

brna1989
autor
30. jan 2019

@maria1678 no môj gynekológ nie je pôrodník,ale ak sa dá dohodnúť s nejakým doktorom,tak myslim,že jedine za peniaze..je to prístup,ako na bežiacom páse.vobec ich nezaujíma,čo by chcela sama rodička.budem sa asi aj modliť,aby sa mi otočila.som 35tt.porozpravam sa s gynekologom

maria1678
30. jan 2019

@brna1989 tak samozrejme že za peniaze, ak si zazmluvníš lekára tak sa to platí.

ave17
30. jan 2019

Ja som sa tiez bála tohto pôrodu, ale mala sa mi nakoniec otočilla, bola som so 4 doktormi a povedali mi, že je to uplne krásny a prirodzený pôrod, ze niekedy dokonca rýchlejší, ako hlavičkou, tak neviem, ale skus sa teda dohodnúť za úplatok a máš to v suchu 🙂

brna1989
autor
30. jan 2019

@ave17 pri prvom synovi som mala porodnicku zaplatenú,no hnevá má,že si mám platiť za to,že ma niekto nemieni počúvať a chce si presadiť svoje a ja mu mám zaplatiť len za to,aby pristal na môj názor..ja som fakt myslela,že keď mi môj gynekológ ppvie,že cisárskym,tak to budú akceptovať.nie,radšej ma nechajte rodiť s nervami a stresom.nie som proste typ,že sa ukludnim.hneva má tento prístup..

tanuuulka
30. jan 2019

mne hrozil pôrod KP a ja som práveže chcela ísť rodiť prirodzene (nakoniec sa malý otočil a ja som aj tak skončila akútnou sekciou :D ) a mne môj doktor vravel, že pokiaľ sa neotočí a ja chcem rodiť prirodzene, tak v mám hľadať inú pôrodnicu, že v nitre ma tak neodrodia, takže ja si skôr myslím, že by si šla cisárskym. ved sa skús spýtať v rizikovej poradni, ako to tam chodí

brna1989
autor
30. jan 2019

@tanuuulka ďakujem,no to je presne druhý prípad,že vy ste chcela prirodzený .maminka hľadajte si inú pôrodnicu,fakt užasne..oni si idú podľa seba a rodičku nepočúvajú.poradim sa s gynekológom,čo mi na to povie.

ave17
30. jan 2019

Ale ved ony to pokladajú za normálny anatomicky pôrod, keď tam nie je indikácia iná na CP, tak naozaj to môžu brat ako tvoje vymyslanie, nemyslím to v zlom

brna1989
autor
30. jan 2019

@ave17 malého som nevedela vytlačiť a to šiel hlavičkou,jednoducho si neviem predstaviť,že to zvládnem prdelkou alebo nohami.to je ako s pôrodnici,niekto si chváli cisársky,niekto prirodzeny..no ja keby si mám vybrať,KP cisárskym..bojím sa tlačiť takto "opačne"
Ja ako chápem ich,doktorov,že ak vyhodnotia,že mám panvu dosť širokú,že nie je plod veľký atď.. že uznajú že to pôjde prirodzene,myslím,že by neohrozili vedome ani dieťa,ani maminu..ale keď sa žena necíti..no som z toho vystrašená.

ave17
30. jan 2019

@brna1989 už malo porodnikov sa chytá na takyto pôrod, takže podľa mňa tá nikto nútiť nebude, ale chod sa dohodnúť vopred a uvidíš, alebo chod do Topoľčian, tam robia cisárske rad za radom aj bez dôvodu 🙂

brna1989
autor
30. jan 2019

@ave17 to ma serie,že si hádam kvôli tomu mám meniť pôrodnicu..na hlavu padnuté toto..ako vidím,zaplatím si doktora,lebo inak ma nikto počúvať nebude.nepotrebujem malú prisúdiť.a už sa trochu aj začínam obavat,že by som natrafila pri pôrode na primára,či čo to je.Matejka,na toho som pekného slová nepočula..idem šetriť peniažky 😂😂

brna1989
autor
30. jan 2019

@brna1989 *prisúdiť**pridusiť

misscelaneous
30. jan 2019

Pred 4 rokmi ma v NR automaticky poslali na sekciu, vraj tu rodit KP vtedy nevedeli. Odrodila som dcerku prirodzene v Koch BA nakoniec.

brna1989
autor
30. jan 2019

@misscelaneous klobúk dolu,ja to obdivujem,keď to žena zvládne 😲😲

misscelaneous
30. jan 2019

@brna1989 skor lekari to zvladli 🙂 ja som za to velmi vdacna, jedine ma museli nastrihnut, no po nastrihu uz neboli ziadne roztrhnutia, krasne ma zasili, hned som bola fit. Dcerka bez komplikacii doteraz, ziadny problem, akurat na nej vidno, ze ma inak tvarovanu hlavu este z maternice, tu “sisinu” ma akoby dozadu :D sala na sekciu bola pre nas ale pripravena ked prislo k porodu.

brna1989
autor
30. jan 2019

@misscelaneous tak super,spomienky dobré 👶👶

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre