Pôrod pomocou vyvolávačky

sisa_b
12. apr 2021

Žienka tie ktoré ste rodili pomocou vyvolavacky, aký ste mali pôrod? Ako ste sa cítili po vyvolavacke? Bude to môj 2 pôrod. Ďakujem za odpoveďe

mewina
12. apr 2021

Môj pôrod s vyvolavackou trval 4,5h, ale zato extrémne bolesti.

mabenn
12. apr 2021

@sisa_b a plus keď si už "po termíne" by to malo ísť fajn..

julie19
12. apr 2021

Neviem porovnať bez vyvolávania, lebo som bola prvorodička... ráno mi praskla vida tak som sa tešila že ideme na to narodí sa mi dnes bábätko, lenže nič sa nedialo ani kontrakcie ani som sa neotvárala a tak sa rozhodli vyvolávať ... klistir (vraj to pomáha rozbehnúť), oxytocín, začali bolesti, kontrola pro prvej infuzii oxytocínu... otvorená na 1 prst🤦‍♀️, další oxytocin, žiadna zmena, injekcia do zadku, otvorená na 2 prsty, další oxytocín, čipok do zadku... no skratim to... 6 hodín som ležala bez pohnutia s infúziou oxytocinu a s pasmi na bruchu aby sledovali malú ... moje nacvičené ulavove polohy a cviky na fit lopte mi boli úplne na trt..🙄 po 6 hodinách že som na 7 cm a že ideme na porodny box, tam ďalšia infuzia oxytocinu, už som to vnútorne vzdavala že to nedám, potom má poslali do sprchy že tam mám byt až kým nebudem mat nutkanie tlacit ... tak už som myslela že hurá ideme tlacit a za chvíľku sme spolu... 45 minút som tlačila, tri krát mi menili polohu, taká som bola zničená že som si aj poplakala hneď má zdrbala sestra že si tým uberam energiu, keď sa konecne narodila, tak som bola tak mimo že som ju ani nechcela aby mi ju priložili lebo som sa bála že mi spadne taku som mala triašku ... ale aby som nebola úplne negatívna... po pôrode doma a veľmi rýchlo dala dokopy, 3 týždne po pôrode som bola fit ako nová ;) držím palce nech je pôrod akýkoľvek, aby si to už mala za sebou a veľmi rýchlo sa zotavila až si už môžeš užívať bábätko 🤞🤱🏻

zuzankkaa1
12. apr 2021

Ja som.rodila 3x.... prve dva porody prirodzene, treti s vyvolavackou. NIKDY viac. Ak by to bol moj prvy porod,tak uz by som ziadne dieta nechcela. Je v tom velky rozdiel, je bolestivejsi, uplne nepriridzeny

diana999
12. apr 2021

No to som plakala v bolestiach... UŽ NIKDY VIAC

stela2604
26. dec 2023

@sisa_b milé žienky, síce je táto diskusia staršia, nedá mi nevyjadriť sa. “Zablúdila” som tu ako prvorodička, ktorú čaká vyvolávanie. Kiežby som túto diskusiu radšej nikdy nenašla. Rozumiem, že ste niektoré mali hrozné bolesti, ale teda napísať žene, ktorá to má pred sebou, že ste chceli “skapať” a “nikdy viac” mi príde maximálne neetické. Rovnako radiť, že by ste počkali, kým sa to rozbehne prirodzene, alebo by ste si nedali za žiadnu cenu vyvolať je hlúposť, keďže sú zdravotné indikácie, kedy sa to proste musí urobiť a žena to musí zvládnuť. Predstavte si, ako by ste sa vy cítili, keby vám niekto pred vyvolávaním napísal, že tam zomriete od bolesti. Trochu empatie by vám, milé žienky, neuškodilo.

martaturi
26. dec 2023

@stela2604 ahoj, ja som tu písala o svojom prvom vyvolávanom pôrode (najmä pre problém s prietokom pupočníka) a môžem ti dopísať aj druhú skúsenosť, keďže aj druhý mi vyvolávali ale to kvôli vysokému tlaku. Musím povedať že aj keď som mala prvú skúsenosť v kochu tak druhá zo štátnej pôrodnice bola snáď ešte lepšia 😊 nemyslím si že by bolo treba sa vyvolavaneho pôrodu báť. Vždy je tam personál, ktorý pomôže s hromadou skúseností. Treba veriť hlavne sebe a svojmu bábätku že to spolu zvládnete ❤️ držím palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre