Pridusenie bábätka pri pôrode

miushik765
15. sep 2016

Malinky sa mi pridusil pri pôrode pritom to bol asi 10min. Pôrod máte skusenosti? Hrozne sa o neho bojim. Ďakujem vopred

dominikav123
15. sep 2016

Ako dlho bol priduseny ?

charity
15. sep 2016

@miushik765 Smer neurologia.

pribinak
15. sep 2016

Ved si v nemocnici, otrokov zľutuje s doktormi, urcite ho vyšetrí neurológ a urobia mu sono
Tažko radiť, nepíšeš ani Apgar score, ani viac o priduseni.
Drzim palce

pribinak
15. sep 2016

@pribinak otrokov zľutuje = urcite to konzultuj
Tento mobil si pise co chce

miushik765
autor
15. sep 2016

Nepovedali mi nič čakám na vysledky. Len som chcela nejake skúsenosti. Iba chvylku bol priduseny, neplakal keď sa narodil a bol modry. Teraz už vyzera lepšie. Ja len pevne dufam že bude v poriadku

janickacrazy
15. sep 2016

@miushik765 Sestrina dcéra bola tak pridusená, neplakala pri porode, bola modrá a je úplne v poriadku, dokonca nadpriemerne inteligentná a šikovná. 🙂

liluu
15. sep 2016

Moj syn bol tiež modrý a neplakal po porode. A teraz už prváčik. Držim palce

rebroza
15. sep 2016

@miushik765 Ahoj, v prvom rade gratulujem 🙂 . treba sa porozpravat s doktormi, povedat, coho sa bojis.
Mne sa dcerka narodila s snurou okolo krku, bola skor sivasta... teraz ma 5 rokov, nemali sme ziadne problemy.
drzim palce a uzivaj si babatko 🙂

miushik765
autor
15. sep 2016

Ďakujem za povzbudenie ulavilo sa mi veľmi 🙂 Dr mi povedala že zatial nebol problem a že mi ho asi už dnes prinesu

waikikiijuri
15. sep 2016

Aj moj bol priduseny a mam doma zdrave hyper zive dieta😉tiez neplakal a rozdychavali ho.neboj bude dobre 🙂

zuzanaete
15. sep 2016

Ahoj. Aj ja ta povzbudim. Drobec priduseny, pupocna snura okolo krku. Ked sa narodil, tak nedychal. Teraz bude mat 2,5 a zatial absolutne ziadne nasledky. V niektorych intelektovych schopnostiach daleko prevysuje svojich rovesnikov. Drzim palce, aby aj u vas bol vysledok rovnaky.

laura1804
15. sep 2016

Aj moja bola uplne modra, lebo som mala tazky a dlhy porod, tak sla na chvilku do inkubatora,ale je uplne zdrava.

alenky
15. sep 2016

@miushik765 Ja som dlho nevedela vytlacit nasu prvu dcerku, dlho bola v porodnych cestach a ked som ju konecne vytlacila vobec neplakala plaskli jej po zadocku a rychlo brali prec, vobec som ju nepocula plakat az po par min.z vedlajsej miestnosti-co s nou robili neviem. Museli sme s nou chodit na neurologiu, ale krasne napredovala aj napreduje je zdrava ako ryba. Ked bude vsetko v poriadku po rocku a pol ked zacne chodkat nebudete musiet chodit uz ani na neurologiu. Drzim prsteky a verim, ze bude vsetko v poriadku

sense
15. sep 2016

Nasa sa narodila modra a uplne sucha ,nwplakala , apgat sme mali 6-8-9...dokonca teplotu po 15min od narodenia mala 35 co bola cela fialiva a ladova, kolisal jej prve dni velmi cukor a mala aj vysoky bilirubin teraz.ma 3,5 a je v poriadku...

babatkoo
15. sep 2016

@miushik765 moj syn mal to iste pri narodeni cisarskym rezom. Ukazali mi ho totalne fialove. Este aj moje prve slova boli: boze ty si fialovy... Apgaf skore mal 4, 6 a 8. Nasledky nema absolutne ziadne. NASTASTIE. U neurologa sme boli iba 1 x, nic ine sme neriesili. Drzim palce aby ste mali vsetko v poriadku.

miushik765
autor
15. sep 2016

Ďakuje baby fakt strašne ste mi dodali tymto pozitivnu energiu veľmi som sa o malého bála

satkovca
15. sep 2016

@miushik765 a ako.to dopadlo? 🙂

miushik765
autor
16. sep 2016

Už je maly pri mne všetko v poriadku chvalabohu 🙂

sardinka336
16. sep 2016

@miushik765 no tak to je super, ze je všetko ok...a ty sa hlavne upokoj a troška skus prekonavat stres...lebo ako si spominam na tvoju poslednu temu tak si ,,stresmenka,, ako vyšitá. Naozaj netreba riešiť hned všetko na koniku. Ešte ta čaka x noviniek s bábätkom, takže klud.

mirka17
16. sep 2016

@miushik765 kamoškin syn pri pôrode bol tiež celý modrý, pridusený a je to veľmi zlatý chlapec, uplne v poriadku

xevulax
16. sep 2016

neboj sa,ja som sa narodila obmotana pupocnou snurou tahali ma zvonom,boka som napita plodovej vody modra a museli ma kriesit. Zijem,dycham ziadne nasledky nemam. Zdravotnictvo pred 30 rok.i nebolo abi na takej urovni ako dnes. neboj sa maly bude v poriadku ak by nieco nebolo ok povedali by ti to

charity
16. sep 2016

@sardinka336 Pri pridusenom dietati by stresovala kazda normalna matka.

sardinka336
16. sep 2016

@charity kazdá normalna matka rieši svoje problémy v prvom rade s ošetrujucim personalom a mna osobne by ani vo sne nenapadlo utekat na konika...a otazka je čo jej vlastne povedali, delím to dvoma lebo 10 minut pridusene dieta nie je určite ok to by malo asi nejake nasledky a zrazu uz je všetko ok takze tolko asi pridusene nebolo...nepiše apgar a podobne. To ze nevie riešiť problémy, zle vyhodnocuje situáciu uz predviedla v inom vlakne.

charity
16. sep 2016

@sardinka336 Babatka maju inu vydrz pri priduseni ako dospeli. Vydrzia dlhsie a 10 minut môze naozaj ostat bez následkov. Kazdopadne toho neurologa som jej odporucala prave pre pripad, ze by jej v nemocnici tajili realitu, ako byva dobrym zvykom na Slovensku...

miushik765
autor
16. sep 2016

@sardinka336 Neviem kde vidiš že bol 10min. Priduseny keď je ram napisane že to bol 10min. Pôrod ale v poriadku ja som sa ti o rady neprosil nemusela si reagovať. Boli tam žienky čo mi dosť pomohi bez tvojich komentarov by som sa zaobišla ale nazor ti neberiem 🙂

emilia25
16. sep 2016

Veru kazda jedna maminka caka na ten nadhrny zvuk ked dietatko prvy krat zaplace a staci sekunda ticha a hned zena zpozornie ci je v poriadku.zazila som to 4 krat.prajem uz len vela vela zdravicka.

hradnapani
16. sep 2016

@miushik765 na povzbudenie: neterka bola uplne cela modra a je to zdrave ziena uz a ani nemala nikdy kvoli tomu problemy. Pamatam sa, ako bol brat z toho zufaly, ale nastastie to dopadlo ok.

sense
16. sep 2016

@emilia25 veru moje prve sliva po porode preco neplace? Nepocujem ju plakat...

lei254
16. sep 2016

Mne sa dcérka narodila tiez pridusena s apgar skóre 2, 3x ju oživovali, rok sme v kuse chodili neurologicke a teraz má skoro dva a pol roka a je nadmieru šikovná a nikto by ani nepovedal čo všetko jej bolo pri narodeni. Tak držím palce aj vam, urcite bude všetko ok

simona1981
6. okt 2017

Aby tu neboli len krasne srdcervuce pribehy, ze pridusenie je uplne ok, tak moj maly bol tiez priduseny a rozdychavany. Ma ADHD a podozrenie na autizmus, jednoznacne z porodu, potvrdili aj lekari, uz po narodeni stale plakal a spraval sa inak ako ostatne babatka.
Porod by som nepodcenovala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre