Skúsenosti s pôrodom doma

zlaticko118
14. okt 2015

Drahe mamicky zvazujem porod doma a zaujimal by ma aj vas nazor a HLAVNE skusenosti. Nechcem podstupovat v nemocnici zbytocne lekarske zakroky (nastrih hradze, tlacenie na brucho) a preto zvazujem tuto alternativu. Termin mam zaciatkom Aprila koniec Marca ale nechcem si to nechat na poslednu chvilu a dufam ze mi pomozete pri rozhodovani. Zaroven ak by ste mali kontakt na nejaku porodnu asistentu v BA a okolie bola by som rada (samozrejme ak s tym aj dana PA nebude mat problem).
(Nasla som si aj porodnicu v ktorej by mohlo byt mozne prezit porod bez tychto zasahou ale dobre vieme ako to tam chodi).

sardinka335
16. okt 2015

jáááj a zaseee..doklečka dokola. Teoretička bude presviedčať zenu čo 3x rodila ze ona to vie lepšie lebo 4 roky študovala tuto problematiku (to su jej slova) na internete.

timea7
16. okt 2015

@sardinka335 myslela som si to, veď nech si každá rodí kde chce a ako chce, ale nech zváži všetky riziká. Mňa pobavila dcéra mojej kolegyne, zarytá zástankyňa pôrodov v domácom prostredí - tiež sa mohla oháňať len teóriou a keď prišlo na prax, tak s ňou tá moja známa letela do nemocnice, lebo ju prosila, aby ju tam zaviezla že už to nevydrží. Verím, že sa mohol pôrod skomplikovať, že to nebolo len tým, že bolesť bola oveľa intenzívnejšia, ako si dokázala pripustiť, ale bola by som rada, keby tu argumentami hádzal naozaj niekto so skúsenosťami a nie čistý teoretik.

8291
16. okt 2015

@timea7 aj keby sa fopravila do nemocnice za 10-minut pre bábätko je neskoro pokiaľ je pridusene pupočnikom,pretože minimálne ďalších 15-20 kým by sa dostala na sál.to je už 45 minut....

8291
16. okt 2015

@sardinka335 tak to je góóól.spadla mi sánka co som sa dozvedela

timea7
16. okt 2015

@8291 mne to je jasné, ja som písala vyššie, že keby som rodila doma, môj syn by tu nebol - tehotenstvo bezproblémové, pôrod postupoval normálne.

aristka
16. okt 2015

@katka.gzd kolko si zazila urgentnych sekcii....tristvrte z nich sa deje preto .ze dietatku padaju ozvy a ano .zeny nevedia rodit .su zhyckane a nehovoriac poniektore uz v dost vysokom veku ....nase babky pracovali na poliach a dreli ...ich fyzicka stranka bola omnoho lrepsia ako maju zeny teraz a boli omnoho mladsie ako tristvrte tersjsich rodiciek a aj napriek tomu .ze rodili doma v klude a v pohode ..umrtnost deti bols obrovska a bohuzial zomierali aj mamicky....a este k tomu rychlemu prebozu do spitala ...ak pafali ozvy v spitaly je diieta do par minut vonku z bruska a to doslovne ....kym mamicku privezu z domu .kym sa dostane na operacku ...sranda ak nebude volna ...tak prejde viac ako par minut a dieta sa narodi hypoxicke alebo mrtve.....tvoje sny su krasne .ale realita je trosku zlozitejsia a ziadny doktor na poradni ti nepovie .ze sa takto skomplikuju fyziologicke porody....co mysli .preco su porodne domy v zahranici hned vedla spitalov.....ze by kvoli moznym komplikaciam....

sardinka335
16. okt 2015

@timea7 suhlas - v podstate by sme zase točili dokola a uviddíš ako sa ,,supy zlietnu,, to je len otazka času kedy tu začnu prskať síru...
Ano, ja to ale poviem na plne usta - ja nepochopím zenu, ktora otehotnela po neuspešných IVF, muž ma na figu spermiogram a boh vie či vobec ešte niekedy otehotnie pri tých zdravotných problémoch čo má sa tu bije za porod doma - keby to bola zdravá zena a dajme tomu už má doma nejake dieťa tak aj pochopím ze nechce do nemocnice......ale tam jej lekari nevadili ked bola na ,,stole,, a zrazu vadia a cele všetko je zle... 🙂 Ale ako vo vysledku je mi to jedno..to píšem len na ilustraciu, o čom vlastne bola ,,hadka,, v inom vlakne. Ja prajem kazdej pohodove tehotenstvo a hlavne zdrave dieťatko. 🙂 a nad tymito vecami sa skor pousmejem....nech si rodia s PA ,,babicami,, ked chcu je to každeho rozhodnutie.

aristka
16. okt 2015

@sardinka335 a mne sa zdala povedoma 😀

katka.gzd
16. okt 2015

Ustipacnu rybu uz som raz upozornila ze sa tak nevolam, ale niektorym ludom sa proste neoplati nic hovorit a vobec nechapem co ma moja osoba a moje sukromie spolocne s danou temou.... Doslova nic....ale kedze je jednoduchsie sa utiekat k osobnym utokom ako vecne argumentovat k teme, nic ine od cloveka jej charakteru ani necakam...
Toto uz mi nestoji za dalsiu reakciu

timea7
16. okt 2015

@katka.gzd potom neviem , prečo stále dookola reaguješ, keď si sa už dva krát rozlúčila. Kľudne roď kde chceš a ako chceš, je to tvoja voľba, ale nesnaž sa prosím za každú cenu prezentovať svoj názor ako jediný správny.

sardinka335
16. okt 2015

@katka.gzd kati nechaj tak, bud aspon raz uprimna...ja na teba nijako neutočím - ja len píšem tvoju vychodiskovu poziciu ako si otehotnela, ktoru si tu moze kto kolvek prečitať v inych vlaknach - zaberie to cca 2 min, je to verejné.
Jasne ze nestojiš o dalšiu ,,diskusiu,, pretože to čo pišem je pravda....a ziadna normalna zena ti na toto tvoje rozhodnutie v tvojej situácii nepovie ze ok super napad.

natalushka
16. okt 2015

Baby..ja neviem..citala som xelu diskusiu..aj ine,ktore tu boli s podobnou temou..chcem povedat len jedno..mam za sebou jeden porod..takze nie som ziadny odbornik..ale ked som rodila ja..jasne,chcela som mat pekny porod,pekny zazitok..ale hlavne som chcela,aby na konci toho vsetkeho bolo zdrave dieta..a keby nieco,aby boli okamzite po ruke ludia,ktori sa mi on postaraju..mna zober cert..takze pre toto by som NIKDY nerodila doma..porod je podla mna o dietati a nie sebecky o mne..aspon tak som to brala ja..dieta na prvom mieste..moj porod bol nadherny,tehu bez problemov,maly v termine,porod sa pekne rozbiehal,ale zrazu padali ozvy,maly uz v cestach,museli mu pomoct vexom..a skrz to vsetko mi ho hned prilozili,bonding super..a bola to statna nemocnica,ziadne uplatky,nic..pre mna bol porod o dietati a nie o mne..podla mna aj tak na to treba pozerat..ale kazdeho slobodna volba..aj kazdeho svedomie..takze dufam,ze sa dobre rozhodnes

8291
16. okt 2015

@natalushka premňa bolo dôležitejšie aby bola malá v poriadku a samozrejme aj ja keďže som sa 9 mesiacov na nu tešila aj s celou rodinou.tiez som rodina v štátnej aj ked sekciou ale do 38tt.to vyzeralo na spontany porod a v 38 tt musela ist mala von pre moje zdravot.problemy.priprava na pôrod nebolo nič príjemne ale bolo mi to fuk len aby bola malá v poriadku.na nič iné som nemyslela

natalushka
16. okt 2015

@8291 presne tak..nech sa mi aj na hlavu postavia..len aby bolo babo v poriadku..a to ti pri porode doma nikto nezaruci..asistentky vedia ako sa postarat,to nepopieram..ale s obmedzenymi moznostami su obmedzene aj ich zasahy..a nie su to novorodenecke sestry..a pri novorodencovi nejde o minuty..ide o sekundy..a tie v pripade komplikacii utekaju tryskovou rychlostou aj v nemocnici a nie to este doma..gakze za mna..ked je pri porode prioritou matky jej pohodlie,tak prosim..ale vysledkom porodu ma byt jednoducho zdrave dieta a az potom spokojna matka podla mna..ked je dieta ok,je ok aj mama..tot moj nazor..

natalushka
16. okt 2015

Ja mam proste pocit z toho,ze zeny myslia v tomto len na seba..ja,ja,ja..a dnes sa z tohi robi akasi moda..mne sa proste tato moda nepaci a hotovo..som arova sestra..nie raz sme utekali k porodu resuscitovat novorodena..a nikomu neprajem ten pohlad..nikomu neprajem nic zle..ale kazdej,ktora podla mna vymysla,by som ten pohlad odporucila..a aj vsetko to,co sa deje v ramci tej zachrany babatka..a myslim,ze minimalne polovica z nich by si to rozmyslela..a zacali prihliadat viac na to,ze porod je hlavne o dietati a az potom o matke

jalimag
16. okt 2015

Pozoooor, sardinka objavila znova zacatu temu! Uuuuuuz je tu zas. Nestaci jej, ze kvoli jej dristom admin zamkol predchadzajucu temu o porode doma. Bude buzerovat a rypat dovtedy, kym admin nezamkne aj tuto temu. Uz nam tu chyba len maciatko lulu. No co uz, niektori ludia sa doma nudia.

jalimag
16. okt 2015

Admin, halooooo, zamknut temu a uz nikdy nepovolit temu s takouto tematikou.

sardinka335
16. okt 2015

@jalimag ha ha....dýchaj moja, dýchaj, chystaj sa na porod doma v obyvačke...Mne si na smiech. 😝

jalimag
16. okt 2015

@sardinka335 ty si na smiech mne, nevies nic ine len ponizovat

aristka
16. okt 2015

@jalimag no tak tuto temu zamkne vdaka tebe....myslim si .ze ked sa ty hras na natural matku.neznamena.ze mas niekoho urazat....treba matkam povedat nielen za .ale hlavne uskalia tohto rozhodnutia ...v tychto temach bohuzial urazaju natur matky.co robis prave aj ty...bud v klude .v pokoji .nedaj sa rozhadzat lebo to je hlavny krok k vydarenemu porodu doma .zo stastnym koncom .ktory ta caka alebo uz prebieha.... 😉

sardinka335
16. okt 2015

@jalimag 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

ta prava sa ozvala!!! koment hovorí za všetko, vymysli niečo ine, len sa opakuješ. Ale klud aby si nam pri tom nete neporodila... 🙂 Voda ohriata? Plachty nachystane? Noznice, ihla nad ohnom vydezinfikované??? Tak šup šup...na mna nemas v slovných prekaračkách, točili by sme len dokola, hecovali načo...k ničomu by to neviedlo.

natalushka
16. okt 2015

Baby,kluuud..

jalimag
16. okt 2015

@zlaticko118 vidis, zase si len zalozila ohen na streche. Stacilo, aby to tu zanuchala sardinka. Naco je to dobre? Taketo kontroverzne temy je uplne zbytocne zakladat. Pretecie este vela vody, kym sa podaktori zobudia. Porucam sa, sardinka, pis si co chces, nebudem to uz citat. A vies co mi mozes, vsak? :-P

aristka
16. okt 2015

@jalimag inak .ako ty mas daleko od seba spital .tj kolko by ti trvalo dopravenie sa do spitala v pripade moznej komplikacie...

chovancova27
16. okt 2015

Mám za sebou dva pôrody. Prvý katastrofálny, malý sa zasekol a museli ho ťahať vakuom, bol obrovský, 55 cm, a 4 kg. Keby som rodila doma, tak máme smolu. Obaja. Druhý bol krásny, malý mal tiež 4 kg ale krásne som ho vytlačila, nebol taký veľký, mal 51 cm... bonding, priloženie na brucho, prisatie... toto všetko zažité v pôrodnici... načo riskovať... kamoška rodila doma, veľká frajerka to bola, až kým jej nechcela vyjsť placenta a volali záchranku... na poslednú chvíľu ju zachránili... podľa mna je to hazard a hotovo 😕 ked už vám na sebe nezáleží, aspon kvôli dietku treba trochu zodpovednosti... ved sa na reverz môžte vypýtať po 4 hodinách domov...

ninan2
16. okt 2015

@chovancova27 na Slovensku na reverz?? A v ktorej porodnici konkretne je to fakt ze bez problemov a nevolaju na teba pomaly hned policiu a socialku lebo tym vraj vazne na zivote ohrozujes svoje dieta (aj ked nema ziadne zdravotne problemy)?

aristka
16. okt 2015

@ninan2 na reverz mozes ist domov v kazdom spitaly ....ci pojde dieta je otazne .tam zalezi na posudeni dr.ci sa tam neohrozi zdr.stav dietata.ale nie je to nic nerealne...tj ak dieta nie je v ohrozeni zivota .nie je dovod ho tam drzat a dieta ide domov na reverz ...nikto ta nahat nebude...kedze lekar ho prepusti len ak nie je ohrozene na zivote...ziadna policia.ziadna socialka..

katrinka8
16. okt 2015

@chovancova27 - na reverz môže odísť žena - matka, ale dieťa nemôže.

Aspoň sa mi vidí, že to tak je, opravte ma, ak sa mýlim...

slniecko77
16. okt 2015

@aristka opat si ta dovolim opravit..nie vsetky porodne domy su v blizkosti porodnych oddeleni s operacnou salou.

aristka
16. okt 2015

@katrinka8 pozerala som to a nikde to nie je napisane...ak dieta nie je ohrozene na zivote .nemaju ho preco zadrziavat ...ale treba podpisat zodpovednost tj reverz....bez reverzu lekar ma pravo volat policiu a matku aj nahlasit....je tu na mk o tom aj tema...plus sa to riesilo v minulom roku na ministerstve....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre