Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Som 2 týždne po pôrode a je mi ľúto za tehotenstvom

selena2
7. máj 2016

Ahoj žienky,pred dvomi týždňami som rodila a strašne mi chýba tehotenstvo a veci čo k tomu patria.Mám dve deti a je mi ľúto,že už asi nebudem tehu,s manželom sme sa tak dohodli hlavne kvôli ekonomickej situácii.V dnešnej dome je dosť mať tri deti.Neviem či je to aj aj hormonmi alebo čo?!

inull5
7. máj 2016

@selena2 nie si sama🙂 aj mne je ľúto,a to ma mladší skoro 2,5 roka..no a ja tiež už zrejme tehu nebudem pretože mám dve sekcie a neviem ci by som tretiu riskla..

charlie1980
7. máj 2016

@selena2 Pockaj kym vyprchaju hormony a zacne kolobeh kolik, permanentnej nevyspatosti, pokadenych plienok, obdobie vzdoru a vsetko, Co k tomu patri a potom sa objektivne rozhoduj😄

rheuska
7. máj 2016

Zienky moje co Vam sibe? Ja mam 5 tyzdnov do porodu a uz by som to najradsej mala za sebou. Spat sa neda, jest sa neda, chodit sa da tazko. Cikat kazdu pol hodku. Mala kope vsade a boli to jak cert. Este k tomu mam hnacky, tak myslim, ze tam mi aj voda odtecie :D. A to nevravim o tom, ze som za tehu naplakala viac ako za 30 poslednych rokov. No a to sa este ani nenarodila a uz je to tatkove dievcisko! Tolka vdaka za trapenie :D

liv1
7. máj 2016

Mas moznost sa rozhodnut. 1. Budes sa lutovat a smutit za tehotenstvom a veci tym suvisiacimi, alebo 2. si povies ok, teraz je situacia taka, raz to bude mozno ine a budes si predovsetkym uzivat babatko a vsetky veci suvisiace s nim. Je to vzdy o tebe. O tebe jedinej. Len ty sa mozes rozhodnut co s tym tvoja hlava urobi 😉...

brckava36
7. máj 2016

pocuvaj,presne hovoris to iste, co som hovorila ja par dni po porode. Uplne do bodky. Uz ma to trochu preslo, ale stale si na to spomeniem a smutim. A je mi strasne luto,ze som si druhe tehu moc neuzivala,lebo som sa bala, ako zvladnem dvoch malych krpcov a starala som sa o tu,co som mala doma. A teraz mi je to zas luto,ze tehu tak rychlo preslo a ja som si to ani nestihla tak vychutnat,ako som chcela

tyelde
7. máj 2016

na jednej strane si to viem úplne živo predstaviť, ako mi bude ľúto za tými kopančekmi, ale na druhej strane...som na PN bez vychádziek a doma ma ide šľak trafiť, čiže asi mi až tak ľúto nebude...možno ešte niekedy nabudúce 🙂 ale to prejde, neboj....aj tie hormóny robia svoje 🙂

petraarifin
8. máj 2016

Ja mam pocit, ze som nejaka divna. Som v polke prveho tehotenstva, nezvracala som, nemala cudne chute, zatial schudla par kilogramov (nesnazila som sa o to), ziadne divne tehotenske symptomy ale ked si spomeniem, ze teda by sme chceli aspon dve, ide ma porazit myslienka, ze budem musiet byt este raz tehotna. Neviem cim to je, najradsej by som bola keby sa uz male narodilo. Viem, poviete, ze pravdepodobne zmenim pohlad na to vsetko ked budem spat par hodin denne ale zatial je to u mna takto. Niekedy sa dost citim previnilo, ale myslim, ze je to tym, ze predtym som hrala aktivne basketbal a teraz nemozem, jednoducho som s tym musela zo dna na den seknut co bol dost velky sok. Nechcem vyzniet sebecky ale hlavne na zaciatku som mala pocit, ze ma to strasne obmedzuje (prosim, nemyslite si, ze by som menila, nikdy v zivote, s babatkom som uz teraz spata s pocitom, ze keby som musela, obetovala by som sa zanho, tam problem nie je). Chcela by som zazit ten pocit, vediet co to je 'uzivat si tehotenstvo' a dost zavidim zenam, ze to vedia. A gratulujem k babatku 🙂

yanni
8. máj 2016

@rheuska ja to tiez nechapem.Uz tu raz bola taka tema, ze zenula smutila za tehotenstvom. nehame nechapem a este raz nechaoem a ani nikdy nepochopim. My mame 4 deti, najmladsia a jedina baba ma 9 mesiacov a bola soms tastna, ze je vonku a konecne vsetkemu koniec. A to som mala takmer do konca bezproblemove tehu. Akurat, ze som cle tehu nemohla spavat a posledne dva mesiace ma palila zaha az hroza. Posledny mesiac sa to nedalo vydrzat a nepomahali ziadne lieky ani spanie po leziacky ani nic. Nonstop den a noc zaha. A minule leto bolo tak horuco, potila som sa ako svina.
Vests by bolo ok, len keby to tehotenstvo tak dlho netrvalo, hlavne tie posledne ca. 2 mesiace. Inak pri malej napr. do ca. 30.tt som ani poriadne brucho nemala a ani vela nepribrala.

yanni
8. máj 2016

@petraarifin ja ta velmi chapem. A tie co povedia, ze tehotenstvo si ma zena uzivat, tak by som im, sorry za vyraz, oci vyskriabala. Taka hlupost. Ked to niekto dokaze, 9 mesiacov sediet a hladkat si brusko, tak no neviem, super? Ja to nedokazem.
Ja som tiez pred tehu bola sice len hobby sportovec ale velmi aktivny. behala som maratony, robila triatlon atd. Vlastne cela rodina. Pri malej som behala este do 25.tt fakt ze vela, a plavala do posledneho dna. Ale aktivne rychlo, nie len sa tak clapkat. To by ma nebavilo. Vyhoda takychto sportov je, ze sa daju robot prakticky cele tehu. Ale na dovolenke v horach mi bolo luto, ze som uz nemohla lyzovat(bola som tiez uz za polkou). Cely tyzden len pozerat na muza a chalanov ako lyzuju a ja nic 😠
Ale vsetko ma raz koniec a s babom sa da fakt ze vsetko robit. Kludne mozes zacat 2-3 mesiace po porode pomalicky sportovat, male do kocika a ide sa. Ja som 7 mesiacov po porode odbehla uz polmaraton a teraz kazdy vikend sme aktivne na nejakom sportovom podujati.
A pokym je babo nepohyblive, tak kludne aj do fitka. Ja trepem malu vsade so sebou. Sice uz lozi a stavia sa a v kociku dlho nevydrzi sediet ale kedze to inak nepozna, tak mamu "podporuje" aj ked obcas vykrikuje ako keby ju z koze drali 😀

6mia6
8. máj 2016

@petraarifin
@yanni tiez sa pripajam ako aktivna športovkyňa. Pre mna je tehotenstvo trest. Nemoct sa hybat a to ide leto. Som v 4 mesiaci a ked ma kudia vidia na bicykli prezehnavaju sa. Ja si zas hovorim ze lepsie ako beh. Bohuzial som sa aktivne venovala kontaktnemu sportu a to cakame tretie. Predtym mi to tak nechybalo ako teraz. Termin 1.11. a na jar chcem naskocit znova do toho. Ale clovek mieni....uvidíme. hlavne nech uz je von a ja sa budem tešiť že už sme s týmito "akciami" skoncili....

mircalla
8. máj 2016

Luto za tehotenstvom? Cudne. Ja som posledne tyzdne sa uz nevedela ani pohnut, v noci 100 krat na zachod, trapila na zaha a trochu som sa bala porodu. Nevedela som sa dockat, kedy to budem mat za sebou a malicku pri sebe. Nuz ozaj nechapem

ivetkab.
8. máj 2016

@inull5 ďalšia sekcia nie je risk. Neviem prečo, ale to len na Slovensku je taká fáma, že dve sekcie a koniec. Kamoška chodí k lekárovi, ktorý 9 rokov pracoval mimo SK. Teraz ide rodiť 4x sekciou a všeko je tip-top. Takže ak chcete bábätko, nie je čo riešiť. 😀

pribinak
8. máj 2016

@inull5 moja kamoska ma 4 sekcie, dnes su kvalitnejšie sona ako voľakedy, jazva ajdietatko sa daju lepsie sledovať

Na Slovensku su doktori velmi konzervatívny, v zahraničí 4 sekcie nie je nic výnimočne

jana_eyre
8. máj 2016

Tak isto by ti mozno bolo luto aj po tretom, aj po stvrtom, po piatom 😃

Uzivaj si zdrave deti a neskor sa mozete rozhodovat o dalsich tehotenstvach..

Osobne si nemyslim ze mat tri deti je nejaka hrozna fin. Zataz ak si si odkladala veci po starsich a dokazes hospodarit.. Deti nemusia mat vsetko a ked budu mat vyssie fin naroky pojdes do prace uz aj ty.. Na to ma ale kazdy samozrejme iny nazor..

candii
8. máj 2016

Ja som 5 mesiacov po porode a staale mi chyba tehotnestvo. Bolo to carovne obdobie a hlavne teraz ked vsetky kamosky su tehotne .. jooj ... ale myslim ze na druhe mame este kopec casu.. 🙂

tobnuf
8. máj 2016

Aj mne je luto za tehu ale nic netrva vecne..

mimimoje
8. máj 2016

Ahoj, ja som na tom rovnako. Po prvom porode som to nezazila, ale teraz par tyzdnov po druhom mi je luto, ze uz je koniec a uz to asi nezazijem. A celych 9mesiacov nadavala a nevedela som sa dockat konca. Teraz by som aspon na jeden den chcela vratit cas. Asi to je len hormonmi sposobeny smutok, dufam, ze to coskoro prejde.

lujzamisko
8. máj 2016

Ja som ešte len 14 dní po pôrode ale môžem povedať že sa pristihnem že myslím na to ako malý kopkal mal stikutku všetko občas chýba. A to som teda nemala bez starostí tehu. Ale chýba darmo toľko mesiacov sa telo prispôsobuje A zrazu bum.

shia
8. máj 2016

@lujzamisko ja presne to iste - chybalo mi po porode, ze uz nie je tak blizko vo mne, ako predtym, uz som zostala "sama" akoby...uplne chapem apoznam 🙂

laura2912
8. máj 2016

Aj ja so dlllho chodila a fňukala za svojim tehu bruškom😊

lujzamisko
8. máj 2016

@shia A eštehhoršie Čo bolo pre mňa že som bola po sekcií A dali my ho až za 36 hodín tak som noc preplakala n lebo som ani nevedela čo poriadne cítiť. Ale keď mi ho potom dali to bola láska . 😀😀

emilia25
8. máj 2016

Ja som 2 mesiace po porode no niektoré veci mi zostali ako ked bežím drzim si brucho alebo si robim z muža vankúš. Presne ako počas tehu aj muz si to všimol.

lucka1987
8. máj 2016

@selena2 nech to luto nie je.. teraz stravis tyzdne, lutovanim a spominanim na tehtenstvo a o par mesiacov, sa budes chytat za hlavu, ze si si poriadne neuzila babatko,lebo si zila v spomienkach na tehotenstvo. a uz z neho mas lezuna, a ako to rychlo ubehlo. uzivaj si pritomnost a nepozeraj na to co bolo.. ja som mesiac po porode, nemam ani brusko ani babatko, a neviem ci niekedy este dalsie tehotenstvo bude . a snazim sa zit v realite

tiumen
8. máj 2016

@selena2 neviem ci je to hormónami, mne to začalo ked mal syn cca 3mesiace a trvá to doteraz - má 2r4m 🙂 mne sa najviac rátajú tie čo sa sťažujú joj toto som nemohla, toto sa nedalo 😅 ako keby to yehotenstvo trvalo večne 😆 mne to strašne chýba, malý sa mi vždy natlačil na ľavý bok a tam drichmel.. a to som mala fajné brucho ku koncu kedže syn bol veľký.. k tomu tehotenská cukrovka, vysoký tlak, zapuchnutá noha 😆 a aj to mi chýba 😋 lebo aj tak to všetko skončilo po pôrode ☺

emilia25
8. máj 2016

A počkajte o pár mesiacov uz budete zase spomínať na ten malinky uzlicek co ste si z porodnice doniesli.ten prvý rok tak strašne uleti.a ten vyvyn ide strašne rýchlo.

sue
8. máj 2016

Stastne zeny 😊 dva tyzdne po porode som bola rada, ze som rada 😃 a nie aby mi za dacim bolo luto...

Ale nie...my uz tiez dalsie babo nebudeme mat a uzivam si kazdu minutku s detmi, lebo uz to nikdy nezazijem 😔

...kazde obdobie je nadherne, kazde niecim narocne a niecim vynimocne. Som ale rada, ze uz su "von", mam ich viac vo svojich rukach a uz tak nemusim trpnut.....

yanni
8. máj 2016

@lucka1987 to mi je luto ☹

zonjushe
8. máj 2016

Ja som sa tak tesila na to carovne obdobie,ako vsetky zeny spominaju..nebolo kedy si to uzit..obe tehu velke komplikacie a cakanie na porod ako na spasenie😟..dokonca som sa pristihla,ze zavidim zenam,ktore maju ukazkove tehotenstvo,doslova si uzivaju kazdu minutu..citim krivdu,ze ja som zazila prevazne len nemocnice,strach o moj zivot a zivot babatka..ale potom si poviem,co tam po ukazkovom tehotenstve,hlavne,ze mam zdrave krasne deti..takze ja som bola happy ked sa tehotenstvo konecne ukoncilo..

shia
8. máj 2016

@lujzamisko ajj a som bola po sekcii, takže úúúplne viem o čom hovoríš ;) plus som moc ani nekojila, takže ten pocit sa ešte zväčšoval, vtedy mi to strašne všetko bolo ľúto,ale s odstupom času na to skôr "spomínam", ale presne viem, ako som sa cítila..

sama83
8. máj 2016

@inull5 ahoj ja mam tri sekcie za sebou a aj s krátkym odstupom a môžem povedať že tu poslednú tretiu sim som najlepšie znášala. Stačí sa poradiť s doktorom mne dokonca povedali, ze keby sim chcela môžem aj štvrté. Ale s tromi som nad mieru spokojná

Tu začni písať odpoveď...

Odošli