Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
9. feb 2010

Biba dnes ste prevzali stafetu ranneho vstavania za nas?

bibulienka
9. feb 2010

keby len ranneho...aj vela nocneho vstavania 😔 😔 😔 😔

mirka907
9. feb 2010

Ja neviem co sa to nasim drobcom porobilo...Dnes v noci mi vstavala po 2 hodinach...ale uplne ze na chlp presne....

bibulienka
9. feb 2010

mi o tom hovor...ja by som tak spala... 😔 😔 😔 😔

arrett
9. feb 2010

Maminy
môže mi rtg urobiť niečo s mlieckom? Má na to nejaký vplyv? Idem rengenovat iba zuby😉

janka3.12
9. feb 2010

arett nemoze, ziarenie sa ti uklada v tele, ale na zubky tam nie je velka davka....... ale kludne si vypytaj ochrannu vestu a povedz ze kojis🙂 ak su co i len troschu ludski tak ti ju bez vsetkeho daju🙂 urcite ju niekde maju, kazdy rtg to musi mat /aspon u nas na oddeleni to tak chodi🙂

tak vcera sme Olimu na noc kasu nedali, vypil 170 ml a spal do 6:05:) asi mu kasa pred spanim nerobi dobre...takze kasu zatial vypustime...bibka my sme skusali tekvicu, bolo ok, dnes kalerab, tak som zvedava...rokolicu mam naplanovanu na koniec tyzdna, tak dufam ze ho nebude boliet brusko/stonky som si vyrezala pre zmrazenim/

ivuska davam lyzickou...mali by si drobci trenovat zuvanie...hovorim ze sme mali stastie v nestasti, lebo kek mal Oli nadchu, kvapky sme davali lyzickou, tak si za tie dva tyzdne zvykol....teraz otvara ustocka jedna radost ako vtacik... nevadi, vydrz uvidis caswo si zvykne, vobec nemusi aj tyzden dva chciet papat, je to ok, ale mixujem to v mixeri na kasu...buduci mesiac budem asi len pretlacat vydlickou, pripadne zmixujem na hrubsie

bibulienka
9. feb 2010

presne ako pise janka...arett rtg ziarenie by nemalo skodit, robili sa aj studie n matkach pracujucich na rtg odd. ktore kojili a nic sa nepreukazalo... ale ja by som si tu vestu asi vypytala 😀 😀 😀 istota...budes kludnejsia

celin
9. feb 2010

caute, my mame tiez hrozne noci, ale u nas to nie je nic nove. tuto noc bol hore 6x, 4x jedol a 2x sa mi ho podarilo uspat. mozno by jedol aj menej krat, ale nemam silu ho uspavat na rukach. ale uz vydrzime. stale sa utesujem ze ked vylezu horne zubky tak bude lepsie. uz su skoro vonku. a dnes sme si pospali. spali sme do 5.50. 🙂 my vstavame bezne o 5. hrozneeee
my sme zatial papali mrkvu, zemiak, petrzlen a karfiol. karfilo mal len raz a vyhadzalo sa mu licko, nie som si ista ci z karfiolu ale zatial ho nepapame. dnes bude brokolica. my len pretlacame lyzickou. spapa 70 az 140 g. a potom to zapije mlieckom. dnes asi skusim dat kasu na veceru a uvidim ci bude dlhsie spat.
mate rezim v papani ? my si nejak nevieme najst rezim, nepapame v tom istom case. riadim sa kubkom. niekedy vydrzi 4 hod. a niekedy je hladny po 2 hod. aj so spanim je to tak. niekedy spi 2x a niekedy 3x denne. jedno spanie ma dlhe okolo 3 hod vonku v kociku a potom spi doma 1 az 2x a to 30 min az 1 hod. velmi sa zlepsil, zaspi aj doma bez problemov, ale nevydrzi dlho spat.

bibulienka
9. feb 2010

celin to mas super ze spi aspon cez denn Lucka spi cez de tak 3 x po 30 min...nestiham pri nej nic urobit, vyzaduje si aby sa jej clovek venoval, musime sa spolu rozpravat, pozerat do zrkadla, len v kresielku a na brusku je na polhodku pokoj a potom zase dokola...

uankab
9. feb 2010

ahojte, chcela som napisat ze grckanie lepsie, ale akurat sme sa zasa pogrckali... no ale v noci to bolo ok, negrckala ani raz, tak snad sa to zlepsuje, uvidime poobede...
arret, ja som bola u zubarky, robila mi rng medzizubnych priestorov a dala mi ochranu vestu, poriadne ma veru pozakryvala, ked kojim... robi to sice zakazdym, ale teraz specialne 😉
my sme dnes rano vstavali o 5.30, prebalili sme a o 6 som ju nakojila, spinkala asi do 7, potom uz zacala vyvadzat, bola s nami v posteli a mm sa zobudil na to ako mu ulizuje nos 😀
ked zavadzate novu zeleninku, tak ju davate samotnu alebo s takou co ste uz skusali predtym?
celin, nevyhadzali ste sa z petrzlenu? ten je vraj alergen.. zacinam drzat HA dietu 😖 , ale mam aspon prehlad o alergujucich potravinach 😉 ... a my tiez rezim velmi v papani v noci nemame, obvykle je to po 3 hodinach, malokedy dlhsie a casto si pyta uz po 2...

celin
9. feb 2010

uankab drzim palce nech ste zdravi.
nie z petrzlenu sa nevyhadzal.nevedela som ze je alergen, to nam kazala davat lekarka.najprv som mu ho nechcela dat, ale nakoniec som skusila. ked davame novu zeleninu tak ju miesam k tej co pozna, vacsinou k zemiaku, ten mu chuti. dnes mal brokolicu a zjedol 2 lyzicky a koniec. ale ani mliecko dnes nechcel tak dufam ze to bude chciet dobehnut v noci.
ked date detickam ruky vedia sa same udrzat a pritiahnut do sedu ? kubko ani nahodou. pritiahne sa len ked chce a to ho ja musim drzat za ruky. to sa mu velmi nechce cvicit. radsej sa otaca z chrbta na brusko a opacne.
my nemame rezim ani cez den.

uankab
9. feb 2010

celin, daj radsej pastrnak namiesto petrzlenu... alergia sa prejavi niekedy az po dni ci dvoch, nemusi hned... skus to asi zopakovat a uvidis...
Magdalenka sa sama taha do sedu, ked jej dam ruky tak sa ma chyti a sama ide hore, mna sa len pridrziava... ale nesedime este... najnovsie sa tiez stale pretaca z chrbatika na brusko, ked je na brusku, tak sa toci dookola a dava si kolienka pod zadocek, uz cakam kedy zacne lozit... a zasa sa mi ogrckala... 😖 a to vela nepapala, max. 5 minut tahala...

mirka907
9. feb 2010

Dnes som malej dala mrkvicku, spapala jej dost...ale ked zistila ze to nie je kasa, bola trosku sklamana...Ale krasne mi dala vediet, kedy uz ma nechce...
Papanie lyzickou jej celkom ide...To bude asi tym, ze espumisan a vigantol dostavala lyzickou🙂. Len teraz na papanie ma lyzicku inu.
Nas rezim cez den ujde a tym padom ma aj papanie v tych istych casoch. Ona proste viac ako 40 min spi len v kociariku a len raz za den. Tam je cez obed a hned ako vstane dostane zeleninku. Inac na balkone si zvykla spat aspon tu hodinu a pol bez prebudenia.Skusila som ju dat cez obed do postielky, ze ci predsa len nebude spat aj tam ale nehrozilo. Preslo 40 minut a bola hore.
Inac dnes som zhodila vlasy....Strasne nervy som chytila na to ako mi padaju, tak som ich nechala radikalne zostrihat a ked ma budu velmi stvat pojdem uplne na kratko.
Celin u vas je aspon iste, ze su to zuby. Ja uz neviem co si mam mysliet ze sa deje u nas. Ale ked toto nesu zuby, tak si ani nechcem predstavit, co to bude ked realne pojdu. To potom uplne ze dovi spanok....

mirka907
9. feb 2010

joj chcela som napisat kedy uz ma dost, potom som to chcela opraviť na nechce a vzniklo z toho uz ma nechce...sorry 😀

uankab
9. feb 2010

mirka, ja som tiez zhodila vlasy ked som bola doma, dobrych 10-15cm mi dal dole... a Magdalenka sa mi uz 3x pokakala.. cize grckame a kakame... ja dufam, ze aspon nejake mliecko jej zostane v brusku, chudnut zrovna fakt nepotrebujeme... a dnes zaspala sama v postielke (co sa uz davno nestalo, vacsinou zaspinka po papani) a spinkala 1hod.20min.. mozno preto, ze bola od 7rana hore.... idem ju prebalit, nakojit a pojdem s nou na prechadzku vonku...
ja sa inak utesujem, ze ked uz bude normalne papat, tak noci budu lepsie... no ved uvidime cim nas prekvapia...

bibulienka
9. feb 2010

tak nam chuti aj brokolica...zjedla 100ml (podla odmerky na pohariku) a hojne to zapila MM 😉 😉 😉 😉
dnes spala zatial dokopy hodinu od rana a to je pol tretej..dufam ze bude spat v noci 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
dnes sa mi v stolicke na papanie stale snazila posadit , davam ju teraz do polosedu ale asi by chcela uplne sediet...
mirka aj ja idem v piatok zhodit nieco s tych vlasov co mi zostali 😵 😵 😵 😵

mirka907
9. feb 2010

Nam sedenie zatial nehrozi, taha sa taha ale k sedeniu ma este daleko. Opreta o vankuse nema problem, ale sama urcite nie...Biba ty si tu minule spominala avent pohariky, tak som sa nechala inspirovat a kupila ich na zamrazovanie jedla. Fakt su super...Hlavne ta odmerka...aspon budem vediet kolko zje.
Ja som vlasy uz raz zhodila, ale malo ma ostrihala a hlavne blby strih. Isla som okolo kadernictva a nemali prave nikoho tak som sla dnu. Teraz som bola u svojej kaderncky a ta ma hned zjazdila ze ako vyzeram 😠 Vlasy mi hlavne na temene skratila a prevzdusnila, lebo vraj padaju preto, lebo su tazke, co ma nieco do seba. A vraj dat na nich farebny sampon aby spevneli a v ziadnom pripade neumyvat denne.

bibulienka
9. feb 2010

ja viem tie avent pohariky su super, aj na mliecko aj na tuhu stravu , mozu sa aj sterilizovat ak treba, a ta odmerka je fajn...
Lucka uz chvilu posedi aj sama ale fakt len chvilu a potom sa nahne dopredu a zvali sa na bok...a potom sa rehoce , potvorka..
ja uz tiez potrebujem zmenit uces, o polky augusta som nebola u kadernicky (co uz nebol cas)...ale musim sa nejako dat dokopy, ideme na ten predlzeny vikend tak nech nejako vyzeram... 😀 😀 😀

celin
9. feb 2010

uankab petrzlen sme jedli 3 dni a nastastie nic sa nestalo. ale uz nebudeme. dakujeme za radu.
tie avent pohariky kupujete v lekarni ?
ja som mala dlho kratke vlasy a teraz mi konecne zacinaju dorastat, ale rozmyslam dat sa upne nakratko, lebo mi tiez strasne padaju.
teda vase deticky su sikovne. kubko sa taha do sedu sam v autosedacke a kresielku ked ma jest, ale ked mu dam ruky neudrzi sa. a to ma stisk asi pevny, lebo ked mu beriem hracku mam co robit. ale akosi nechape ze sa ma silno chytit a vytiahnut. no a plazit sa tiez asi tak skoro nebude. on sa bavi tak ze lezi na brusku a zdviha ruky aj nohy naraz a potom plieska po podlozke. 😀
dnes vstaval o 5.50 a uz spi 3x. najprv rano 45 min. potom 1 hod 45 min a teraz zatial hodinu. to som zvedava aka bude noc. skusim ho dat spat neskor ci nebude spat dlhsie. zatial to nepomohlo, ale ktovie .deti sa menia

mirka907
9. feb 2010

Ja som malu teraz uspala asi po hodine...a da klasika 30 minut, ked vobec lebo furt mrnci...Ale moja chyba, lebo ja sprosta som jej dala do postielky novu hracku a ta sa hrala a hrala a potom zrazu jej doslo ze je unavena a konec..rev neskutocny...
Rano spala 30 minut..to pekne zaspala v postielke...cez obed 1 hod 45 v kociku...chceli sme ist poobede s nou von, ale manzel zaspal a ja teraz nechcem chodit sama, kedze je primrznuty sneh na chodnikoch a ledva sa tam da ist.
Ja som kupila tie avent pohariky v detskom obchode.
Mne sa mala teraz pretaca na tajnaka...Necham ju na puzzle idem na chvilku prec a ona je zrazu o dva metre dalej ako ju necham.Ale predo mnou to neurobi potvorka mala...Minule zobrala chbtom policku co mame dole v barovom pulte. Som nevedela ze sa tak pretaca, isla som do inej izby a zrazu velky rev...Pridem a ona 2 metre dalej ako som ju nechala a chrbtok vyvalena na policke...

mirka907
9. feb 2010

No tak dala len 15 minut...nevadi, lepsie ako nic...

bibulienka
9. feb 2010

no a teraz spala az 27 minut.... ja neviem...kedy ona spi?????????? v noci nie, cez den nie...

janka3.12
9. feb 2010

celin´petrzlen sice álergen je/mna kozna varovala skor pred zelerom/, ale viem ze sa detom zacinajucim s prikrmamy odporuca....aj do jedneho roka kym sa nesmieú koreniny sa doporucuje dochucovat jedlo petrzl.vnatou....podla mna to nemusel byt petrzlen, kamoske sa maly vyhadzal z mrkvy....my sme skusili mrkvu, zemiak, tekvicu a kalerab...skusim este spenat a brokolicu

ja sterilizujem flase od majonezy alebo tatarky, ci malej horcice a jedlo pre maleho si nechavam v nich v chkadnicke na druhy den....

inac tiez som riadne nakratko, lebo mi padali vlasy jak besne, ale neviem ci na kratke zvyknut, vzdy som mala dlhe, tak len cakam kedy dorastu🙂

janka3.12
9. feb 2010

inac objavila som super stranku na hracky detskahracka.sk

mirka907
10. feb 2010

Pozeram, ze dnes sa asi nikomu nechce pisat...alebo zeby boli dnes drobcovia neposlusni?
Biba, Uankab, Celin dospavate noc?My sme dnes spali do pol 7mej...Ale ja uz som cca od 5tej bola kazdych 10 minut hore, co som cakala kedy sa mala zobudi, takze "super".
A dnes vyzeram ako strasidlo. Cez noc sa mi ten moj novy uces uplne rozstrapatil. Som zvedava ako budem vyzerat, ked ich umyjem a vyschnu ako im pride....

bibulienka
10. feb 2010

ahojte.. veru noc bola o nicom zaspala super...ale o jedenastej pustila taky krik ze susedia si to asi este dlho budu pamatat... a podarilo sa nam ju uspat ako po polnoci, vstavali sme dnes az o siedmej...
dnes zatial fajn...spala hodinu ale v kociku kukala a kukala....a spanok ziadny....idem dnes omrknut jasle - uvidime co sa dozvieme 😲 😲 😲

ivkaivka
10. feb 2010

no vy krasne papate, moja zje asi 10 ml a to reve jak pavian, vsetko pluje...ja uz neviem co s nou. Ja zatial davam len brokolicu a zemiak. S dalsim pockam, kvoli ekzemu, ale uz mam kupenu cukinu, tak dam tu, mrkvicku asi az stvrtu. Ja mam neskutocne nervy z jedenia. Uz som z nej zufala,skusam je davat 2x denne, nech sa trenuje, no je to boj a rev...a uz ani spat nechce a mlieka pije neskutocne vela. Davate uz aj cajik? Ak ano na lyzicku, alebo z pohara ci flase?
Ja sa strihat nedavam, pockam nech dorastie a supnem do copa, ja mam po krk,no neviem zasa ci dorastu, mala ma vie tak schmatnut za vlasy,normalne si pritiahne moj nos a uz kuse a smeje sa jak diva. Ach ako malo staci nasim drobcom ku stastiu. Cvicenie ide super, reve jak diva, ale aspon na brusku vydrzi dlhsie, ked padne na nos,sama sa zdvihne a dalej pozera, tak je to lepsie a dnes sa mi z brusko prevratila na chrbat, tak hadam ovocie to prinesie-len ten rev. V pondelok mame ortopediu, tak sa normalne bojim co bude.

ivkaivka
10. feb 2010

kocky, mala mi popoludni zbodla 60ml zemiacikov s brokolicou, otvarala zobacik jak vtacatko, no najsamprv plula 2x s plnou pusou kychla 😀 a ked sa uz zacalo minat, tak sa rozhodla, ze bude papat, takze som musela dorabat. NO uvidime zajtra, pridavam jej cukinu.

uankab
10. feb 2010

jeej ivka, no vidis, tak predsa len papa 🙂 ... dnes sa magdalenka pozerala ako som jedla ranajky (ovsennu kasu s ovocim), tak som jej isla "akoze dat", dotkla som sa lyzickou pery a ona usta vobec neotvorila... asi pozerala ci mi sviha 😀 ... tak som vybalila jej lyzicku, ma taky makky koniec a dala som jej ju na hranie, asi pol hodinu si ju obzerala, pchala do pusy, no pekne sa s nou zahrala... potom sme skusali dat trosku prevarenej vody na lyzicke, pusu sice otvorila ale aj po vytiahnuti lyzciky ju nechala otvorenu a voda vytiekla... :- 😀... tak uvidime ake bude veru krmenie, uz teraz sa tesim 8- 😝
a dnes mam celkom produktivny den, varila som obed, prala, zehlila, piekla bezlepkovy chlebik, ktory mimochodom vobec nenakysol a je ako skala.. skusala som recept ktory bol napisany na obale, nabuduce ho upeciem ako pekavam vzdy...
ivka, neboj, zachvilku si na brusko zvykne a potom na nom bude chciet aj spinkat 😉 ... Magdalenke sa paci pretacanie sa a vzdy sa v noci otoci na brusko a tak spinka...
my cajik nedavame, zatial len mliecko.. teda ak neberiem do uvahy chvile, napr. ako vcera ked mi grckala tak som jej dala aspon cajik aby nebola dehydrovana (vypila 40 ml), pripadne ked ju boli brusko tak dam trosku fenikloveho...

celin
10. feb 2010

caute, dnes som nestihala, bola som u zubara, v socialke, na urade prace a potom som sa pustila do upratovania, uz bolo treba. v poslednom case som na to kaslala, ked mame take super noci nic sa mi nechce. vcera bola noc ako zcycajne 4x kojenie a 2x plac a ukludil sa na rukach. ale uz je jeden horny zub prerezany potvora.
ivka citala som ze ked nechce papat nemas ju nutit, skusit dat pauzu a potom zas. kazde babatko je pripravene papat v inom veku. ale super uz sa ti asi rozpapala.
kubko dnes jedol zemiak s brokolicou na obed a na veceru kasu a vzdy to este zapil mlieckom. ked vidi tanierik na obed tak sa tesi, ale niekedy ked mu zacnem davat tak sa ksichti a nechce. dnes skusil kasu na veceru a ta mu veru chutila. davala som mu kasu asi pred mesiacom a vtedu ju nechcel. teraz mu chutila. som zvedava ako dlho pospi ked sa tak dobre najedol.
ja davam cajik len obcas. niekedy ked docvicime tak dam cajik. teraz davam z flase ale chcem kupit ten kuzelny hrncek avent aby sa nenaucil na flasku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre