Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
10. feb 2010

presne ani Lucka nie je zvyknuta na flasku, mame ten hrncek s cucatkom od aventu, ale este len skusame sa nan naucit, je to od 6 mes...o chvilu...ale obcas si aj potiahne obcas len pocuckava a olizuje..uvidime postupne sa hadam nauci,
boli sme pozriet jaslicky.. bolo tam fajn aj mile sestricky aj nam vsetko ukazali...uvidime mozno od oktobra alebo az o rok vo feb. uvidime uvidime ,,, 😵

nina.danisova
10. feb 2010

Ahoj všetkym baby. ja som na tom podobne. čakam prvvé bábetko v júni, nikto mi nepovie nič pozitívne, čo sa týka pôrodu, takže sa dosť bojím ☹

mirka907
10. feb 2010

My pijeme caj z flasky...Mala zbada flasku a uz otvara usta🙂. Pije z flasky od zaciatku a nemam pocit, zeby to ovplyvnilo kojenie. A dnes podla toho avent pohara zjedla 100 ml toho mrkvoveho pyre, tak sa tesim ze jej chuti. Akurat mam pocit, ze cim viac zje, tym viac to potrebuje zapit mlieckom. Inac som toho pyre urobila viac aj na zajtra. To ho potom uz len prihrejem v mikrovlnke ci s nim treba este nieco robit?
Celin parada, ze uz mate 3ti zub. Ja asi osediviem kym sa nam prereze aspon jeden...Teda ked mi bude mat co osediviet.
Joj dnes zas nevie zaspat. Vcera co spala poobede len asi 15 minut vecer v postielke odkvecla...dnes sme boli na prechadzke a pospala cca 35 minut a uz ma problem hned zaspat.
Baby co okrem puzzle mate pre deti na podlahe? Nam je puzzle male, furt je mimo neho a neviem co tam dat..

uankab
10. feb 2010

celin, vy uz mate tri zubky??? ivka, ja som inak citala to iste ohladom prikrmov, ak babo odmieta, tak treba 2-3 dni pockat a ponuknut mu zasa...
mirka, my mame tu hraciu deku, ma 1.5m x 1m... tu mame v obyvacke, v detskej izbe dam na koberec poskladanu deku a tiez sa casto stane ze je mimo... dnes sa tam pretacala jedna radost, najlepsie jej to ide bez plienocky, ale pri tom zasa hrozi nehoda 😝

vyborny clanok o kojeni.. http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/20/dlhodo...

nina neboj, ked sme to prezili my prezijes to aj ty 😉 ... mne bolo povedane, ze porod je bolestivy, nemozes ocakavat ze to vobec boliet nebude, ale keby sme to nezvladli a neboli na to pripravene, tak by to priroda zariadila inak 😉 ... tak sa neboj a tes sa z babatka v brusku, je tu uzasny pocit, to kopkanie ti potom bude chybat 🙂

bibulienka
10. feb 2010

inak mirka jedlo pre deti by sa vraj nemalo zohrievat v mikrovlnke...lebo sa nezohreje rovnomerne, lepsie ohrievac na flase alebo v teplej vode 😀 😀
ja davam na zem to puzzle ale mame dve balenia tak je toho pol izby...moze cestovat

nina...neboj ja mam pozitivny zazitok z porodu...a ano boli to..dost...ale ked ti daju to babo prvy krat do narucia ...to vsetko prekona ..neboj... budeme drzat palce...onedlho tu budes pisat svoje male trampoty ako cerstva mamina 😵 😵 😵 😵 😵
a ano to kopkanie ti bude chybat .... mne to velmi chybalo..po porode som mala pocit ze mi nieco chyba a nasla som to v postielke 😀 😀 😀

uankab
10. feb 2010
mirka907
11. feb 2010

No my mate to puzzle, ktore je o priemere 1.25 metra a teraz ju dost casto nachadzam mimo neho. To ist plati aj o hracej deke. Normalnu deku jej na zem nechcem dat, lebo sa jej bude smykat. Asi zbehnem pozriet nejake detske metrove koberce.
Nina neboj 🙂)...teraz si hlavne uzivaj tehotenstvo ...porod zvladnes, my zeny predsa zvladneme vsetko 😀 😀 😀

janka3.12
11. feb 2010

mirka tak ako hovori bibka, zatial som mikrovlnku neskusala, ohrievam v teplom vodnom kupeli...dat zohriat vodu do kanvice nalejem do mensieho hrnca polozim tam flasku kde mam pyre a kym sa prebalime a prehrame papa je zohriata......

my mame detsky koberec z ikey a na tom deku, pod hrazdickou ale Oliverko sa zaprie nozicami do hrazdicky, ódsunie ju a uz je na brusku🙂 problem je vsak v tom e ked sa prevracia vacsinou skonci na bruchu ale mimo deky a ked mu raz za cas padne hlava zvykne sa udriet hlavickou o koberec, raz strasne plakal..takze musim nanho davat pozor.....uz asi tyzden sa vytsje z obalu od jedneho cukrika🙂 minule roztrhal noviny a chechtal sa pri tom🙂

ninka, ja som sa porodu bala velmi....bohuzial nemala som kontrakcie celych 30 hod len bolesti...a vies co tym ze to nebola trvala bolest ale v urcitych intervaloch v trvani asi 2 min az 3 dalo sa to pekne predychat a pochodit si...ano bolelo to, ale nie tak ze clovek vrieska a kope a trha co mu pride pod ruku🙂 /trosku nadnesene/...naouaj dalo sa to...bohuzial co sa tyka normalneho porodu neviem ako to boli, lebo som mala cisarsky, takze neviem ake intenzivne su kontrakcie...dzim ti palce a teraz ak sa ti da nemysli na to, pride to, zvladnes to a ani si na bolest po tom nespomenies🙂

ozaj odkedy nedavam na noc kasu spime zase celu noc🙂 skusime kasu zase o nejake dva tyzdne a uvidime

mirka907
11. feb 2010

Inac chcela som sa opytat...kolko vam zvyknu byt deti hore medzi 2ma spankami?
A spite stale 3 krat ci uz len 2 krat?

bibulienka
11. feb 2010

mirka..Lucka je hore cca 3 hodinky vkuse... rano stane pred siedmou (dnes o pol siedmej)- potom spi cca okolo desiatej pol hodinku az max hodinku potom okolo druhej zase pol hodku a potom okolo pol siestej do siestej a na noc ide spat o pol deviatej az deviatej asi tak...

mirka907
11. feb 2010

My sme dnes este nespali a to sme od 6:45 hore a mozem sa aj na hlavu postavit..ja uz fakt to svoje dieta nechapem ...

celin
11. feb 2010

ahojte, kubko je hore 2 az 3 hodinky. spava 2 az3x denne podla toho ako dlho spi. niekedy spi 2x doma 30 az 45 min a vonku 2 az 3 hod a niekedy doma raz vyse hodiny a potom vonku 2 az 3 hod. nevieme si spravit pravidelnejsi rezim. noc bola zas hrozna bol hore kazde 2 hod. vcera isiel spat skoro lebo poobede nespal, tak sa o 18 tej kupal a zaspal a vstaval o 4tej, ale nastastie manzel vstal.

ivkaivka
11. feb 2010

no uvidime ako to bude s bruskom. Vera mi pisala, ze kludne mozeme tmavy chlieb-neobmedzene, tak nemusis piect, aspon trocha Ta odbremeni a hlavne zasiti. Ja som ho dnes piekla na platni, len tak bez oleja,ako niekedy na pecoch, dala som si maslo -mnam to bola pochutka.
ja sa malej davam hrat s tym poharom a uz vie, ze dobacik ide do pusy, sama ho tam vlozi a kuse, olizuje.
Mirka, hrejes v mikrovlnke? Ja sa bojim, ja v teplej vode ohrievam, musim potom hrniec s tou horucov vodou vziat k sebe, pretoze sa s jedlom babre a hned by to vychladlo, tak to drzim v tej vode.
No ja to puzzle nemozem zohnat.
Mirka, moja tiez nespava, asi to uz nepotrebuje. Niekedy pospi v kociari aspon 2 hod., niekedy ani to...neviem asi sa malo morduju, tie nase deti, nejako vela energie,,no odkial sa to berie nechapem.

nikushka0
11. feb 2010

ahojte...chcem sa len opytat, ci mozem dat 9dnovemu babatku uz dupacky na ortopedicku vlozku...svagrinka mi totiz povedala, ze az tak od dvoch tyzdnov...ale vcera sme boli v nemocnici ockovat sa a tam mali este mensie babatka dupacky...tak teraz neviem... 😕

nikushka0
11. feb 2010

a ked si chcem zmenit profil, to mam ako urobit...???
lebo chcem vymazat terajsi a dat si novy aj fotku so Simonkou...len neviem, ako mam terajsi zrusit... ☹

kwetinnka
11. feb 2010

AAhojte dievcence,nestiham vas docitat..ale snad sa k tomu dostanem.Ivi ja tie puzzle tiež zhanam..a nikde ich neviem splasit.JA nevidim dovod preco by si nemala dat dupacky a co jej davas?.NAsa spi podobne ako MAla Lucka..a tiež vstavame tak skoro...len nasa si este da kratky slofik okolo 7 ako vstane..vlastne sa zobudi na to ze je unavena.
Už aj my sme zacali davat mrkvicku..zatial ju velmi nenadchla..uvidime..Bibus už davas aj mesko? a ovocie?este nie ci?JA som jej skusila dat aj kasu niektorý vecef ale z flas ju nechcela tak par lyzic zjedla..tak uvidime akojej to pojde dalej....

mirka907
11. feb 2010

My dnes spime katastrofalne...Asi ma zly den. Cez obed som ju dala na balkon a dala 2x40 minut...Po prvej 40 minutovke ju manzel musel asi 10 minut kocikovat aby este 40 minut pospala. Teraz ideme do hypernovi...su tam detske dni, tak uvidime co kupim. Aj v carrefoury a lidli su teraz detske dni, no tam poslem asi len manzela. Do Lidlu urcite na Hamanek vyzivu...maju ich teraz za 33 centov. A tieti vyzivky mam aj ja rada🙂))
Dnes sme mrkvy spapali zas cca 100 ml. Vcerajsia mrkva uz bola rano v plienke, a teda bolo jej dost, takze asi vcera viac zjedla ako vyplula 😀 ..Zajtra pridavam zemiak.

nikushka0
11. feb 2010

kwetinnka...davam jej plienocku cez nozky...

bibulienka
11. feb 2010

ano dala som uz aj kuracie masko, malo uspech...kao zatial vsetko 😵 😵 😵 klop klop
raz sme uz mali aj jablkovu vyzivu...bola super...
hamamek je super....aj ja som bola nakupovat
inak bola som v robote... Lucia to cele prespala...nechapem...

janka3.12
11. feb 2010

mirka Oli vydrzi byt hore podobne sko Lucka...rano vstava o pol siestej o pol osmej osmej spime, potom o desiatej, v kociari okolo pol druhej a podla toho kolko spi v kociari si este niekedy predriemne podvecer okolo pol siestej...ak neratam kociar tak doma spi tak 30 - max. 60 min.

baby chcem sa opytat, dosli mi vzorky Nutrilon ryzova kasa mliecna, Bebe 2 dve vzorky suseneho UM a dve Nestle kase ryzove mliecne 40 g....nechcete niektora? my pijeme HA a Bebu takze ani jedno z toho nemozme🙂 expiraciu maju v juni 2010

svokra kupila kae od hipp, ale zatial nemam odvahu vyskusat🙂 ale skusim zamiakovo spenatovu aby som veela ci mu bude chutit🙂

nikush najlepsie a najpraktickejsie je dat jednorazovu plienku, potom jednu klasicku, ortopedicke nohavicky a na to jej mozes obliect co len chces

janka3.12
11. feb 2010

inac hore v lište mas nastavenia, tam si zmenis profil...

uankab
11. feb 2010

ahojte, tak nam sa spinkanie celkom dost meni... vacsinou sa rano budi okolo 5.30-6.00, kedy ju prebalime, nakojim ak treba a este spinka do cca 7-8, ako kedy... potom zasa ide spinkat okolo 10.30-11.00 (ak sa zobudi o siedmej tak aj skor) a spinka 30min. az hodinu.. ono u nas plati, ze ak je napr. hore skor, tak doobeda spinka dlhsie, ak spinka rano dlhsie (dnes rano to bolo do 8.15, tak doobeda spinka len pol hodinku)... poobede ju ukladam o 2 (ideme von na prechadzku), obvykle spinka do 4.30... niekedy sa ale zobudi uz okolo tretej, pol stvrtej... no a vecer o siestej kupkame, a siedmej kojime a ide sa spinkat...
uz sme mali aj take dni tento tyzden, ze poobede spala len 40 minut, ale vecer som ju musela ulozit uz o siestej, lebo bola unavena...
ivka, ja tu taky naozaj tmavy chlieb nekupim 😖
nikush, Magdalenka bola v dupackach hned co sa narodila 😉 ... do cca 3 mesiacov som jej obliekala vacsinou len dupacky, az neskor som zacinala s gatami a tricockami...

ivkaivka
11. feb 2010

uankab, to je psenicno -razny, tak neviem, ja kupujem taky.
Nikus, ja som do dupaciek nedavala hned. No bolo leto. Mala kosielku a nozicky som zavinovala do platenej plienocky. Mne to prislo skoro do dupaciek, ja som v niektorych veciach stara skola. Svokra ma aj prehovarala, nech dam dupacky, tak mozno aj to sposobilo, ze som nedala 😀 , tusim uz az po mesiaci aj viac.

mirka907
11. feb 2010

Mala pokracuje v svojom uzasnom spravani...najprv nechcela jest a teraz vresti v postielke...som zvedava ako toto dnes skonci..a hlavne kedy!!!!

mirka907
11. feb 2010

No tak sa mala fajne zrevala a uz spi...no comment...nechapem

bibulienka
11. feb 2010

nikus..ja som Lucke davala dupacky hned...alebo tie polodupky... alebo len body a ponozky ..len bolo dost teplo ....
mirka...aj nasa slecna ma obcas take dni... vyreve sa a potom je ako medik dobrucka...mozno tie deti fakt maju vela energie a potrebuju ju vybit... 😵 😵 😵

mirka907
12. feb 2010

No dnes sme spali do 6:45 ale 4krat bola hore 😒 ...Ja este stale verim ze sa to upravi same, ze ma len teraz take obdobie...Som prilis velky optimista???
A vyzivvy v Lidli vypredane...zobrala som jednu jedinu poslednu...dnes posielam manzela na obkruznu jazdu po Lidloch...mame ich tu asi 5.

mirka907
12. feb 2010

Ach jaj...u mna sa zacala prejavovat poporodna "demencia" spolu s nedostatkom spanku...potrebovala som nieco nastavit na pocitaci, aby som sa vedela pripojit do firmy a ja som normlane nevedela najst kde su "Program files"...akoze ja co mam vystudovanu elektrotechniku a robim v IT firme...to uz je so mnou fakt vazne... 😖

kwetinnka
12. feb 2010

tak my sme si tiež cceli dat okruznu cestu po lidloch..u nas vyzivy mali.ale tie som si povyrabala v lete z nasich zasob.. ja som chcela plienky..tiee jej davam na noc..a neboli už ziadne..tak som si kupila len nejake jednorazove podbradniky,caje pre seba..a inak asi nic..a v tej hypernove ste nieco kupili?Ja nejak neviem..ked nebude chciet tu mrkvu s tým zemiakom? dat jkej len zemiak? alebo ovocie? neviem...som z toho jelen.No my sme dnes boli v noci hore 5 krat...nehorazne...to bolo prvy krat..a vobec sa mi to nepacilo...a furt bola hladna.Teraz mi spi vonku..vysla som z domu..dosla na koniec ulice a otocila sa..lebo už spala..tak mi spi na terase..uvidime do kedy.

mirka907
12. feb 2010

V hypernove nic extra...Kupila som jej len cajik do zasoby, jednu spenatovo-zemiakovu hippku a zemiaky dnes na obed🙂))...Dnes mame mrkvu a zemiak...Chcela som kupit aj mrkvovo-zemiakovu hippku nech skusim ako jej bude chutit, ale nemali ju...No ale bola som v H&Mku a tam som kupila Hello Kitty supravicku + umyvatelny podbradnik v C&A, tak aspon nieco ...
My sme dnes spali uz 45 minut v postielke...ale musela som ju uspat na rukach...
Zacala sa nam dvihat na 4 a posuvat sa, tak snad bude casom viac a viac unavena a bude lepsie spat...A inac to okruhle puzzle co mame...uz prisla na to, ze sa da rozoberat...Ma aj vyberacie casti, na co prisla tiez, co teda niesom velmi nadsena....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre