Tabletka do pošvy na vyvolanie pôrodu

klaudika0121
30. sep 2013

Ahojte maminky, máte skusenosti s takýmto pôrodom? Je to asi menej drastické ako rovno ked vas daju na oxytocin,či?? dakujem za odpovede 😉

klaudika0121
autor
30. sep 2013

no ved to ze oxytocin by som nerada dostala :/ hadam bude stacit aj toto.. tiez by som si priala uplne spontanny porod,ale tak ked uz babo nema vyhovujuce podmienky v brusku tak musi von,co sa da robit 😒

vincp
30. sep 2013

No ja som mala 2x oxytocin - bez vysledku, potom tabl. do krcku, pre istotu 2 ks :D Nebola som otvorena ani na 1 cm, takze Dr. najprv otvarala krcok, zistila ze mam este sekundarny vak - takze praskla aj ten a kontrakcie stale nikde...po cipkoch prisli do pol hodky kontrakcie v sobotu o 15stej a porodila som v nedelu o 0:53. Kontrakcie boli dost silne, intenzivne, kazdu minutu bez velkych prestavok, ale treba dychat, chodit, sprchovat, nech manzel masiruje a pod. a treba sa tesit na drobca, vsetko sa da vydrzat :D Dr. mi az po porode povedala, ze si myslela, ze pojdeme sekciou, drobec sa drzal skoro do polnoci az pod bradou :D

googlinqa
30. sep 2013

mne dali tabletku do posvy a tak mi vyvolali porod, dali asi okolo 22 hod a porod sa spustil rano o osmej postupne, porodila som o 10,30 cca.

veronika_april
30. sep 2013

Ja som rano o 7ej dostala tabletku do posvy (dovtedy som bola otvorena na tesny prst a prenasala som uz 6 den), do hodiny mi zacali slabe kontrakcie (skor mi to prislo ako krce pred menzes), okolo 14tej mi pustili vodu a dali oxytocin (to som bola otvorena na 4cm), potom este jeden oxytocin a mala sa narodila o 17tej.

dejna20
30. sep 2013

Ja som dostala tbl prostin 8.30, dosla som otvorena tesne na prst. Do pol hodiny dost silne bolesti a uz som bola na 4cm, 9.30 uz na 8cm a brutalne kontrakcie, malo casu na vydychnutie. Dr. Sa uz chystal, ze ideme rodit ale maly nezostupoval. Do 13.00 som hulakala na celu porodnicu (nestihli mi dat epi) az to skoncilo sekciou. Maly sa nevedel navrtat a zostupit, lebo bol velky. Dovod sekcie nepomer panvy a plodu. Pampusik mal 4230g 🙂

epelino
30. sep 2013

Ahoj, mne davali tabletku na vyvolavanie, ked som prenasala. rano o 7.30 mi ju zaviedli -bolo to dost neprijemne, ale maly sa o 10.25 h narodil. Bolesti som mala brutalne - ale samozrejme neviem porovnat s inym, kedze som rodila len raz, ale oproti inym, co sa dlho trapia si myslim, ze vdaka tej tabletke to islo tak rychlo a som im za to vdacna 😉

pritt98
1. okt 2013

Mne dali polovicu tabletky a za 2 a pol hodiny bol malý na svete 🙂

jajka78
2. okt 2013

rano o 8 prva tableta - nic, dalsia 15.00 nic, dalsia vecer o 8, celu no som nespala, pichalo dole. rano otvorena na 1 prst, potom poobede otvorena na 3 a o 6 vecer som sla na salu maly sa narodil po 21.00. cize dost narocne ale akosi si uz ani na to nepamata, bolesti boli dost ale dajako som prezila, ani som nebola unavena, sitie bolo horsie. teraz viem do coho idem cize sa i viac bojim ako bude. kiezby to slo same od seba, vtedy som bola zrava ako rybka, teraz mam i dajake problemy, len nech je malicke v poriadku.

barbara088
16. okt 2013

ja som mala pri dcerke a nikdy v zivote som povedala....prvy porod bol omho menej bolestivejsi a tvral 6.5hod. pri dcerke mi odporucili tuto tabletku/strasne ma to bolelo a celkovo vsetky vysetrenia boli pre mna drasticke.10hodin som bola v takych bolestich...no nikdy viac...prirodzenost je asi najlepsia.a teraz ked pojdem rodit odmietnem tuto moznost...termin mam na vianoce tak ma urcite budu prehovarat. 🙂

jarka721
16. okt 2013

@pritt98 jj mne tak isto,dva dni ma drzali na infuziach a nakoniec pomohla polovica tabletky 🙂 a maly bol za dve hodky vonku 😉 😀

mami.sk
7. nov 2013

o 9 ráno som dostala 1/2 tej tabletky a 12.26 sa dcérka narodila. mne to perfektne zaučinkovalo 😉

tomasko27
7. nov 2013

Tu tabletku mi dali 7dni po termine,v piatok o 15hod a Zuzka sa narodila v sobotu rano o 9 ale to este museli aj plodovu vodu prepichnut a este mi dat aj infuziu aby sa to rozbehlo 🙂

20041974
29. sep 2014

Ja som pri prvom babätku prenášala tyzden a povedali mi, že mi musia vyvolat porod tak mi dali rano o siedmej tabletku, o desiatej prepichli vodu a o pol druhej bola mala na svete, ale tie bolesti nezelam nikomu. Nakoniec mi moj Lekár povedal, že sa mohlo este cakat len ja som chcela rodit v mieste bydliska tak má pred pôrodom vyšetroval iny Lekár. Teraz cakame druhe a tiez prenasam tyzden a zase mi chcu dat vyvolavacku tak neviem co mam urobit pretoze ta bolesť bola fakt neskutocna, na co este hlavná sestra na mna nakricala že som neschopna a nezvladam trocha bolesti.....

lankas
18. okt 2015

Baby lezim v nemocke,prisla som s bolestami ktore presli sok 6 dni po TP.prosim vas od zajtra si mam vkladat 3x denne nejake gulocky globule co to je?budu to bolesti riadne mate skusennost.Dakujem!

liliana37
21. jan 2016

Ahoj, ja som prenasala 4 dni, tak mi dali tabletku do posvy, ale vobec nezabrala. O 2dni ďalsiu tabletku rano, potom na obed, ale znova to nezabralo. Skoro ziadne kontrakcie, ani otvaranie sa. Na dalsi den vecer zistili, ze babatko nejde hlavickou dole ale doboka a tak o 21:00 urobili sekciu. Pricinou nepostupovania porodu vraj bolo, ze babatko malo pupocnu snuru okolo hrudnika. Takze porodne bolesti som neskusila, zato pooperacne mi dali zabrat. Prvu hodinu po prebudeni som vykrikovala au-au 🙂 Nastastie potom boli bolesti stale slabsie.

red_cat
26. nov 2017

Ahojte...rada by som ozivila temu🙂 baby ktore ste boli po termine stale zavrete a dali vam prostagladiny do krcku, co sa dialo a ake to bolo? Zabrala tabletka a otvorili ste sa?

katulka3333
26. júl 2018

@lenka1311 prosim ta ak ti ju nasadili mala si nejake bolesti.mne dali o 1 v noci a zatial nic.bombulo v brusku ale bolesti mam jak keby ma vajecniky boleli .a brucho mi tvrdne no nie pravidelne

hvilka
2. jan 2019

@majka99999 no ja presne tak isto. Uz nechcem ziadnu vyvolavacku

megan777
15. jan 2020

@beruska113 presne aj ja to este

megan777
15. jan 2020

@megan777 iste

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre