Trauma zo spinálu a ďalší pôrod

bubinko83
21. jan 2013

Mam traumu z prveho porodu ktory som rodila akutne spinalom v 35tt kvoli vysokemu tlaku a teraz ma čaka dalši porod .Rozmyšlam že si dam celkovu anetstezu ale ako čitam aj ta ma svoje nevyhody.Spinal som zle znašala a hlavne psychicky ,mala som z toho nočne mory a potom nastupili ukrutne bolesti hlavy asi na tyžden.Dodnes mam z toho des a velmi sa bojim ako dopadne druhy porod.Prosim poradte ako sa stym vyrovnat. ☹

1stefi121
21. jan 2013

nie mala sa mi neotočila, tlak .

1stefi121
21. jan 2013

@bubinko83 a ty?

bamato
21. jan 2013

@bubinko83 ahoj, ja som mala obidvoch cisarskym. prvy krat celkova a druhy spinal, aj ked som sa ho velmi bala a chcela som radsej celkovu, ale v porodnici uprednostnuju spinal a bola som zo vsetkeho v takom strese, ze som sa dala ukecat a potom som to aj olutovala. hned pri pichnuti mi prislo strasne zle, a prudko mi klesol tlak, takze mi hned nieco pichli cez infuzku a celu operaciu som bola na kysliku. bolo mi tak strasne zle, ze jedine na co som myslela bolo nech uz konecne skoncia alebo nech ma uspia. maleho nevedeli poriadne vybrat tak mi ho zacali vytlacat. ked sa mi zvalil lekar na rebra, myslela som ze v tom momente zomriem a ked maleho vybrali a ukazali mi ho tak som ho ani nevnimala, len som bola rada,ze uz je to za mnou. o bolestiach hlavy, ktore som mala dost intenzivne ako mesiac asi pisat nemusim a problemy s hlavou mam obcas aj teraz ked spravim prudsi pohyb hlavou. pocity ake opisujes som ja mala po prvom porode, prve 4 mesiace zivota maleho si takmer nepamatam co som stale plakala, mala som zapalenu ranu, nedostatok mlieka a asi to bolo vsetko hormonmi. no keby som si mala 3x vybrat tak jednoznacne by som trvala na celkovej narkoze a na spinal by ma neukecal uz nikto.

jaruska8
21. jan 2013

@bubinko83 Pozri, ja som zo zdavotných dôvdov mala celú narkózu a tu som. A kojila som, mlieko nastúpilo aj bez prvého kontaktu. 😉 Držím palce a reči si nevšímaj!!

bubinko83
autor
21. jan 2013

@bamato a po celkovej si sa rychlejšie zotavila?
@1stefi121 ja som bola akutna,mala som vysoky tlak ,maly bol naopak a ešte aj nizko placentu som mala.

adka2112
21. jan 2013

ahoj, aj ja som rodila dvomi cisárskymi, prvý mal byť prirodzený s epidurálom, ale pre zhoršené ozvy a nepostupujúci pôrod ho prehlbili a urobili sekciu, veľmi dobre som to znášala, žiadne problémy som nemala, druhý bol plánovaný-krátka doba po prvom a spinálom-znášala som zle, keď som sa pýtala na rozdiel medzi epi a spinálom, vraj sa to pichá inde, doteraz neviem, prečo mi vlastne dali spinál- myslela som, že mi dajú zase epidurál, skús sa na to spýtať anesteziológa, či by ti nemohli dať epidurál - moja skúsenosť obrovský rozdiel v prospech epidurálu

bubinko83
autor
22. jan 2013

@adka2112 a aky je v tom rozdiel čo sa tykalo teba ohladom spinalu a epiduralu?

adka2112
22. jan 2013

Pri spinály som už na sále (cisársky mi robili okolo 22,00 hod.)mala pocit veľkého tlaku na hrudi (že vraj mi klesal tlak), a to pretrvávalo celú noc - bolo mi neskutočne zle, akoby som nemohla poriadne dýchať a veľmi zle som znášala aj to, že som sa nemohla ani pohnúť, bolel ma chrbát a nemohla som zmeniť polohu(necítila som nohy) pri epidurály som sa mohla hýbať oveľa skôr - dokonca sa mi zdá, že onedlho po tom ako ma doviezli na izbu, samozrejme, že som tieť musela ležať ale aspoň som si mohla zmeniť polohu na posteli, nemala som žiadne bolesti ani nepríjemné pocity (je to už však 7 rokov).

bamato
22. jan 2013

@bubinko83 je pravda, ze rychlejsie som sa zotavila po spinale, uz na treti den som normalne chodila, uplne bez bolesti ako keby ma ani nerezali, ale potom prisli tie hrozne bolesti hlavy. po prvom v celkovej sa mi zapalilo brucho, mala som s tym skoro mesiac problemy, ale to sa mi mohlo stat aj po spinale. pocity, ktore som prezivala pocas druhej sekcie, by som si uz nechcela zopakovat. ja mam velmi nizky tlak a pri kazdej operacii mi ide velmi rychlo dole, takze ak by som mala ist este raz na sekciu, tak urcite do celkovej by som sa pytala.

bubinko83
autor
29. jan 2013

@bamato no ja tie bolesti hlavy už nechcem zažit a ani ten pocit ked som si videla vlastne nohy vo vzduchu a nevedela som že su moje. 😖 prišlo mi z toho zle

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre