Tretí cisársky po krátkej dobe

monika310
6. júl 2012

Ahojte baby potrebujem poradit či nepoznáte niekoho alebo nemáte skusenosti s nasledovným:
Mám 3deti prvé je narodené normalne,druhe po 5rokoch cisarom,tretie po 4,5roku cisarom.
Dcerka má 9mesiacov a zistila som že som tehotná v tretom mesiaci,budem mat tretí cisarsky
ale či to nieje nebezpečné po kratkej dobe tretí cisar?Inak kompikacie nemám.Dakujem moc za rady

anjelicek26
6. júl 2012

@monika310 - viem, ze jej nejako merali hrubku jazvy a ze to vyslo hranicne, preto ju odhovarali, ze sa to moze stat. Viacej neviem, nechcela som jej to tahat z nosa, bol to taky pokec pri kavicke, Saska sa kamarati s jej sestrou...

monika310
autor
6. júl 2012

@asimon ja som otehotnela po 9mesiacoch bude tretí cisar mám obavy koli jazvam maternici a tak...Tá Aneta kolké čaká tretie babo po akej dobe?Myslím aký má rozdiel medzi detmi?Je to normalne ked sa mi chce často na malu?

monika310
autor
6. júl 2012

@anjelicek26 Myslím že máš pravdu na pohotovosti u nás sú len traja lekári dobrý a to by som musela vystriehnut či tam práve je určitý lekár

monika310
autor
6. júl 2012

@anjelicek26 vieš pýtam sa takto lebo kamoška mala podobný prípad čo ja a nevedela čo robit a to ju nevidel lekár ešte a tiež chcela utekat sa dat pozret na pohotovost..preto sa aj ja tak pýtam

asimon
6. júl 2012

@monika310 aneta viem ze rodila cca mesiac predomnou...v auguste minuleho roka a teraz neviem ci v septembri alebo v oktobri tohto roku ma termin...to mal maly cca 3-4 mesiace...a to ze chodis na malu stale je uplne normalny priznak tehotenstva...to prejde cca po tretom mesiaci...😉
Je uplne zbytocne ist teraz na pohotovost,pockaj na svojho gynekologa 🙂

monika310
autor
6. júl 2012

@asimon ano nehám si poradit počkám a pojdem lebo inak nemám žiadne komplikácie až natu moju častú malú 🙂 ešte raz dakujem mám obavy ale moc mi pomáhate psych.ma držíte že mám sa ským pozhovarat

janinah
6. júl 2012

@monika310 nerob paniku,načo je to dobré? strašia ťa tu rupturou maternice..to tiež "super" teraz vyplašenej žene písať 😒 na toto máš lekára,čo ťa pozná a vysvetlí ti možné komplikácie aj riziko,my tvoj organizmus nepoznáme....na pohotovosť nechoď,čo by ti tam tak povedali? na pohotovosť sa chodí s akútnym problémom,ty kľudne počkaj na svojho lekára a hlavne sa nastav pozitívne,mysli optimisticky, budeš mať ďalšie dieťatko, možno to nebude ľahké,ale zvládneš../moja babka mala 12 detí a žila do 92r./ my ženy nie sme z cukru,vydržíme veľa 😉 drž sa ,hlavu hore a začni sa už tešiť,máš sa na čo 🙂

afrika
6. júl 2012

@janinah presne, najviac jej povie dr 🙂

asimon
6. júl 2012

@monika310 presne ako pise @janinah hlavu hore tes sa...neotehotnela si v 600nedeli ale az po pol roku malej...a to uz je jazva uplne zahojena...to mam od svojho gynekologa...aj ja mam uz dve sekcie za sebou...tak som sa ho pytala keby nieco 😀 treba mysliet pozitivne 🙂 drzim päste a zo srdca gratulujem k 4.dietatku 🙂

besito
6. júl 2012

@monika310 neboj sa, je vela mamin, ktore zvladli podobnu situaciu a maju zdrave deticky🙂 moja kamoska ma rozdiel medzi 2. a 3. cisarskym len 17 mesiacov a mala tehotenstvo uplne v poriadku, ziadna komplikacia sa nevyskytla😉 vsetko bude ok, nerob paniku😉

li_la
6. júl 2012

A u nás gynekológova žena rodila POČAS JEDNÉHO KALENDÁRNEHO ROKA dvakrát cisárskym. Až som mala matematický problém to vypočítať, keď som sa to dozvedela... Ale to je len pikoška, najkompetentnejší je lekár.

amulienka
6. júl 2012

@monika310 pred niekolkymi rokmi nutili zenu ist na potrat, kym sa dalo, teraz to je vraj zakazane. tak drzim palce, nech je to ok, 3 deticky cisarskym sa da mat.

stanislavao
6. júl 2012

@monika310 to vam bohuzial neviem povedat. treba sa opytat gynekologa. podla mna nemusite ist na pohotovost, staci, ked v pondelok pojdete k lekarovi a poviete mu o svojom stave, obavach a urcite urobi vsetko potrebne pre to, aby ste boli v poriadku. poradi vam, co je najlepsie.

lili_mia
6. júl 2012

máš špecifický stav, lekár by ti to mal vysvetliť adekvátne k tvojmu zdravotnému stavu, teda ohľadom jaziev na maternici, aj na bruchu .. dá sa to zvládnuť, záleží od kondície tvojho tela, zahraniční lekári sa snažia ženy po cisárskom odrobiť prirodzene, ale je to naozaj na doraz .. uvidíš podľa priebehu tehu, dá sa "odrodiť" už aj v 7dmom mesiaci tehotenstva, všetko závisí od tvojho tela, nie od názorov iných ľudí .. držím palce

olejka
7. júl 2012

@monika310 Uplny klud, hlavne necitaj negativne prispevky o cisarskych na MK,
v nedalekom mestecku byva pani ktorá mala štyri cisárske za pät rokov 😲 a deti su ok,jej tiež povedali že aké to je riziko a navrhovali sterilizáciu...ona vravela že si to nedá a hotovo!!!

nie je to nutnost aby boli po cisarskych problemy...iste su aj také prípady...aj ja som mala, ale dnes Ti lekár napíše zvlášť u nás na Slovensku že už pri treťom si musíš dať sterilizáciu, lebo je to bububu riziko a pozri v zahraničí..bežne aj päť-šesť cisárskych máva jedna žena...

Ak je odporúčané pauza aspoň po dvoch rokoch ..áno možno by to tak mohlo byť u "ideálnych " ľudí...ktorý plánujú sami a nie s tým hore...

ale Boh Tidal toto dieťatko a on sa nemôže mýliť, že práve teraz,je to Jeho plán...postará sa o Vás oboch, len mu musíš veriť...

Napokon ak si už jedno dieťa rodila prirodzene...maternicu máš hádam v poriadku... 😉 môžeš sa na hrúbku pri sone pýtať ale informácie Ti ku kludu nemusia pridať...okrem toho sú aj ženy ktoré rodili po dvoch cisárskych dokonca prirodzene...pozri krajmary 😅

pininka
7. júl 2012

Ahojte, mojej mami kolegyňa mala ešte za socíku 4 deti na cisarák a v pohode. Ja mám oboch synov na cisársky, lebo ten prvý mal skoro 5kg a pri druhom mi povedali, že už budem len na cisársky rodiť a som rada, že som sa veľmi nešarpala na normálny pôrod, lebo mi hrozila ruptúra, nakoniec som aj porodila viac ako dva týždne pred termínom. Rozdiel medzi nimi sú 4 roky. Môj doki mi povedal, že napriek komplikáciám môžem mať tretie dieťa, ale že ma bude viac sledovať a je možné, že posledný mesiac strávim v nemocke. Ale ja som individuálny prípad,pretože rodím veľké deti 😀 , a pritom nemám cukrovku ani nič podobné. Ale ak má bábätko normálne miery a nieje iný problém, tak si myslím, že sa nič nemôže stať. Dnes už je to úplne inak ako predtým, aj tá jazva sa robí inak. Ja by som veľmi ešte chcela mať tretie, keďže mám dvoch chalanov a veľmi chcem mať dievčatko. Doki sa smial, že pol roka si máme dať pokoj a môžeme ísť na to, takže isto po 9 mesiacoch to nebude problém. Držím palce.

asimon
7. júl 2012

@monika310 este ma napadla taka pikoska...ked som bola tehula moj gynekolog mi vravel ze sa stretol s kolegynou kamaratkou z Indie tusim...neviem presne stat a ta sama robila jednej zene 9 cisarsky...tam tiez totalna rarita...ale zena v poriadku a 9 deti tiez 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre