V akom čase vám odtiekla plodová voda?

limetka69
1. dec 2015

Milé mamičky, chcela by som sa opýtať v ktorej časti dňa vám odtiekla plodová voda? Je pravda, že odteka väčšinou v noci? Manžel robí na 3 zmeny a ja stresujem, že bude akurát v robote a čo si potom sama doma pocnem. 🙂

evkars
1. dec 2015

Mne v noci, ale mne davali vyvolavacku a ta zabrala vecer

janka743
1. dec 2015

mám 3 deti - dievčatá a voda mi nepraskla ani raz... pôrody prirodzené...vodu mi pokaždé prepichovali... a muž tiež robí na smeny, akurát bol doma keď to na mňa prišlo... 😉

csenibaba
1. dec 2015

Ahoj,mne v noci pocas spanku🙂

seahorse27
1. dec 2015

Pri prvom porode mi neodtiekla, museli mi ju prepichnut. Pri druhom mi odtiekla vecer cca o 20.30. Nemyslim si, ze by to bolo pravidlo, ze odteka noci...Nestresuj sa. Ked to pride, tak muzovi zavolas a hadam sa bude moct uvolnit z prace 😉 Ak si prvorodicka, tak je dost nepravdepodobne, ze porodis do hodiny od odtecenia plodovej vody.

helena220
1. dec 2015

mne pri prvej prepichovali a pri druhom porode to prislo same, v noci 🙂

sardinka335
1. dec 2015

Voda ti nemusi odtekať vobec. To nie je zaidne pravidlo, stresuješ týmto a porod ti začne uuuuplne inak - kontrakciami. Pri prvom mi začala odtekať voda - po pol noci.. 🙂 Pri druhom som bola otvorena na 6cm a ani som o tom nevedela - doktor mi praskol vodu a o hodinu bola mala na svete. Treti porod mi začal kontrakciami a vodu mi praskol doktor az ,,na stole,,. Takze na odtok plodovej vody sa vobec nespoliehaj - porod sa tak začať vobec nemusí a ty tu budeš zbytočne stresovať ,,celu rodinu,,. A čo si počneš ked ti začnu kontrakcie? No to iste ako keby ti začala odtekať voda - pojdeš do nemocnice. Predpokladám ze manzel bude ,,na telefone,, keby niečo, pripadne ti pomoze rodina, blizky ak sa nemas sama ako dostať do nemocnice ze ťa odvezu - to je tiež fajn sa dopredu opýtať kto by bol ochotný v pripade potreby pomocť. My sme švagrovi volali večer o 21:00 nech si nevypina mobil pre istotu ze ,,niečo sa deje,, a tak aj bolo potom o pol noci prišiel nam (spiace) deti stražiť. V krajných pripadoch je sanitka, taxík...ale prvorodička zvyčajne aj tak neporodi ,,za 5 minut,, takze času na riešenie tej ktorej situácie čo nastane bude habadej.

balkica
1. dec 2015

veru, nemusi prasknut vobec, mne ani pri jednom nepraskla...ale ked to ma prist tak to pride, a ked to bude vnoci tak co uz 🙂 Ale kamoskam vacsinou nad ranom praskla, alebo vecer...v noci ziadnej

cerez
1. dec 2015

Mne odišla nad ránom zátka. Žiadne bolesti, len klasický pocit ísť ráno na záchod. Stalo sa to na konci 37 tt v pondelok a v pondelok večer som začala mať sťahy a vždy, keď som vstala odtiekla mi voda. V noci utorok ma manžel zaviezol do nemocnice lebo sa mi skracovali intervaly. Syna som porodila až v stredu ráno.

katka1981
1. dec 2015

@limetka69, zatka rano cca o 9.30 a voda ked mi ju dr. pred porodom prepichol asi o 13.hod. Ale nemala som ani kontrakcie nic. Bola som 39.+5

silaviat
1. dec 2015

o polnoci o 1 som isla do nemocnice a o 4.44 bola na svete...

alex21
1. dec 2015

Pri prvom pôrode mi ju prepichovali na sále a bola som otvorená už na 9 prstov. Pri druhom mi odtiekla o 2:00 v noci a malý sa narodil až na ďalší deň o 9:00 ráno. Radím nestresovať a nechať tomu voľný priebeh. 🙂

lusyke
1. dec 2015

@limetka69 Mne museli prepichovat asi 6 hodin po zacati kontrakcii. Pichali mi urychlovacku aby to slo rychlejsie. Nemusis stresovat...ak ti aj odtecie tak mas dost casu na to aby si zavolala muzovi alebo niekomu blizkemu. Porody nebyvaju take rychle..to len vo filmoch 🙂 budes mat dost casu sa aj pobalit, osprchovat...

mily7
1. dec 2015

Nič zavolas mu a príde pre teba,alebo zavolas kamosku,taxi dovtedy budeš mať už aj krajne riešenie. A pôrod nezačne že hneď. Teda prajem ti také šťastie. Mne pri prvom odišla 17.30a porodila som pred 22. A pri druhom pôrode mi ju racil po príchode do pôrodnice prepicnut po 24h pôrodných bolesti lekár na porodnom stole keď som už rodila. Takže pozri druhorodicka a rodila som dlho a bez vody. Ide o to že je to veľmi individuálne ,plodovka nemusí prasknut, môžu prísť bolesti ale dovtedy určite poriesite aj náhradný plán.

laura1804
1. dec 2015

Mne odtiekla o 18tej vecer. 🙂 A nestresuj, to tak rychlo nepojde 🙂

aknelka85
1. dec 2015

Poobede okolo 16.00, ked som sa snazila narvat nohu do topanky. To mi zjavne "pomohlo" 😅 ale nevytiekla naraz vsetka. Este som stihla zaniest uctovnicke doklady, potom sprcha a az potom do porodnice. Neboj, nestresuj, dobre bude 😉

limetka69
autor
1. dec 2015

Asi som zle sformulovala otázku, mala som sa opýtať kedy to na vás prišlo. Som si neuvedomila, ze voda nemusí sama odtiect. A viem, že neporodim hneď, ani do hodiny, ale neviem ako dlho môže byť babo bez plodovej vody ak vôbec odtecie, vraj tam hrozí aj infekcia, tak som myslela, že treba ísť urýchlene do nemocnice. Myslíte, že môžem v pohode počkať na mm keď to bude hodinu dve pred koncom smeny? 🙂
@silaviat
@katka1981
@cerez
@balkica
@balkica
@sardinka335
@helena220
@seahorse27
@evkars
@janka743
@csenibaba

bajana
1. dec 2015

Mne o 11.00, do pôrodnice som išla o 13.00 a malá láskavo vyliezla o 23.10 😅 a to som mala kontrakcie od predchádzajúcej polnoci...
Neboj, poriesis sa aj sama, sanitky funguju...to keď budeš čakať druhé a každé ďalšie budeš mať väčšie starosti - kam s deťmi 😁

lusyke
1. dec 2015

@limetka69 na mna to prislo asi o piatej rano. Take bolesti ako pri menstruacii. Potom sa to stupnovalo. Bola som uz v nemocnici na rizikovom takze som uz nemusela riesit nic pretoze som bola v rukach lekarov. O siedmej som este isla na klasicky monitor ktory robia na rizikovom a vtedy som sestre povedala ze to na mna uz prislo. O deviatej ma zobrali hore na sal, okolo 10:30 prepichli vodu, pichli urychlovacku, o 13:10 som porodila.

alena1808
1. dec 2015

o pol 1 naobed a porodila som o 3 hodiny. takze tazko povedat ci mozes cakat, lebo kamoske odtiekla voda a do hodky porodila. ani do porodnice nestihli prist.

sardinka335
1. dec 2015

@limetka69 ja som bola doma ešte take 2 hodinky kym sme išli do nemocnice - ked mi odtekala voda. Zase nemyslím si ze treba ,,urýchlene,, utekať ale netreba byť doma napr. 4 - 5 hodin ked voda odteka..proste treba isť nech ta vyšetria. Mnoho zien potrebuje aj ATB do žily koli streptokokovi ak su pozitivne (ster ti ešte len budu robiť) tak aby aj to stihlo stiecť do zily v pripade potreby.
Osobne si myslím ze tu hodinu dve pri prvom porode je možne doma počkať. To sa akurat osprchuješ, zospodu ,,doupravuješ,, skontroluješ tašku, pomotáš sa a možete ist.

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gallovaveronika
1. dec 2015

O druhej v noci a o štvrtej už bol prvorodený na svete, takže by som určite nečakala, stíhali sme to ltt (a manžel vtedy vôbec nemal byť doma, našťastie bol)

bajana
1. dec 2015

@limetka69 24h v pohode vydrží bez vody...normálne sa odporúča ist do pôrodnice cca 2h po odtečení vody, ak teda nie sú kontrakcie....keď som bola na monitore, akurát posielali jednu rodičku do inej pôrodnice - mali plno, ona síce bez vody, ale aj bez kontrakcií...iná situácia je pri pozitívnom streptokokovi, to treba ísť tuším hneď

cerez
1. dec 2015

@limetka69 Ak odtečie plodová voda, tak treba ísť do nemocnice. Mne odtekala postupne, nie naraz. Je iné, keď odíde zátka. V takom prípade pôrod môže začať do 24 hodín alebo aj do 2 týždňov. No iné je to pri odtečení plodovej vody.

janka743
1. dec 2015

ja som mala taký divný príznak - napínalo ma a zvracala som... pri každom pôrode... to som vedela že už to je ono...nevedela som či na sálu alebo toaletu 😀.
Ale pri prvom som prenášala 8 dní... v nedeľu ráno mi odtiekla zátka a ako prvorodička som v strese utekala do nemocnice... samozrejme "nič" iné mi nebolo, no nechali si ma tam - celú nedeľu... tak som tam nadávala, lebo som tam bola na vzdychačke sama, nikde nikoho... a na druhý deň ráno to na mňa prišlo... /od prvej kontrakcie za 2,5 hod. bola malá na svete/...

limetka69
autor
1. dec 2015

Ďakujem vám všetkým za odpovede, mam už aký taky obraz o tom. 🙂

sardinka335
1. dec 2015

@bajana presne ako píšeš, pri treťom porode som riešila hlavne to kto pride ku deťom - svokrovci klasika sa odlifrovali na dovolenku... 😖 moja mama je ,,stresmenka,, takze 2x som nebola nadšena ze by som mala volat ju a otec? no ako chlap..prišiel by samozrejme ale tak nakoniec to dopadlo najlepšie ako mohlo. Prišiel švagor našťastie sa muž v nemocnici ,,dlho nezdržal,, porod trval hodinu.... 🙂 a rano sa deti zobudili s tým ze uz maju sestričku a muz sa uz postaral.

januliku
1. dec 2015

Mne odtiekla v sobotu o 14-tej a dcera sa narodila az v nedelu 19,30.

balkica
1. dec 2015

@limetka69 po odteceni vody som porodila do troch hodin cca...ale kontrakcie som mala pri prvom od pol jednej v noci a pri druhom od osmej vecer...a prve som porodila o pol jednej na obed a druhe o pol jedenastej doobedu 🙂

gallovaveronika
1. dec 2015

@bajana keby som išla dve hodiny po odtečení vody, tak porodím rovno v aute

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre