Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vaginálny pôrod po cisárskom reze

sensen12
19. máj 2016

Chcem sa spytat,ako ste sa rozhodli rodit po cisarskok normalne,co vas k tomu rozhodnutiu podporilo a ci sa aj nakoniec podarilo vam mat uspesny vaginalny porod po cisarskom.dakujem

janickacrazy
20. máj 2016

@sensen12 Za mna rozhodli doktori, že po jednom cisárskom bude druhý a nemala som na výber. Až neskor som sa dozvedela, že niektorí lekári v pohode odporúčajú aj normálny porod, ale pre mna už bolo neskoro.

cammille
20. máj 2016

@sensen12 ja nemam takuto skusenost, ale ak chces rodit vaginalne, nedaj sa odradit - v Kochu napriklad 70-80% zien po prvom cisarskom porodi prirodzene😊

jaja102
20. máj 2016

Ja to riešim teraz...som po cisarskom,chcela by som aj druhe tak,ale gyn mi povedal,že to,že bolo prvé cisárskym nie je indikaciou k tomu,aby aj druhe tak bolo...tak neviem.

senta_sofia
20. máj 2016

@sensen12 prvy krat mi normalny porod prekazili tym, ze ma z kozy brali na salu - akutny cisarsky, tak som si to chcela 2x vyskusat az do konca 🙂 a podarilo sa... asi je to na tebe, ako sa citis, z akeho dovodu bola prva sekcia, ako sa bude vyvijat druhe tehotenstvo, hrubka jazvy... ale su porodnice, kde ta proste automaticky rozrezu, lebo neumoznuju prirodzeny porod po cisarskom. ja som sa na to pytala svojho lekara, lebo ten to v podstate nechal na mna, ze preco to tak je a povedal mi, ze planovany cisarsky je jednoduchsi 🙂 za mna, keby si mozem vybrat, treti planovana sekcia, nech mozem naozaj uz porovnavat, zatial som sa paradoxne lepsie dala dokopy po cisarskom

maria200981
20. máj 2016

ja som rodila druhe dieta cisarskym a tretie vaginalne. uz na zaciatku som upozornila svoju doktorku zeby som rodit chcela normalne. Ta ma kontrolovala a dokonca tehotenstva nevidela komplikacie tak mi to odsuhlasila. Ked prisiel den porodu zavolala som jej na mobil a ona prisla a odrodila ma. Porod prebehol bez komplikacii

sensen12
autor
20. máj 2016

dakujem,a ako dlho nechavaju zenu v kontrakciach,pocas prvej doby? je nejaky limit,ze ked to nepostupuje,ze ide rez,alebo je to jedno,dakujem

ichbinich
20. máj 2016

Ja som rodila dceru normalne, syn bol vyse 3 roky pred tym cisarskym, lebo sa neotocil.
Mne to moja lekarka povedala hned, ze ak bude vsetko OK a budem chciet, tak v pohode mozem rodit druhe dieta aj prirodzene.
Porod bol rychly, od prvej ozajstnej kontrakcie po narodenie dcery 4,5 hodiny. Ale ja som sla na dohodnutu kontrolu uz na 4cm otvorena, a okrem tahania krizov mi nic nebolo 😉
Najlepsie sa ale porozpravaj s tvojim dr. Ak ta v tom podporuje. Ak nie, najdi si pripadne ineho...

@sensen12

zimmi1
22. máj 2016

@sensen12 ahoj, prvy porod bol nepostupujuci, plodova voda odtecena 2 dni, po vsetkych moznych vyvolavackach som sa otvorila po mnohych hodinach len na 3,5 cm a kedze sa to niekolko hodin nehybalo dalej, zobrali ma cisarsky..druhy porod som chcela prirodzeny, rozdiel medzi porodmi bol 25 mesiacov, kedze som nemala ziadne tazkosti, ani bolesti v jazve, v porodnici s tym nemali problem, avsak opat- nepostupujuci porod, napriek tomu, ze tentokrat kontrakcie nabehli prirodzene- 3 noci po sebe, potom praskla voda, otvorila som sa tak na 4cm, cez den kontrakcie ustali, nakoniec spravili klystir a opat vyvolavacka (vraj miernejsia ako bezne), aby sa to rozbehlo, po 5 hodinach som sa neotvorila ani o cm, tak opat na salu.. kazdopadne, jazva vsetko vydrzala, ruptura nehrozila, problem bol niekde inde..skoda.

miselkawm
23. máj 2016

Ahoj, moj prvy porod sa zacal spontanne, ale prestal postupovat, ked som bola otvorena na 5cm. Ani vyvolavacky nepomohli a dr rozhodol, ze urobia cisarsky, lebo uz aj babo bolo v strese. Ked som bola tehotna druhy krat, velmi som chcela rodit prirodzene. Prezit si to ako kazda ina zena. Mala som pocit, akoby ma pri prvom porode nechalo telo v stichu... Moj gynekolog mi daval iba 10% sancu, ze sa otvorim. Hovoril, ze sa situacia prevdepodobne zopakuje. Druhy porod zacal prirodzene a v na sale som zase ostala zaseknuta na 4cm. Vyvolavacku mi nechceli davat, koli moznej rupture. Ale mala som super trpezlivu babicu, ktora bola ochotna cakat. Ked sa stale po dvoch hodinach veci nehybali, pichla mi vodu a o hodinu kontrakcie znovu nabehli. Maly sa narodil prirodzene a ja som mala super pocit, ze predsa len to moje telo dokaze. Tretie dietatko prislo na svet tiez prirodzene a porod bol super rychli 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli