Výbavička do pôrodnice. Príbehy mamičiek

martinjasen
4. máj 2012

Čo všetko si zobrať do pôrodnice pre seba a dieťa? Napíšte, čo všetko ste si zbalili, čo ste skutočne potrebovali a čo bolo zbytočne. Prídajte aj vaš názor, kedy je dobré mať už výbavičku do pôrodnice pripravenú.

luucciaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simculllka
19. nov 2015

ahojte dievcata, pridavam info, co som si ja nachystala do porodnice po tentokrat, kedze ma caka druhy porod v priebehu dvoch rokov. Pre seba som si nachystala hlavne vela poporodnych vloziek, aktualne dve balenia(cca 60 kusov ), ale jedna sa o tie vlozky, co je len vata obalena v gaze, mne sa najviac osvedcili, pretoze ich treba casto menit a to cloveka nuti chodit sa casto umyvat a to pomaha lieceniu stehov po nastrihu. Nohavicky som nenosila vobec, ale na navstevy som si zobrala dva kusy starych nohaviciek a mam aj prichystane dvoje jednorazove nohavicky. Dalej je podstatne detske mydlo na umyvanie rany po nastrihu, dva uteraky... Nevyhnutnostou su u mna gumove slapky(hlavne do sprchy), urcite aspon tri kusy pyzama alebo nocnej kosele, idealne z bavlny, nakolko na novorodeneckom/porodnom oddeleni byva teplejsie kvoli babatkam a zupan. Este nejake hygienicke potreby typu toal. papier, zubna kefka+pasta,hreben, krem na tvar, co kto proste pouziva. Pre istotu som mala prichystane aj cipky na ulahcenie stolice, nastastie som nepotrebovala. Velmi dobra mast na bradavky Cicaderma, nepouzivala som vela, ale vyuziili sme ju neskor aj na ritku malej a fakt osvedcena masticka na vsetky drobne poranenia. U nas do porodnice ( PB) si treba doniest aj svoj pribor, nabijacku na telefon, doklady (preukaz poistenca,sobasny list,tehotenska knizka). Pre babatko: jednorazove plienky( u mna sa osvedcili 1, pretoze 0 boli akesi male a to moja malá mala 3480g, cize 0 by jej mali byt dobre..), vlhcene utierky( u mna najoblubenejsie ciste Huggies- je to ako vata vo vode, bez ziadnych parfumov atd...), sudocrem a cumlik. To je v podstate vsetko. Pre babatko potom na cestu domov oblecenie, perinku, deku. Co sa mne neosvedcilo a bolo zbytocne - kojenecke podprsenky, proste mi liezlo na nervy to zapinanie, pouzivam normalne podprsenky a to stale dojcim dcerku, dalej vlozky do podprsenky(nepotrebovala som), rozne masticky pre dieta(kalciovu mast, bepanten a podobne), odsavacka (nepotrebovala som ), nepremokave podlozky(mali sme ich k dispo v nemocnici) a neviem, uz ma nejak nic nenapada. Keby mal niekto otazky, kludne IP. 🙂

matulla1984
1. dec 2015

Ahojte chcela by som sa spýtať čo treba do pôrodnice pre malé bábätko 🙂 🙂 do Ružomberka a aj ja čo tam potrpotrebujem 🙂 ďakujem 😲 🙂

admin_vierka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tehulka22
13. aug 2016

Ahojte mamičky neviete mi povedat co budem potrebovat do porodnice v Humennom??? Ďakujem

lilu74
12. sep 2016

Na nete su fakt dobre zoznamy co si so sebou zobrat, je tam asi vsetko, nam este radili na kurze 2homeopatika-na spustenie mliecka a na bolesti-alebo na ustalenie krvacania. Co sa tyka babatka tak len pampersky.bepantehn na ritku.vlhcene obrusky.lieh na pupok.ostatne sme vsetko dostali a pre maminky tak toho je viac - maminky vyssie to uz spomenuli😉

autumn11
8. okt 2016

ja som sa pred pôrodom bavila s kamoškami, ktoré rodili v tej istej nemocnici. Zobrala som si hygienické potreby, veľa popôrodných vložiek, podložky, jednorázové nohavičky, doklady a pyžamo. Pre bábo som mala prichystané plienky, cumlík, vlhčené obrúsky a bepanthen extra na zapareniny. V nemocnici boli inak veľmi ústretoví a keď niečo maminkám z hygienických potrieb chýbalo, tak pomohli.

misik1
5. dec 2016

ahojte baby, kamoska hladala,ze co si treba zobrat so sebou do porodnice (ja uz som svoje odrodila pred par rokmi,ale nic sa v tomto ohlade nezmenilo, vlozky, podlozky, tampony do podprsenky, krem na bradavky atd treba stale) a nasla toto http://www.foiro.eu/vybava-do-porodnice/zakladn... Tak ma pre manzela tip na darcek 🙂

katarina_luknarova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
novell11
24. jan 2018
tatina16
2. okt 2018

Ahojte mamičky neviete mi povedat co budem potrebovat do porodnice v Bratislave? A ktora je najlepšia na pôrod? Za odpoveď vopred ďakujem

miroslava2904
15. nov 2019

Ja som brala tie úplne najdôležitejšie veci,. odsávačku, viac vloziek, viac plienok atď. som mala nachystané doma, a manžel iba doniesol čo bolo treba po pôrode, takže nemusíte so sebou nosiť obrovský kufor 😉....tzn. brala som zupan, hygienické potreby, veci na prezlecenie, vodu v malej fľaši, pohár, príbor, plienky, 2 jednorazové podložky... teraz neviem naisto, či som napísala vsetky veci čo som mala zbalene...

veronika180384
28. sep 2020

@lienka9933 presne, veľa košieľ

nika_1985
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mischell333
26. dec 2021

@martinjasen syna keď som porodila v roku 2017
Som si zabudla vecičky do pôrodnice na odchod domou tak muž doniesol body boli dobre ôk :D ale zbytok my nedoniesol tak šiel domou nahý a v oteplenie overale a laryse zavinovačke na to nezabudnem 😆😆😆 a ja v slapkach v snehu 😆😆😆😆🤣🤣🤣🤣 lebo som mala spuchnute nohy

fok
17. feb 2022

@martinjasen
Pre mamičku: župan, pyžamo aspoň 3ks, sieťové nohavičky vysoké 5ks, ponožky, veeela popôrodných vložiek, veeeela toaletného papiera, dve osusky a jeden maly uterák na ruky, balzam na pery, jednorazové podložky.
Pre babatko: oblečenie domov z nemocnice, plienky, vlhčené utierky, cumlík.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre