Vyvolaný pôrod

3. feb 2022

Ahojte. Zajtra ráno nastupujem do pôrodnice na príjem na vyvolanie pôrodu. Chcem sa spýtať koľko Vám trvalo kým ste porodili a ako to približne prebieha? Som prvorodička a chytajú ma stresy.

im709vf
4. feb 2022

Na obe otázky rovnaká odpoveď, je to u každej ženy rôzne. Veľkú rolu tam hra aj indikácia, pre ktorú žena na vyvolavacku ide. Ja som mala oba pôrody vyvolávane. V prvom prípade by som to ale nazvala uz len takou dopomocou, lebo porod sa rozbehol uz deň predtym, ale šlo to veľmi pomaličky. Teraz pri druhom pôrode bol porod vyvolavany úplne bez akehokolvek naznaku prichadzajuceho pôrodu. Sam dr sa čudoval ze som ešte v ten deň porodila, neveril ze by sa mi to podarilo 😄 teda dcérka musela ísť von, mala malo plodovej vody. V zasade, začiatok je vždy rovnaký. Prídeš, dajú ti tabletku do krčka, a čakáš. Mne sa po polhodine spustili slabucke kontrakcie, ale teda boli caste a pravidelne. Potom nasledoval klystir. Kontrakcie sa trosku zosilneli. Následne dr prepichol vodu (klobúk dole pred ním, keďže som bola otvorená ledva na 2 prsty). A potom to už bolo cele na mne. Psychicky musíš byť nastavená na to, že porodis, robiť všetko čo ti povie personál. Ja som sa im celá zverila do rúk, doverovala som im. Potom už ku koncu mi este spustili oxytocin, ale to už ani nepamätám 😄 o 7 ráno mi dali tabletku, 9 klystir, 11 plodovka, a malicka sa narodila 16:25. Ale ja som jedna zo žien, ktorá mala obrovské šťastie porodiť do par hodín od vyvolania pôrodu. Je kopu žien, pre mňa obrovský silných, ktoré to zvládali takto aj 2-3 dní. Nezlakni sa, ale hocičo môže prísť. Drz sa

evica17
4. feb 2022

Ja zas poviem skusenost, vyvolavali kvoli prasknutej vode v 35tt. Prvy den oxytocin a nic sa.nedialo. Potom.druhy den tabletku do.krcka, zase nic. A na treti den tabletka do krcka, okolo 7:30 a uz boli kontrakcie silne, a o 11:00 bolo po. Klistyr ani.nic ine nerobili uz.

azurova99
4. feb 2022

mne tez vyvolavali, vo stvrtok rano tabletka do krcku, nc sa nedialo vecer zacali kontrakcie dali injekciu od bolesti rano o pol 8 otvorena na 2.5 palca porod trval do 12:45, medzitym prepichli plodovu vodu klistir mi nedavali

sirka9
4. feb 2022

mne vyvolavali kvoli prenasaniu, prvorodicka, 40 rokov, po umelom. v piatok vecer mi dali balonik na otvaranie sa, v sobotu rano o 8 jednu tabletu do krcka, nic. o 11 druhu tabletu do krcka. cca o tretej poobede zacali take slabucke kontrakcie, o nejakej stvrtej zacali silniet, o 18.40 bola malicka za pat minut vonku. ziadny klystir mi nedavali. drzim ti palce nech mas krasny zazitok. ja som mala nadherny.

weronika90
4. feb 2022

Tretí pôrod, vyvolaný po termíne balónikom. Okolo 10-tej zavedený a hneď začali kontrakcie. Po 14-tej bol malý na svete 🙂 Ale mierne bolesti som začala mať nadránom už pred hospitalizáciou. Ale na pasoch pred vyvolávanim sa to skludnilo.

hapipa
4. feb 2022

Je to veľmi ťažko povedať. Mne vyvolávali pôrod 2 dni a kamoške ako podali vyvolávačku tak do troch hodín mala odrodené. Takže nedá sa ti podľa mňa presne odpovedať

janezz
4. feb 2022

Je to naozaj u každej iné. Mne 2hy pôrod vyvolávali a od podania tabletky bol malý za 2 hodiny na svete. A poznám babu, ktorej nezabrala ani 3tia vyvolávačka. Ťažko povedať, čo bude u teba ako u prvorodičky. Každopádne držím palce, nech ti to dobre dopadne a ste zdraví a v poriadku ❤🍀

andrejka1974
4. feb 2022

Ja som mala pôrod tretí v poradí v deň termínu ráno o 8.00 ma prijali o 9.00 dali prvé lieky syn sa narodil o 15.30

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre