Z akých dôvodov ste mali sekciu?

zuzska1
15. jún 2014

Ahojte, chcem sa vas spytat z akych dovodov ste rodili cisarskym rezom? Mne nepriamo lekar naznacil, ze mozno to bude sekcia. Teda povedal mi, ze uvidime podla velkosti babatka, pretoze som dost uzka. Ale ved panva sa pocas posledneho trimestra este rozsiruje, nie? Stalo sa vam nieco podobne, ze ste mali predpoklad na sekciu, ale nakoniec ste porodili prirodzenym sposobom? Dakujem za odpoved.

tova
16. jún 2014

pocul niekto o porode zvonom, kliestami... kde velke dieta prestavalo v cestach dychat lebo panva bola mala??? moj muz sa tak narodil akutnou sekciou modry, nastastie zdravy. Kolko deti to stastie nema ,a kolkym vytrhnu klucnu kost, vytocia ruky, nohy, zvonom natiahnu hlavu atd.... samozrejme treba pozerat na pmer panvy a velkost dietata.

mammaroma
16. jún 2014

@apollo13
Niekedy to žiaľ bez pitocinu či nakoniec aj sekcie nejde. Nie vždy príroda riadi tak ako má...

piacere
16. jún 2014

najprv som mala plánovanú sekciu kvôli placente marginalis (vcestná), nakoniec mi dovolili prirodzene, keďže pôrod sa rozbiehal sám a placenta sa povytiahla o 2cm od kŕčka.... počas prvej doby pôrodnej však došlo k abrupcii placenty, takže som skončila s akútnou sekciou...

zonjushe
16. jún 2014

preeklampsia a nezrele porodne cesty v 38tt..

vejula
16. jún 2014

@tova rozmer panvy pred pôrodom je diametralne odlišný od rozmeru panvy na konci pôrodu. Nemôžeš vedieť aké všetky faktory mohli zohrať ulohu pri pôrode tvojho manžela... JA viem o 5 kilových deťoch čo sa narodili prirodzene a bez ujmy. Ako hovorím ja osobne som počas pôrodu cítila ako sa panva rozsširuje. Nedá sa to presne popísať, ale bolo to tak. A ako dôkaz je aj to, že po pôrode mi boli cez panvu všetky moje nohavice uzke. A môjmu manželovi sa to velmi páčilo, aká som bola po pôrode bokatá. Bohužial postupne sa boky zužili, aj ked nie už do takej podoby ako to bolo pred pôrodom ale isto su užšie ako tesne po pôrode.

lead16
16. jún 2014

Preeklampsia a nakoniec abrupcia placenty takže akútny cisársky rez. Vďaka nemu mne zachránili život len moja malá toľko šťastia nemala.

zuzska1
autor
16. jún 2014

@stellamaris No co sa tyka vyberu porodnice, pytam sa v prvom rade lekarov, zaujima ma skor akych maju odbornikov a ako kvalitne maju vybavene novorodenecke atd, to su pre mna podstatnejsie info, ako sa vypytovat bab, ktore to aj tak vnimaju velmi subjektivne a riesia skor to ako bola aka sestricka mila, a ci si museli doniest vlastny hajzlak a pod.

keiperka
16. jún 2014

Poloha KP - babenko sedelo v brusku

azaria
17. jún 2014

mne povedal lekár hneď na začiatku, že cisársky. Dosť ma to zarazilo. Potom som zmenila lekára a dohodli sa, že to dáme prirodzene. No malý si stále sedí a netvári sa, že by sa mu chcelo otočiť. Tak snáď si to rozmyslí. Snažím sa mu dohovárať 🙂

skarediacka
17. jún 2014

kliešte zažila na vlastnej koži teda Samko, ten pocit nikomu neprajem..

hausknechtova
19. jún 2014

Ja kvoli vysokemu tlaku lekary čakali na termin no malej sa moc nechcelo

katyt
20. jún 2014

Ja som mala prvý cisársky kvôli polohe koncom panvovým a veľkosť bábätka odhadovali okolo 3600 gramov, inak tuším ak má bábo do 3 500 g, tak sa dá rodiť aj normálne pri opačnej polohe. Druhé som rodila už normálne, na izbe som ležala s jednou babou, ktorá bola po druhom pôrode, pri prvom jej vraj doslova vnútili cisársky, kvôli úzkej panve, chcela veľmi rodiť normálne, ale lekárka ju vraj do toho cisárskeho vyslovene dotlačila, že ona nemôže rodiť normálne a druhé dieťa porodila normálne, nemala vôbec úzku panvu, len pani doktorka mala veľmi v obľube cisárske rezy a bola známa tým, že ich vie veľmi dobre robiť, takže niekedy to môže byť aj o tom, že lekárovi je pohodlnejšie urobiť cisársky, ktorý má nacvičený, lebo pri normálnom pôrode môžu nastať všelijaké komplikácie.

janais3
23. jún 2014

ja som mala cisársky rez kvôli nepostupujúcemu pôrodu, ani sa mi o niečom takom nesnívalo, ako sa to celé zvrtne, ale iná možnosť nebola.

celasapremenim
26. jún 2014

@andelok a chodila si pocas otvarania sa?

apollo13
26. jún 2014

@andelok nepostupujuci porod je vsemocne zaklinadlo doktorov :/ mna nechali 12 hodin na sale a otvorila som sa iba z 2 na 4cm. za cely ten cas. ale nastastie boli dost trpezlivi aby nas nechali rodit svojim tempom

vejula
26. jún 2014

@apollo13 pri prvom ma tiež rezalio
(blbá šla som do nemocnice velmi skoro) Pri druhom som bola v kontrakciach už dosť silných od večera od 19 až do rana do 7.... Ked sa muž zobudil a videl, tak somnou šiel do nemocnice... Bola som otvorená na 4cm a to som pred začatím kontrakcii bola na 2cm. Čiže za 12 hodín silných kontrakcii (bola somn celu noc hore spať sa pri tom určite nedalo) som sa otvorila o 2 cm... A porodila som až večer o 18:06... KEbyže nabehnem do nemocnice hned večer, ked mi začali pravidelne kontrakcie, tak boh vie ako by to riešili, navyše, ked som bola po prvom cisarskom 😒

22beba
26. jún 2014

preklampsia porod hrozil v 34 tt ale v nemocke sme to na ten 36 tt dotiahli... ☹ sme zdraví a krásny a bubák už ma 2 ročky 🙂

apollo13
26. jún 2014

@vejula no cisarom by to boli riesili ako inak...ved nepostupujuci porod... 😉

andelok
26. jún 2014

@celasapremenim Nechodila, len trochu...nemala som ziadne komplikacie, ozvy boli dobre a nechali ma cely cas lezat na chrbte pripnutu na monitor...otrasne, hlavne ze som mala doma nacvicene vsetky mozne polohy predychavania kontrakcii a oni mi vybrali tu najhorsiu - na chrbte ako mrtvy chrobak.

apollo13
26. jún 2014

@andelok no tak to je jasne ako mohla zstupovat v takej polohe....a to akoze si bola cely cas na monitore? a kolko si sa otvorila za tych 12 hodin? a to neskusili nic ine? buscpan, pustit vodu, atd? to rovno riesili cisarom???

bahira1962012
26. jún 2014

kvoli laparohysteroskopii maternice rodím sekciami

andelok
26. jún 2014

@apollo13 Za tych 12 hodin som sa otvorila na 8 cm...ja uz to mam popravde take zahmlene, mala som strasne bolesti a uz si ani nepamatam, co robili...viem, ze mi pichli nejake veci, ale netusim, co to bolo. Vodu mi prepichli tiez, lebo sama nepraskla. Chodit ma nechali az na konci, ked uz som mala tlaky na konecnik..Inak takmer cely cas na chrbte a doteraz nechapem preco. Vtedy som mala ale take bolesti, ze som ani neriesila, ci som na stole alebo inde. Moja lekarka, ktoru som si vybrala k porodu, nechcela cisarsky, povedala, ze budeme cakat, leb by sa sama sebe nemohla pozriet do oci...potom si vsak privolala aj primara a ten tiez povedal, ze to dalej nema zmysel. Ja jej sice tomto doverujem, ale myslim si, ze ma mali pustit na zem a na monior len ked to bolo potrebne, na par minut.

apollo13
26. jún 2014

@andelok no to mas pravdu, mali ta pustit na ze. otvorit sa za 12hodin na 8cm mi teda prde dost primerane. ved prvorodicky rodia priemerne 9-12h a viac. ako som pisala ja som po 12tich v porodnici bola na 4cm. no a jasne ze to riadne bolelo ked si musela lezat...ach jaj. nechapem vobec tieto ich praktiky.

efci
26. jún 2014

Preeklampsia 36+2tt

celasapremenim
26. jún 2014

@andelok idiioti, stacilo by ti sadnut si dozadu na zemi na paty a takto byt chvilu na styroch a na patach, alebo si pochodit a mala by si to v poriadku :(
a prave preto, ze ti napichli plodovu vodu to tak bolelo, nemusela prasknut, mohli to napichnut aj na porodnom stole kludne
neuveritelne
asi ti davali oxytocin, ked si mala take bolesti pri otvarani sa plus ta plodovka
akoze najhorsia kombinacia, som rada, ze si to prezila, dufam, ze bud.porod bude ok

preshibana
26. jún 2014

Indikované komplikácie u mna-epilepsia...preto bolo od zaciatku viac-menej jasne,ze idem na cisara....a nelutujem 😉 A Alenocka bola pritom taky mensi vrabcek-2850g a 49cm.... 🙂

emyk
26. jún 2014

malá uz veľmi chcela von, no ja som sa neotvárala,tak bojovala az u nej nastala tachikardia a ešte sa aj dusila pupocnou šnúrou.

adka1978
29. jún 2014

Prva koli KP - konec panvovy a vaha 4,15 kg, druha - maly nepresiel cez jazvu,vaha 4,20 kg.

silsil
29. jún 2014

@andelok a ty kde si rodila? ja som mala pocas mojho porodu na sebe dva monitory, kvoli malemu a aj kvoli kontrakciam - merania, ale CELY cas som stala,a lebo bola opreta o postel..ja som sa nepytala ci sa mozem postavit, proste som stala, a nemali s tym problem..

andelok
29. jún 2014

@silsil Antolska, BA.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre