Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo obnáša podpísanie reversu?

dodkat11
6. mar 2015

Vdaka🙂

adinam
6. mar 2015

na také niečo by som v tehotenstve ani nepomyslela. 😔

alexandra1104
6. mar 2015

@dodkat11 zalezalo by o co by slo

jankapo
6. mar 2015

Nic...ty podpises reverz a ides domov, ak sa ti zhorsi zdravotny stav, musia ta lekari osetrit a liecit ako kazdeho ineho pacienta.....jedine ze sa budes ty blbo citit, a oni asi tiez nebudu mili na teba 😉

marcelatje
6. mar 2015

Je to veľmi jednoduché. Podpíšeš papier a ak sa niečo stane môžeš si celý život trieskať hlavu o stenu. Neboj o nič nejde, smelo do toho!!!! 🙄 🙄 🙄 🙄

lenja123
6. mar 2015

Revers je predovšetkým právne "krytie" pre doktorov, ak by sa niečo pacientovi stalo, že oni nič nezanedbali a neposlali pacienta domov, ale on odišiel na vlastnú žiadosť.

helenanovakova
9. mar 2015

keď som ležala na gyn počas tehotnosti, jedna pani, tiež tehotná chcela odísť na reverz a odmietli jej ho dať podpísať a pustiť ju domov. ale zbytočne, vypýtala si od sestier tehotenskú knižku, že si chce v nej niečo pozrieť a z oddelenia ušla

alaguema
9. mar 2015

@dodkat11 len toľko, že podpíšeš tlačivo, v ktorom preberáš zodpovednosť za to, že napriek odporúčaniam lekára, si prerušila hospitalizáciu. Takže ak by sa ti niečo stalo, oni nenesú za to zodpovednosť. V našom štáte ak hospitalizujú, tak na to majú dobrý dôvod. Vždy, keď sa dá, tú posteľ radšej ušetria a pošlú pacienta domov.

helenanovakova
9. mar 2015

@alaguema v našom štáte hospitalizujú všetkých, pokiaľ nemajú dostatočne obsadené lôžka na oddelení. aj tých, ktorí hospitalizáciu nepotrebujú vôbec alebo tam držia aj tých, ktorí ju už nepotrebujú

sue
9. mar 2015

Asi sa pytas na poporodny revers,vsak?

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alaguema
10. mar 2015

@helenanovakova mali sme v rodine celkom inú skúsenosť. Ale fajn, nikto nikoho nenúti ležať v nemocnici, preto je tu možnosť odísť na reverz...a na vlastnú zodpovednosť.

kiki68
11. mar 2015

u nas v rodine teda revers vyuzili na to,aby dostali vsetku dokumentaciu a pacient mohol odist do inej nemocnice, kde problem naozaj riesili a dobre to dopadlo. Islo ale o kardio diagnozu. Pretoze inak by ho do inej nemocky nepustili a v tej povodnej by asi pochcipal. Zalezi co clovek reversom sleduje...

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emma_932
11. mar 2015

@piacere presne tak, ani ja som sa nedala, chceli ma okamzite operovat, boli neprijemni, poslala som ich do r.ti, odisla som do kocha, kde ma dali dokopy bez operacie. neslo konkretne o tu operaciu, tej sa nebojim /aj ked ma to dvakrat nelaka lahnut si pod noz totalne zbytocne, len aby ma vazeni mali cim skor z krku/, ide o princip a celkovy pristup. strasne, co sa tu deje, otras....

emma_932
11. mar 2015

@piacere bozemoj, tiez si vymakla riadneho debila. nebol to hrabcak? 😅 opis sedi 🙄

stut
16. mar 2015

1) Ošetrujúci zdravotnícky pracovník je povinný informovať
o účele, povahe, následkoch a rizikách poskytnutia
zdravotnej starostlivosti, o možnostiach voľ-
by navrhovaných postupov a rizikách odmietnutia
poskytnutia zdravotnej starostlivosti (ďalej len „poskytnúť
poučenie
(2) Ošetrujúci zdravotnícky pracovník je povinný
poskytnúť poučenie zrozumiteľne, ohľaduplne, bez ná-
tlaku, s možnosťou a dostatočným časom slobodne sa
rozhodnúť pre informovaný súhlas a primerane rozumovej
a vôľovej vyspelosti a zdravotnému stavu osoby,
ktorú má poučiť.
(3) Každý, kto má právo na poučenie podľa odseku 1,
má aj právo poučenie odmietnuť
(7) Každý, kto má právo dať informovaný súhlas, má
aj právo informovaný súhlas kedykoľvek slobodne odvolať
Okrem toho ak pacient nedôveruje danému zdravotnému zariadeniu má právo požiadať o zmenu zdravotného zariadenia !

sue1304
27. okt 2017

@piacere to vážne?? Ja som prišla dnes a mam tady depresiu a chcela bysom ist dom lebo aj doma môžem iba ležať..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli