Hľadám lekára, ktorý rešpektuje odmietnutie vyšetrení

eir
23. máj 2012

Milé mamičky a "takmer" mamičky ... prosím, môžete mi poradiť odborníka/čku v BA, ktorá nemá problém s tým, že pacientka si neželá absolvovať všetky vyšetrenia a testy??? Moja to síce akceptuje, ale vždy sa mi do očí vysmieva a má pripomienky s výrazom tváre " si hlúpa" ... U mňa obézna Dr. s coca colou na stole rozhodne nevzbudzuje rešpekt a potrebu nechať si poradiť!!! Je súkromná a keďže si za všetko platím, takýto prístup rozhodne trpieť nemienim. Ďakujem pekne =)

irriss
23. máj 2012

citace:

U mňa obézna Dr. s coca colou na stole rozhodne nevzbudzuje rešpekt a potrebu nechať si poradiť!!! 😨 😨 😨 😨

Pokud tomu dobre rozumim, hledas stihlou Dr s kukuricnymi lupinky v misticce? 😀 😀 ☹

p.s. nezlob se na mne , ale zvaz sve priority ☹

kvetinqa
23. máj 2012

@eir akoze prepac,ale toto nemozes mysliet vazne. Vadi ti,ze je obezna,pije kolu a pozera sa na teba inak ako by si chcela?? No to musi byt hrozna lekarka.

emily_666
23. máj 2012

z tvojej otázky naozaj vyznelo, že najväčší problém je coca-cola a obezita lekárky. Ak sa ti jej starostlivosť nepáči, zmeň lekára. Lenže dôvodom by nemalo byť to, že chce pre teba, svoju pacientku to najlepšie, to znamená absolvovanie testov a vyšetrení. Že pije čistú vodu a či má nadváhu, to je jej súkromná vec.

cecil36
23. máj 2012

@irriss 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

eir
autor
23. máj 2012

@irriss
@kvetinqa

Milé dámy, ďakujem za vaše zbytočné a k ničomu nevedúce komentáre 😀 Keď bude moj/a lekár/ka aj 3x obéznejší/ia a bude moje rozhodnutia bez trápnych pripomienok akceptovať, bude mi to jedno, nech vyzerá ako chce a pije aj 3l cocacoly denne 😀

@emily_666 ak si si nevšimla, ja lekára zmeniť chcem 😀 , preto sa pýtam, či pozná niekto takého, ktorý bude rešpektovať, že pacient sa rozhodne sám, čo absolvuje a čo nie ... Nemám záujem tu niekomu vysvetľovať - prečo som sa rozhodla, ako som sa rozhodla, keby áno, vytvorím inú tému, nemyslíš?

emily_666
23. máj 2012

@eir
ked si sa už rozhodla, tak to urob a nepíš zbytočné témy. Len si myslím, že v dnešnej dobe sú pacientky straááášne múdre a vedia všetko lepšie ako lekári. Želám ti všetko dobré a nepadni na nos. 😀

simi251
23. máj 2012

@eir Ahoj sice ti neporadim, nie som z BA len som nahodou otvorila tvoju otazku. Chcem ta len podporit v tvojom zamere, tu kde zijem nie su ziadne testy povinne a lekari to aj tak beru. Nic nevnucuju ani nekomentuju. Je to na tebe. Drzim palce.

eir
autor
23. máj 2012

@emily_666 keď sa ti nepáči téma, tak sa nezapájaj a nestrácaj svoj čas ... Áno, sú v dnešnej dobe niektoré pacientky veľmi múdre, dúfam len, že ich bude čoraz viac, dnešné zdravotníctvo má asi taký význam ako politika, preto treba aby sa uvedomili ľudia a nenechali sebou manipulovať.

eir
autor
23. máj 2012

@simi251 Ďakujem veľmi pekne za podporu, konečne sa ozval niekto možno rovnako "nenormálny" ako som ja 😉 Ešte raz ďakujem, maj sa pekne ...

lentilka29
23. máj 2012

rozumiem ti...ja som chodila k doktorovi Divekymu,je skvely,odporucam....

irriss
23. máj 2012

@eir

Uvedom si, co jsi napsala...ze:
1.nerespektujes Dr, ktera je obezni a ma na stole coca-colu
2. necitis potrebu si nechavat od "takove" radit

Soustredila ses na POVRCHNI srovnani sebe a ji ...a zapomnela jsi na to dulezite:
JAKE TESTY a VYSETRENI NECHCES?

S vysetrenim a testama ohledne TVEHO ditete obezita Tve lekarky a coca-cola nema NIC spolecneho..
a to, jak se na Tebe diva, muzeme zhodnotit i my..pokud nam prozradis, co po ni chces - vlastne nechces 😉

ps.. pokud jsi se spatne vyjadrila a napsala jsi to jinak, nez jsi "myslela a chtela", tak jsi to napsala velmi hlupe..😉

eir
autor
23. máj 2012

@irriss milá irriss, ty si uvedom, aká bola otázka!!! Ďakujem 🙂

irriss
23. máj 2012

@eir
priste, pokud budes chtit odpoved na OTAZKU, napis OTAZKU 😉

Toto je Diskuse:
Proto se Te ptam:
Jake vysetreni a testy nechces absolvovat? Pri jakych pozadavcich se na Tebe diva Dr "hlupo?"
Je mozne, ze se nas bude na Tebe divat "hlupo" vice...a nebo naopak dostanes podporu...😉

sandracs
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eir
autor
23. máj 2012

@irriss ďakujem za tvoj prejavený záujem, ospravedlň ma, ale momentálne nehľadám ani protinázory ani podporu, hľadám DOKTORA!!! Som ochotná tu DISKUTOVAŤ o doktoroch a nie mojich názoroch na vyšetrenia. Ďakujem. Maj sa pekne 😉

aduskatt
23. máj 2012

@eir to s tou cocacolou to nebola asi najstastnejsia poznamka vo vztrahu k tomu, co vlastne chces riesit, ale inak ten zbytok, ako su blbe komentare pri tebou odmietnutych vysetreniach.......chapem, ze chces od takej lekarky odist a dufam, ze sa ti podari najst lekara, ktory ta bude respektovat a nebude sa snazit za kazdu cenu natlacit ti to, co nechces. Drzim palce

irriss
23. máj 2012

@eir
Mne by vazne zajimalo, jake testy a vysetreni NECHCES absolvovat..
Ja osobne jsem se s tim nesetkala, ze bych odmitla nebo by mi bylo doporuceno neco, co nechci.. 😉
Prijde mi to v posledni dobe "velka moda"...
Na jedne strane:
odmitat doporuceni lekaru
a na druhe
doporucovat pacientum "zbytecnosti"

Promin zvedave mamine...nejde o zadnou provokaci 🙂 😉 , vazne mne zajima co lekar muze navrhovat a pacient odmitat...vzdyt oboum jde o stejnou vec: o zdravi maminky a ditete... ☹

aduskatt
23. máj 2012

@irriss mna hned prvy napada glukozovy test, ktory by som asi odmietla🙂 a rovnako asi aj amniocentezu........tiez, ked som bola na rizikovom som odmietla liecbu, najskor na mna pozerali ako na prizrak, prehovarali ma, potom som navrhla sestricke, ked uz nevedela, co so sebou, ze si to moze pichnut sama a na druhy den mi primar schvalil moje rozhodnutie🙂 obcas mam pocit, ze prava ruka nevie, co robi lava a pre istotu sa ordinuje vsetko, aj zbytocnosti🙂

irriss
23. máj 2012

@aduskatt

Jeste se mi nestalo, ze by mi nekdo doporucil neco, co neni treba..spis naopak..zapomneli, podcenili, zabili 😠 😠 😠 🤐 🤐 🤐 🤐 😔 😔 😔 😔

aduskatt
23. máj 2012

@irriss jj, ja viem☹.......do mna chceli natlacit oblbovaky, mala som podozrenie, tak som sa spytala, co mi to davaju, po troch vyhybavych odpovediach som sa spytala narovinu aka ucinna latka tam je, neratali s tym, ze sa ako chemik vyznam.....tak mi povedali.s prehladom som ich s tym niekam poslala......ja som za vysetrenia, ktore je treba, nemam nic proti ultrazvukom atd, nie som za porod doma.ale trvam na tom, ze pacient nema byt postaveny do role drz hubu a krok.............a jednoducho ked nieco nehcem a som si vedoma nasledkov, ma to byt respektovane🙂 a ver, ze v nasej krasnej krajine sa dockas vselicoho......aj toho, ze na pohotovosti si zoberu 2 eura a povedia ti, ze oni to takto nevedia, co mu je a rano mam ist obvodnej lekarke........alebo povie, ze nevie, co ma urobit a da ti na vyskusanie dvoje lieky.ze sak uvidis, ak nie jeden, tak druhy a ked nie, tak uvidis, co sa bude diat a pripadne sa potom zastav....no des a hruza.cest vynimkam, stretavam sa aj tu s nimi.ale to su vacsinou lekari po znamosti☹

emily_666
23. máj 2012

@eir máš pravdu, na blbosti sa neoplatí reagovať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alenka600
23. máj 2012

@aduskatt
@irriss
Ja som si nedala robit triple testy - ale vlastne mi lekar navrhol, ze si ich nemusim davat robit, takze to nebolo odmietnutie v pravom slova zmysle 😎

irriss
23. máj 2012

@aduskatt
Ver tomu, ze cely svet je jeden a ten samy SVET...(tady neni jinak, mozna jeste hur..) 😒

aduskatt
23. máj 2012

@irriss no jo, asi to tak nejak bude 😒

alexis617
23. máj 2012

@eir ak sa ti nepáči tak ju zmeň s mojim lekárom máme skôr kamarátsky sťah poznáme sa roky druhé dieťa sme mali s 10 ročným roz.,pred každým vyšetrením mi povedal načo sa robí čo sa zistí a či ho chcem ,sono mi spravil kedy som chcela mala som pri ňom istotu čo som pri prvom tehotenstve nemala na komplik.,pri pôrode sme sa pripravili staršiemu syn.,menili krv .....na mladšieho sme boli prip.,

sisaha
23. máj 2012

@eir mna takisto zaujima, ake konkretne vysetrenia nechces absolvovat? Co konkretne ti vadi na lekarke, ktora je iba obezna?

soldi
23. máj 2012

@eir ahoj. bohuzial nase zdravotnictvo a nasi lekari (a ako vidim, tak aj mnoho nasich obyvatelov 🙄 ) su stale v presvedceni, ze lekar je boh a vie vsetko najlepsie.
vysetrenia v tehotenstve nie su povinne, je vela nazorov, ze ich je u nas az zbytocne vela a chovanie Tvojej lekarky je velmi neprofesionalne.
skus si pozriet na stranke nasilekari.sk alebo znamylekar.sk hodnotenia doktorov, mozno Ti to pomoze, ked dostanes nejaky tip 🙂
ja som so svojou gyn tiez nebola spokojna a ako tehotna som ju vymenila. dolezita je moja spokojnost s lekarom a mala by si mat doktora, ktoremu doverujes a s ktorym si rozumies. 🙂

soldi
23. máj 2012

@sisaha preco Ta to zaujima, ktore vysetrenia nechce absolvovat? mam kamosku, ktora bola za cele tehotenstvo len na jedinom sone. a jej doktor to zobral v pohode. ani raz ju nekontroloval zvnutra, az ku koncu tehotenstva.
co je na tom divne?

a zakladatelke nevadi, ze je obezna, ale ze sa k nej chova povysenecky. 😉

radusiq
23. máj 2012

@eir sice nepomozem, ale ked uz tu mas tolko tych komentov - tiez stojim na tvojej strane, zijem v UK a pred objednanim na akekolvek vysetrenia, odbery, cokolvek sa pytaju ci s tym suhlasim, uplne automaticky.Neviem sice preco si sa rozhodla odmietnut vysetrenia, to je uplne jedno, ale mas na to mat pravo a keby som mala z lekarky blby pocit ako opisujes tiez by som menila (bez ohladu na jej odbornost)...vela stastia s hladanim 🙂

@irriss ziadne extremy, ani "moda", aspon z mojej strany. Priklad zo zivota- vakciny pre zeny s Rh- su vyrabane z ludskej krvi, ja si myslim ze je samozrejme ze lekar by o tom mal informovat a dat na vyber, rozobrat rizika a pripadne rozdiskutovat ine moznosti, nie kazdeho osobne presvedcenie dovoli taku vakcinu. Bohuzial bezna situacia na Slovensku: "Mate Rh-, na to pichame taku injekciu, pridete vtedy a vtedy".

sisaha
23. máj 2012

@soldi to, ze sa chova povysenecky neznamena, ze sa tak aj naozaj chova. Lekar je ta obezna žena, nie zakladatelka, cize predpokladam, ze lekar vie, co jej hrozi a takisto je zodpovedny za jej bezproblemove tehotenstvo. Mna zaujima, ktore konkretne vysetrenia povazuje ona za zbytocne. ja som absolvovala vsetky, ktore moj zdravotny stav vyzadoval a to som mala bezproblemove tehotenstvo..ani jedno vysetrenie nebolo pre mna zatazujuce, odhliadnuc od glukozy, ktoru som skoro vyvratila..Ale vdaka nemu som zasa vedela, ze nemam cukrovku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre