Ktorý pôrodník nechá dotepať pupočník?

soldi
10. máj 2013

ahojte, mam taku porodnu ideu, ze po porode mi bude babatko hned polozene na brucho este spojene s placentou a tie dve hodiny na sale zostane so mnou a s muzom. v ktorej slovenskej porodnici a ktory porodnik vam to umoznil? idealne oblast stredneho slovenska. dakujem za kazdu skusenost 🙂

carrie4
10. máj 2013

rodila som v Ilave, a bábätko mi položili bezprostredne po narodení na telo bez toho, aby som o to žiadala... a prvé dve hodiny sme boli spolu všetci aj s mm na pôrodnej sále

nikinka1111
10. máj 2013

Banská Štiavnica, rodila som tam 🙂

ask
10. máj 2013

Ja som bola spokojna v Ziary nad Hronom. O priebehu porodu som sa ustne dohodla so sluzbukonajucou dr, v ramci moznosti respektovala nase priania, maly bol hned prilozeny, skusal papkat ...odmerali a odvazili ho pod otcovym (a fotakovym) dohladom hned vedla a zasa mi ho dali...ked mu ostavala zimka vlozili ho do inkubatora pri nas. Po prevoze na izbu mi ho o chvilu priniesli, bol stale so mnou, mohol so mnou spat v jednej posteli-aj ked postielku sme mali samozrejme tiez. 😅 Sice sme sa nedostali na vip izbu lebo bola obsadena, ale bola som spokojna aj tak.

bosacka
10. máj 2013

viem minimalne o 2 mamickach, ktorym sa to podarilo v Topolcanoch, ale nie je to standard, mali to dopredu dohodnute... ako tu uz bolo spominanne, automaticky to nerobia asi nikde, ale niekde su ochotni sa dohodnut a niekde nie. Drzim palce...

dahra
11. máj 2013

Segra včera dosť rýchlo a bez problémov spontánne rodila v Rim. Sobote (aj ten spontánny si ešte počas tehu musela vydupať, lebo podľa šírky jej bokov vraj zrelá na cisársky 😀). Vravela, že jej krpca nechali položeného celý čas na sále na holom tele pod jej košeľou, mal iba plienky. Určite ho však predtým umyli a vážili, atď. Potom jej ho na 3 hodky zobrali, nech si oddýchne, ale myslím, že keby naliehala, tak jej ho nechajú.
Bola som prekvapená tým prístupom, pred 3 rokmi som rodila v ZA a nič také. O chvíľu budem znova, tak uvidím, ako mi vyhovejú v "baby friendly hospital" 😉

matrix87
11. máj 2013

v Dolnom Kubine to robia... len im to treba povedat pred porodom, ze si to zelas... lebo oni to poskytuju, ale mamicka si musi sama povedat, ci to fakt chce...

stanislavao
11. máj 2013

tak dieta vam urcite nenechaju 2 hodiny neodstrihnute od placenty. babo vam daju, ale ked sa narodi, prestrihne sa pupocnik, dieta sa umyje, vysetri, odmeria, odvazi a potom vam ho donesu. rodila som v TO a bolo tam super. uzasny personal, mile sestricky, pekne izby.

esti77
11. máj 2013

Odporúčam vziať si na pôrodnú sálu aj manžela, mal by to byť úplný štandard, a nie za to ešte platiť ☹ . Môj názor : nájsť si pôrodníka/čku, ktorá to berie ako samozrejmosť - tvoje rozhodnutie - pri fyziologickom pôrode. Možno ani nezáleží na pôrodnici, ako na tom-ktorom lekárovi a jeho prístupe 😉 .

marcela1992
11. máj 2013

Kočky ja som rodila v Irsku a babo ked vyslo von hned mi ho polozili na hrud pod tricko tak sme boli asi polhodinku,potom ho umyli a dali mi ho naspat a bolo so mnou az kym sme nesli domov z porodnice.A partner pri porode je tu uplne bezne,netreba na to vypisovat ziadne papiere ako som pocula ze treba na slovensku,proste ked chce tam byz tak je a ak nie tak nie je.

medovka14
11. máj 2013

bratislava kramare 🙂 rodila som pred 5 a 7 rokmi, obe baby som mala hned pri sebe.. najprv mi ich dali na brucho, potom zobrali na vazenie a meranie, a priniesli spat este neumyte v perinke 🙂 a boli so mnou kym sme nesli domov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre