Pôrod v Hainburgu

martinka1981
17. feb 2009

Ahojte,chcem sa dozvediet niečo o porode v Hainburgu. Ak ste tam niektora rodila dajte vedieť 🙂 . Vopred vam dakujem 😉

littleoneno2
27. mar 2014

Ahojtte maminky, ktore ste rodili v Rakusku, ako dlho Vam trvalo vybavenie slovenskeho RL pre dieta? Aky je prosim Vas postup? Treba ist na specialnu matriku v BA, alebo staci ist s prelozenym RL na matriku v mieste bydliska? Dakujem 🙂

littleoneno2
27. mar 2014

Na predchadzajucej strane som si uz precitala odpoved 😅 Takze vystavenie RL zo specialnej matriky trva priblizne tri tyzdne? Mate niekto inu skusenost? Da sa to nejako urychlit (zvysenym poplatkom)? Dakujem este raz

bikina
27. mar 2014

Baby, kolko dni ste zostavali v nemocnici?

lilinka77
28. mar 2014

@bikina Ahoj. V pondelok rano som porodila, v piatok nas prepustili.

lilinka77
28. mar 2014

@littleoneno2 Ahoj my sme cakali 1,5 mesiaca. Urychlit sa to polatkom neda.

bikina
28. mar 2014

@lilinka77 dakujem za odpoved 🙂 takze si platila cosi okolo 3000e dokopy?

lauraa
28. mar 2014

@bikina normalne prepustaju 72 hodin po porode ak je vsetko ok....ale mozes ist aj skor ked podpises revers.....

bikina
28. mar 2014

@lauraa mala si skusenost, alebo tam pracujes?

martinka1981
autor
28. mar 2014

@bikina prvu som porodila v stredu a domov sa vypytala v sobotu.....druha sa narodila vo stvrtok vecer a v sobotu som sa vypytala domov. Podpisovala som revers

bikina
28. mar 2014

@martinka1981 dakujem za odpoved 🙂

deshek
29. mar 2014

@bikina porodila som v pondelok o 19:50 a v utorok okolo obeda sme isli domov

deshek
29. mar 2014

@littleoneno2 staci ist na matriku v mieste bydliska,a nam trvalo vystavenie RL vyse 2 mesiacov.

deshek
29. mar 2014

@dani84 myslim ze kazdy prvy piatok v slovencine akazdy posledny v nemcine: )

paula_1
29. mar 2014

@bikina ja som sla domov hned v ten den ...

littleoneno2
30. mar 2014

@lilinka77 @deshek ahojte, dakujem za odpoved, takze nakoniec to moze trvat az do dvoch mesiacov ufff 😒

dulkagabulka
31. mar 2014

Status mojej dcéry po jej včerajšom prvom pôrode :"Ten najneopisatelnejsi,najkrajsi a najkuzelnejsi zazitot v zivote zeny🙂 dakujem prirode za to ako nas zeny pripravila pre porod a svojej dcerke ako ten jej freeride zvladla🙂 do miestnosti v tej chvili vstupilo bozstvo🙂 dakujem tej najlepsej midwife ze sme s dcerkou,muzom a maminou stravili vsetky chvile od narodenia bez akehokolvek odlucenia🙂 uz sme doma🙂. Tak tada vitaj Elianka🙂"
Len dodám...Ďakujem mojej dcére zaťovi a vnučke Elianke, že som mohla byť v tej vzácnej chvíli s nimi. Pôrod prebehol v Hainburgu. Ďakujem úžasnej pôrodnej asisenke Eve, ktorá moju dcéru podporovala spôsobom, ktorý som ešte nazažila. Napriek tomu, že Elianka si vybrala naozaj freeridový spôsob príchodu na svet , prišla vo vynijakúcej kondícii a zdraví. Bola privítaná pesničkou, ktorä jej do bruška spievali obaja rodičia počas tehotenstva. Moja dcéra už 2 hodiny po pôrode sedela v tureckom sede, tri hodiny po pôrode sa prechádzala s bábatkom po izbe a o 10 hodín po pôrode už boli doma, na Slovensku. Rodinka , otec a mama a bábatko neboli odlúčené ani na minútku a užívajú si to doteraz. Som hrdá na svoju dcéru, je to Žena. Silná a statočná. Och , ďakujem ti Bože.

mahulenka87
1. apr 2014

@littleoneno2 nám trvalo (vlastne matrike, nie nám) vybavenie slovenského RL 6 týždňov... 🙄 Tak nám aj pani na osobitnej matrike povedala... 6-8 týždňov

nienna
2. apr 2014

nájdu sa tu žienky, čo rodili v Hainburgu a sú poistené v inej krajine ako je Rakúsko a Slovensko? ja mám poistenie v Luxembursku (manžel tam pracuje a ja som na jeho poistnej zmluve) a bolo mi povedané, že mi pôrod v Hainburgu nepreplatia vôbec, vraj mám nárok rodiť iba v krajine kde mám trvalý pobyt.....no mne sa to zdá ako riadna blbosť, však ked aj Slovensko to prepláca (síce len do výšky čo to stojí u nás) tak prečo nie aj Luxemburg? nemáte s tým niektorá skúsenosť? 3000 e na pôrod nemám bohužiaľ, čiže asi budem musieť zostať na tom našom Slovensku ☹ som sklamaná a obávam sa toho

dulkagabulka
2. apr 2014

@nienna v Hainburgu sa plati 585 eur za 24 hodin..

nienna
2. apr 2014

@dulkagabulka viem ale na ambulantný pôrod si netrúfam, hlavne kvôli tým vyšetreniam ktoré by som potom musela s malou absolvovať u nás a iným vybavovačkám.....čo si myslíte o Vyškove? to je ešte taká cenovo dostupná alternatíva...

dulkagabulka
2. apr 2014

@nienna vo Vyškove nebudeš platiť nič za zdrav. starostlivost, iba si zaplatiš pripadny nadštandard a stravu pre otecka,ak tam bude ubytovany s vami
a tiež si tam môžeš vybrať polohu, aj spôsob tlačenia, dokonca je tam možny lotosový pôrod, pán primár má o lotosovm pôrode naštudované veci a žene ,ktorá má záujem dokonca odpísal, čo si má pre tento pôrod priniesť (soľ, sametove vrecuška/ ..poznám ženy, ktoré tam rodili v čupe, v klaku, poznám však aj taku, ktora na konci vyliezla na kreslo, lebo ich pa do toho nejako dotlačila- ale vyliezla nan v klaku na štyroch a tak aj porodila 😀 ....všetko si určite treba vydiskutovat dopredu....ak napišeš svoj pôrodny plan a prideš tam, budeš vedieť, že ho naozaj čitali ..v každom pripade si Vyškov ženy veľmi chvalia..

dulkagabulka
2. apr 2014

@nienna vyšetrenia s babatkom po ambulantnom pôrode absolvuješ uplne jednoducho na novorodeneckom oddeleni porodnice

nienna
2. apr 2014

@dulkagabulka Vďaka, dodali ste mi nádej, že možno nebudem musieť rodiť na slovensku, samotný pôrod je pre mňa veľmi dôležitý aj ked väčšina žien ma vysmeje ked im to poviem, vraj na to nebudem mať kedy myslieť a budem rada že to mám za sebou.....škoda, že majú taký prístup. No budem si musieť ešte dačo naštudovať o tom ambulantnom pôrode, ten Hainburg je pre mňa stále číslo 1. Vaša dcéra teda tiež rodila ambulantne? takže niesú s tým potom na slovensku problémy? všetko potrebné vybavím na tom novorodeneckom?

dulkagabulka
2. apr 2014

@nienna ano, rodila ambulantne, prišli sme tam o 6.OO hod rano, porodila o 11.00 hod pred obedom a večer už bola doma...mala zabezpečenu porodnu asistentku , tiež detsku lekarku, ktora prišla babatko pozriet hned nasledujuci den...skriningove vyšetrenia urobia v piatok na novorodeneckom - nemali s tym žiaden problem..

nienna
2. apr 2014

@dulkagabulka vďaka za odpoveď, budem nad tým premýšľať

martynnka
2. apr 2014

@dulkagabulka mna prave na tom hainburgu odradza to, ze mi to pride take "cudzie" alebo ako mam nazvat... Presne tie vysetrenia, co sa robia babatkam, hovorim si, ze ved aj vodu v uskach im kontroluju, ci maju dobry sluch, sono organov a teda hlavne zltacka... Co ked bude mat zltacku a bude potrebovat byt na tej lampe specialnej? Okrem toho si neviem predstavit to vybavovanie rodneho listu, ako je to potom, ked dieta vyse mesiaca nema rodny list? Ved je potrebne ho mat, prihlasit ho do zdravotnej poistovne, na trvaly pobyt a ja ani neviem kam... A k tomu nemcina, ktoru s muzom vobec neovladame. Nechcela by som nic viac ako byt bezprostredne po porode so starsim syncekom, ktoreho stale kojim, chcem, aby sa prisal k surodencovi, to je moj najvacsi sen. A k tomu zazit bonding v plnej miere, teda dietatko na mojom bruchu nahe, ako sa samo doplazi k bradavke... Toto som rozhodnuta, ze tak bude. Ale i ked v Hainburgu je to super, ale mam v sebe ako by taky blok alebo co, ze mi to pripada plne prekazok tam ist rodit...

dulkagabulka
3. apr 2014

@martynnka chapem , nie je to jednoduche ani lacne rozhodnutie..a naozaj obnasa viac vybavovaciek..
neviem o tom, ze by kontrolovali vodu v uskach...a sono organov a skriningove testy urobia na novorodeneckom v priebehu jedneho vysetrenia..
dietatko aj ked nema rodny list, je poistene v poistovni jeho matky
co sa tyka novorodeneckej zltacky, najvacsou prevenciou je nemedikovany porod {aby pecen babatka nemusela spracovavat metabolity liekov, ktore matka pocas porodu dostala{ neprerusovany kontakt s babatkom a dojcenie, dojcenie, dojcenie, dojcenie a dojcenie a babatko vystavovat babatko dennemu svetlu, pripadne na chvilku pri okne na slniecku...existuju typy zltacky, ktore su patologicke a potrebuju specialnu starostlivost, napriklad pri RH ikompaktibilite, to sa treba poradit s lekarom, ci vam nieco take hrozi...babatka narodene doma, alebo fyziologicky v porodnici, neodlucene od matky, nezvyknu mavat tazky priebeh zltacky..
hovorit sa da anglicky, nie je potrebna nemcina..okrem toho je tam aj slovensky personal...

po mojich skusenostiach v SK porodniciach a po porovnani so starostlivostou v Rakusku som ja osobne mala najvacsi strach z toho, aby moja dcera nemusela rodit tu...stale som sa modlila k Bohu, aby to bola i jeho vola aby jej dietatko mohlo prist na svet bez rutinnych zakrokov, v laskavej atmosfere, s nerusenym bondingom,..
Zelam ti, nech uz je to kdekolvek, aby bol tvoj porod taky, ako si ty sama predstavujes..

martynnka
3. apr 2014

@dulkagabulka Dakujem 🙂 Este mam par tyzdnov cas, som uz takmer rozhodnuta pre Koch, ale obhliadka porodnice v Hainburgu ma nebude stat nic, mozno sa tam vyberiem... 🙂

martynnka
3. apr 2014

@dulkagabulka este jedna vec ma napadla 🙂 pri tom ambulantom porode do 24 hodin a 585EUR nieco preplaca poistovna? kedze by mala naklady ako by to stalo tu na Slovensku, len ci nahodou nevies, kolko by to bolo... dakujem este raz 🙂

dulkagabulka
3. apr 2014

@martynnka poistovna preplati tolko, kolko by preplatila tu.....len stale nevieme kolko to je..teraz posledne poslala Dovera vyjadrenie zene,ktora rodila cisarskym a teda bola tam dlhsie, ze jej preplatia viac ako 1000 eur
len zda sa, ze bude problem prave pri preplateni porodu , pri ktorom je zena do 24 hodin v porodnici..ale to cakame

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre