Pôrodnica v Trebišove. Aké to tam je?

sabiatko
21. aug 2009

ahojte 🙂 chcela som tu najst nejake info o porodnici v trebisove, ale nepodarilo sa mi. uvazujem o porode do vody, a tak by som si chcela precitat vase skusenosti. aki tam su lekari a sestricky, ci manzel moze byt pri porode, ci su tam nadstandardne izby, kolko sa plati, ci je babetko hned na izbe a vsetko ostatne, co k tomu pridate... dakujem 🙂

fialka25
11. dec 2009

Ahoj Martinecka,
ja som Z Trebišova. a neviem si dat rady ktoreho lekára si vybrať, ani neviem poriadne kto tam robí. Ty nemáš niejaké skusenosti s TV pôrodnicou? Aké sú tam sestry??

danka2920
11. dec 2009

ahoj fialka. no tak teraz tam prišiel jeden lekár volá sa Bubán ževraj je veľmi dobry . neviem koľko berie že on nema určenú sumu iba koľko mu daš tak toľko vezme je neviem ževraj mu dávali tak 100-150eur. a ešte je tam veľmi zlaty Gimera taky mlady ten tiež je mily. takže spolu su tam:Bindasová, Gimera, Bubán, Szilady,Pataky, Pajtaš, a nejaka tiež nová Kováčová ale ona nema za sebou veľa pôrodou. tak si môžeš vybrať. ale ja si napr. nevyberam neni tam nikto taky komu by som sa nezverila. a už ked budem rodiť tak bi bude jedno pri kom.

fialka25
11. dec 2009

Dakujem danka.

martineckac
11. dec 2009

Fialka, ja idem rodiť k BUbanovi, ja som z Michaloviec a Bubana poznám z našej michalovskej pôrodnice, ja mám termín 22.12 a v trebišove som ešte nerodila, takže neviem akí je tam personál.
Ináč dnes o štvrtej idem za Bubanom, tak som zvedavá, že čo mi povie.

danka2920
11. dec 2009

no viete čo ?personal sa celkom da . iba niektoré sestričky z o šestonedelia myslím detske tak niektoré su kozy ale daju sa . je to tam fajn. martineckac a koľko davaš Bubanovi ked sa môžem opýtať?a jak často si za nim chodila?od toho 36týždna každy týžden?

idris
11. dec 2009

Fialka25 ja som dosla z nemocnice na mikulasa, nemala problem s personalom zo sestonedelia skor sestricky zo zenskeho,ale tak ja som bola po sekcii, Ak budes mat normalny porod tak babatko ti daju na izbu do 3 hodiniek a vsetko ti povedia ako s nim zaobchadzat, pomozu prilozit k prsniku, rozbalia a ukazu ako naspet zabalit, Malu ti budu kupavat oni co som brala ako nevyhodu ale co uz. Ak male nebude chciet sat a bude stale plackat daju ti flasu s glukozou 😉 no budu kazat stale prikladat. Inak na porodnej sale je jedna vrrr sestra taka blondinka s ofinkou a okuliaramy velmi neprijemna zenska, tak odporucam mat niekoho pri porode ci manzel ci mamina ale nebude tak vyskakovat.
Moje hodnotenie
Buuban 😵 😵 😵 😵
Bindasová 🙂 🙂
Gimera 🙂 🙂 🙂
Szilady 😖
Pataky 😒
Pajtas 😵 😵 😵 😵
Kovacova neviem s tou som nebola

martineckac
11. dec 2009

No dievčatá, ja už idem ráno, ked nepôjdem ešte v noci.

idris
12. dec 2009

MArtineckac drzim palceky 😵

janka.mi
12. dec 2009

ahoj dievčatá,

tak ja to už mám za sebou. Malý sa narodil v piatok na sekciu. Mal 4600 g a 58 cm. Teraz trošku bojujeme, lebo má žltačku a stále mi spinká, musím ho budiť na papanie, ale ináč všetko v poriadku a tešíme sa že už sme doma.....
Ináč Veronika mala babatko v stredu tiež na cisarsky a má zlatého chlapčeka. Akurát som odchádzala, ked ona ešte ležala na pooperačke....

danka2920
12. dec 2009

martineckac aj ja držím palce.janka.mi pane bože ta dosť veľké bábo sa ti narodilo. waw. ale len nech ste v poriadku.

idris
12. dec 2009

janka.mi tak gratulujem to je velke babo 😵 zelam vela zdravicka tebe aj malemu 🙂 .... aj moja malinka stale spinka aspon mas casu si oddychnut troska 😉

idris
12. dec 2009

babulky viete co je divne velmi vela zien rodi teraz sekciou v Tv 😠

danka2920
12. dec 2009

tak to hej.

katjar11
12. dec 2009

Možno aj tu je odpoveď : http://www.aperio.cz/publikace/clanky.shtml?x=9....
odstavec - Indukovaný porod bez zdravotní indikace, je to síce český článok, ale mamičky sú všade rovnaké.

michelle2801
12. dec 2009

Ahojte kočky!Tak sme tu! 🙂 🙂 🙂
už sme doma od 3.12., ale ešte som sa nedostala k PC doteraz...
rodila som v nedelu-29.11.ráno o 3:00 som sa zobudila na bolesti, tak som sa pripravila na porod , počkala do 6:00 a išli sme...keby sme ešte chvílu čakali, tak by som porodila asi doma....malá Karolínka sa narodila o 7:40! 🙂 😉 😀
Mala som šťastie-rodila som pri Gimerovi, bola tam aj moja "sesternica" a dokonca aj teta z gynekologie....dobre som trafila! 😀 bolo to síce rýchle, ale brutál,myslela som , že ju asi ani nevytlačím! ale Gimera bol zlatý!

Idris, ty si kedy rodila?Musela si tam byť vtedy , kedy ja.ja som bola na nadštandardnej izbe-na dvojke, ale poviem vám, bolo to na houby, je pravda , že tam teraz kvoli tej sprostej chripke nepušťajú návštevy, moji synovia s manželom boli pri mne 10 sekund!!!sestrička ich čakala na dverách!ešteže som na izbe nebola sama, lebo by ma porazilo!
a čo sa týka toho nadštandardu...až keď je žena tam po porode, pochopí, že by sa jej namiesto telky, rýchlovarnej konvice a pekného obrusu na stole, zišlo jedno poriadne kreslo na kojenie, lebo pošitá si do toho storočného nízkeho nevie sadnúť, s postelou je to podobne, len tá je naopak príliš vysoká a tá nadštandardná sprcha so záchodom!!!no...keď sa za nadštandard považuje to, že tam nechodia cigánky....aaaaaaale , dá sa to prežiť, ale nemali by to volať nadštandard...od nadštandardu to má ďaleko .

ináč s doktormi a so sestičkami som nemala problém, len posledný deň ma nejako vytočili, lebo ešte aj keď som išla domov , nechceli pustiť manžela ku mne na izbu, aby mi pomohol s taškami, ťahala som sa s nimi sama ku dverám ako debil.takže tak!

ale už sme chvalalabohu doma, pustili nás 3.12., Karolínka je zlatý malý sladký anjelik...som taká šťastná, že je to predsa len dievčatko... 😀 😀 😀

neviete ako je s martineckac?

danka2920
13. dec 2009

tak to je super že ste už doma. martineckac je už tiež po tom. no tak to tu už všetky porodili. jak vam dobre.

idris
13. dec 2009

michelle2801 ja som rodila v pondelok ale bola to sekcia ☹ bola som na klasickej izbe, a kedze som sa spametavala po spinale 4 dni nic mi nechybalo, len tie postele su ozaj vysoke 😖

ja ani neviem ako sa nasi dostali k nam ale boli pri mne viac krat a to tam nemame ziadnych rodinnych znamych... Co sa tyka WC a kupelni, mali sme vlastny kluc na WCi a v sprche som ziadnu nevidela....

michelle2801
13. dec 2009

danka. neboj, ani sa nenazdáš a aj ty to budeš mať za sebou. ja som si tiež stále hovorila, že kolko času ešte mám a pozri!už máme 2 týždne!

a čo má martineckac, chlapčeka?

idris, tak to sme tam boli naozaj spolu a ani sme sa nestretli.ty si mala asi šťastie, keď k tebe mohli vaši prist viackrát...ale aj pri mne bol manžel ešte raz tak na dlhšie, ale preto, že slúžila dobrá sestrička a lekárka. aj mama bola pri mne viackát, ale len preto, že prišla v bielom, lebo robí na neurologii.ale všetko len tak na pár minut.
tak vidíš, ty si aspoň ušetrila, ja som zacvakala 40,-eur a o nič lepšie to nebolo.ešte ma tá blbá sestrička skoro nevyhodila z izby kým som čakala na manžela, lebo vraj už čaka na izbu iná mamička a vobec to vraj nebola pravda, lebo som sa na to potom pýtala spolubýbajúcej.len ma poriadne nasrala a domov som išla taká podráždená....

idris
13. dec 2009

michelle2801 asi ano, a s tym setrenim suhlasím, uz ked som lezala na gynekologii som rozmyslala ci klasicku izbu alebo nadstandard, ale ked som zistila ze nikoho k nam nepustia, postacila aj klasicka izba 😎 ....Hlavne je ze to mame za sebou a sme uz doma 😉

michelle chcem sa opytat ako boojujes s potnickami na hlavke vo vlaskoch??

danka2920
14. dec 2009

michelle hej chlapčeka ma.

martineckac
15. dec 2009

Ahojte dievčatá, takže máme malého Marečka, narodil sa v sobotu o 12.45, mal 3600 gramov a 52 cm a šlo to celkom rýchlo, došli sme do nemocnice po osmej, to som ešte nemala bolesti, okolo deviatej mi pichli oxitocín a pomaly som dostala bolesti a o 12.45 už bol malý na svete.
Teraz sme ešte v nemocnici, malý ma žltačku, ale ináč ešte som sa nevyspala, lebo sa to tu nedá.

meinkonka
15. dec 2009

caute kocky. nas Markus sa narodil 9.12. o 10.40 cisarskym. miery 3700g a 55cm. cisarak prebehol super ale tie pooperacne bolesti boli hrozne. lezala tam so mnou aj janka.mi a martineckac. dnes ma prepustili, dokonca niektore baby prepustali o den skor, lebo je plna porodnica. inak som spokojna aj s personalom aj s porodom. len tie bolesti a kojenie, no tak to je teda des.

musim ist, maly place

idris
16. dec 2009

jejda to ste sa tam pekne stretli 😉 vitam aj vasich drobcekov nech su zdravucky 😵 maju krasne miery
my mame dnes velmi mrzuty dnik od rana ni este nezaspala a len sa mrvi a mrmci ako sa jej nieco nepacilo ale ja uz neviem co by to mohlo byt 😠 , a ideme este v tomto necase k usnej zmerat usko

danka2920
17. dec 2009

ahojte. tak to važne ste sa tam postretávali. takže už mate sv. pokoj už len sa starať o drobcoch . nech su zdravučky.

ozujskova
18. dec 2009

aj mi mame chlapceka...Adrianka...narodil sa sice trosku mensi 49cm a 2700g ale na to,ze bol o mesiac skor to bolo fajn...sekciu mi robil Gimera a davam mu 100bodov...je to mlady a velmi mily doktorko...no ak "vyrastie"Buban bude mat obrovsku konkurenciu...a nezobral od manzela ani korunu 😒 manzel sa citil jak tlk,ked mu povedal,nech si tie peniaze odlozi...ze on ich tak ci onak nevezme...

Rebricek:Gimera- 🙂 🙂 🙂 🙂
Buban- 🙂 🙂 🙂
Bindasova- 🙂 🙂 🙂 ....Ostatny netvrdim,ze niesu dobry...ale su taky neludsky... ☹

Pozdravujem meinkonku...markus je velmi pekny 😀 nech je poslusny a maju vela mliecka 🙂

danka2920
18. dec 2009

ahoj ozujskova .v ktorom týždni si ho mala?Gratulujem . no dosť veľky na to že skôr . Gimera je veľmi zlaty mohla by som natrafiť nanho alebo na bubana. nechcem nikoho ineho. ešte možno Bindasovu.

ozujskova
18. dec 2009

danka2920 maly sa narodil 36tt...no bol priduseny pupocnikom tak bol v inkubatore...Gimera bol uzasny...doporucujem

meinkonka
18. dec 2009

cauky vierka 🙂 uz ste doma? my sme sa celkom aklimatizovlali, uz normalne kojim ale vzdy len s klobucikmi. preistotu som si domov kupila aj nutrilon, v prvy den som ho asi 3x pouzila ale uz som sa dostala do kojenia 😵 tak sa velmi velmi tesim

baby TREBISOVCANKY, robi sa u vas na matrike takzvane "uvitanie novorodencov do zivota"? to je taka mala ceremonia. u nas v MI sa to robi, a chcem robit take akoze krstiny /nie v kostole/ tak by som to chcela sklbit s tym uvitanim.

ozujskova
18. dec 2009

meinkonka uz me doma pustili nas v stredu..tak sa vytesujem...ja nekojim davam nutrilon...malicky spi krasne po 3hodinky...nacasovany z toho novorodeneckeho ako hodinka 🙂 ale mam tolko materskeho mlieka,ze mam denne jednu davku...ale viac sa mi to nejako nenalieva...tebe blahozelam ,ze kojis...no snad sa to aj u nas rozbehne...ani tu v kapusanoch niesu take privitacie ceremonie..neviem ci v trebisove ano,ale neviem ci to uz nieje len komunist&cky prezitok...skus zistit a daj mi vediet

meinkonka
18. dec 2009

uz som zistila, robi sa to ale len na poziadanie. cize nebudem tam saskovat sama s malym. som myslela, ze tam bude naraz viac deticiek. 😒 u nas v MI sa to tak robi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre