Syn nerozpráva, ale kričí čo mám robiť?

bianka...
27. nov 2011

neviem kde je chyba, uz mi je to velmi neprijemne aj v skolke,ci doma... moj syncek nerozprava normalne,ale krici...pri rozpravani,nehovori nahlas,ale krici 😔 potom je uz z toho normalne zachripnutý, kazdy mi hovori vyrastie z toho,ale vobec nie, skor je to horsie.snazim sa mu to vysvetlit ze to sa nema, a som z toho smutna, ze to nieje pekne, potom ked krici tak ja napr.sepkam...neviem co s tym? vyhladat nejakeho odbornika,ale koho kam sa obratit. samozrejme je vo veku,ze odporuje,hlada svoje hranice...atd. ale neverim ze tento jeho krik s tym suvisi...syncek bude mat v marci 3 roky

jarunka111
27. nov 2011

@bianka... a rozprával tak vždy alebo začal od nejakej doby kričať? Myslíš, že počuje dobre? Mohol to niekde, najmä v rodine odkukať a napodobňuje to?

bianka...
autor
27. nov 2011

nie vzdy nie...proste mne to pripada,akokeby sme len jeho mali pocut...myslim ze dobre pocuje,lebo ked sa s nim potichu ropzravam tak mi sepkajuc odpoveda....s mojim ex sme sa hadali,ale velmi malo pred nim a vyse roka spolu nezijeme vobec...
zacal kricat, ako rozprava-neviem jemu je to mozno normalne, najskor som si to vsimla ked sme mali navstevu, tak s detickami pri hre...upozornovala som ho a aj ho upozornujem, ale nepomaha to ☹ fakt neviem co robit?

skolara
27. nov 2011

@bianka... aj tak by som s nim skusila ist k orl na tympano ze ci fakt dobre pocuje. Nic s tym nestratis a budes aspon vediet ci je to len zlozvyk.

ivett1
27. nov 2011

@bianka... ahoj, my máme presne ten istý "problém"...ale náš začal kričať odvtedy, čo chodí do MŠ...inak počuje super...(hovorí potichu, šepká, keď chce...a má dokonca hudobný sluch...)...tiež ho stále upozorňujeme, ale nepomáha to...tak neviem...

majka35
27. nov 2011

moja dcéra detto ... sluch má určite dobrý, zobudí sa aj na muchu ... aj učiteľky sa mi sťažovali, že sú z nej niekedy unavené, ako ich prekrikuje ... má 5 rokov a kričí od narodenia 😀 .. zmenu neočakávam, je proste taká ... skúšala som všetko možné, nič nepomáha ... tak mi nezostáva nič iné, len sa s tým jednoducho zmieriť

bianka...
autor
27. nov 2011

juj nechcem sa s tym zmierit...inak moja mamina tak dost hlasno rozprava,ale on vyslovene krici,ked rozprava az zachripne...aj on ma hudobny sluch, chyta sa hrat na huslicky...no len ten krik ☹ ☹ ja asi predsa niekam zajdem a ak je to zlozvyk - tak sa ho musim zbavit...lebo to je neprijemne
dakujem,za odpovede 😉

digysa
6. mar 2013

@bianka... Tak ako, vyrastol z toho kricania? 🙂

zuzka1008
4. nov 2019

@bianka... Ahoj, ako to dopadlo, kedy prestal kricat ?

bianka...
autor
5. nov 2019

@zuzka1008 Ahoj, ano vyrástol. Dnes ma 10 rokov a dokonca i sepka 😉 ma velmi pekný hlas. Vyrastol z toho.