Perly našich detičiek, vaše zážitky a trapasy

adelajda2012
4. júl 2014

Pôvodná diskusia bola prevedená na cz konika, ale tam sa nejak nechytila. Mne veľmi chýba a tak sa pokúšam ju obnoviť. Dúfam, že sa podarí....pridajte sa 🙂

orosi
13. okt 2015

večer som dávala malého spať a môj synček spustil:
on:mamka ľúbiš ma
ja: áno a veľmi
on:budeš ma ľúbiť aj keď vyrastiem
ja: áno stále aj keď budeš mať svoju rodinu
on: super tak ostanem bývať u vás aj so svojou ženou a deťmi a ty sa o nás budeš starať ako teraz o mňa
no ako to ma super vymyslené 😀

oskvarka
13. okt 2015

@orosi chi chi toto by som si nahrala na diktafon.. a neskorej pripomenula :-P

matusiatko
13. okt 2015

včera v obchode: (malá so mnou pečie koláče a varí a múky pozná len tie, ktoré kupujem) a toto boli múky, ktoré nepozná
malá (5 rokov): mami aká je toto múka?
ja: to je hrubá múka
malá: a toto je aká?
ja: to je polohrubá
malá: aha, tak toto je tenká múka (a ukazuje na hladkú) 😀

mata1984
13. okt 2015

@matusiatko ale tak išla na do logicky 🙂

orosi
14. okt 2015

večerne vysvetlenie maleho prečo ho tak veľmi ľúbim
mamka ty ma veľmi ľúbiš preto lebo máš iba mňa a ja som ten najšikovnejší, najlepší čertík akého si si mohla želať 🙂

oskvarka
14. okt 2015

moj maly 2r. vcera sedel mm na kolenach ked sme sa rozpravali.. JA: tatinko dnes si nemal naladu veru pekne si ma za zbyocnost sfukol (za nejaku blbost uz si ani nepametam co). a maly zacal na mna fukat ako sa len dalo aj tatinko sa teda pridal... sme sa rehotali ako kone...
a minule mm vravi zapni PC.. tak zaplnem a podvedome citam z odrazovky windovs starting ... a mali v kuchyni zacal tatkovy vysvetlovat (ucime ho anglicky) also in the kitchen is window and olso in bedroom.... and also... vymenoval vsetky okna v dome :D:D:D ... akurat bola taka vetracia sezona tak ich casto chodili spolu s tatom otvarat a zatvarat ...

matusiatko
14. okt 2015

Predvčerom na nákupe synovi vysvetľujem, že taký džús aký si vybral piť nebude, lebo je tam dužina. Napriek tomu si ho kúpil a malá včera: mami, ako sa volajú tie hadičky v pomaranči ? 😀

Sedíme pri večeri a manžel mi hovorí, že kamarát má dnes 50-tku. A syn na to: to on už dorástol babku 🙂

milica313
15. okt 2015
Používateľ milica313 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od milica313.

@matusiatko jeeeeeej maly ma super zmysel pre humor 🙂

24majka24
15. okt 2015

@katkakovac Jaaaaj veľmi si ma pobavila.. som sa nevedela prestať smiať.. som si predstavila tvojho muža ako tam stal a ako si sa nevedela prestať smiať :D

pifina
15. okt 2015

Dcera zacala pouzivat "vybrane" slova - najskor len do riti a do prdele, potom pritvrdila - do p..i ... tak som si s nou sadla a vysvetlila som jej, ze to nie je pekne tak hovorit a ze sa dohodneme, ze my take slova nebudeme pouzivat a zacali sme hladat nahradu - do haja, do kapusty, do fazule ... velmi sa jej pacili rozne druhy zeleniny, ale najviac "do ruzickoveho kelu" ... preslo par dni, mala si daco kreslila a zjavne sa jej moc nedarilo, lebo som pocula z izby, ako nadava - "do hviezdickoveho kelu" 😀

zara0201
16. okt 2015

Na prechadzke...pod lesom. Syn bude mat 4 r.
Syn: Mami, minule ocko hovoril ze tadialto isiel had.
Ja: Neboj sa, uz je chladno, hady su schovane.
Syn: Oni nemaju na oblecenie kozusinu?
Ja: Nie, oni mau len kozu.
Syn: Jezismaaaria, a co take chudaky hady na Antarktide...

wewika1
16. okt 2015

tu je konkretna skupinka na tuto temu 😉
https://www.modrykonik.sk/group/4178/detail/

666maybe
17. okt 2015

Dnes som zistila,že vysvetliť mojej 3 ročnej dcérke kto je Ježiško, kto Mikuláš a kedy chodia je nemožné. Na konci (po 15tich minútach vysvetľovania) sa jej pýtam do čoho dáva Mikuláš sladkosti dobrým deťom? A ona pod stromček a Ježiškovi nič nedonesie lebo neposlúchal (doplietla celý príbeh čo som jej povedala) 😅 Tak som mala pokus číslo 2 a skúsila to znovu vysvetliť, na konci sa jej pýtam kedy jej donesie darček Ježiško, odpoveď, že zajtra keď sa pekne vyspinká. Vzdávam to tento rok 😀 😀 😀

12katka21
17. okt 2015

nas tatko chodil celkom dlhu dobu do prace kakat 🙂 ale konecne sme malu presvedcili ze chodi makat. A rano ho do prace odprevadza so slovami ze ma kupit lebik, mecko a heľa babiky (chlebik, mliecko a vela babik).

inull5
17. okt 2015

Tak my sme boli dnes na nákupe,malá,vedľa košíka a malý (22 mesiacov) sedí v košíku,všade kopa ludi,vykladam nákup a zrazu malý na plné ústa kričí - maminka,rýchlo,mám veľkého pišulaka...pani za mnou na mňa pozerá nechápavo a zároveň pohorsene... Pýta sa ma koľko má ten Chlapček rokov? stihla som jej povedať ze 22 mesiacov a rýchlo som ho vybehla dať cikat.. A potom som jej teda vysvetlila,že maly nemá už dávno plienky a toto občas povie keď mu treba veľmi už cikat.

dana_l
18. okt 2015

dcera pozera na napisy co som nasla na nete a na jednom je napisane (kuk obrazok). rozmyslam ze ako jej to vysvetlit. lebo vsetky tie slovicka po nasom nevie. tak som jej to vysvetlovala v anglictine. skoncim, pytam sa jej - rozumies (po anglicky). a ona na to (po anglicky) - mami, prestan rozpravat v anglictine, znie to "weird" - cudne. 😀 😀 😀

adelusha
18. okt 2015

@12katka21 to je podarene 😀
Aj u nas bola dobrá príhoda s týmto slovom. Syn (vtedy asi 3-ročný) stal oblečený na chodbe-niekde sme sa chystali- a kričal: kakam! O chvíľku sa ozval zas, tak ho posielam na záchod. Ked tretíkrát zahlásil ze kakam, uz som chytala nervy, ci sa chce pokakat do gatí a on pomaly s plačom mi vysvetľoval ze jemu netreba na záchod, ze on nás "kaká" teda "čaká" 😀

oskvarka
19. okt 2015

@dana_l jeej ale napis poucny :D a pre rodica prakticky 🙂 este ze nas pichadza do stiku len s weird anglictinou :D

pifina
19. okt 2015

dcera minule chcela pisat pismenka, tak som jej kupila taky zosit, co moze fixou napisat a zotriet, su tam vsetky tlacene pismena a pri nich obrazok ... dnes sa do toho pustila a popri tom sme sa rozpravali, co zacina na dane pismeno ... O ako oko, P ako ponozka, R ako Robo, Q ako ... rychlo rozmyslam, ako jej vysvetlim, ake je to pismeno, ale ma predbehla ... kvocka 😀 no a teraz jej vysvetlit, ze to tak nie je 😀

angela1103
20. okt 2015

prešmyčky alebo vlastne vytvorené slová nášho syna:
keď je malíček, musí byť aj veľkýček (palec)
inkognito - inkoblinko
vedia - via
povedia - poviu

adelusha
20. okt 2015

@angela1103 naš 5-ročný si včera odvodil slovo sediť, kedze sa povie ja sedím, ty sedíš, on sedi, tak neurčitok je podľa neho sedit 🙂
a kedysi dávnejšie bol pre neho Pinokio- pikonio, špagety boli škabety a najlepšie volal švagrinu Gabiku ze Babika 🙂

bubula_007
20. okt 2015

4 ročný syn, nejako sa mu nedarí vysloviť slovo CHCEM, namiesto toho povie STEM. Tak mu hovorím: "Povedz chchchch CEM." A on: " Chchchch STEM." Neskôr som to rozprávala mužovi a vyzvala som syna, aby skúsil zase povedat chcem. A on na to: " Prosím si." 😀 😀

lenkaks
20. okt 2015

Mne sa strasne pacil znamej syn ,Moniku volal Motyka a Tomaska Motasko 😀

lenkaks
20. okt 2015

@bubula_007 vynasiel sa 😀

shogun
20. okt 2015

Manzel si dal piect po dlheej dobe jaternice a ked ich vybral z rury, maly prisiel a ze co je to?muz na to, ze jaternice, das si so mnou?a maly ze nie, ze nevyzera to dobre, ze zjedz tie maternice kludne sam🙂

adelusha
20. okt 2015

@bubula_007 a "r" v slove prosím vie povedať? 😀 lebo môj päťročný este nevie

olcanoemi
20. okt 2015

Nasa mala (2r a 10 mesiacov) minule na cviceni,kde chodime raz tyzdenne a vsetci su tam v ponozkach,zahlasila : Mamina ,ty mas ockove ponozky,ze? 🙂 mamina mala co robit,aby ju oklamala,ze ma rovnake ako ocko 🙂 🙂

a strasne casto pouziva vety typu : Mamina, ty si zabudla,ze? alebo : To nevadi, to sa niekedy stava! a vzdy je to strasne trefne.

a este minule u babky, ktora jej urobila parene buchty, zaperlila : Babka,ty si taka dobra buchta ! 🙂 (a na babku to aj sedi) a dedko pil pivo,tak mu povedala,ze on je dobry sudok 🙂 trosku sme sa cervenali s manzelom,lebo to vyzeralo,ako keby to pocula od nas,ale fakt nie...takze zmysel pre humor jej nechyba 🙂

nervacik83
20. okt 2015

@angela1103 tieto skomoleniny letia aj u nás 🙂
idem k tebe - "idem ku mne"
ventilátor - "ventititátol"
nepýta sa či je niečo maminkine , ale " to je maminkove" poprípade "Saškove" ( Saška je staršia setra)
a u staršej, na to asi nikdy nezabudenem, bola dážďovka "šišiak"

bubula_007
21. okt 2015

@adelusha áno R povie a L nie. To R prišlo akosi samé od seba, ale s tym L neviem ako bude.

lubina
21. okt 2015

Pridam aj ja jednu starsiu on nasej prvorodenej. Kedze hovoríme doma dvomi jazykmi, tak samozrejme aj ona hovori oboma jazykmi, ale ked bola este mensia a raz ju oblliekal manzel a ona mu chcela povedat, ze zabudol pancuchace jej obliect, ale nevedela si spomen ut na slovicko, tak mu povedala ze zabudol "pancuchen" 😀 samozrejme nepochopil ale ja som sa nasmialaa ked som mu to vysvetlila tak sa smial aj on...