Perly našich detičiek, vaše zážitky a trapasy

adelajda2012
4. júl 2014

Pôvodná diskusia bola prevedená na cz konika, ale tam sa nejak nechytila. Mne veľmi chýba a tak sa pokúšam ju obnoviť. Dúfam, že sa podarí....pridajte sa 🙂

domca32
23. mar 2016

Mna dnes maly zas rozosmial 🙂 kamaratovi zomrela starka a dnes mala pohreb ! Tomu mojmu 2rocnemu som zacala vysvetlovat,ako pohreb bude prebiehat,nakolko este na takej "akcii" nebol :( Vravim mu,ze sa budeme modlit a potom tetu daju do takej jamy v truhle a ze potom tetu zakopu zemou s lopatami! A maly vravi: MAMI,MOZEM SI AJ JA ZOBRAT LOPATKU ? 🙂 🙂 vesela prihoda so smutnym koncom 🙂 :(

luci58
23. mar 2016

Tiez mame srandu s nasim 2,5 rocnym. Minule pride priatel z prace a pyta sa maleho ,, kedy si sa zobudil? " a maly zahlasi ,, o osmej" a fakt v ten den vstal o osmej.
Alebo na poludnie zvoni zvon a maly na ihrisku hovori chlapcekovi ,, danac odin" - dvanast hodin a kyve pritom dolezito hlavkou hore dole🙂

Alebo sa mi postavil na nohy, chytil mi hlavu rukami dal mi ju nizsie a zahlasi ,,maminka sioku avinku ma - maminka siroku hlavinku ma"🙂

Ovlada basnicku ide vlacik sisisi odvezie nas k Marisi atd. a minule sa ho pytam kam nas odvezie vlacik a maly na to Kenkimu / zeriavovi Crenkymu z vlacika Tomiho🙂/

A praje nam BUDU TUŤ - dobru chut alebo ked ide spinkat tak zela BUJNU NOC - dobru noc na co minule priatel zahlasi nebude bujna maminka nemoze🙂)

A minule mi hovori ,, maminka adat uosasov - hladat dinosaurov🙂)

Zacinal rozpravat a boli sme na ihrisku a maly bezi na kopec dole z kopca a znovu a potom na mna krici "mamika a pokeec,, - maminka na kopeec🙂 Hovorim fajn syncek idem na pokec🙂

stevvvka
23. mar 2016

Bola u nas na navsteve trojrocna neter, a popri praci som jej vysvetlovala co robime, preco to robime...a hovorim jej,ze si musime doniest do chalupy drevo na zakurenie, aby nam nebola zima, a ona s nadsenim - tak ja ho narubem a ty poodnasas triesky 😀

cervenaruza123
23. mar 2016

Ocko: "Kúpim vám habity, ako majú mníšky, aby ste sa správali aspoň trochu slušne, možno to pomôže." 
Sestea: "To, že máš nejaké oblečenie ešte neznamená, že sa tak aj správaš. Ty máš napr. tričko Supertatko."

mamickajanka
24. mar 2016
Používateľ mamickajanka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamickajanka.

@stevvvka zlata :D :D

stevvvka
24. mar 2016

@mamickajanka no mne by sa taka delba prace pacila 🙂

estrapo
24. mar 2016

- synáčik (4,5) voľačo vyviedol, tak mu dohováram, tvár v tvár, držím mu hlavu v rukách, pozerám mu do očí, aby som mala istotu, že mu to uviazne v hlave.... pozerá na mňa vážne a vraví mi: Mama, urob nahnevaného dinosaura! (mám zvraštiť obočie a zarevať)
- prezliekam sa, dcérenka (4,5) na mňa pozerá a potom zvolá: Hmmmm, To je ale výhľad!
- na posteli som mala rozložené oblečenie, čo si idem obliecť do práce. malá príde a vraví: Ty máš také škaredé veci!! (no nebolo tam nič ružové) 🙂

mirkaandrej
24. mar 2016

,,Mama, a prečo cvičíš??"
,,No aby som bola pekná"
,,Ahaaa, takze ja cvičit nemusim.. "  ( 3ročný syn  )

mirkaandrej
24. mar 2016

V septembri Adik po mesiaci prazdnin do skolky a ja sa ho pytam, ci sa tesi. A on mi hovori: ,,Jupiii do skolky. Budem plakat a neposluchat." 😀

mirkaandrej
24. mar 2016

,,Adik, čo chces na chleba, syrček??"
,,Nie, daj mi tam kamene" 😀 😀

mirkaandrej
24. mar 2016

To bolo pred rokom (ja k tomu tehotna 🙂 )

Malemu spadlo auto z balkona,tak zacal pistat ze:,,Mama daj auto daj!" Pozeram na neho:,,A co, nemam nahodou skocit za nim?" ,,Hej mama,skoc!" 😀😀😀

mirkaandrej
24. mar 2016

Pri tejto hlaške mal Aďko necele 2 roky.

 Cez den sme sa s muzom a malym bláznili, on mu robil kona, ja som napodobnovala zvieratá a muz hovori malemu, ze aha Adi, mamina je - mú - kravička...no a večer nechcel malý zaspat (spal s nami), tak som sa otočila a robila som sa, ze spím a malý hovorí tatovi: ,,Búva kjava??" 😀 😀 😀

katuliena82
24. mar 2016

@mirkaandrej 😀 😀 😀 moj syn zasa: "chceu by som mat taku kuasnu mamu ako ty"

sono2
24. mar 2016

@mirkaandrej zlaté😁😁

medek
24. mar 2016

aj moja zahlásila keď mala asi 4 roky: "tato, vybral si pre mňa peknú maminu" 🙂

winni
24. mar 2016

Moja mala v obchode stála pri kinderkach, vážne sa tvárila, otočila sa ku mne a povedala: Maminka, 65 centov, maminka 65 centov, kúp mi dva, štyri, päť prosím! ( tak to netuším, odkiaľ mala tú sumu ) ale stáli 69 centov, no nekúpte jej ich.

dana_l
24. mar 2016

dcera vcera - mami, Easter bunny este neprisiel.
ja - a kedy pride?
dcera - o dve minuty
😀

ladywitch26
25. mar 2016

dcera dosla zo skoly, ze spoluziak jej povedal, ze si ju zoberie za zenu a ze budu mat spolu dve deticky. tak jej hovorim, ze ako to chcu riesit, kedze ona uz dva roky tvrdi, ze bude mat deticiek az pat (sa tesim, ked budem stara mama 😀 ). najprv nechapavo pozrela, ze v com ako vidim problem. tak jej vravim, no ty chces 5 deti a paidi chce len dve, tak teraz ako. hlboko sa zamyslela a po chvili vravi "tak si strihneme kamen papier noznice"

so synom pozerame harryho pottera a on sa pyta, "mozem byt buduci rok ako on?" (mali svetovy den knihy, tak mohli prijst do skoly v kostyme svojej oblubenej postavy). tak mu hovorim "jasne, to je dobry napad, samozrejme mozes byt buduci rok harry potter." "nieeee, nie harry potter. chcem byt ako ON!" "kto?" "no tento! dementor!" tak uz sa tesim, ako mu budem robit buduci rok kostym 😀

syn sa teraz uci spellovat slovicka, tak pri kazdej prilezitosti trenujeme. rano cestou do skoly bola hmla tak mu hovorim
ja: aha fabi, to dookola je fog. F-O-G
fabi: yes, fog. F-R-O-G.
ja: nie F-R-O-G. to je frog, zaba. fog. F-O-G.
fabi: yes, fog. F-R-O-G
stanka: nie, fabi. to je fog!
fabi: not, fag (hovorovo cigy), fog. like F-R-O-G. 😀

katkatt
28. mar 2016

jedna cerstva velkonocna prihoda. Boli sme na obede u svokry, ta nas pri obede nukala: "Tu su karmenadlove snicle a tu su ze svickovej." 4 rocny syn hned pohotovo reaguje: "Ja si prosim ten karamelovy!" 😀

zumka23
28. mar 2016

hreším 3 ročnú neposlušnicu a ona na mňa kuká: Nervy, čo?! už som nemohla pokračovať.....

lubka484
28. mar 2016

@katkatt a ja som na prvýkrát naozaj prečítala KARAMELOVÝ a ešte si v duchu hovorím, musím vygúgliť recept, čo je to zač.. 😁😁😁

katkatt
28. mar 2016

@lubka484 babka nema slovne spojenie "bravcove kare" v slovnej zasobe 🙂

domca32
30. mar 2016

Dnes umývam riad ,maly kuka HAPPY FEET 2 a zrazu kričí : MAMI KAKÁŤ ! Vravim mu,ze iba si utriem ruky a ideme na wc .. a maly do toho: RYCHLO MAMI,POSEREM SA 🙂 🙂 ( s prepacenim ) 🙂

pifina
30. mar 2016

mmama bola u kadernicky a cestou spat nas s dcerou stretla na prechadzke a mala hovori: Stara mama, ty mas novu hlavu, skoro som tam nespoznala 😀

lulinka81
30. mar 2016

Moja 2ročná dcérka: Maminka kam ideme?
Ja: Domov.
Dcérka: Nie.
Ja: A kam chceš ísť?
Dcérka: Do pici (na pizzu) ☺

trdelnik234
31. mar 2016

@pifina Ahoj, mne ked pride upozornenie, ze je tu prispevok od teba, tak hned utekam mrknut, lebo zarucene viem, ze sa zasmejem.

pifina
31. mar 2016

@trdelnik234 a to si vacsinu dcerinych hlasok nepamatam 😀 minule sa s muzom hadali (vivat obdobie vzdoru 😀) a kricali po sebe a mala ho total zabila, ked zahlasila: tatik, ja musim kricat, lebo ty kricis a ty si moj rodic a ja musim po tebe opakovat 😀 este s nou bude veselo 😀

katkatt
1. apr 2016

4,5 rocny vecer len tak z nicoho nic (asi sa rozpravali v skolke o zvieratach): "v lese zije jelen a este teeen ....... adam skrvnity!" 🙂 (akoze daniel)

pencil
1. apr 2016

Mala (4r.) mi vysvetluje:

"Babinka je tvoja maminka a ty si moja maminka.." Tak som ju pochvalila, hovorim jej: "No ty si zlata, presne tak to je, krasne tomu rozumies:" A mala na to: "No chvala bohu!"

petronelka77
1. apr 2016

Co ste papali dnes v skolke? Ryzovy nakup 😊