Snažilky, tehuľky a maminy z Gyncare Košice III.

eva7780
19. feb 2009

Hermanky šup,šup do dalšieho pokračovania 🙂
Snažilkám prajem čo najskor // 🙂
Tehulkám úspešne a bezproblémové tehulkovanie 🙂
Mamičkám zdravé bábatko a vela mliečka
PS:pre nás snažilky

https://www.youtube.com/watch?v=UnzLxIPdjZ8

raz toto zažijeme všetky(len požičané,bábo nepoznám 😉 )

mima263
8. feb 2011

@broskina a nemôže to byť tak, že neboli vhodné na mrazenie?

svetluska23
8. feb 2011

ahoj, ja ked som mala 10 embryjok, dala som si predlženú kultiváciu. pred vkladom mi povedali, že mám 6. ostatné sa nevyvíjali. dva mi vložili a zvyšné štyri ešte nechali kultivovať. ked som bola potom na krv, tak mi povedali, že ostali ešte dva a tie mi zmrazili. tie zvyšné dva sa asi prestali deliť.ja myslím, že vedia čo robia.
marcelka, ja viem, že si nahnevaná, ale vieš má tam mnoho pacientok. asi je na nás, aby sme si ustriehli, či nám tam niečo zostalo. no je to ťažké.
oni zmrazujú len kvalitné embryjká.

marcelka83s
8. feb 2011

@svetluska23 no v mraze som mala 6 embryok dve mi vložili tak som počítala stým že mám tam štyri viem že sa pri rozmrazení môže stať že sa niektoré prestanú vyvíjať ,no nevadí lenže ma to zaskočilo ked po OPU a ET vedel dávať papiere o stave tak by mal aj po Ketku dávať ,žeby sme vedeli na čom sme .No ako vravíš máme to ťažké

svetluska23
8. feb 2011

@marcelka83s prepáč, neviem presne ako si ty na tom. máte ešte možnosť ivf cez poisťovňu?

mima263
8. feb 2011

@svetluska23 za aké dlhé obdobie si absolvovala všetky IVF-ka? Bola si aj na KET? Ja mám za sebou len 2 x ET, 4x KET, mám dosť. A čo je najhoršie, prestávam veriť, že sa to môže podariť

svetluska23
8. feb 2011

@mima263 za 2,5 roka 5.ivf, raz ket

marcelka83s
9. feb 2011

@svetluska23 áno ešťe mám možnosť ísť dvakrat ivf cez poisťovňu ,no už budem múdrejšia budem vedieť na čo všetko sa treba pítať ,idem zajtra a vypisujeme novú žiadosť .Ty si mala všetky vklady v Gyncare?

svetluska23
9. feb 2011

ano všetky
@marcelka83s

matelko1
9. feb 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@marcelka83s ano na ket sa davaju mrazit po 2 embryjka.ja som bola na ket,ale nikdy mi doki nepovedal,ze este kolko tam mam embryjok.ale ak rozmrazoval,tak 2 rozmrazil.ja by som tam mala mat este 3 🙂

sofia2008
9. feb 2011

🙂 vsetkym pekny den, dnes nam este svieti slnko, ale od zajtra do pondelka ma byt zamracene a sem tam dazd 😒
dnes na obed ideme na to ockovanie, mala vcera dvakrat zakaslala, tak uvidime..ja ani neviem, kolko mame zamrazenych, mala som 11 embryi, ale kolko vlastne zamrazili, tak to neviem, ale ani ich vlastne nestihneme vyuzit ☹

@matelko1 vcera som studovala prikrmy, tak potom napisem, co by som sa chcela opytat 🙂

matelko1
9. feb 2011

@sofia2008 jasne ak budem vediet,tak odpoviem.pytaj sa 🙂
poobede pojdeme von a neviem ci stihnem este zapnut net,lebo potom prideme neskoro domov az o 17-tej a to sa pohrame s chlapcami a kupanie nas caka a sup do postele a vecer s mm kecame a ked si zapnem net,tak potom huci,ze moze ist spat atd.....ale zajtra tu budem zase tak odpisem.

sofia2008
9. feb 2011

@matelko1 jasne, ved este mam cas do dalsieho piatku 🙂 pekny dnik tebe a fajn prechadzku 😵

matelko1
9. feb 2011

@sofia2008 aj tebe pekny den 🙂

broskina
9. feb 2011

ahoj mima, myslim, že tie embryjka boli dobre, ked som isla na vklad tak som mi si mohla vybrať kolko chcem vložiť ci jedno alebo dve..a zrazu ked som prisla vyplatit za zmrazenie tak... 😠 ...tým padom mi ako vložili, zle embryjko, ked ani tie zvyšné neboli vhodné na zmrazenie...?? je to celé divné..

marcelka83s
9. feb 2011

@matelko1 Ahoj už mi to doktor vysvetlil ,vlastne jednej kočke tiež mala počet embryok tak ako ja a tiež jej nič neostalo ,ževraj sa v mraze poškodili a že straťili z kvality či čo ,že oni to sledujú aj ked sú v mraze,tak ích vyhodili.Aspon tak nejak jej to vysvetlil doktor.Jojjj už som chcela ísť na Ket .Možno už ani ty tam nemáš,nechcem ťa strašiť.

mima263
9. feb 2011

@broskina no stáva sa to, že sa mrazí len málo embryjok. A aké majú kritériá netuším, ale embryológ je vraj špičkový.Aj ja som si dala vložiť len jedno a ľutujem to

matelko1
10. feb 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@marcelka83s ja uz aj keby som tam nemala,tak nic sa nedeje.do caru sa nechystam,aj ked vzdy som si hovorila,ze raz budem mat 3 deti,ale to uz jedine,ze by som spontanne otehotnela 🙂 ...ale mam uz aj roky a som rada,ze ket vysiel a mam dvojky 🙂

sofia2008
10. feb 2011

pekny den vsetkym 🙂
tak my sa od vcera nahlas smejeme 😵 😵 😵 krasny pocit 😵

matelko1
10. feb 2011

@sofia2008 veru to je krasne ked sa dieta tak nahlas smeje a bude to cim dalej tak intenzivnejsie,lebo pocuje svoj hlas 🙂
u nas je krasne,takze poobede sa ide von na prechadzku

lienka2
10. feb 2011

ahojte 🙂
baby, len vam chcem povedat, aby ste sa nevzdavali, aj ked lekari povedia ze to nepojde.. my sme v nedelu zistili, ze cakame dalsie babatko, aj ked to prve mame od Hermana 🙂

matelko1
10. feb 2011

@lienka2 super 🙂 blahozelam.niekedy staci ten organizmus iba nastartovat.

katarina822
10. feb 2011

@lienka2 super blahozelam 🙂 🙂 🙂

svetluska23
10. feb 2011

@lienka2 blahoželám. a to si ešte nedávno zisťovala ako dalšie ivf cez poisťovňu. super. veľmi vám to prajem

sofia2008
10. feb 2011

@lienka2 skvele, blahozelam 😵

lienka2
10. feb 2011

baby dakujem 🙂

sofia2008
10. feb 2011

@matelko1 ahoj..mala bude mat na dalsi tyzden 4 mesiace a teraz neviem, ci ju mam zacat prikrmovat uz vtedy alebo az od ukonceneho 4.mesiaca? 😕

lienka2
10. feb 2011

@sofia2008 od ukonceneho 5. mesiaca, ak ste na UM

katarina822
11. feb 2011

@sofia2008 zalezi od lekara ale mne sa zda zze prikrmovat deti na UM od ukonceneho 4mes. na MM od uk.6mes. ale zalezi aj od lekara ako babo prospieva ... mozes kuknut do temy zaciname prikrmovat.

svetluska23
11. feb 2011

@sofia2008 ahoj, moji chlapci boli na MM len prvé týždne. potom len Nutrilon. prikrmovať som začala asi ked mali 5,5 mesiaca. Dr. hovorila, že začneme po 6. Ale začali sme trochu skôr. Ona hovorila, že pri UM je to individuálne, záleži na tom či bábätku postačuje mliečko, alebo ho treba často krmiť, či priberá a pod. podľa toho sa potom aj pristupuje k príkrmom

sofia2008
11. feb 2011

@lienka2
@katarina822
@svetluska23 dakujem za odpovede..volala som s dr. na SVK a vravela, ze mam zacat od ukoncneho 4.mesiaca, hlavne kvoli tomu, ze mame tie problemy s jedenim.