Unavené mamičky prvorodičky

miskachrumka
21. máj 2009

ahojte mate niektore mamičky taky pocit niekdy že ste velmi unavene a nejak nevladzete dalej?!ja som na maleho sama mam 20rokov a priatel je cele dni v robote ved kto by nepotreboval peniasky?!a niekedy mam pocit že už fakt nevladzem nestiham sa najest a niekedy ani ist na wc!maleho som nemala od seba ani minutu ako sa narodil no nema mi ho kto postrazit! 😒 stary rodičia maleho su v zahraniči chodia na sk raz za 2mesiace a niekdy mam pocit že od unavy umriem!a pritom mam na starosti aj domacnost!touto temou by som chcela nech pisu mamičky ktore mavaju rovnaky pocit rada by som sa podelila o svoje pocity!mamicky skor prvorodičky!dakujem! 😉

rebecca2006
29. nov 2009

Mischka, nemusis sa stresovať, vlhký kašeľ by si určite počula tak kľudne tie kvapky dávaj 🙂
Baba, asi myslíš Vigantol- dobre rozumiem? - to je D vitamín, čo sa dáva denne- rozumieme si? Ak si sa pýtala na toto, tak áno, každý deň 2 kvapky. Dobrú noc a nech námdetičky pekne spinkajú. 🙂

miskachrumka
autor
29. nov 2009

zuzi ano pouzivam aj avivaz aj milujem ked veci vonaju ked maly vonia tak ze sa ma ludia pytaju co pouzivam ja jednoducho mam poci ze ked veci krasne nevonaju tak ako by som ich ani neprala!ked sme pritom tak raz som sa ulakomila na jednu avivaz bola nanu super cena vo flasi nadherne vonala a ja ze berem aj dve tak som zobrala 2 flase a ked som v nich oprala pradlo tak vobec ale vobec nevonalo no jedine tym prachom tak som chytila nervu a vyliala som obidve flase do zachodu 😠 a viac nekupim!a inac pouzivam modry lenor a prach ariel PRO-ZIM 7.......arielu som verna !super pere a krasne vonia! 😉pouzivam ho už dlhoooo
ale teraz som kupila prave vcera lenor s parfumom teraz tie nove aj v reklame ich davaju mali v hypernove 2 za cenu jednej a nadherne vonia tak zajtra vyskusam dufam ze bude vonat tak ako vo flasi 😵
a s tymi podbradnikami nas ich tiez velmi nechce ale keby som mu ich nedavala fakt vobec takuž je v kosi tolko veci ze koniec už som vyhodila 4 podbradniky a 6 triciek ☹
viac som povedala nie a maly si zvykol!chvalabohu 🙂

miskachrumka
autor
29. nov 2009

a zuzka rad ta obsluzim so rada ked niekomu chuti to co navarim a to som sa ucila sama varit z internetu ci kucharskych knih a už viem toho dost nechcem sa chvalit 😀 😝 ale ide mi to a niesom viac pysna na seba ked niekto spapa co som navarila a povie bolo to fakt dobre joj som uchvatena 😵 to je lepsie pocuvat ako by mi niekto povedal dobre vyzeras 😅

a rada ti spravim cajik kavicku aj kolac hadam ak stihnem som rada ked sa navsteva umna dobre citi!ved to je uloha hostitela 😉

rebeca a ako to zistim viem ze ked je kasel normalny tak dieta aj vykaslieva ale nikdy niesom si nicim az 100percent ista! 😒
a ako som pisala vyssie musim zajtra poprosit chlapa nech kupi ked bude mat poobednajsiu prestavku lebo som ho vecra vecer robila ja sikulka 🙄

miskachrumka
autor
29. nov 2009

a este som chcela vcera nie vecra ,rozbila nie robila 😀

zizu si tu?pocuvaj vo stvrtok ideme do tej poradni ak nam povie dr ze nam nic nieje tak dojdite bud piatok alebo cez vikend ano?tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim sa na vas!boze sme od seba 4 km a dohadujeme sa ako by sme od seba byvali 200km 😅

miskachrumka
autor
29. nov 2009

zuzi nie zizu idem umyt riad lebo sa mi drieme 😔

a zas som tu sama ☹

cestovatelkaandrea
30. nov 2009

baby vy ste dobre 😀 a kto pride navstivit mna??? 😀 😀 😀 ja tiez navarim, upecem, kavicku alebo cajik uvarim. aj prespat mozete 😀
citam, ze ste sa bavili o prachoch na pranie. no my pouzivame Robijn alebo Ariel na pranie a avivaz Robijna alebo Lenor. Ten Robijn je hypoalergenny, tak kvoli malemu ho pouzivam aby nahodou nejake reakcie z prachu nechytil.
Podbradniky sa u nas osvedcili. Damian ich zatial nestrhava, tak aj oblecenie prezije viac ako jeden den.
Od vcera nechce drobec papat nic ine len keksiky a mliecko. Ked som kukla do pusy, tak som videla naliate ocne zubky. Tak sa uz tesim. Vraj s tymito byvaju problemy. Aj ho vcera prehnalo par krat. Vcera som mu uvarila aj detsky caj na brusko, co mi mamina priniesla do NL.
V stredu ideme do nemocnice na vyberanie stichov. som zvedava ako dopadneme.

Rebeca nie si sama ktora funguje tak ako funguje. My sme s muzom v NL a nikoho okrem neho tu v podstate nemam. Mame par priatelov ale ti nam s drobcom nepomozu ked treba. Niekedy sa divim, kedy sa mi stihaju dobit baterky aby som normalne fungovala. A to este chodim do prace, takze po praci ked pridem domov, tak musim toho tolko porobit za neviem co skor. Dobry caj alebo kava, super sprcha, zatat zuby a ideme dalej... aj depky rychlo prejdu. Hlavne ze sa drobcekovia nasi usmievaju. Aspon u mna zabera to, ze ho vidim smiat sa od spokojnosti.

ockovelasky
30. nov 2009

Ahoj Andrejka.. Ty si už v práci? Som myslela, že budeš s drobcom.. 🙂 Môj malý už asi tretiu noc nespí, je hore každú hodinu.. Doki nám dala homeopatické čipky Viburcol, na uľavenie keď idú zúbky, môžem povedať, že zabrali len do polnoci.. 😖 Som zvedavá, do kedy takto vydržím, ale keď ste vydržali vy, tak hádam zvládnem..
Máte niektorá skúsenosť s tými čipkami?

cestovatelkaandrea
30. nov 2009

Elenka ja som isla do prace hned na druhy den, po Damianovom incidente ☹ V skolke ho teraz davaju do hracieho boxu aby sa mu nic nestalo. Ked ho nechaju chodit po triede, tak len s nejakou ucitelkou za rucku a ked tam nie je vela deti. Inak musi byt cely den v boxe, alebo v stolicke. Normalne vraj dokaze sediet hodinu v stolicke a pozerat sa von oknom na auta a ludi. Ale to dokaze aj doma. Z okna pozera na jachty a lode, kacicky...
Cipky o ktorych pises nepoznam. ja som davala Damianovi normalne paralenove cipky pred zaspatim a ucinkovali celu noc. sice sa sem tam zobudil a mrncal ale nebolo to take zle.

ockovelasky
30. nov 2009

Tie paralenové mám aj ja, ale nedávajú sa len, keď má bábo teplotu? Ináč, super starostlivosť o deti tam máte, len tíško závidieť.. 😀 😀
Dnes vyšlo asi po mesiaci slniečko, tak sme boli od dvanástej vonku.. super pocit, aj malý spal bez prebúdzania sa celý čas..

cestovatelkaandrea
30. nov 2009

Elenka paralen je aj od bolesti 😉
S tou starostlivostou to je na dlhu debatu.... 😅 nieco je lepsie, nieco omnoho horsie. nuz co musim si zvyknut.
V sobotu nam Damian padol doma na koberci a zacala mu ta rana krvacat trosicka. Skoro som osedivela. Ani jest, ani pit potom nechcel, len sa tulil 😢 ale po nejakej dobe bol opat v pohode a rana vyzera dobre -Nenatrhla sa.

miskachrumka
autor
30. nov 2009

ahojte kocky tak som tu mame vonku dalsi zubok lepsie povedane sa mu prediera cez dasno tak sme plany tak som tu az te

elenka mi sme stridali nurofen sirup s panadol cipkami kazde styri hodiny!az kym teplota neklesla pod 37,7 a potom som už nedavala😉

miskachrumka
autor
30. nov 2009

az teraz som chcela napisat !

elenka tak vam asi pojdu zubky nie?

miskachrumka
autor
30. nov 2009

andrejka a navstivime aj teba neboj alebo ty nas 😀

ideme trosku von na vzduch aj ked je vonku kosa ale prevetrat sa musime!
zase ho chudacik musim nababusit ako kazdy den tak to neznasa a zuri ze to by clovek neveril 😕
hlavne ked mu pcham rucky do mikini a do bundy!

inac baby neviete nejaku dobru stranku na pekne zimne bundy damske tu co som si vybrala cervenu tak maju len L a to ja mala aj som jej pisala email a neodpisala tak asi budem nutena ist zajtra do mesta nieco kuknut!

cestovatelkaandrea
30. nov 2009

No Miska ja pridem na SR az niekedy okolo velkej noci. Vtedy budu spravy plne informacii, blazniva zenska zrazila tisice ludi na ceste v aute z autoskoly 😀 😀 😀 (a tou zenskou budem ja)

Dufam, ze sa Davidkovi coskoro ulavi. Ach tie zuby, to je niekedy riadne trapenie

ockovelasky
30. nov 2009

Miška, môj drobec zatiaľ mal teplotku len do 37,5, ale vidím, že ho to bolí.. ☹ ☹ ☹ Hlavne v noci je to zlé, lebo sa budí každú hodinu a ja s ním.. Už mi vidno dolné zúbky pod ďasnami, ale zatiaľ ich necítim..
Andrejka, deti sú živé, že, ale šťastie, že sa rýchlo "otrasú" a po chvíli idú ďalej, ako keby ani nepadli.. 😉

ockovelasky
30. nov 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 opravujem... už mu vidno zúbky... 😀 😀

miskachrumka
autor
30. nov 2009

andrejka dober ty budes na titulke a ja budem hned na prvej strane 😀 cerstva vodicka chodila po kanaloch a rucala vsetko co jej prislo do cesty 😅

ja to berem tak **aj zla reklema je reklama** 😉

miskachrumka
autor
30. nov 2009

inac chcela som napisat hlavne ze -doniesli mi tie kvapky asi pred 2 hod.este dnes z lekarne tie kvapky Ditustad a samozrejem kedze som ich rozbila v sobotu tak som ich chcela hned dat tak som mu nakvapkala 6 kvap podla predpisu dala som mu ich a asi za 20 min.isiel maly papkat vyzivku a asi po 8 lyzickach naraz zacal kaslat zostal cerveny a vyzvracal mi ju ☹ aj ked nie celu ale asi polku a stym mu isli von aj hlieny tak neviem ci nam robia dobre tie kvapky lebo mu to asi drzi hlieny tak neviem isto ci mame ten suchy 😖 kasel som sa rozhodla ze mu ich napokon nebudem davat preistotu a pockam do stvrtku co povie dokina!

miskachrumka
autor
30. nov 2009

elenka mne dr povedala ze ked ma dietatko teplotu pod 38C tak sa nema davat nic ale od bolesti podla mna mozes dat nurofen sirup! 😉

tento nas teraz asi 2 hodiny placka tak po 5 min musi ho boliet ten zubok to je ten z prvych lebo naspodu nam nevysli jednotky aale len jedna jednotka druhy je dvojka tak teraz mu vychdza zubok medzi nimi naspodu a asi nam pojde aj hore druha dvojka 😒 ale cim skor mu to povychdza tak bude lepsie a hadam ked nam vyndu tie dva tak budeme mat zas pokoj na nejaky mesiac dva! 😉

ockovelasky
1. dec 2009

Ahojte, Miška mám doma len Panadol sirup, myslím, že majú rovnaké účinky s Nurofenom, ale popýtam sa ešte.. 🙂
Ináč, baby, švagriná dnes rodí, tak jej držím palce.. 🙂 🙂

ockovelasky
1. dec 2009

Ešte som sa vás chcela opýtať.. Keď sa vaši drobci začali pohybovať, tiež cúvali? Lebo ja mám doma malého ráčika (a to nielen znamením), buď cúva, alebo sa točí v protismere hodinových ručičiek.. 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
1. dec 2009

Elenka tak drzim svagrine palce, aj paste na rukach aj na nohach. Ja som rodila celu noc. Chytila som crevnu chripku tak som celu noc lietala na WC a len som na striedacku vracala a kaka... Dnes som si zobrala den dovolenky, tak oddychujem. Zvlastny pocit byt sama doma bez drobca 😒 ale aspon ze uz nelietam na ten zachod ako ruska strela. Inak co sa tyka tych cipiek tak u nas v NL odporucaju davat pri chorobe az ked ma babo 38.5 a svagor (lekar) v nemecku dava az ked ma drobec 39. Vraj dovtedy sa buduju protilatky. Ale od bolesti je to asi ine.

cestovatelkaandrea
1. dec 2009

Elenka nas necuval. Isiel hned dopredu. Ale vraj je to prirodzene ked deti najprv cuvaju. Doktorka na poradni sa podivovala, ked som jej povedala, ze Damian necuval. Tak to cuvanie asi lekari normalne ocakavaju. Tvoj drobcek sa uz posuva?

ockovelasky
1. dec 2009

No áno, posúva, len mi je smiešno, že sa k hračkám nepribližuje, ale vzdiaľuje od nich.. Ale nožičky ešte veľmi nezapája, len ručičky a bruško, ako malý tuleň.. 😀 😀 😀
Z čoho si dostala tú chrípku?

cestovatelkaandrea
1. dec 2009

Aj Damian sa tak posuval ale az niekedy po siestom mesiaci. Ale len dopredu. Dovtedy sa len ako besny pretacal v ohradke a nohy si vykladal na hrazdicku a kopal do hraciek.
No tu brusnu chripku som chytila asi od drobca. Vcera som pisala, ze v nedelu nechcel papat, iba keksiky a mliecko. A aj ho par krat prehnalo. No a vcera tiez moc nenajedol. Ale uz to bolo lepsie. No a asi ako sme sa mojkali a tak, tak som to chytila od neho. Len u mna to malo horsi priebeh lebo moja imunita je na bode mrazu. Vsetko sa na mna lepi... ☹ Myslim, ze zajtra budem uz v pohode, len mi vobec nechuti jest 😝 zatial si davam len medovkovy caj a mozno poobede natlacim do seba aj nejaky ten chleba.
Asi si idem lahnut. Dam si notebook k posteli a budem pisat odtial.

ockovelasky
1. dec 2009

fúúú, tak to nie je nič moc, tá črevná chrípka.. Môj chudáčik je dnes zase taký umrnčaný, teraz som mu dala gélik, tak sa na chvíľu utíšil.. Včera som mu kúpila takú húsenku, čo keď natiahneš, tak hrá a akosi si ju hneď obľúbil, tak ju k sebe tisne a ochutnáva.. 😀 ale nič ho dlho nezabaví..
Zajtra idete ťahať tie stehy, že? Držím palce, nech to dopadne dobre a nech ho to nebolí.. ☹

cestovatelkaandrea
1. dec 2009

No veru zajtra ideme do nemocnice. Vraj by ho to bolet nemalo. Budu mu vyberat len dva stichy. Ten treti mu nechaju, lebo to je taky co sa sam rozpadne. Ale ako ho poznam aj tak bude plakat, lebo sa bude bat doktora. Esteze je zajtra poobede firmeny Mikulas, tam na vsetko zabudne. 😀

miskachrumka
autor
1. dec 2009

ahojte
tak mi sme mali tuto noc ovela lepsiu tak som rada sme sa vybuvali!
😉

miskachrumka
autor
1. dec 2009

elenka ja ja drzim palce !nech vsetko dopadne okej 😉
a ano maju rovnaky ucinok tlmia bolest a znizuju horucku!

andrejka neboj mozno maly nebude vobec plakat mozno ta prekvapi! 🙂

miskachrumka
autor
1. dec 2009

inac andrejka ake ste presne pouzivali topanocky na prve krociky?mohla by si mi poslat link ! 🙂