Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

veam
23. jún 2009

Petka nebojkaj sa nejako to zvladnete,ved ste na ne dvaja tak manzel ti urcite pomoze,zvyknete si a bude dobre

peggyyy
23. jún 2009

petka 30.6. budú mať dva mesiace, počkaj len začnú behať nebudeš vedieť za ktorou skôr utekať 😀
veam však su chutné

veam
23. jún 2009

Ano Pegg su a velmi,aspon sa mozes priucat trochu...ja teraz nemam v okolo ziadne take male babo,akurat same tehulky

petkaerdal
23. jún 2009

veam,no sme na ne dvaja par hodin,manzel chodi do prace a tiez sa musi aj vyspat,takze som na ne sama dost casu,tak musime zvladnut,aj ked s nervami niekedy 😅

no tesim sa pagy na to,ked zacnu behat...to budem potrebovat dalsie dve ruky,skoda,ze mam len dve 😝

peggyyy
23. jún 2009

no snažím sa priučiť ale dlho ich nevydržím držať, ale už som ich aj krmila 😀 úžastný pocit

peggyyy
23. jún 2009

petka zaobstaraj si vodítka 😀

peggyyy
23. jún 2009

idem si ľahnúť už sa mi nesedí moc dobre...ahojte zatiaľ

veam
23. jún 2009

petka ale aspon nieco ti pomoze...no co uz s radostami prichadzaju aj starosti

pegg viem si predstavit,neboj coskoro uz budes drzat svoje

petkaerdal
23. jún 2009

peg,dobry napad 😉
pa zatial

petkaerdal
23. jún 2009

veam a ty ako sa mas?

petkaerdal
23. jún 2009

ozaj Jani a uz navlecies nejake gate? ja uz dvoje rifle obleciem,kila mi idu pomaly dole z toho stresu..este 4 kila mam navyse,tak to ma tesi 😀

mici11
23. jún 2009

Ahpjte,

Peggy, Veam 3D je super zazitok,nam sa to s drahym veeeeeeeelmi pacilo. Tak si to uzite 🙂
Peti, no pekne riadne perna noc.Nam maly v noci vstane len okolo druhej a potom okolo siestej, ale zas je hore cez den. Ale nevadi. Mne Samko tiez dava hlavku na jednu stranu, tak tiez budem skusat ten cvik.Ja kupem tiez ked vstane, nie uplne ten isty cas.Ale tak okolo pol osmej, osmej. Peti ja som krvacala tiez 16 dni a od vtedy mam vytok. K dokymu idem az po sestodeneli, este sa mi hoji sitie,takze by ma aj tak nevysetroval a ani by som nechcela 😒 Inak ja uz tiez obliekam svoje rifle v pohode, i ked pomahaju trochu aj stahovacie nohavicky 😉
Inak s tym mlieckom kym trafite ake babatkam chuti ☹ , sa tesim ze kojim.

Mau diky za rady, si uplne super 😉

tvojka
23. jún 2009

Ahojte,
tak som vás konečne dočítala a už neviem,čo som komu chcela... 😖

Nám baby tiež v noci vstávajú väčšinou okolo 2h a potom až ráno okolo 5-6h,ale neni to pravidlo a nevstávajú úplne naraz(našťastie).Najlepšie je ,ked sa zobudia po sebe,že jednu už ukladám a druhá vstáva.Ale cez den ked začnú plakať naraz...no hotová katastrofa,to plačem s nimi.Si predstavte,že ležíte 15min(čo cca kojím) a pozerate sa na vrieskajúce druhé dieťa,čo je hladné 😢

My sme boli dnes v poradni,pani doktorka nadšená ako vždy...Sárinka má 5kg a 58cm a Eliška 4,4kg a tiež 58cm.Zobrala im stery z ritiek,lebo Elišku už vyše týždna trápia bolesti bruška-začne plačkať už pri papkaní a pokračuje dlho po nom...Neni to vždy,ale väčšinou 😔

Januli,mne baby zozačiatku negrgali skoro vôbec a ked tak na pleci,ale postupne sa to naučili a teraz už grgnú takmer vždy.Určite to budeš zvládať aj bez pomoci maminy,ja som z toho tiež mala strach,ale dá sa...až na ten občasný hlad v rovnakej dobe.A ako píše Peťka,tiež sa pomaly zrýchlujem a veci mi už netrvajú tak dlho ako na začiatku.Dokonca sme cez víkend baby osprchovali vo velkej vani,sa mi nechcelo rozkladať kúpanie 😝

Poi,som rada,že ste sa konečne dostali domkov,tak nech sa rýchlo zabývate a najdete systém(teda my sme ho ešte asi stále nenašli,ale nevadí 😀 )Ako s mliečkom?

Mici,vidím,že si spokojná mamina,teším sa,že vám kojenie ide.

Baby,ako tu píšete o tom krvácaní,ja som dnes 8týždnov po pôrode a ešte stále krvácam.Dnes som hovorila s dokynou a vraj to neni nič nenormálne ,ale o týžden sa mám dojsť ukázať.Už mi to fakt lezie na nervy,chodiť stále s vložkou 😝 😝 😝

Peg,aj my sme boli v Hlohovci na 4D,bolo to super a jedine ten doky videl obe pohlavia,nikto iný nám Sárinku nepotvrdil za celé tehu,tak sme boli v napätí 😉
A nákupy si nenechávajte na poslednú chvílu,teda ak nechcete kupovať cez net...Ja som ku koncu bola rada,že ešte chodím,nevládala som behať po obchodoch a tešila som sa,že som nakúpila v predstihu.

Všetky vás zdravím...Peti,Janka,Mau,Mici,Poi,Babul,Veam,Peg...koho som zabudla? 😅

petkaerdal
23. jún 2009

ahojte,
tak mici ten vytok je asi normalny po porode,mau a Jani,aj vy ste to mali,mate???

no riadna noc bola dneska 😖

boli sme u lekara ,az som bola prekvapena vahou dievcat,Selin 3350g a Aylin ju dobieha 3080g,som teda necakala,ze tak pribrali

mau a dr. pozerala tu hlavicku Aylin a ma to v poriadku,ale povedala,ze treba striedat strany na spanie a podkladat vankusik
kasel nema,to sa mi zdalo,to zevraj po papani tak chrchle a tie vyrazky su tiez ok,asi potnicky..zevraj to zmizne

tvojka
23. jún 2009

Peti,tak som rada,že ste ok.Potničky sa aj nám vyhodili,potieran to liehom a miznú. 😉

janula13
23. jún 2009

ahojte babulky..
tak ja som uz sama, mama mi musela do vikendu odist, ale mm si zobral dovolenku, nechcela som, ale on ano, ze budem s nimi sama a z ked budu väcsi, teraz je s nimi fakt roboty..vsimla som si ze najhorsie je to medzi 21-00h, vtedy mrncia, vrestia a nevieme preco, bruska ich bolia vzdy, ale ten cas je hrozny..ja ivch nekupem o tom istom case, kuopem pred papanim, ked vyjde o 20 tak pretym alebo ked vyjde o 21 tak predtym, ale nevieme ci je naj, pri kuopani vrestia ale potom chcu spat a nechceme ich potom hned budit na papanie, to je trapenie, tak to chceme spravit hned po sebe, vy to ako robite, vam po kupani nezaspia?predtym ich krmit nechcem nech sa nepogrckaju..
inak dnes sme boli na klbiky, ze ok, nemusime uz postolky aspon to, aj s tym bola otrava a estee na kontrolu o 6tt, a tiez som skocila k pediatricke , nali boli v aute s mamou a spytala som sa jej na to grckanie tak nas hned poslala na gastro, tak tam pojdeme a uvidime co to s nasimi je, ci je to ten reflux...a vidite, spytam sa tam na zmenu mliecka, my sme museli ten nutrilon nenatal pre predcasne narodene, ale na krabici sa pise ze je do 2.5kg, ale kamoske v nemmocke povedali ze kedze ho ma este doma a aj ja mam este 2pixle, ze moze aj do 3kg, tak ja pokracujem s nim tiez...a chcela by som ten AR, ved sa spytam na tom gastre a snad nam nieco predpisu...dnes sa mi pogrckal 3x!taka sabla, az mi bolo do placu, teraz na poslednom papani pekne spapal a ani sa nejak nezvijal a teraz obaja spia...chystaju sa na nocne mecheche..
inak babule ja som to tiez zvladala v nemocke, najprv za hodku a potom som to nejakym zazrakom stiahla na nejakych30-40min, mala som oboch nakrmenych a teraz nechapm, ale tam som ich krmikla naraz a nedavala odgrgnut mala som ich opretych v perinkach tak ze v nich pomaly stali a negrgali a ani negrckali...iba ked ich sestricka nutila jest...
ale som rada ze ideme na to vysetrenie, trpim s nimi ked trpia..
mau tak dufam ze aj nam tie problemi prejdu mozno vdaka inemu mliecku...
inak ja ani nejak nesledujem na ktorej strane spia, prehadzujem ich, ale tusim si tiez tekvicku tocia na oblubenu stranu, musim si to vsimat...

tvojka
23. jún 2009

Tak vy už máte všetky klbiky za sebou? 😕 Nám to robili ešte v pôrodnici a vraj kontrola o 3mes...čiže až o mesiac ideme.
Jani,tie nešťastné koliky bývajú väčšinou večer,aj my mávame večer ťažký 😔 .Kúpeme ako kedy...niekedy o 17:30h,inokedy o 20:30h,ako sa nám podarí.Papkajú po kúpaní a nezaspia po nom ani náhodou,už pri obliekaní je taký plač,že sa nevedia dočkať cecku 😀 .Až ked ich položím na postel a hodím im k puse plienku,už zostane ticho a trepú rukami nohami ako sa tešia,že ideme papkať 😵

janula13
23. jún 2009

petulka krasne vahy 😀 ja uz sa tesim ked budu mat nasi 3kg, uz teraz citim ze su tazsi 😀
ja krvacam uz malicko, ledva vlozku zaspinim, a nie je to doslova krv, je to take hnedaste, tak som zvedava dokedy...nielenzd investujeme do plienok, este aj do vloziek musime..
ozaj a plienky uz pouzivate c2?ja este jednotky a aj z tych sa mi precikavaju, hlavne kubko, neviem ako to robi potvora a dnes si matusko ocikal tvar 😝 no comment, nestihla som ho zastavit 😀
ja tiez odgrgavam na pleci, niekedy sa nezadari, tak sa vykaslem na to a dam ho na brusko, ale ani to nepomaha a znova som ich dala spavat na vyvysenu podlozku, ci im to nepomoze na tie bolesti ...
petka, tvojka dakujem za povzbudenie, ja dufam ze to budem nejak zvladat, ved nemam na vyber, ale neviem si to predstavit, oni nie su taki rychli v papani a grgani a tak tak to trva, este do toho ich musim budit a preberat...
idem sa vyvalit kym spinkaju, ak sa zobudia, pojdeme kocikovat...

janula13
23. jún 2009

ozaj peti a aj ja uz zapnem rifle, aspon jedny, co teraz nosim aj take kratasove rifle, brucho nejak trochu maskuhjem, previsa mi nad tym, ale uz mi je to jedno, ved co chcem ani nie mesiac po porode, zacnem cvicit ked budem moct a bude casm, ja to tak nenecham 😀 nech maju chlapci zase stihlu maminu, aj ked kilecka by mi ostat mohli, ale aj mne idu dole a to strasne vela jem, nechapem preco tolko jem, a este aj chudnem...

petkaerdal
23. jún 2009

tvojka,nam na to dr. nic nedala...ako vyzeraju tie tvoje potnicky? tie pupaciky,co ma mala maju aj bielu hlavicku,ako normalny pucik,aj tvoje to maju tak? a moja to ma na tvari a po krk,po tele nie

Jani,ja by som buntosenie zase brala medzi 21 a 00 hod...to by som bola este hore a kukala tv,ale moje to robia zväcsa od 2 do 4 😠 to je najhorsie,ked som rozospata 😔
tak 3x je uz dost,ked ti vygrcka,to moje tak moc negrckaju,nam ked sa podari prudom grcat,tak mozno raz za 3 dni,ale s pusinky im vyteka aj ked spinkaju,tak asi mame mierny reflux

tvojka,nam tiez klbiky robili v nemocke ,ale potom o 6-8 tt kazali na kontrolu a to ideme za 3 tyzdne

ani mne po kupani nezaspia,lebo mne uz od hladu revu este pred kupanim,napapaju sa a potom mi prespia pekne

a placu vam pri kupani?? nasim sa to paci,plakali len prvy krat,teraz uz nie 😀

ja plienky uz mam 2 a este ani raz sa mi mala teda neprecikala,Kubko asi cika moooc 😀
Janka,ocikal ti tvar? 😀 😀 😀
to mi mame ocikane a okakane uz vsetko,mam aj podlozku,prebalujem na gauci a uz ho mame okakany a ocikani asi 6x,ja som ocikana velmi casto a uz sa Selin podarilo ma aj okakat,ked som dala viacej prasku do mliecka,vystriekla take riedke a rovno na mna 😀

tvojka
23. jún 2009

Peti,presne tak vyzerajú tie potničky a tiež to majú na tvári a krku.Potieram to normálne tým liehom,čo sme natierali pupíky.Inak Eliška má v pupku malú herniu(pruh),má ho taký vypuklý,ale dokyna povedala,že je to v pohode,že sa to zvykne vtiahnuť samé.
Naše baby grckajú skôr tiež len ked spia,že si trochu vypúšťajú,alebo hned po papkaní,že sa asi vela najedli,tak grcnú.Ale nie vela.
Pri kúpaní neplačú,to sa im páči ,ale ked ich vyberiem z vody a ideme utierať....to je rev!
Plienky používame ešte pre Elišku stále 1,ale už nám končia zásoby,tak sme kúpili 2 a Sárinka preskočila z 1 rovno na 3,sú jej trošku väčšie,ale neva.Chceli sme vyskúšať Babylove z DMky a kúpili sme tie 3,tak ich testovala.Ale včera bol manžel v Madarsku na plienky a kúpil zas Pampersky,vyzerajú kvalitnejšie ako tie DMkové a cenovo sa to vyrovnalo.Tak máme zas zásobu aspon na 2mesiace 😝

tvojka
23. jún 2009

pridala som naše spiace princezničky...
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

peggyyy
23. jún 2009

tvojka ako dlho trvá samotný ultrazvuk?
nákupy si nenechám na poslednú chvíľu no teraz sa mi to zdá príliš skoro
a malinké sú chutnučké 😀

petkaerdal
23. jún 2009

tvojka,tak hadam to budu tie potnicky teda
a tvojim babak tiez miznu a objavuju sa nove a nove,ja to sledujem,stare miznu a kazdy den su nove,ako je chladnejsie tieto dni,nema to take cervene,ma peknu bielu tvaricku,ale puky su
aj u nas je rev pri utierani,vtedy spustia 😀

ja mam chvilku oddych,vsetci traja mi spinkaju...tak si idem dat sprchu a o 6 sa ide zase papat

petkaerdal
23. jún 2009

tvojka,male su zlatunke a na ten druhej foto vidno tie pupaciky,vyzera to presne,ako ma moja...

tvojka,ako ich mas doma oblecene teraz ,ked je chladno?
ja mam teraz body dlhy rukav,na tom tricko a dupky

tvojka
23. jún 2009

Peti,teraz ked je chladnejšie,tak miznú.Oblečené majú dlhorukávové body a overal-pyžamko.A zakrývam hrubými dekami.
Peg,trvalo to asi 45min a asi 30min máme na DVD.Bolo to super,velmi sme sa z toho tešili 🙂

A dakujeme za pochvaly 😵

babulka123
autor
23. jún 2009

ahojte, tvojka kukala som foto paraaaada.. a staci ked kuknem ku vam do pasov.. sak vy uz ake "stare" deti mate.. mi to pride az nerealne ze ste pred chvilkou boli tehu..

ja uz pomalinky idem do finale.. brusko rastie kazdy den.. mam pocit ze uz nema viac kam narast ale kde.... furt si najde miesto.. a uz to teda poriadne boli hlavne dole... ale co uz.. nejako vydrzim este cca 4tt... sak to je uz malilinko..

a potomm uz snad budem mat co povedat aj do vasich tem lebo teraz mozem len "zavidiet"

petkaerdal
23. jún 2009

tvojka,tak nasej malej tiez miznu,ale aj sa objavuju tusim,uvidim za par dni,ako to bude

ja zakryvam paplonikom ,deky mi uz odkopu a tie vaky nemam,neviem najst take malicke

babulno uz ides do finale,ako to leti fakt,uz aj ty budes coskoro mamina 😀

petkaerdal
23. jún 2009

ozaj baby a sterilizujete flasky po kazdom papani? ja ano

babulka123
autor
23. jún 2009

peti vidis ale nedobehla som ta.. hehehehe

inak take malinke ak by si chcela tie vaky, tak na sk v tescu ... tam maju a su super..