Vytvalé snažilky sú už tehuľkami. Pridajte sa

babulka123
16. apr 2009

baby tak veeeeeeeeeela stastiaaaaaaa

veam
25. máj 2009

Ja idem az buduci tyzden vo stvrtok,budu mi brat uz aj krvicku na tie vrodene vady,tak budem v strese aky bude vysledok...

pointka
25. máj 2009

veam neboj, budu OK, ake si mala NT?

veam
25. máj 2009

Poi co je NT???

petkaerdal
25. máj 2009

veam to meraju nieco na chrbtici, vyzera to ako biely pasik.

veam
25. máj 2009

Tak to mi asi este nerobili,tak neviem...

veam
25. máj 2009

Akurat pozeral na chrbticu cez utz,inak nic...

petkaerdal
25. máj 2009

ked pozeral na chrbticu,tak si si mozno nevsimla a on to meral,to sa tusim nejako v 13tt meria,podla mna ti to meral uz,kukni do knizky,mozno to tam mas napisane

veam
25. máj 2009

V knizke nemam nic take napisane...

mici11
25. máj 2009

Baby ja som sa vyhrievala na slniecku s knihou v ruke, ale vydrzala som iba cca 40min, je strasne horuco 😝 Ja mam radsej tiez teplo ako zimu, ale pocas tehu mi vyhovuje asi tak 20 stupnov 😉
Veam to NT: ultrazvukové vyšetrenie nuchálnej translucencie plodu, čo je meranie hrúbky vodnatého tkaniva krku bábatka a zvýšené hodnoty merania dávaju základ podozreniam na Downov syndrom, na iné chromozomálne abnormality alebo vrodené srdečné vady. Vyšetrenie NT (nuchálna translucencia) musí byť prevedené medzi 11. až 14. tyždnom tehotenstva. Posledný den na vyšetrenie je 13 tyžden a 6 den tehotenstva. NT je vyšetrenie, ktoré vyžaduje vysokošpecializované ultrazvukové zariadenie s vysokou rozlišovacou schopnosťou a lekári alebo ultrazvukový technici ktorí ho vykonávaju, potrebuju špeciálny tréning.

Mne to robili tiez 😉

veam
25. máj 2009

Mici dakujem za take podrobne vysvetlenie,tak ja uz som z toho debil,neviem ci mi to robil alebo nie,mozno hej a nevsimla som si toho,fakt neviem,ale v knizke nemam nic take...

petkaerdal
25. máj 2009

mici to si zkopcila ? 😀

veam isto ti to robili,kazdej to robia a isto to mas ok 😉

veam
25. máj 2009

Petka v to dufam,inak neviem co by som robila 😒

mici11
25. máj 2009

Veam nemas zaco.
Peti jasne ze skopcila 😀 Inak pri tom vysetreni musi byt specialny ultrazvuk, u nas to robi len jeden doktor a to sme okresne mesto. Ale v BA a vo Viedni iste skoro vsade

veam
25. máj 2009

No takze podla toho ze na to musi byt specialny utz mi to asi nerobil,caka asi na vysledky z krvi...

mici11
25. máj 2009

Veam ved teraz ti budu robit tripple testy, ci uz ti robili? Vies z krvi...

veam
25. máj 2009

No to mi teraz budu robit buduci tyzden ked pojdem do poradne

petkaerdal
25. máj 2009

tak ja neviem ,ci musi byt specialny uzv,mne to robil na normalnom uzv moj gynekolog a aj v nemocke na normalnom,ved to len omerali velkost,ako mi meraju napr. aj hlavicku,nevidela som nic specialne na tom 😀

mici11
25. máj 2009

Peti no moj doky ma klasicky 2D a na to vysetrenie som sa objednavala inde+ mi brali krv a porovnavali vysledky. Tak to aj popisuju v tom clanku co som skopcila vyssie.

petkaerdal
25. máj 2009

micni,no moj gynekolog ma stary srot uzv,nic na noc neni vidno a to bol taky biely pasik a to normalne odmeral,presne tak aj v nemocke alebo si uz nepamätam? 😕

mici11
25. máj 2009

Neviem Peti, ale hlavne ze si to mala OK.

petkaerdal
25. máj 2009

jasne,hlavne,ze to bolo ok 🙂

jaj,ked mam tie moje zaby tak zle ulozene,tak ma boli brucho

mici a ty necitis este ani tie falosne kontrakcie? alebo tie bolesti menstruacne?

mici11
25. máj 2009

Peti tie falosne kontrakcie mam sem tam pocas dna, a aj menstruacnu bolest hlavne na vecer. Teraz som si citala v tehu knizke, ze nieco neviem to precitat, ze co 1 cm, tyzden pred tym 1,5 cm a nieco 1 prst. To asi na 1 prst otvorena ako mi aj hovoril. A ten 1 cm to je krcok? A to co znamena? Ja truba sa som sa naposledy nic nespytala

petkaerdal
25. máj 2009

asi ho mas uz iba jeden cm dlhy,to je dlzka urcite,to co ja som mala najskor 46mm a teraz mam 4mm
takze ho mas uz tiez opotrebovany a zniceny a otovrene sme rovnako tiez

mici11
25. máj 2009

Aha diky Peti, takze nsad pomaly aj porodim 😉 Juuuuuuuj neviem sa dockat stredy.
Akurat som vecerala, zase pateku, chlebi a cibik 😀 cize zas mam sviezi dych 😀

petkaerdal
25. máj 2009

mici,ja ledva dycham,zase som sa prejedla a prepila,citim sa priserne,taka naliata vodou 😖

nieco skus robit,aby sa ti krcok skracoval aj dalej🙂

mici11
25. máj 2009

Peti prisiel akurat drahy, idem mu dat veceru a nieco skusime robit 😀 😀 😀

pointka
25. máj 2009

niekto sa nevie dockat stredy, niekto uz zacina stresovat zo stredy 🙂

mauzos
25. máj 2009

peti, mylela som, ze si necitala, lebo aj ja som pisala tie vahy 🙂

mici, nieze ta to po tom skusani chyti dnes a budes mat pri porode sviezi dych z cibky 😀 😀

mici11
25. máj 2009

Mau uvidime uvidime 😀 i ked ten dych by nebol bohvieco pri predychavani 😀 😀

mauzos
25. máj 2009

no veru veru, aby personal nepoodpadaval 😀 😀