Čo robiť s kazom na mliečnych zuboch u 16-mesačnej dcéry?

tancul1
18. máj 2019

Ahojte mamicky, dcerka ma 16 mesiacov je stále kojena a ma na oboch dvojkach hore kaz😟 nepije okrem materského mliečka sladene napoje, nepapa sladkosti a zubky umuvame 3x denne. Vcera na preliezke si buchla pusu a z tej dvojky sa jej odlomilo. Uplne vidiet aky je oslabeny a vyzerá to otrasne😟. Neviem ci mam ist zubárovi s tymto kedze na prehliadke nam povedali ze s kazmi sa teraz bohužiaľ nic neda robiť.... Ma niektora vas podobnu skúsenosť? Zacala som jej dávať prirodny vitamin d3 s k2, probiotika, vyplachy a calcium ale to kalcium mi v nicom nechce zjest. Nepoznate nejaky prirodny vapnik v tekutej forme? Ďakujem za kazdu rady🙏

dskjhfdlkdjhl
18. máj 2019

@tancul1 preco by sa s kazmi nedalo nic robit? Ved aj mliecne zuby sa plombuju. Ja by som isla a pripadne aj zmenila zubara, nasla takeho, co riesi aj mliecne zuby.

tancul1
autor
18. máj 2019

@dskjhfdlkdjhl 16 mesacnemu dietatu neopravia zubok pri vedomi...boli sme na konzultáciu v schille a povedali nám to isté.... Ked bude dcera vacsia je to ine

diewcatqoo
18. máj 2019

@tancul1 ahoj, ja som synovi nasla zuby na 4kach, ked mal 18 mesiacov a tie zuby este ani nemal poriadne von. Tiez kojeny, nikdy nepapal sladkosti, hygiena super.. ja som bola z toho velmi nestastna. Zubarka nam tiez s tym nic nerobi, pretoze syn odmieta spolupracovat, ale odporucila nam gel GC Tooth Mousse a s tymto mazeme zubky kazdy vecer. Je to na vyzivenie zubov, obsahuje to vapnik a fosfat a je to vhodne aj pre male deti. Tie stare kazy to malemu akokeby zakonzervovalo, ze sa dalej nerozsiruju a nove za zatial netvoria

misica16
18. máj 2019

No my mame tento isty problem.... A presne ten isty priebeh az nato ze nasa to ma na hornych 4 zuboch som z toho nestastna ... Moja zubarka jej s tym odmieta nieco robit kym nebude schopna sama otvorit usta no dovtedy tie zuby uz mat nebude ... Chcela som ist k zubnemu chirurgovi no neodporuca mi anestezu ani rajsky plyn lebo ze to nie je zivot obrozujuci stav ... Tiez uz z jedneho zuba skoro nic nema .. obvodna povedala ze to moze byt kludne dedicne a uz od vyvoja ... Mame umyvat zuby cistou vodoy vzdy 15 minut po jedle hlavne ked je ovocie alebo nieco sladke... My jej tiez nedavame ziadne lizatka cokolady a podobne veci no svokra povedala ze ako decko to mal moj muz a vyzera ze to ma po nom ... No ako dospely ma krasne zuby do 30 nemal jediny kaz ...tak uz len tym sa utesujem lebo sme boli aj na odberoch aj so stolicou a okrem nedostatku zeleza nic zavazne nenasli ... Ja jej tiez davam probiotika a umyvam hlavne pred spanim niekedy aj so stipkou detskej pasty len este nevypluva takze to sa bojim qni by sa to nemalo koli fluoru . . Je mi z toho smutno ked to vidim no neviem ako by sa to dalo zastavit je to stale horsie

tancul1
autor
18. máj 2019

@misica16 u nás to genetika nieje, nikto z nas nemál taky problem.... Vidim ze ms zubky olabene tak verim ze vitaminy pomozu. Co sa týka pastybja pouzivam z www.puravia.cz a mame aj elmex detsku, dávam minimum takze to neuskosi v tak malom množstve. A ta z puravie je uplne neskodna.

misica16
18. máj 2019

@tancul1 my mame tiez elmex s tou druhou nemam skusenosti .. no zubarka mi povedala ze preto bez pasty lebo ten fluor sa detom usadza v mozgu takze mam respekt ...no moja ich ma tiez take oslabene akoby neviem ten gel co sa tu spomina by sa mal tiez vypluvat ale skusim sa zubarky na to opytat v pondelok idem so sebou tak vramci toho

tancul1
autor
18. máj 2019

@misica16 mozete mi prosim odfotit zlozenie toho gelu?

dskjhfdlkdjhl
18. máj 2019

@tancul1 neviem, mladsia dcera nema ziaden kaz (kojena velmi, velmi dlho, najma v noci), starsia mala prvy uz v 5-tich rokoch (ja viem, Tvoja ma menej rokov, ale pre mna to aj vtedy bol velky sok), tej normalne plombovala zubarka. Kolegyna ma syna a nepamatam si presne, kolko vtedy mal rokov (teraz ma 18, je to fakt davno) a tomu to zubarka riesit nechcela, az nakoniec mali velke problemy, vsetky zuby isli von a teda zmenila zubara a ten jej povedal, ze ten predchadzajuci to riesit mal, len uz si podrobnosti nepamatam, bolo to fakt davno. Preto by som toto len tak nenechavala. Pozitivne je, ze tomu chlapcovi tie trvale zuby zachranili, ale vtedy si uzili.

tancul1
autor
18. máj 2019

@diewcatqoo môžete mi prosím odfotit zlozenie toho gelu? Ďakujem

diewcatqoo
18. máj 2019

@tancul1 neodfotim, lebo nie som doma, takze to nemam po ruke. Ale skus si vygooglit, na nete je zlozenie, aj pribalovy letak.

deti95060810
18. máj 2019

dcére sa tiež odlomil pri páde na vaňu...Zub sa aj poriadne kýval. Zubárka len povedala, že dieťa teraz isto nebude chcieť jesť a po čase sa ten zub akoby opäť vzrastie do ďasna...Odlomený kúsok jej chýba - horná jednotka, ale ostatný zub je už pevný - ten čo ostal...stalo sa nám to asi pred 3-4 rokmi...