Nepreháňa to kamarátka?

eveenka
19. sep 2013

Ahojte mamicky.
Dnes som volala s kamaratkou ci nas pridu aj s 8 mes drobcom pozriet. Povedala, ze pride len sama a ked som sa spytala preco, povedala, ze mu vysiel zub a ze v tomto obdobi maju deti oslabenu imunitu a ze od nasej malej by mohol nieco chytit. Ja na to, ze mala je uplne zdrava a ona ze deti mozu byt nosicmi chorob. Povedala som len ze dobre neoponovala som ze aj dospeli mozu byt nosicmi a ze virusy a bakterie su aj vo vzduchu a ze ked pojde do skolky tam sa este len stretne so soplami virusmi a bakteriami. Je to jej vec ako vychovava dieta, ale neprehana to trochu moc? Podla mna by si dieta malo budovat imunitu aj tym ze pridedo kontaktu s takym prostredim ci nie? Ako ste to rieseli vy alebo aky je vas nazor? Dakujem.

eveenka
autor
19. sep 2013

@ika84 jej rodicia su uz na duchodu a je stale skoro tam, mam jej pomahas malym, ona aj prestala kojit kvoli tomu aby maleho mohla nechat mame aby ona mohla s muzom niekam ist aby maly nebol tak viazany na nu...odsava + UM...a toto ja napr nepochopim, ale opat som neriesila...pre mna je dieta prvorade a tiez som od malej bola max 3 hod prec v kine s muzom aj to tento tyzden prvykrat ato ma mala uz 16 mes 🙂 stale som s nou. Ked som od nejna chvilu prec mam pocit ze mi stale nieco chyba 🙂 🙂 tak naco mala dieta aby jejho vychovavala mama? A uz planuje druhe presne na zimu lebo to mama nebude chodit okopavat na zahradku...nie je to divneee???

eveenka
autor
19. sep 2013

@lili_mia si to vystihla, lebo presne tak mi to pripada..hm..

lili_mia
19. sep 2013

@eveenka netvrdím, že s príchodom dieťa sa má jeho matka zabetónovať medzi štyri steny a okrem ihriska, pediatra a lekára si nedopriať voľný čas bez dieťaťa .. ale odstavenie dieťaťa od kojenia, aby ho mohla nechávať babke mi už príde .. .. zrejme ju mama obskakovala a nevie za seba prevziať zodpovednosť .. síce sa vydala, má samostatné bývanie s mužom, ale stále je u rodičov, lebo inak nevie fungovať, tak je? silno ma zaujíma ako je to u nich s varením ..

eveenka
autor
19. sep 2013

@lili_mia nejak tak si to zhrnula, ona ma uz po 30-tke a bola zvyknuta na isty standard, chodili na rozne vylety, vikendy na vychod atd, a dieta nie je babika na baterky ani sa neda odlozit tada aspon ja to tak vnimam a ked som jej povedala ze moze prilozit aj kazdu hodinu maleho k prsu, nie ona chce vediet kolko presne vypije a preto chce odsavat a nakoniecz nej vyliezlo ze ked by dojcila nemohla by na dlhsie odist od maleho. Ano aj ja potrebuje sem tam vypadnut do spolocnosti, ale kojenie bolo je a aj bude prvorade a ved ked dieta odrastie aj potom sa da zivot uzivat nemoze chciet vsetko hned a naraz...naco pootom mala dieta??

lili_mia
19. sep 2013

@eveenka na výlety sa dá chodiť aj s dieťaťom 🙂 síce nie na tak dlhé a vzdialené, ale aj to časom príde .. tak aspoň si starkí užijú vnúčika

sissmiss
20. sep 2013

@eveenka A ako pekne to zacalo a kam sa to zvrhlo. Velka pravda je ze cloveka treba nechat rozpravat. A po chvili z neho vylezie vsetko. Aj to co nevedel ze ma

prasiatko30
20. sep 2013

@eveenka kazdy nech sa organizuje ako chce a ako sa mu paci - netreba na to otvarat temu a teraz co ideme sa vsetci pohorsovat nad tym ako to pani xy robi so svojim dietatom 😅

baby klud najdite si radsej nejaky konicek a nebudme tak absorbovane len tym co robia a nerobia nase deti a deti nasich blizkych 🙄

simca06022011
20. sep 2013

Ja mam na to takyto nazor: vsade sa pise, ako sa zvysuje chorobnost a kolko alergii a kolko europanov bude mat. No myslim, ze je to prave tymto skryvanim deti a babuskovanim... pred 30 rokmi sme ako 6 mesacni boli odsikovani do jasiel a prezili sme to,teraz deti drzime rok v izolacii, potom na navstevy a do kolektivu po 3 roku (to hovorim vseobecne a zvelicujem trochu samozrejme 🙂) ). K novorodencovi ledva niekoho pustime a o lesteni a dezinfekcii domacnosti a vsetkeho ani nevravim... AKO si potom clovek ma budovat imunitu, zvykat si na alergeny ked je to uz takto narusene. K tomu je spinave ovzdusie a polka mesta pokasliava... vyjde to dieta von a hned je chore a ked je chore 2. krat imunolog z neho urobi chodiacu vystrahu a nasadi milion liekov... na zamyslenie trosku to je... K teme, je to jej vec, ona je strojcom svojho stastia a aj svojho dietata... cize nech si robi co chce 🙂

marecek1
20. sep 2013

@eveenka
asi veľa žien ti tu ešte napíše do komentára, že tvoja kamarátka preháňa, načo chcela dieťa, a podobne - ale pravdou je, že my poznáme len tvoj pohľad na vec, a ona sa nemôže brániť - možno aj má dôvod na to, prečo nechodí s dieťaťom často von - ak má zdravotné problémy, o ktorých sa človeku nechce hovoriť... - ako dobre/dlho sa poznáte? ako často sa navštevujete?
vieš, aj to, že býva u rodičov, a že sa jej mama postará o malé, navarí - má svoje výhody, ale aj nevýhody - istým spôsobom tým trpí vzťah muž-žena, tak možno preto si kamoška takto s manželom niekam večer zájdu, aby mali chvíľku súkromia - a na chvíľku zmenili domáci stereotyp - pokiaľ svojej mame plne dôveruje, že sa jej postará o dieťatko - veď koľké maminy by za tú hodinku, dve boli vďačné.

my s naším synom chodievame na výlety, návštevy, všade od malička spolu, aj s manželom, naozaj iba v nutnom prípade ho nechám s maminou, beriem to tak, že je to naše dieťa, chceli sme ho, tak ho neodkladáme, aby sme si užili - lebo je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. ak to niekto iný robí inak - je to jeho život, každý sme si strojcom svojho šťastia - tak ho neriešim - minimálne nie na verejnom fóre... je tu predsa len aj tá možnosť, že si kamoška nájde túto diskuziu, a mňa osobne by sa dotklo, keby ma tu kamoška takto verejne rozoberala a kritizovala.

eveenka
autor
20. sep 2013

@marecek1 ano je to kritika, ale nie je tu uvedene ani meno, ani adresa....navstevovali sme sa pomerne casto, aj sme si volavali co ako nase deti, ako papaju co papaju, ako spia atd....ved jasne je to jej vec, nebudem ju ziadnym sposobom presviedcat ze prehana a ze to nemusi brat tak vazne lebo akokolvek dobre by som to myslela ona by to zvala z tej opacnej strany ☹

eveenka
autor
20. sep 2013

@marecek1 chcela som vediet nazor inych ludi, ci to tak vnimam len ja alebo aj okolie...

marecek1
20. sep 2013

@eveenka
akože v tej záležitosti, že drží dieťa v sterilnej škrupine - zdieľam tvoj názor - tiež neuznávam, keď niekto dieťa nevodí nikam "aby neochorelo" - môže sa to neskôr vypomstiť pri vstupe do škôlkárskeho/školského kolektívu,

ale v podstate je to jej vec, každý sa snažíme asi robiť to najlepšie - zo svojho pohľadu - pre svoje dieťatko 🙂

andrejka1974
20. sep 2013

@eveenka tak to bude mať čo robiť, som zvedavá či s dieťaťom pôjde von ked bude behať, vsak všetko obchyta a ked náhodou ona ochorie tak dieťa dá kam ,a ak je to len koli zubkom tak dokiaľ vyjde všetkých 20 sa nacaka doma

katka1981
20. sep 2013

@eveenka, boji sa, je to uchulostiva mama, ktora sa velmi boji. Bola som podobna, ale nie az takto, toto je ozaj moc. Bud ju to casom prejde, alebo nie. Ak pojdu dietatku zubky do 2,5 roka, tak mozu byt doma stale. Skus jej povedat o MK, mozno si precita skusenosti od viacerych mamiciek a tvoje rady lahsie spracuje.

dazdovka
20. sep 2013

@eveenka iba sama tvoja kamaratka dokaze posudit, ci je vhodne s dietatom niekam ist, na zaklade toho v akej je babo momentalnej kondicii. Ak uz s nim zazila nejaku chorobu, uplne ju chapem, ze trebars ozelie navstevy, ked ma pocit, ze krpec prave neni vo svojej kozi, len ona vie ako je na tom…
Ich zivot a priority neries, nie kazdemu staci s dietatom byt doma, niekto sa potrebuje aj kulturne odreagovat,niekto sportom atd...