Štvorročná dcérka nespolupracuje so zubárkou

vavrenka
30. mar 2015

ahojte, som vynervovane, poradte mi,dcerka skoro 4 rocna odmieta spolupracovat so zubarkou, ktora je fakt velmi trpezliva, kreativna v motivacii svojich malych pacientov, aby spolupracovali. Doma sme sa snazili s muzomako sme vedeli ju prirpavit na osetrenie, pouzerali si filmik pre deti o zubnom kaze, hrali sme sa na zubara atd..
a ked sme prisli - uz druhykrat, leboaj prvy krat neotvorila pusu, proste nic, zaidne osetrenie sa nekonalo.Boli sem tam hodinu!! Taku super zubarku som snad este nestretla, vyskusali sme spolocne vsetko. Problem je, zeHanka ma naozaj hlboky kaz dole a hore este dalsie dva ☹, takze je viac ako ziaduce tie zubky opravit. Co mame robit?
Vraj na nu mozno caka casom pohotovost, ak by jej nahodou opuchol, a ze tam sa s nou nikto nebude natahovat, ze jej ten zub urobia nasilu ☹
Neviem, co mam robit, ci cakat, az bude mat take bolesti, ze opuchne a potom ju vrestiacu dat znehybnit, zverakom otvorit usta, alebo hladat nejakeho zubara, ktory by bo ochotny jej nasilim zub opravit uz teraz.. prosim, nemate nejaku mudru radu? oboje sa mi zda strasne, ale slepie o kusok sa mi zda, opravit tie zuby teraz, ako v bolesti☹

mufka1
26. jan 2017

@vavrenka este sa spytam ten liek co vlasne stoji .No unas v Ba je vsetko ties predrazene :0( ale jednoducho sa to riesit ties musi aj unas :0).Je to uzasne ,ze ste to vyriesili takto super .Musi najse detsku zubarku lebo ktej co ja chodim tak berie deti ale ci ma liek teno vobec netusim.Ste zlata,ze ste mi poradila daaaakujem velmi pekne :0)

vavrenka
autor
26. jan 2017

@anicka766 podla niekoho ta rodicia vychovne nezvladli 😀 😀
ja som takto spanikarila na operacke. dovtedy bez strachu vsetko ok, no stress, a zarzu to na mna prislo, som skoro utiekla,mala som co robit, ani anseteziologicke som neverila, ze ma nic nebude boliet.. nastastie ma oblbli skor ako som sa zdvihla 😀 😀

vavrenka
autor
26. jan 2017

@mufka1 pisnem ti IP, oki?

mufka1
26. jan 2017

@vavrenka dakujem strasne moc :0)

girlie_konik
26. jan 2017

@vavrenka mohla by som sa spytat na meno tej zubarky? Dakujem krasne😉

vavrenka
autor
26. jan 2017

@girlie_konik je to dr. andrea tulekova, robi na dlhych dieloch

bocianka123
26. jan 2017

Môj syn (mladší) nemáva problém so zubárkou ako takou, . on si už svoje u zubárky odkrútil, aj trhanie stoličky (tuším 4-ka) , ale iba pod lokálnou anestézou.. dnes som aj zvažovala, či dať, či nedať, bola bo iba predná trojka, no s dr. sme skonštatovali, kedže je to "On" to je také "Jeho", tak radšej sme lokálku pichli a bolo.. pri vrtani používame slovné hračky, že zúbok dr. čistí vodou a tak, že musí bacil vyčistiť..

lenže čo je paradox. po lokálke (viem že to tiež neni žiadna výhra..) vrtane zvláda lepšie ako plombovanie, tak sme s dr. vymysleli, že nedáme plombu, ale perinku a zúbok zakryjeme .. alebo niečo také.. fakt tomu nerozumieme ani jedna, prečo je to tak..že vrtane v podstate ok ale plombovanie horšie... jemu asi vadia tie tampony v puse alebo čo... lebo minule (to bol s s ním iba muž prvýx ) spravil taký výstup že dovidenia, dvaja ho ledva udržali - a išlo už "iba" o plombovanie...

zubárka vravela, že majú aj lepšie aj ťažšie prípady ako môj syn, takže môj je ešte taký stred.. že ešte sa to dá ...

vavrenka
autor
26. jan 2017

@bocianka123 to hanku naplo, ked jej vypchali lice tamponami- jeden zub si dala osetrit, normalne injekcia, vrtanie plombovanie,t am sme zacali a skoncili, odvtedy uz u svojej zubarky ani usta neotvorila. ak bude mat damco neico zo zubami, tiez nas asi sedacia neminie, ten place aj v cakarni u obvodnej, raz mu nevedela ani vysetrit brusko.. je to odtvedy ako nas brala zachranka. v sanitke chytil amok (netusime preco)a odvtedy ma paniku z akehokolvek lekara ci sestricky.. ale verim, ze raz to prejde

marcelatje
26. jan 2017

@mufka1 ja som za osetrenie v sedacii platila 130 eur. Raz dcerke trhali a na druhy krat plombovali 2 zuby. Tiez v BA

mufka1
26. jan 2017

@marcelatje no ja som volala co mi pani odporucila v Ba no maju obsadene az do septembra tak ma do karlovky odprucili tam nas objednali na marec a vstuna prehliadka bude 85€ a podla toho zistia ako dalej .Som rada ze mi maminka poradila.Je to velmi drahe ale nemam navyber :0( snad to neak zvladne dcerka potrebujem to ako sol.Ako to znasala vasa dcerka? a dakujem za odpoved🙂

marcelatje
26. jan 2017

@mufka1 to osetrenie v sedacii bolo narocne, museli ju 4 dospeli drzat. Vyhodou je ze si to nepamata. K zubarovi inak chodi rada aj si necha urobit nieco ak treba.

marcelatje
26. jan 2017

@mufka1 ono je to sice drahe ale ja vravim ze si platim za pristup. Sama mam zo zubarov paniku cely zivot a bola by som nerada keby ju mali aj moje deti.

mufka1
26. jan 2017

@marcelatje ja uz som dost stara teda ale ties mam strach zubari boli vzdy moja slaba stranka :0( jasne mne ide oto aby jej hlavne nebolo neak este viac ublizene aby nemala este vedsi strach nez ma.No ja dufam,ze to neak zvladneme .Ja budem mat problem aby vypila aj tie kvapky ci sirup budem to muset zakamflovat niekde do dzudu :0) .Mam stoho strach co bude ked mam byt uprimna dost si toho vytrpela takze bojim sa.Verim,ze to dobre dopadne:0).Tak zubari su vsade asi cenovo tak isto a hlavne ked clovek potrebuje nadstandart :0) Mam 3 deti a syn 13r uz teras rad chodil od malinka zubarke ale nebol pod ziadnima sedativami on sa tam normalne tesi az dosnes .Ked bol maly tak vzdy ked mu spravili prehliadku a vyvrtali tak uz krical kedi moxpzem prist lekarka sa vzdy smiala ,ze je malo deti aby sa tesili zubarovy.No dcerka je ina bohuzial od operacia ma doslova fobiu:0( len zbada lekara tak ma strach .

marcelatje
26. jan 2017

@mufka1 neboj zvladne to lepsie ako si myslis. My rodicia mame vzdy vacsi strach a ked ide o zubara o to viac 😅

mufka1
26. jan 2017

@marcelatje verim ,ze ano ked zvladla operaci ktora trvala 4 hod tak to zvladne .Dakujeme krasne 🙂

mwenhardtova
27. aug 2017

No zubnú ambulancie lanciu pre ťažko osetritelne deti zrušili a je to už len pre ťažko postihnuté deti ktoré sa moc boja zubara

marcelik1
27. aug 2017

Dcerka ma 4 roky a trhali jej mliecne stolicky v narkoze nakolko vobec nechcela otvorit usta a inak by som jej to uz ani nedala 😀

zuzka_puska
23. sep 2017

mamicky prosim vas, je aj v inom. meste na slovensku zubar ktory pouziva u deti rajsky plyn????? mame tazko osetritelnu dcerku, boki ju zub, place, ma horucky, chodime pravidelne k zubarovi no nepodarilo sa mu zubcek opravit.. vdaka

marcelatje
23. sep 2017

@zuzka_puska urcite ano, orientuj sa skor na sukromne kliniky.

zuzka_puska
25. sep 2017

@marcelatje nasla som kosice, doktor viliam nagy... nenasla som vsak ziadnu recenziu, ideme viacmenej na slepo

marcelatje
25. sep 2017

@zuzka_puska ja som zo zapadu tak v tvojom okoli poradit neviem 😖

katka1981
25. sep 2017

@zuzka_puska, Schill urcite. BA, ZA

1982zuzka
30. máj 2018

@vavrenka dobry den necitala som vsetky diskusie ale ako ste nakoniec? My sme dnes mali so synom pokus o opravu zubov, syn ma 6r, panika, stres, vreskot, plac. Odporucili nam ist na heydukovu kde mi daju utlmujuci tabletku.

vavrenka
autor
31. máj 2018

@1982zuzka my chodime dr.tulekovej, opravila dcerke zuby v sedacii.som velmi spokojna, dcerka tiez, rada k nej chodi

ehja129
12. mar 2019

Nuž moja sa vždy dala podplatiť slúbením výlety alebo hračkov a po čase tam začala chodiť s radosťou, ale doteraz mi vždy povie: Mami nezabudni na náš výlet (alebo podobne) 😉
Je proste chytrá, gény sa nezaprú 😂

aliena89
10. dec 2020

@kaktusik007 toto je asi najhlupejsua vec akú som vo svojom živote počula

meluela
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wewe7771
29. apr 2021

@kaktusik007 je to o dietati. A teda robit to na silu je ten najhorsi krok aky moze rodic urobit. Ja mam z toho crly zivot traumu, sadam si k zubark3 a tecu mi slzy a trasiem sa, aj ked viem ze to neboli a je to potrebne. Tiez mi to rodicia robili, drzali ma, nasilu mi davali opravovat zuby. To ze tvoje deti spolupracuju je super a tes sa z toho a nehraj sa na tu co vsetko vie

miriam888
29. apr 2021

@vavrenka tiež mám takúto skúsenosť so zubarom. Asi 2x sme tam boli tiež zbytočne, zubár neskutočne trpezlivý, rozprával sa s ňou, ale ústa neotvorila. Na tretí raz som ju do ambulancie poslala už samú, pretože ona sa v mojej prítomnosti správa inak a dr prekvapený, že čo som s ňou urobila, lebo už spolupracovala 🙂. A v podstate nič som nespravila, len som tam s ňou nebola.