9,5 mesačnému synčekovi smrdí z ústočiek

jankavrutky
14. sep 2012

Ahojte mamičky. Chcela by som vás poprosiť o radu. Mám 9,5 mesačného synčeka a príšerne mu smrdí z pusy. Objavilo sa to asi pred mesiacom,keď mal chytené dutiny. Krčný povedal, že je to z toho, že mu zatekajú soplíky. Výter bol v poriadku, ale z ústočiek mu smrdí aj keď je už zdravý. Umývame aj zúbky a stále nič nepomáha. Ďakujem za rady

moon1979
14. sep 2012

@jankavrutky
takáto téma tu už je ...
okrem zúbkov treba "vydrhnúť" aj jazyk ... ak to nepomôže problém môže byť inde, napr. so žalúdkom, poradila by som sa potom s pediatrom ...

jankavrutky
autor
14. sep 2012

@moon1979 dakujem

luciana157
15. sep 2012

papat viac jogurtov aby sa zahnala kyselina

zvedavamt
15. sep 2012

Treba si zvazit co dietatko papa a co mu dany stav zhorsuje. Pokial to nie su zubky, tak zapachaju usadene hlieny z pluc aj z bruska. Zahlienuje kravske mlieko a vyrobky z neho , biela muka a cukor tiez neprospieva tomuto stavu.
My pouzivame na odhlienenie znizenie pouzivania spomenutach potravin a lotosovy koren.
http://www.planetafood.sk/product/sk/Lotos-pras...
A hlavne zaradit do jedalnicka viacej cerstvej zeleniny , ovocia menej. A dostatok vody, nesladeneho caju aby sa hlieny mohli dostat von. Pomaha aj prieduskovy čaj.
Vela stastia a hlavne zdraveho rozumu 🙂

bianca
15. sep 2012

@jankavrutky to moze mat 100 a jeden dovodov.Dokonca aj reflux a ten je velmi neprijemny.Pri nom odst charakteristicky zapacha z ust .Urcite by som to riesila z lekarom.Pokial su zubky v poriadku a nema ziaden infekcny prejav v ustockach tak urcite riesit problem s pediatrom.

anjelicek26
15. sep 2012

Nasemu malemu tiez smrdelo z ustociek, odkedy sme vylucili mlieko, je to v poriadku..

katecameron
15. sep 2012

a nije nahodou chory

alami
15. sep 2012

skús nejaké probiotické kvapky - napr biogaya na lyžičke do pusy. Ak má čosi priamo v puse namnožené, mohlo by to pomôcť. Ale môže to byť hocičo, ako už písali baby
@jankavrutky

jankavrutky
autor
15. sep 2012

dakujem za rady, kocky. chory nie je,boli sme na prehliadke cez tyzden.a v puse tiez nic nema, robili mu vyter z nosteka i ustociek.

aduskatt
15. sep 2012

@jankavrutky moze to byt aj zaludok, nie len nos a hrdlo

gabika7706
15. sep 2012

@jankavrutky priklanam sa k nazoru @zvedavamt, z vlastnej skusenosti ale mozem dodat, ze to moze byt aj helikobakter (aj u tak maleho dietata a nemusi mat vobec ziadne ine priznaky) a tiez skryty reflux...Ale to by hadam pediater mal zistit...

aliza
15. sep 2012

@jankavrutky moze to byt zaludok, vylucit vsetko mliecne a hlavne cukor, ktory vlastne 'vyzivuje' bakterie v ustach, zapach byva aj pri hnisavej angine a pri refluxe. Nepije sladene dzusy alebo caje? neje vela sladkeho? dokonca som citala, ze mozna pricina moze byt aj cudzi objekt v nose, nemohol si nieco strcit do nosa?

jankavrutky
autor
15. sep 2012

@aliza v nosteku urcite nic nema. sladke mu vobec nedavam. ale pije caj a sem-tam ma aj jogurt.tak to skusim vylucit. a moze byt pricinou aj UM? lebo uz odmieta dojcenie,tak som musela prejst na UM. ale smrdkalo mu uz skor

adelaine
15. sep 2012

@jankavrutky
Janka, necitam komentare kociek, tak neviem ci ti uz toto spominali...mna napadli adenoidy (zvacsene nosne mandle), angina, reflux, alebo diabetes mellitus, dietatu citit akoby z dychu aceton :( tak ci tak to treba zdiagnostikovat, mozno je to banalita, ale radsej ist zase zbytocne, ako nieco zanedbat..drzim palce! 🙂

jankavrutky
autor
15. sep 2012

@adelaine u pediatricky som bola.tam mi povedali,ze to ma zo zatekania hlienov. smrdi mu to takym hnisavym.ale anginu nema

aliza
15. sep 2012

@jankavrutky to ja neviem, ci aj UM. ale skus vysadit vsetko mliecne a skus aj ten caj, davaj mu iba vodu, voda zneutralizuje ustnu dutinu, kvazi vyplachne a omyje aj zubky. Vsetko ostatne sa rozklada a usadza a tym skodi. Ja nemyslim, ze je to len z hlienov. Hlieny mavaju aj moje deti a v zivote im nesmrdelo. Este keby to bolo len pocas choroby, ale mimo nej a mesiac je uz dost dlho. Tlac na pediatricku, nech ta posle na gastro alebo proste niekam. Podla mna to nie je v poriadku. Tak malym detom nesmrdi z ust.

sendy182
15. sep 2012

@jankavrutky skús nalačno neaký detský čaj - máta, medovka, harmanček, a neskôr raňajky......ja by som mlieko so stravy nevylúčila........alebo aspoň výrobky z neho..............a na dobrú noc večer tiež čajík no miečko už nie........