Úloha z matematiky

radlucka
27. sep 2021

Maminky, SOS, úloha z matematiky č. 11,ani pani učiteľka nevedela 🤷‍♀️ďakujem 🙂

patka06
27. sep 2021

len počítať malé kocky podľa požiadavky a zapísať počet do tabuľky

saxana000
27. sep 2021

Obvodove su zafarbene vnutorne nie.priestorovo si to musi predstavit kocku si v hlave pootacat a porozmyslat ktory dielik ma kolko bielych a kolko cervenych stran

martaturi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abbey1
27. sep 2021

Smutné, že pani učiteľka nevedela.

stanulienkat
27. sep 2021

@abbey1
@radlucka podme si opat kopnut do uciteliek....
To mas od ucitelky,alebo ti to povedalo dieta,ze nevie? Smutne,ze aj rodic sa musi pytat na koniku taku banalitu zo 4 triedy.
Ale kolko je tu virologov a hygienikov..na rozdavanie.

nafka0483
27. sep 2021

@radlucka Ale prosim ta, to ti ucitelka povedala, ze ani ona nevedela ulohu?

spadnutaslivka
27. sep 2021

neverím, že toto učiteľka nevedela. A úprimne asi moc nechápem, že rodič toto nevie. Ale ok, nie každý má nadanie. Ale učiteľka, ak by toto nevedela, rovno môže zbaliť kufre.

abbey1
27. sep 2021

@stanulienkat Ja som si kopla do učiteľky? Ak to reálne nevedela, je to smutné.
Smutné je i to, že tu pravidelne bývajú takéto dotazy s úlohami. A pritom by stačilo, aby si k tomu dieťa, prípadne i s rodičmi, sadlo.
Ty si si chcela kopnúť do nás? ;)

heidi4
27. sep 2021

Baby, autorka asi caka vypisane konkretne cisla ako na zlatom podnose... omg, troska hanba nevediet napocitat do 5, teda pardon, 7, pouzivanie obsahu hlavy fakt strasne boliiii

radlucka
autor
27. sep 2021

Žasnem, koľko je tu "múdrych" ľudí... Chceli sme len poradiť 🤔

nafka0483
27. sep 2021

@radlucka Poradene bolo - len spocitaj kolko kociek ma zafarbene 3 strany, 2, 1 alebo ziadnu.

A neodpovedala si, ze ucitelka vam povedala ze to nevie a preto to dava detom za ulohu, ci ako to bolo?

saxana000
27. sep 2021

@radlucka ved sme Ti poradili hned v prvych dvoch odpovediach..

radlucka
autor
27. sep 2021

@nafka0483 presne tak, preskocili úlohu, lebo nevedela...

radlucka
autor
27. sep 2021

@saxana000 to áno a ďakujem, ja však reagujem na ostatné príspevky...

spadnutaslivka
27. sep 2021

@radlucka moja matikárka mala geniálnu hlášku: "povedz mi, čo na tom nechápeš." Veď čo nevidíš tie zafarbené? Tak si detské kocky poukladaj tak, ako sú na obrázku a počítaj si

hederamonstera
27. sep 2021

No mne tiez nenapadlo, ze to ma byt o malych kockach v kocke a furt som rozmyslala ako to je myslene🙈 a to mam vyborne logicke a matematicke zmyslanie😁 jasne, ze je to uz lahke, ked clovek pochopi to “uzasne” zadanie

spadnutaslivka
27. sep 2021

@radlucka myslím, že to nepreskočila preto, že by to nevedela. Skôr si myslím, že to preskočili, že to dorobia deti doma.

radlucka
autor
27. sep 2021

@hederamonstera presne to sme riešili doma, ako to je myslené 🤔

hederamonstera
27. sep 2021

@radlucka vsak mne je jasne, ze nemate problem naratat do 7 ;)

patka06
27. sep 2021

@radlucka preto tieto úlohy majú riešiť deti so svojím detským myslením a nie rodičia, ktorí hľadajú ako to bolo myslené ..potom z úplne jednoduchej úlohy urobia hlavolam

panelacikova
27. sep 2021

samozrejme, že pani učiteľka vedela.... neviem, prečo tu očierňuješ učiteľku???
@radlucka a ak by si náhodou fakt pani učiteľka nevedela rady, prezradím ti tajomstvo. k pracovným zošitom učitelia dostávajú aj knižočky s vypracovanými úlohami, prípadne spôsobmi riešenia, takže by bolo nabudúce vhodné, keby si vlastnú neschopnosť pohnúť rozumom nezvaľovala na učiteľku, lebo keby náhodou tá váhala, tak si mohla pozrieť postup do čarovného zošitka. práve preto, aby nerobila zo seba hlúpu... ale osobne si myslím, že trošku pohnúť rozumom a pochopí to každý.

radlucka
autor
27. sep 2021

@panelacikova ešte šťastie, že sú tu takí múdri ľudia 😅

panelacikova
27. sep 2021

@radlucka tak mňa osobne ako vyštudovanú učiteľku (a neboj, nerobila som v živote iba to a ani robiť nebudem iba to, čiže som všestranná) dosť uráža, že napíšeš takúto kravinu. obzvlášť, ak viem, ako to na škole funguje. sama som mala v rukách x takýchto zošitov určených pre učiteľov. takže skôr, než napíšeš výmysel, si to vopred premysli. radšej napíš: dieťa si s tým nevie rady a ja si tiež nie som istá, ako by sme to mali riešiť prosím?
než napíšeš hovadinu.

hederamonstera
27. sep 2021

@panelacikova ale boze klud🙄

panelacikova
27. sep 2021

@hederamonstera neboj, ja som kľudná, ale názor som napísala. veď sa trošku zamysli nad tým. a skoro vždy ten istý scenár, keď sú deti bezradné a rodičia neistí. takmer vždy napíšu: ani pani učiteľka nevedela. veď to je už cez, nemyslíš? 🙂

tom_i
27. sep 2021

Úprimne? Nikdy som za dcéru neurobila úlohy, ak si nevedela rady, ukázala ako postupovala a radšej povedala že si ďalej nevedela rady. Je rozdiel vyskúšať či vie dieťa básničku ako robiť za neho úlohy, nie s ním.

magnetka
27. sep 2021

@radlucka ale veď to máš napísané v zadaní prikladu: "veľkú kocku poskladanú z malých kociek....." "..... a potom sme niektoré kocky (malé) odobrali..." "Koľko kociek (malých) chýba z veľkej kocky?"

zzzzz11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sweet20
27. sep 2021

@radlucka to je lahke.. spocitaj zafarbene strany.. na acku su 4 kocky zafarbene 3 stranami, potom na becku su 3 kocky atd

sweet20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz