V akom veku dovoliť 11 ročnému dievčaťu sa holiť?

22. jan 2021

Maminky dievcat v zacinajucej puberte prosim ako to prezivate? Myslim zmeny nalad a podobne? A hlavne by som sa chcela poradit v akom veku ste dovolili dievcatam holit napriklad nohy? Dcerka ma 11 rokov a tu smolu, ze ma tmave naozaj viditelne huste chlpky.. najviac jej vadia na nohach a rukach.. ma uz z toho naozaj psychicke problemy, odmieta v lete nosit tricka s kratkym rukavom, kratase lebo sa jej v triede posmievali a mna to ozaj trapi..nechcem aby sa takto zle citila.. rozmyslam, ze jej v lete povolim a pomozem aspon

zbavit chlpkov na nohach

vroni
23. jan 2021

Ja nechápem, čo je na tomto na "dovolenie". Ma chĺpky, chce ich odstrániť, tak ich oholi. Bodka. Laser ani ipl by som 11 ročnej nedávala, hladine hormónov statočne šibe a rast chĺpkov sa ešte bude radikálne meniť. Takže ziletku alebo depilacny krém, epilátor je podľa mňa dosť bolestivá vec, ja by som to nedala, takže za mňa tiez nie.

matabb73
23. jan 2021

Viaceré tu riešia, či holiť aj stehná a ruky. Ja som si najprv holila len lítka, ale v plavkách teda nič moc. Tak som si hodila aj stehná a po čase aj ruky. Chĺpky vôbec nezhrubli, boli stále rovnaké. Aj dorastajú úplne normálne, žiadne pichliače. Už roky používam Venus. Má aj taký gél, čo chráni kožu. Aj dcére som ho kúpila, keď začala používať moje. Ja som používala aj depilátor alebo vosk, ale mne z toho chĺpky zarastali. Asi preto, ze som ich mala dosť hrubé.

lindusss2016
23. jan 2021

@henka123123 no tak taky chemicky bordel by som pre dieta fakt neodporucala 🤷‍♀️

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindusss2016
23. jan 2021

@matabb73 mozno tebe nezhrubli, ale napr.kamoska, co si holila aj stehna, tak jej tam rastli riadne kaktusaky 🤷‍♀️ ja by som stehna neholila

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubiss
23. jan 2021

ja som mala tiez asi 11 nasla som segrin strojcek na vani :D a odvtedy sa holim..ked sa jej maju rehotat radsej jej to dovol..mimochodom moja mama to neriesila absolutne a to bolo 20 rokov dozadu akoze vsimla si to a nepovedala mi nic len ze co spekulujem...

matabb73
23. jan 2021

@lindusss2016 chodila by si s chlpatými stehnami? Vieš ako to zle vyzerá? Ked treba, tak treba. Ked rastú hrubé, tak holiť častejšie, nech to nevidno. Alebo zvoliť inú metódu.

leska123
23. jan 2021

len nech si neholi ruky ziletkou lebo to bude podla mna horsie.. viem ze vela mladych dievcat si oholilo ruky ziletkou lebo sa im v skole smiali a potom to olutovali lebo to mali horsie.. takze co sa tyka ruk tak tie by som skor riesila depilacnymi pasikmi z DMky kludne. Alebo si tie chlpky zosvetlit zosvetlovacom na chlpky

any_soj
23. jan 2021

Jejda určite nech sa holi ak chce. Veď to nie je tetovanie.

annamarin
23. jan 2021

To mi pripomenulo moje prvé oholenie.😂 Tiež som bola asi v takom veku a hanbila som sa o tom baviť s rodičmi. Vzala som to rovno do vlastných rúk. Potom sa ma ocko opytal, čo mám také hladké nohy, či som sa holila. A ja v strese som zaklamala, že nie. Začal panikáriť, že či to mi vypadali same, že mám určité nejaku chorobu. Hladat na internete, čo to mohlo spôsobiť. 😂😂 Potom som sa už musela priznať a zobrali to v pohode. Podľa mňa sa má sama rozhodnúť, čo so svojím telom robí. Ty ju máš len usmerniť a dopomôcť jej dospieť. Nie rozhodovať za ňu.

elian
23. jan 2021

Moja 11- rocna si holi podpazusie a pouziva prírodny deodorant - pre mna uple normalna vec
Nohy zatial nemusi ma blede chlpky 😉

hailey1
23. jan 2021

Boze, ludia 🙏🏼, holit ruky? Ak ma uz teraz silne chlpky, viete ako to bude otrasne vyzerat, ked to bude nanovo rast? Urcite by som sa skor sustredila na zosvetlenie, resp.na ine riesenie... netvarme sa, ze nam vsetkym rastu take chlpky, ako pred prvym holenim.
Co sa tyka zvysku, 11 rokov je uz podla mna dost, ale ruky urcite nie... bude to hrozne, zarastat to bude, hrube pichliace... brrrrr

lindusss2016
23. jan 2021

@matabb73 ved to ze inu metodu radsej volit

ukulela
23. jan 2021

Nohy/podpazušie ziletkou, prípadne krémom. Ale ruky by som možno skúsila odfarbit ... Skúste teraz v zime, kým sa nachádza sa dlhé rukávy. Na nohách nevadí 1-2-3 dňové strnisko. No na rukách neviem .... alebo teda keď nie odfarbit, tak minimálne krém.

wayfarer
23. jan 2021

Kup jej k tej ziletke lumeu. (niet horsieho ako depky z vlastneho tela od tak skoreho veku)

ljzozv
23. jan 2021

Baby aj si to čítate po sebe?
Ako chceme deti naučiť aby sa prijímali také aké sú, aby sa nevysmievali ostatným, ak sú iné... Keď tu nič iné nečítam, že veď nechcem mať z dcéry opicu... 🤦
Ak k tomu už by takto pristupujete, ak toto ukazujeme svojim deťom, tak čo vlastné je očakávatelne....
To znamená, že ten kto sa neoholi je opica a mal by chodiť len kanálmi? Podľa väčšiny príspevkov...

malasandrika
23. jan 2021

@ljzozv ja napríklad od malička učím dcéru, že starostlivosť o seba (o svoje telo, dušu) je dôležitá. Takže keď za mnou v 11 príde, že sa chce oholiť, kľudne jej kúpim potrebné “vybavenie” a všetko vysvetlím. Keby sa dcére smiali iné deti, no žiaľ, ich výchovu neovplyvním, ale odchytiť si ich môžem 😉

ljzozv
23. jan 2021

@malasandrika starostlivosť je dôležitá, ale nemala by byť stredobodom vesmíru.

iwesska
23. jan 2021

@hailey1 Toto som aj ja pisala vyssie,ale ma zvozili,ze raz za 2 mesiace staci oholit ruky a ze vobec potom hrubsie nerastu😯 Tak ja som asi z planety opic,lebo po 2 mesiacoch by sa mi uz tocili okolo celej ruky😂

iwesska
23. jan 2021

@lindusss2016 Mozem potvrdit. Odkedy som si zacala holit stehna,chlpi stvrdli a stmavli😝

malasandrika
23. jan 2021

@ljzozv nikto do 11 ročného dieťaťa nepichá botox, ani nelepí umelé mihalnice. Ide “iba” o obyčajné holenie. Slečna sa v prvom rade musí dobre cíti vo vlastnej koži, aby sa mala skutočne rada, ak tomu hocičo pomôže, som za 😉

katwenka
23. jan 2021

Dnes je to také urýchlené, my sme v tom veku boli ešte deťmi, ale dnes je to iné..... Aj naša už má chĺpky, a tiež neviem co s tým.....a to som sa ešte neodhodlala jej povedať ani o tom co ju každý mesiac čaká....

matabb73
24. jan 2021

@ljzozv ty si asi nezažila, čo je to silné ochlpenie. Ja som mala chlpatšie ruky ako môj bývalý. Nie som typ, čo si mimoriadne potrpí na vzhľade, ake zas aby žena chodila zanedbaná, to sa mi nepáči. Keď tebe vyhovuje chodiť zarastená, je to tvoja voľba. Keď má niekto z toho trauma, má právo sa oholiť a neviem prečo to odsudzuješ. Ja som nikdy svojej dcére nepovedala, ze sa má holiť, rozhodla sa pre to sama.

ljzozv
24. jan 2021

@matabb73 prečo si myslíš, že nemám problém s ochlpením? Len preto, že sa na to snažím pozrieť aj z tej druhej strany? Fakt si pozri príspevky - častokrát opica sem a opica tam.
Toto počúvajú naše deti a potom sa nie je čomu čudovať.
Ja som to u dieťaťa oddialila o jeden rok. Som vďačná aj za ten jeden rok navyše z jednoduchšieho detstva.
Dostalo vysvetlené, že je to na ňom, nikto nemá právo sa z toho vysmievať, ak sa aj, tak je chudobný duchom a nemá žiadne iné dôležité veci na starosť.
Preto ma ale trochu hnevá prístup maminiek.
Vidíš už ty po pár písmenkách si myslíš, že s tým nemáme problém. A my s tým bojujeme tiež a nielen s tým. S úpravou vlasov u kaderníčky, farbením vlasov, drahou obuvou, značkovými mikinami, drahými iPhonmi. Pre toto všetko sa dokážu deti vysmievať v tejto dobe, a ty ako matka veľa možností nemáš. A ak dokonca nie si typ, ktorý stojí viackrát za deň pred zrkadlom, tak máš smolu a tvoje deti ešte viac. Lebo vo veľa veciach sú deti zrkadlom svojich rodičov.
Pozri sa na plochu , môžem zladiť tento fusak s týmto kočíkom? Začína už s týmito drobnosťami.
Na jednu stranu je to fajn, lebo aspoň vidíme, že tie maminky nemajú žiadny iný dôležitejší problém, na druhú stranu uvidíme časom , čo z takých deti vyrastie.

@malasandrika v prvom rade to dieťa musí mať rado svoje telo, také aké je. A to je už na nás , aby sme ho to naučili, respektíve sa o to pokúsili.
Na druhú stranu, prečítaj si moje príspevky všetky, samozrejme, že ak by z toho mala byť trauma, tak to holenie je to najmenej, čo môžeme urobiť, aby sa dieťa cítilo lepšie..
toto patrí aj pre
@matabb73 .. čítaj prosím všetky moje príspevky...
Inak z tvojho napísaného sa dá pochopiť, že holenie je nutné, lebo to nie je nič mimoriadne, a ak je niekto zarastený tak je zanedbaný.
Ale nemyslím , že si to presne takto myslela, ale toto sú len písmenká a cez ne sa vždy ťažšie vysvetľuje, ako to človek presne myslí.

bubuku
26. jan 2021

pre autorku diskusie: ak budes pre dceru chciet mam depilator Rowenta, kludne mi napis.....rada jej ho darujem 🙂

gugugaga123
1. feb 2021

Jasné že povol. Je choré sa neholiť a byť ako orangután.

desore
3. feb 2021

Baby nieeee 😲😲😲 Ziadne holenie, ved bude mat nohy a hlavne ruky!!! ako kefu...kamaratka si holila ruky a este viac si z nej robili srandu na ZS, ked sa jej niekdo dotkol rukou po strnisku.. kup Lumeu... dermatologovia ju odporucaju pre mlade slecny

laura83736
20. aug 2021

Podľa mna kľudne aj teraz…Ved na holení nieje nič zlé…

maminenka12
6. jún 2023

Moja dcéra má jedenásť,, pravidelne s ňou chodím na čistenie pleti a úpravu obočia aby sa cítila dobre,, skúšala si obočko upraviť sama ale nedopadlo to dobre 🤣preto radšej chodíme do salóna ,, a čo sa týka holenia tak ona sama musí vedieť ,, moja si už nohy oholila ,, cca mesiac dozadu a práve minulý týždeň spomínala že by chcela znovu,, nebudem jej v tom brániť ,asi by to bolo z mojej strany nefér,, zakázať jej oholiť si nohy,keď si ich holim aj ja 🤣🤣🤣