Najobľúbenejšie jedlá: Aké sú vaše top tri?
Aké máte top 3 najobľúbenejšie jedlá? Či už také aké si doma varíte alebo si na nich pochutnáte niekde vonku v reštike.
Stručné zhrnutie
- Najčastejšie spomínané jedlo v diskusii bolo pizza.
- Medzi najčastejšie uvádzané jedlá patrilo sushi.
- Tradičné slovenské jedlá ako bryndzové halušky sa v diskusii opakovane objavovali.
Najčastejšie otázky
Q: Ktoré jedlá sa v diskusii vyskytovali najčastejšie?
A: Viacerí diskutujúci spomínali pizza, sushi a bryndzové halušky ako svoje top jedlá.
Q: Boli v diskusii spomenuté typické slovenské tradičné jedlá?
A: Áno; viacerí diskutujúci menovali bryndzové halušky, kapustnicu, segedín a koložvársku kapustu.
Q: Ktoré zahraničné kuchyne a špecifické jedlá sa objavili v odpovediach?
A: Diskutujúci uvádzali sushi, Masaman Curry, butter chicken, Halászlé, Bun bo nam bo, Penne All’arrabbiata a tiramisu/lasagne.
Q: Boli v diskusii zmienky o zdravotných obmedzeniach pri obľúbených jedlách?
A: Jeden používateľ napísal, že langoš si dáva maximálne 2× ročne kvôli problémom s pankreasom.
Q: Spomínali sa v diskusii konkrétne značky potravín alebo výrobkov?
A: Áno; v príspevkoch sa objavili značky Granko, Doritos a zmrzlina Häagen-Dazs.
Q: Objavili sa zmienky o preferencii vývarov a domácich jedál?
A: Viacerí diskutujúci vyjadrili obľubu pre domáci vývar (napr. vývar z domácej sliepky), domáce buchty a plnené papriky.
Závery z diskusie
Zhoda
- Pizza bola najfrekventovanejšie spomínaná ako obľúbené jedlo.
- Sushi a ďalšie ázijské jedlá (butter chicken, Masaman Curry, Bun bo nam bo) sa objavili opakovane.
- Tradičné slovenské jedlá ako bryndzové halušky, kapustnica a segedín boli bežnou voľbou viacerých diskutujúcich.
Sporné názory
- Niektorí preferujú mastné/vyprážané jedlá (jeden používateľ: „Cim mastnejsie, tym lepsie, radi tak moj lekar.“), zatiaľ čo iní obmedzujú vyprážané jedlá pre zdravotné dôvody (jeden používateľ: langoš max 2× ročne kvôli pankreasu).
- Niektorí uprednostňujú tradičnú domácu kuchyňu (bryndzové halušky, vývar), zatiaľ čo iní dávajú prednosť medzinárodnej kuchyni (sushi, curry, lasagne).
Otvorené otázky
- Ktoré konkrétne reštaurácie alebo prevádzky robia najlepšiu pizz u alebo sushi v regióne nebolo určené.
- Neprebehlo žiadne formálne hlasovanie, takže poradie „top 3“ je založené na neformálnych opakovaniach v príspevkoch.
- Neposkytli sa jednotné odporúčania na menej mastné alternatívy obľúbených vyprážaných jedál.
Spomenuté značky a firmy
Häagen-Dazs, Doritos, Granko
Spomenuté produkty a metódy
pizza, sushi, bryndzové halušky, tatarák, langoš, Masaman Curry, Halászlé, butter chicken, vyprážaný karfiol, vyprážaný syr, rezeň (viedenský/tenký teľací), palacinky, tiramisu, lasagne, Bun bo nam bo, Penne All’arrabbiata, Spaghetti Aglio e Olio Pepperoncino, Granadír, Moravské koláče, slivkové guľe, koložvárska kapusta, segedín, kapustnica, kotlíkový guláš, vývar z domácej sliepky, tvarohové lokše, zemiakový šalát, tarhoňa, tzatziki, pirohy, holubky, pečené kura, pečená kačka, kebab, krevety, steak, Doritos, Häagen-Dazs, Granko
Miesta a osoby
žiadne
@anonym_autor úplne naj jedlo ktoré by som jedla stále je langoš no môj pankreas nesúhlasí a tak si ho s malou dušičkou dám max 2 x v roku.
Ak som na sk tak držková, tatarák, lángos a tvarohové lokše a tu v at chicken bbq pizza, sushi a dobrý kebab
Pizza, tvaroh vymiesany s pistaciovym maslom+ bobulovite ovocie+orieskove musli, spenat v hocijakej podobe, mozno najradsej s cestovinami a lososom.
Čína s udon rezancami, pripadne aj ryzou, oblozene pecivo ( vydrzala by som na nom bez vareneho aj roky) a posledne ma nenapadne narychlo ale mam vela jedal kt.milujem
Všetko kuracie mäso s ryžou a pečenými zemiakmi, slivkového gule s makom, maďarsky guláš s knedľou
Vyprážaný syr, hranolky, kecup, Tatarka
Rezeň, pecene zemiaky, dip
Francúzske zemiaky
Sososvicovy privarok a jogurt. Ani v jednom by ma neutopili, ja by som sa z nich vyjedla. Tretie nemam, alebo je ich tam vela
Tatarák, halaszlé a sushi. Pochutnám si doma aj vonku.
@anonym_autor
1. Pecene prasa
2. Bůček / lalůček
3. Opekana slanina
Cim mastnejsie, tym lepsie, radi tak moj lekar.
ja ani neviem, ja mam rada takmer vsetko: ale naj
poctivý slepačí vývar s rezancami, mäsom a zeleninou
vyprazana treska a zemiakovo - cibulovy salat
segedín
ale teda to som tak namatkovo vybrala, lebo milujem aj plnenu papriku, vepro knedlo zelo, gulas, madarsky gulas, kolozvarsku kapustu


vyprazany karfiol, Masaman Curry, Halaszle