Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

luciferova
9. nov 2012

@danielaj a mas overeny recept prosim ta na ten marcipan? Je lepsi ako zo suseneho mlieka, nevies?

raszuz
9. nov 2012

@danielaj bryndzové sa chystám robiť zajtra 🙂 a môžem sa opýtať, tie špenátové sa robia tak, že do cesta zamiešam rozmrazený špenátový pretlak?dakujem

danielaj
9. nov 2012

@rastulka ano iba podľa receptu ju robievam, už tu niekto písal, že bola redšia, ale mne sa nezdala, asi záleží aj od druhu ryže, alebo čo, tak nabudúce skús dať troška viac ryže alebo menej mlieka 😉

danielaj
9. nov 2012

@raszuz ano, presne, špenátový pretlak, teda ja mám vlastný špenát, skôr nasekané kúsočky ako celkom pretlak, ale robila som už aj z kupovaného pretlaku, množstvo podľa chuti a farby 😉

danielaj
9. nov 2012

@luciferova ja robievam tento, ide tam aj sušené mlieko, dobre sa mi zneho robilo, aj menšie ozdoby, aj som poťahovala celú tortu 😉

danielaj
9. nov 2012

@luciferova aha, tu sú druhy marcipánov,mňa zaujal hlavne ten z burizónov, musím niekedy vyskúšať 😉
http://jakodoma.webgarden.cz/potahove-hmoty

luciferova
9. nov 2012

@danielaj ktory tento 😀 das link?

ja chcem potahovat a idem to robit prvy raz, preto radsej daco overene... 😉

raszuz
9. nov 2012

@danielaj ďakuje, vyskúšam 🙂

rastulka
9. nov 2012

Dnes dojeme polievku zo včera,mm ma ešte bravčove na štave s kolienkami,takže urobim asi len špenatove halušky so syrovou omačkou 🙂

z.k
9. nov 2012

@danielaj sú perfekné ja som ešte poobede musela spraviť ešte jednu dávku 🙂 🙂 🙂

luciferova
9. nov 2012

@danielaj dakujem 🙂

abriela
9. nov 2012

@rastulka tak snad sa podari. Drzim palce.
K mliecnej ryzi. Mne zostala z vikendu z kolozvarskej. Tak som si ju spraila na ranajky tak, ze som doliala len mlieko a pridala do nej cokoladovy puding. Bolo to super a s pudingom mi chutila este viac ako bezna, bez pudingu.

lululka555
9. nov 2012

ahojte 🙂 nam tiez zostalo trosku paprikasu s kolienkami a idem urobit slivkove gulky ,aj zopar sulancov s makom,vecer som si uvarila zopar zemiakov,budu zo zemiakoveho cesta 😉

lencyca
9. nov 2012

dobre ranko 🙂 dnes bude bravcove sote s unclebens v zemiakovej placke,chlapcom spravim k tomu zemiakovu kasu,vcera som robila peceny caj,neskutocne to vonalo,mnam,potom som upiekla"brumikove "mafiny s cokoladou synovi do skoly ako "narodeninove" 😉

natal12
9. nov 2012

@danielaj no ja som ju robila včera ale bolo to fakt ako voda 😒 tak preto osm sa pýtala či sa to dá niečím niečím iným ako solamyl 🙂

womankc
9. nov 2012

@zuziq Ďakujem

womankc
9. nov 2012

@levandullka vlastním rovnaký problém hehehe, vianoce sú diagnóza, len ja zas ja mám syndróm nakupovania ozdôb hehehe

slavka1307
9. nov 2012

@lencyca Dobrý deň. Prosím Vás - vidím, že nemáte plech na muffiny - prosím si recept - a to sú špeciálne košíčky na muffiny ? - musia byť také pevnejšie ako napr. na šuhajdy ? ĎAKUJEM !!!

abriela
9. nov 2012

@slavka1307 ja som piekla muffiny tak, ze som dala 2-3 kosiky spolu. Po upeceni som ich stiahla dole a daju sa znovu pouzit. Rozdiel medzi tymi co boli vo forme bol minimalny. Muffiny som zdobila marcipanom, cize museli byt rovnake 😉

womankc
9. nov 2012

@lienka2 http://varecha.pravda.sk/recepty/parizske-rozky...

tu máš parížske krémy , musíš tú šľahačku pekne nechať vychladnúť, najlepšie deň vopred si rozvariť tú šľahačku s čokoládou a tu máš dva linky , kde dávajú rozpisy na parížsky krém

rosannar
9. nov 2012

zdravím, víkend nevarím, ideme k svokrovcom a menu na víkend sme si poctivo vybrali:
dneska: kapustova polievka s udenými rebrami
sobota: harula s restovanou pečienkou
nedela: segedin s knedľou
mnaaaam, už teraz sa teším 😀

womankc
9. nov 2012
womankc
9. nov 2012

konečne som pochopila za inštrukcie môjho kolegu ako pridať fotky, na prvom môj pečený čajík pred pečením a druhá snímka moje makovojablkové buchtičky

skúsim pohľadať ten vianočný stromček a pridám aj ten ak sa mi podarí a včera som dopiekla tie koláčiky , tak ak sa mi podarí odfotím a pridám aj tie , chudák môj syn včera krúžil ako sup okolo mňa , keď som ich nakladala a keby ste videli ten zronený výraz, keď som mu oznámila, že to je na zakázku a idú preč xixixi 😀

zklimekova
9. nov 2012

@danielaj Danka , burizonová hmota nie je na poťahovanie, možeš z nej vyrobiť postavičku ,napr . hlavu ak má byť veľká a z normálnej hmoty by bola ťažká - aby nepadala, najvyššie poschodie na torte napr, aby bolo ľahké, ale to sa potom normálne potiahne..používa sa hlavne na odľahčenie 🙂

dnes na raňajky domáce rožteky, obyčajné posypané sezamom,aj plnené syr kečup, šunky, na vrchu tiež posypané syrom 🙂...bola som naštvaná lebo málo vykyslo cesto ..neviem prečo 😕 , ale to je už jedno, zjedli sa aj tak 🙂,.... na obed šošovicová polievka na kyslo, pečený pstruh, alebo pečený pangasius len tak na masle, zemiaková kaša pre deti, pre mňa len chlebík a zeleninka 🙂..

womankc
9. nov 2012

@danielaj hej asi by som si mala tarotové karty kúpiť 😉

zuzin78
9. nov 2012

@lencyca ahoj ako robis peceny caj? 😕

womankc
9. nov 2012

@danielaj a máš ho v albume niekde, to ma zaujalo, ja sa zatiaľ vyhýbam týmto tortám ale moja najstaršia rituška bude mať už bože 14 hneď po vianociach, tak by som sa mala konenčne hecnúť

womankc
9. nov 2012

@natal12 no tak v obchodoch so zdravou výživou majú také zahusťovadlá, len si za pána nespomeniem ten názov, také menšie sáčky to boli , práškové to je, som to tam siahodlho študovala

womankc
9. nov 2012

včera som robila takýto podobný punčák http://varecha.pravda.sk/recepty/puncove-rezy-p... dnes ochutnám, či to je dobré robila som prvý krát